menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-07-2010, 09:54
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Doktorze, adwokacie, proszę o paragan


Gabinety lekarskie i kancelarie prawnicze będą musiały zainstalować kasy fiskalne. Minister finansów podpisał rozporządzenie w tej sprawie - poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Finansów.

Rozporządzenie ma wejść w życie 1 stycznia 2011 r. Nowe grupy podatników, dla których przewidziano kasy fiskalne będą mogły korzystać z obowiązującego obecnie zwolnienia do końca kwietnia 2011 r. Kasy w gabinetach lekarskich i kancelariach prawnych pojawią się więc najpóźniej 1 maja 2011 r.
  #2  
Nieprzeczytane 28-07-2010, 11:08
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Czyli, różnicę w cenie o podatek zapłaci pacjent.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #3  
Nieprzeczytane 28-07-2010, 11:16
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Nareszcie, tam gdzie szły największe pieniądze nie były opodatkowane, a taki taksiarz, czy sprzedający na straganiku musiał mieć kasę, a za niewydanie paragonu jak go złapali placil słone kary. Jeszcze powinni wprowadzić zwrot od wizyt lekarskich i prawniczych przynajmniej 1 procent. Wtedy wszyscy braliby paragony i nie byloby oszustwa., a państwo zyskałoby.
__________________
]


  #4  
Nieprzeczytane 28-07-2010, 11:41
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Nareszcie, tam gdzie szły największe pieniądze nie były opodatkowane, a taki taksiarz, czy sprzedający na straganiku musiał mieć kasę, a za niewydanie paragonu jak go złapali placil słone kary. Jeszcze powinni wprowadzić zwrot od wizyt lekarskich i prawniczych przynajmniej 1 procent. Wtedy wszyscy braliby paragony i nie byloby oszustwa., a państwo zyskałoby.
Masz rację, nareszcie, a jak się bronią, jak uważają za niesłuszne, rzygać się chce, jeszcze gdyby każdy mógł sobie odliczyć od dochodu, podatku jakiś procent, wtedy by było widać ile kasy idzie obok, na szaro, na lewo,
a wuere'le do czasu, kontrole też są i jak wszyscy zaczną się tych kontroli bać i działać zgodnie z przepisami i kasą fiskalną.....
  #5  
Nieprzeczytane 28-07-2010, 18:48
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

To i dobrze, a bez kas fiskalnych pozostaną jeszcze jakie grupy zawodowe? Czy tylko duchowni? Ale kościół jest chyba całkowicie zwolniony z podatków, to i kasy są niepotrzebne.
__________________
-----------------------------------
  #6  
Nieprzeczytane 28-07-2010, 21:10
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ja mam rachunki od kiedy mam praxis, i na ządanie pacjenta zawsze wypisuję rachunek. Kasy fiskalne nie sa najlepszym pomysłem, bo zwiększa się opłaty za wizyty prywatne, i nabiją kabzy firm produkujacych tą maszynerię.Widzę to zupełnie inaczej- rachunek obowiazkowo- umowa lekarza z kasą chorych - i przedstawienie tego rachunku w kasie , ze zwrotem calosci lub czesci opłaty. Cokolwiek wymysli ten rzad jest głupawe- niestety- nie mają pojęcia o realiach zycia w tym kraju.
  #7  
Nieprzeczytane 28-07-2010, 21:16
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Nie

Ja mam zapytanie dlaczego Kościół nie jest opodatkowany.
Przecież usługi;Ślub,pogrzeb,chrzest to nie małe pieniądze i można by to z potaku w Skarbowym odliczyć.

KK ma Stacje Benzynowe,Kantory Walut,Knajpy,Hotele i td.można wyliczać.

Najważniejsze aby naród był "Głupi,ciemny,zacofany i qwno wiedzial gdzie można zarobić.
Ja się pomodle gdzie ja chce i nikt mi nie będzie narzucać swojej woli i tyle..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #8  
Nieprzeczytane 28-07-2010, 21:25
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Ja mam rachunki od kiedy mam praxis, i na ządanie pacjenta zawsze wypisuję rachunek. Kasy fiskalne nie sa najlepszym pomysłem, bo zwiększa się opłaty za wizyty prywatne, i nabiją kabzy firm produkujacych tą maszynerię.Widzę to zupełnie inaczej- rachunek obowiazkowo- umowa lekarza z kasą chorych - i przedstawienie tego rachunku w kasie , ze zwrotem calosci lub czesci opłaty. Cokolwiek wymysli ten rzad jest głupawe- niestety- nie mają pojęcia o realiach zycia w tym kraju.
Ja też miałem firmę i każdy sprzedany kołek rozporowy musiałem nabijać na kasę 0,40 gr, podobnie każdy taksówkarz, szewc, piekarz ...... więc nie bardzo rozumiem dlaczego kasy maja być gorszym pomysłem u lekarza czy prawnika?
A jeśli idzie o rząd mam zupełnie inne zdanie, może inaczej widzę, ale widzę co się wokół mnie dzieje więc trudno mi takie wypowiedzi jak Twoja potwierdzić.....
  #9  
Nieprzeczytane 28-07-2010, 23:52
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

No wlaśnie, dlaczego lekarz czy prawnik, ktorzy za jedną usługę biorą tyle ile przez caly dzień nieraz nie utarguje jakiś kioskarz, czy szewc, maja być uprzywilejowani i nie nabijać swojej wydatkowanej pracy na kasę fiskalną? A kasy? Cena kas jest jednakowa dla wszystkich, a Ci ktorzy je produkują i potem konserwuja też muszą z czegoś zyć i swoje usługi nabijać na wlasne kasy do rozliczeń z fiskusem. Dość tych uprzywilejowanych zawodów.
__________________
]


  #10  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 21:48
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ja przedstawilam swój punkt widzenia- stracicie - Wy , pacjenci.Raczej widzę rachunki, sa rozsadniejsze- grupa uprzywilejowaną to ja się nie czuję.A szarej strefy i tak kasy fiskalne nie zlikwiduja- pomyslcie- dlaczego...
  #11  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 21:51
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Babcielu,polak potrafi i kasy obejdzie jak zechce.


Czy nas Spoleczeństwa ktoś pyta o zdanie,wypowiedż w Referendum lub coś innego.
Nie jedna bzdurna Ustawa by upadła.
Oślimtany Boni niech podatki swojej rodzinie podnosi.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #12  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 22:00
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Eledand mądre słowa, bardzo mądre. Co do Boniego też się zgadzam. Jakoś ciągle mnie się przekonuje, że to mąż opatrznościowy kraju, a ja się z tym nie zgadzam.
  #13  
Nieprzeczytane 30-07-2010, 07:38
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Ja mam rachunki od kiedy mam praxis, i na ządanie pacjenta zawsze wypisuję rachunek. Kasy fiskalne nie sa najlepszym pomysłem, bo zwiększa się opłaty za wizyty prywatne, i nabiją kabzy firm produkujacych tą maszynerię.Widzę to zupełnie inaczej- rachunek obowiazkowo- umowa lekarza z kasą chorych - i przedstawienie tego rachunku w kasie , ze zwrotem calosci lub czesci opłaty. Cokolwiek wymysli ten rzad jest głupawe- niestety- nie mają pojęcia o realiach zycia w tym kraju.
Właśnie - na żądanie pacjenta lekarz wystawia rachunek.Sęk w tym,że pacjent, aby być dobrze traktowanym przeważnie nie prosi o rachunek. Kasy fiskalne to znowu nie taki duży wydatek,żeby zaraz podnosić ceny wizyt prywatnych. Kasy fiskalne są już prawie wszędzie, więc dlaczego nie ma ich być w gabinetach lekarskich? I nie uważam,że to jest "głupawe".Niech lekarze i adwokaci płacą podatki od rzeczywiście zarobionych pieniędzy.
  #14  
Nieprzeczytane 30-07-2010, 10:09
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Koszt kas fiskalnych to ja sobie odliczę od dochodów, natomiast po co pacjentom taki papierek - nie mam pojecia- nie macie odliczenia od podatku, nie macie z tego zadnych korzysci- jedynie podniesienie cen, tak jak to bylo w kazdym przypadku zakupu kas fiskalnych. Myslcie logicznie- Wy bez zadnych dodatkowych korzysci- jedynie straty- szara strefa nie do likwidacji z wiadomych powodów.pamietajcie, że w przypadku zakupu kas fiskalnych np przez taksówkarzy- był obowiązek kupna tychze kas produkowanych przez okreslona firme i za odpowiednio wysoką cene. Mnie jest wszystko jedno- ja Wam przedstawiam straty jakie poniesiecie w zwiazku z tym, i pomysł jak powinien problem rozwiązany.Druga sprawa, taksówarze np. skarza się ,że rachunki są drukowane na takim papierze, ze po miesiącu kwota jest nie do odczutania, a wiec nawet w przypadku, kiedy łaskawy sejm , czy rzad bedzie Wam pozwolił na odliczenie kosztów- co jest rzecza niemozliwa, w sytuacji ekonomicznej tego kraju- bedziecie mieli puste papierki. jezeli rzad chce upupic pewne grupy zawodowe,, mnie to rybka, bo ja nie stracę, ale powinnosię zaczac od zupełnie innych dzialan
  #15  
Nieprzeczytane 30-07-2010, 10:18
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Zdzisiu, co to za argument, ze aby byc dobrze traktowanym przez lekarza, pacjent boi się prosic o rachunek.Co Ty za bzdury opowiadasz- to są twoje pieniadze i masz prawo do tego rachunku-zdobadz się na odwagę- i popros- na pewno otrzymasz- tylko poco Ci on. Gabinety prywatne są dosyc czesto kontrolowane prze IS, my mamy specjalne zeszyty, w które wpisuje się wizyty- i nie opłaci się tego nie wpisywac, bo kary sa horrendalne.Wiec zastanówcie sie co piszecie i po co , bo ja tylko widzę Waszą zazdrosc o nasze dochody- nic więcej- a to jst dosc niskie uczucie, nieprawdaż?Nie musicie chodzic do gabinetow , ktore są Wam niezyczliwe, sciagaja duze pieniadze. Wolna wola i pełna demokracja.
  #16  
Nieprzeczytane 30-07-2010, 21:16
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Może , zamiast martwić się o paragony z kasy fiskalnej lekarzy - zacznijmy martwić się o podniesienie stawki podatku WAT. Niby tylko 1%, ale będzie jak zawsze - wszystko podrożeje łącznie z żywnością i my wszyscy za to zapłacimy, a najbardziej odczują to najbiedniejsi. O podwyżce emerytur choćby o ten 1%, jak dotychczas nic nie mówią.
__________________
-----------------------------------
  #17  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 06:57
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Zdzisiu, co to za argument, ze aby byc dobrze traktowanym przez lekarza, pacjent boi się prosic o rachunek.Co Ty za bzdury opowiadasz- to są twoje pieniadze i masz prawo do tego rachunku-zdobadz się na odwagę- i popros- na pewno otrzymasz- tylko poco Ci on. Gabinety prywatne są dosyc czesto kontrolowane prze IS, my mamy specjalne zeszyty, w które wpisuje się wizyty- i nie opłaci się tego nie wpisywac, bo kary sa horrendalne.Wiec zastanówcie sie co piszecie i po co , bo ja tylko widzę Waszą zazdrosc o nasze dochody- nic więcej- a to jst dosc niskie uczucie, nieprawdaż?Nie musicie chodzic do gabinetow , ktore są Wam niezyczliwe, sciagaja duze pieniadze. Wolna wola i pełna demokracja.
Ja nie zazdroszczę,tylko chcę aby było sprawiedliwie.Jeszcze ani raz nie widziałam tego specjalnego zeszytu o którym wspominasz.
  #18  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 07:10
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał halina6645
Może , zamiast martwić się o paragony z kasy fiskalnej lekarzy - zacznijmy martwić się o podniesienie stawki podatku WAT. Niby tylko 1%, ale będzie jak zawsze - wszystko podrożeje łącznie z żywnością i my wszyscy za to zapłacimy, a najbardziej odczują to najbiedniejsi. O podwyżce emerytur choćby o ten 1%, jak dotychczas nic nie mówią.
Jest to smutne,przyznaję.Ale cały świat walczy z kryzysem i opracowuje oszczędnościowe budżety,tnie wydatki itp.Musimy wierzyć mądrym głowom,że swoimi działaniami chcą nas ochronić od zapaści finansowej i jeszcze wyższego bezrobocia.
W Hiszpanii np.bezrobocie osiągnęło już 20%.A Grecja - co się dzieje w Grecji!Więc miejmy szerszy ogląd na problemy i wykażmy się cierpliwością.
  #19  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 10:44
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Zdsisiu, przeciez ja przu pacjencie nie zalatwiam spraw związanych z ekonomią.Wpisuje po skonczeniu wizyt- a mam taki obowiazek- gdyz kazda wizyta jest udokumentowana wpisem do karty pacjenta, ktora MUSZE miec- i receptami wydanymi w danym dniu na dane nazwisko.Nie w widzisz ani zeszytu, ani ksiązki przychodów i rozchodów- bo to sa sprawy, ktore albo sama załatwiam PO, albo ksiegowa.



A odnosnie WAT-u- to mamy wszystko co nam obiecywał i p. prezydent i rzad. Podwyzki beda olbrzymie, biorą jeszcze pod uwagę fakt malych zbiorów z powodu powodzi.Dlugi mamy tak ogromne, ze nasze prawnuki bedą jeszcze zaciskac pasa.


A Grecy- no, coż udawali Greka przez tyle lat , zyli ponad stan , to maja- własciwie sprytny chwyt- bo teraz cal e Stany Zjednoczone Europy bedą płacily za ich niefrasoblowosc.
  #20  
Nieprzeczytane 31-07-2010, 12:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Podejdźmy do tego bez specjalnej emocji,państwo musi się z czegoś utrzymywać i też kiedyś zacząć obniżać dług wewnętrzny spowodowany nieroztropnością wcześniejszych ekipy,które myśmy wybierali lub scedowaliśmy na innych to o co mamy pretensję.Wszyscy narzekają kiedy im się każe udokumentować dochody. Przecież właściciel sklepu też uczciwie zapisywał sprzedaż? a mu wprowadzono kasę fiskalną i też był nie zadowolony.Babcela , jest to słuszne aby wszyscy płacili podatki w zależnie od dochodów łącznie z kościołami.
Zresztą w prywatnych firmach medycznych otrzymuję fakturę jak chcę się udać do lekarza specjalisty.W prowadzenie kas fiskalnych jest to zmniejszanie szarej strefy i możliwość ocenienia dochodowości w tych grupach zawodowych.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Proszę o podpowiedz. 2317kuba Turystyczne 0 07-08-2009 10:00

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:07.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.