menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 19:27
magnetoterapeuta magnetoterapeuta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: gliwice
Posty: 26
Domyślnie magnetoterapia permanentna


Niezwykle skuteczną metodą w walce z różnorodnymi schorzeniami nieuleczalnymi przez medycynę konwencjonalną jest magnetoterapia permanentna/to moje własne określenie/.Moje doświadczenia w stosowaniu tej metody opisuję w moim blogu http://magnetoterapia.wa.pl/ .Jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem-w skrócie mogę tylko powiedzieć że ustępują nawet schorzenia genetyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 20:03
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Moje pytanie jest proste. Czy tamagnetoterapia leczy alkoholizm, czy ulecza całkowicie od nałogu. Jak sie leczyć? Podobnie inne uzależnienia nikotynizm, narkotyki
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 20:52
dimedicus's Avatar
dimedicus dimedicus jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 13
Domyślnie

Jakby nie nazwała czy to będzie magnetoterapia permanentnaczy magnetoterapia ciągła,ustawiczna itd i tak zawsze pozostanie magnetoterapia czyli leczenie polem magnetycznym,stosowanym od lat i zalecanym w leczeniu wielu schorzeń.Przede wszystkim stanów zapalnych.Tak że nie leczy alkoholizmu czy uzależnień.
tadeusz50
chodzi Ci zapewne o metodę BRT(Biorezonans Magnetyczny)
__________________
Porady na
http://www.carbomedicus.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 20:58
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Tego się doczytałem w podanym linku
Działanie MagneTouch od A do Z

A - Alergie, alkoholizm, arterioskleroza (stwardnienie tętnic), artretyzm, astma

a czy ta metoda BRT leczy?
ps. ten od magnetoterpii zwiał!
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 20:59
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Dobra, dobra, czary mary.
Różne magnetyczne metody mi na kręgosłup stosowano i co?
I nic. Basen mi pomógł.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 21:05
dimedicus's Avatar
dimedicus dimedicus jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 13
Domyślnie

wuere'le
jednym pomaga a innym nie.Co do leczenia kręgosłupa(w zależności od stanu)często zalecam pacjentom.(pływanie)
tadeusz50
powiem tak,wiara czyni cuda.
__________________
Porady na
http://www.carbomedicus.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 21:19
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał dimedicus
wuere'le

tadeusz50
powiem tak,wiara czyni cuda.
To nie wiara a co zalecam poczytanie np. "Ja, alkoholik"
cuda to w kościele bywają.
Oczywiście na proste pytanie brak sensownej odpowiedzi
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 22:16
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Tadziu
petunia non olet
i po co sie w ku-ać każda metoda jest dobra
zarobic trochę grosza!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 00:32
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Tadziu
petunia non olet
i po co sie w ku-ać każda metoda jest dobra
zarobic trochę grosza!
Pozostaje mi się zgodzić z Tobą.Grabie grabią do siebie i każdy usiłuje przekonać jak to jest doskonałym "lekarzem" metody lepsze lub gorsze, szkodzące lub nie pacjentowi a kasa leci do kieszeni szarlatana.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 07:04
magnetoterapeuta magnetoterapeuta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: gliwice
Posty: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Dobra, dobra, czary mary.
Różne magnetyczne metody mi na kręgosłup stosowano i co?
I nic. Basen mi pomógł.
Dlatego piszę magnetoterapia permanentna,tzn nigdy nie należy zaprzestawać stosowania pola magnetycznego,to co jest stosowane w gabienetach fizykoterapii to namiastka magnetoterapii-seria zabiegów 15minutowych .Inna sprawa że basen i zabiegi na nim działają bardzo korzystnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 09:01
magnetoterapeuta magnetoterapeuta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: gliwice
Posty: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Tego się doczytałem w podanym linku
Działanie MagneTouch od A do Z

A - Alergie, alkoholizm, arterioskleroza (stwardnienie tętnic), artretyzm, astma

a czy ta metoda BRT leczy?
ps. ten od magnetoterpii zwiał!
Nie zwiałem,po prostu nie siedzę non stop przy kompie,a tym bardziej na jednej stronie.A co do przytoczonego fragmentu tu pochodzi on ze strony http://www.ibf.com.pl/ i jest wynikiem badań klinicznych przeprowadzonych przez ten instytut.Sam osobiście nie mam doświadczeń w tym zakresie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 09:15
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Każde tłumaczenie jest podobno dobre. Wczoraj długo jeszcze świecił się zielony punkt przy nicku (znak zalogowania na forum), o ucieczce napisałem po zmianie na niebieski. Dziś dwie godziny czekania na prostą odpowiedź ale bez odpowiedzi mnie nie satysfakcjonuje.
ps. już był taki co to na wkładkach do butów chciał wjechacćna stolec prezydencki.
baw się dobrze
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 13:02
magnetoterapeuta magnetoterapeuta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: gliwice
Posty: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Każde tłumaczenie jest podobno dobre. Wczoraj długo jeszcze świecił się zielony punkt przy nicku (znak zalogowania na forum), o ucieczce napisałem po zmianie na niebieski. Dziś dwie godziny czekania na prostą odpowiedź ale bez odpowiedzi mnie nie satysfakcjonuje.
ps. już był taki co to na wkładkach do butów chciał wjechacćna stolec prezydencki.
baw się dobrze
Gdybyś dobrze czytał mojego bloga to pewnie byś zrozumiał że ja nikogo nie namawiam do zakupu u mnie czegokolwiek,zobaczyłbyś że ja tylko propaguję terapię polem megnetycznym w specyficzny sposób.odmienny od metod stosowanych w terapii stosowanej przez zakłady fizykoterapii.A każdy może sobie sam kupić magnesy gdzie tylko zechce,w internecie jest kilka sklepów.A co ciekawsze wielu ludzi posiada takie właśnie magnesy -lecz zakupili je do zupełnie innych celów/zapinają do liczników wody i energii,a mogliby z pożytkiem wykorzystać je do ratowania własnego zdrowia/.To że świeci się jakaś lampka o niczym nie świadczy-mogę być na zupełnie innej stronie/avant browser umożliwia jednoczesne wyświetlanie wielu stron/.No i gdybyś był bardziej dociekliwy a nie czepialski to napewno byś dostrzegł to http://www.leczenie-magnesami.blogspot.com/ -to jest blog kogoś kto sam sobie pomógł tylko dlatego że przeczytał mojego bloga.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 15:33
Ritunia's Avatar
Ritunia Ritunia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 15
Domyślnie

Witam.
Co do stosowania magnetoterapii, to - jako rehabilitantka - zalecałabym bardziej zachowawczo niż jako "panaceum na wszystko". Zgadzam się, że stosowanie jej tak, jak chce tego NFZ (i tylko tyle finansuje), czyli 15 zabiegów pod rząd może dać niewiele albo prawie nic. Z tego, co mi wiadomo na Śląsku prof. Aleksander Sieroń stosuje tą metodę leczenia z dobrymi wynikami (jednak wszystkie jego badania oparte są o serię co najmniej 100 zabiegów).

Co z tego, skoro na tym samym Śląsku podważa jego wyniki prof. Nowotny?

Zaszkodzić nie zaszkodzi na pewno, ale podawanie tej metody jako leczącej "wszystko" jest chyba nie co na wyrost.
__________________
www.samarytanka.com.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 16:05
magnetoterapeuta magnetoterapeuta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: gliwice
Posty: 26
Domyślnie

Ja na sobie i na swojej rodzinie testuję z powodzeniem od wielu lat,najlepszym przykładem wyleczenie mojego syna z choroby nieuleczalnej jaką wg medyków jest kardiomiopatia-ostatnie badanie kontrolne w klinice kardiochirurgicznej w Zabrzu gdzie był zakwalifikowany do przeszczepu wykazało całkowite cofnięcie się zmian we wszystkich narządach.Prowadzę też testy przy leczeniu padaczki.No i badania kliniczne prowadzone przez poznański instytut też mówią same za siebie.Podstawową wadą magnetoterapii strosowanej przez wszystkie instytucje medyczne jest ich olbrzymia cena i ograniczony czas stosowania,a przecież mogłoby być taniutko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 16:29
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Nie chce mi się
Miałem pytać zgodnie z
Cytat:
Jeśli ktoś ma jakieś pytania chętnie odpowiem-
ale po takiej odpowiedzi
Cytat:
No i gdybyś był bardziej dociekliwy a nie czepialski
nic dodać nic ująć
ps. w blogu napiszę ,że mam na głowie czułki i dwie pary oczu też będzie wiarygodne??
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 17:51
magnetoterapeuta magnetoterapeuta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: gliwice
Posty: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał magnetoterapeuta
Nie zwiałem,po prostu nie siedzę non stop przy kompie,a tym bardziej na jednej stronie.A co do przytoczonego fragmentu tu pochodzi on ze strony http://www.ibf.com.pl/ i jest wynikiem badań klinicznych przeprowadzonych przez ten instytut.Sam osobiście nie mam doświadczeń w tym zakresie.
Czytnij sobie to Tadeuszu-wyraźnie napisałem /czyli odpowiedziałem na zadane pytanie zgodnie z prawdą/że nie mam doświadczeń w tym zakresie-ciekawe jakiej ty odpowiedzi oczekiwałeś
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 19:33
magnetoterapeuta magnetoterapeuta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: gliwice
Posty: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał dimedicus
Jakby nie nazwała czy to będzie magnetoterapia permanentnaczy magnetoterapia ciągła,ustawiczna itd i tak zawsze pozostanie magnetoterapia czyli leczenie polem magnetycznym,stosowanym od lat i zalecanym w leczeniu wielu schorzeń.Przede wszystkim stanów zapalnych.Tak że nie leczy alkoholizmu czy uzależnień.
tadeusz50
chodzi Ci zapewne o metodę BRT(Biorezonans Magnetyczny)
Masz rację że nazwa nie ma znaczenia.ale sposób adekwatny do nazw to już ma znaczenie- nigdzie na świecie nie znalazłem opisu terapii polem magnetycznym w sposób ciągły,jedyna wzmianką jest artykuł w czasopismie "Żyjmy dłużej"z 2001 roku ,gdzie mądry lekarz pisze:
W akupunkturze


Pole magnetyczne próbuje się wykorzystywać podczas akupunktury. Zasady magnetoterapii są wtedy zupełnie inne niż w medycynie konwencjonalnej. W akupunkturze stosuje się pole magnetyczne stałe w postaci magnesów, które przykleja się na punkty akupunkturowe. Daje to podwójny efekt. Oprócz pola magnetycznego pobudzamy punkt akupunkturowy. Możemy dzięki temu zredukować ból u pacjentów, którzy boją się klasycznych zabiegów akupunktury, a szczególnie nakłuwania igłami, zmniejszyć liczbę zabiegów i przez to skrócić czas terapii i zredukować jej koszty.

W akupunkturze przydatne są dwa rodzaje magnesów: punktowe i powierzchniowe. Wytwarzają one stałe pole magnetyczne. Magnesy punktowe mają zazwyczaj okrągły kształt, a pole magnetyczne oddziałuje tylko na punkt akupunkturowy. Natomiast magnes powierzchniowy obejmuje o wiele większą powierzchnię i stymuluje nie tylko ten punkt, ale także i inne obszary.

Magnesy punktowe są wykorzystywane w kontynuacji leczenia akupunkturą i elektroakupunkturą. Umieszcza się je na plasterkach i przykleja bezpośrednio na ciele pacjenta na punkt akupunkturowy. Magnesy powierzchniowe można używać w tych punktach, ale zazwyczaj nakłada się je w punktach "spustowych", czyli bolesnych.

Magnesy powierzchniowe przykłada się do ciała najczęściej po to, aby złagodzić bóle, usunąć sztywność mięśni, obrzęki i związaną z tym bolesność. W tych przypadkach można również wykorzystywać magnesy punktowe, ale wyniki uzyskiwane przez magnesy powierzchniowe są wtedy o wiele lepsze. Z kolei magnesy punktowe dają zdecydowanie lepsze rezultaty podczas stymulacji poszczególnych punktów akupunkturowych.

Badania sugerują, że terapia magnetyczna jest szczególnie korzystna w zwalczaniu bólu. Jej efektywność ocenia się na 80%. Poleca się ją w schorzeniach dających objawy bólowe, gdyż może zastąpić inne preparaty przeciwbólowe. Redukuje ból, który ustępuje na dłuższy okres, czego nie obserwujemy przy zastosowaniu innych środków.

Sukces terapii magnetycznej zależy od wielu czynników: od jednostki chorobowej, długości jej trwania, siły pola magnetycznego i od okresu takiej terapii. Im dłuższa terapia i silniejsze pole magnetyczne, tym efekty są lepsze i szybsze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 02-08-2010, 13:04
Ritunia's Avatar
Ritunia Ritunia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 15
Domyślnie

Zainteresowały mnie Twoje - magnetoterapeuto - dobre efekty leczenia padaczki. Mógłbyś coś więcej na ten temat? Znaczy: w jakim stopniu nastąpiło polepszenie i jak to mierzysz?
__________________
www.samarytanka.com.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 02-08-2010, 18:30
magnetoterapeuta magnetoterapeuta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: gliwice
Posty: 26
Domyślnie

Na razie to mam jeszcze niewielkie doświadczenie gdyż i objawy padaczkowe były znikome,było to coś że 12 letni chłopak tracił kontakt z otoczeniem/zawieszał się tak określiła to matka/po kilku godz stosowania pola w bardzo ograniczonym zakresie,ale na matkę,a nie na syna,nastąpiło coś co matka określiła"syn się stal bardzo rozmowny ,przychodził i sam zaczynał rozmowę."na razie nie sprawdzałem dalszych postępów,czekam na odzew matki ,gdyż ten eksperyment dopiero niedawno się zaczął.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Edukacja permanentna.... Balladynia Nauka, problemy i pomysły edukacyjne 19 14-11-2008 20:42

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.