menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-05-2007, 17:18
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie Magiczne miejsca milosci ..


Nadchodza miesiace obfitujace w przemieszczanie sie - wycieczki ,podroze ,spacery - budza one w nas marzenia o wielkich milosnych uniesieniach,pragnienia bycia z kims do kogo mozna by sie przytulic..
Sa takie magiczne miejsca w Polsce w ktorych drzemia sily o wielkiej mocy i za pomoca pewnych gestow mozemy sprobowac spelnic swoje marzeniaa
- Zbocze Swietego Krzyza - w Gorach Swietokrzyskich
Nieszczesliwie zakochani musza koniecznie poklepac po glowie
kamiennego Emeryka by odwrocic zly los
-Krynica Gorska - Zb ocze Gory Parkowej
W niewielkim strumyka nalezy zamoczyc stopy i dlonie i wypowiedziec zyczenie pomoze to nieszczesliwie kochajacym
-W Kamieniu Pomorskim /niedaleko Kolobrzegu cos dla mnie /
na polnocnym brzegu wyspy Chrzaszczewskiej znajduje sie ogromny Glaz Krolewski i to na nim nalezy polozyc lewa dlon a prawa na swoim sercu i wypowiedziec swe marzenia ktorte napewno sie spelnia
- W Kazimierzu nad Wisla bije magiczny strumyk
jezeli zakocani napija sie z niego wody to nigdy nie przestana sie kochac.
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 05-05-2007, 23:02
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie

Nigdy nie słyszałam o takich miejscach, a te co wymieniłaś to w żaden sposób nie są mi po drodze.... ale jak się zakocham (co ja gadam) to pewnie tam pojadę.... chyba że są jeszcze jakieś inne bliżej mojego miejsca zamieszkania
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 05-05-2007, 23:21
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Emeryk

Rzeźba pielgrzyma u stóp Łysej Góry (tzw. św. Emeryk).

emeryk_2006.jpg

Legenda o Emeryku ( Pielgrzymie Świętokrzyskim )


w Nowej Słupi, na początku drogi wiodącej na Święty Krzyż zwanej ,, drogą królewską'', stoi od wieków tajemniczy kamienny posąg. Nie wiadomo do dziś skąd się wziął u podnóża Łysej góry. Z tego powodu krążą o nim wiele różnych legend.

Jedna z nich opowiada o sławnym, walecznym rycerzu, którego zarozumiałość i pycha została ukarana.

Rycerz ów żył przed wiekami i wsławił się wielka odwaga i męstwem w licznych wojnach.

Pewnego dnia porzucił żołnierskie rzemiosło i postanowił pielgrzymować do wielkich cudownych miejsc w świecie. Pielgrzymkę swoja - zamierzał zakończyć w świętokrzyskim klasztorze.

Kiedy przybył do Nowej Słupi, chwalił się jej mieszkańcom, że jest najpobożniejszym człowiekiem na ziemi, a w godzinę śmierci jego dusza powędruje prosto do raju. Drogę od rynku osady do klasztoru postanowił przebyć na kolanach. Mozolnie spinał się po kamiennej ścieżce na stok Łysej Góry. Szli obok mieszkańcy Nowej Słupi i podziwiali niezwykła wytrwałość wędrowca.

Dotarli razem do skraju puszczy, a wtedy usłyszeli bicie dzwonów w odległym o dwa kilometry klasztorze. Zatrzymali się zdziwieni, bo nie była to pora nabożeństwa. Wtedy to pielgrzym rzekł z pycha, że dzwony same bija na jego powianie i swoim głosem oddają mu cześć. Zdążył powiedzieć te słowa i oto w oczach przerażonych ludzi ukarany został za swą pychę, zmienił się w kamienny posąg.

Od tej pory kamienny posag pielgrzyma pokutuje za grzech zarozumiałości. Co rok porusza się o ziarnko piasku w stronę klasztoru. Gdy tam dotrze, nastąpi koniec jego pokuty, ale tez i koniec świata.
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-05-2007, 08:22
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie magiczne miejsca

250px-Palazzo_Ducale.JPGznam dwa takie miejsca we Włoszech -dla zakochanych dziewcząt,które bardzo chcą wyjść na mąż-w Weronie jest posąg Julii,który trzeba pogłaskać w okolicy lewej piersi,czyli serca, w Wenecji -Fotel marmurowy w bazylice san Marco-usiądziesz, a to ci zapewni szybkie zamążpójście.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 06-05-2007, 09:37
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

W Krynicy Górskiej na połódniowym zboczu Góry Parkowej jest żródełko miłości.Wypicie z niego wody razem z wybraną osobą ma gwarantowac długie i spokojne wspólne pożycie .
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 06-05-2007, 13:03
ZoSka's Avatar
ZoSka ZoSka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 80
Smutny

A ja słyszałam, że Werona jest nie dla już zakochanych dziewcząt, ale dla tych co nie mają w ogóle szczęścia w miłości... tych nieszczęśliwych.
Dodam jeszcze, że to sprawdzone. Moja córka po bolesnym rozstaniu z chłopakiem wkrótce znalazła drugiego, lepszego, i został jej mężem.
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek -
nigdy nie wiesz, co ci się trafi." -Forrest Gump

Ostatnio edytowane przez ZoSka : 06-05-2007 o 13:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 06-05-2007, 16:29
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Moja była singlem,a po zabiegu z piersia Julii w niecały rok później wyszła za mąż....za Włocha....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 06-05-2007, 18:34
ZoSka's Avatar
ZoSka ZoSka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 80
Post

Moja córka była we Włoszech na wakacjach, tylko 2 tygodnie i "poderwała" sobie niejakiego Marco, ale stwiedziła, że to nudne słuchać jedynie -" sei bella, bellissima" (jesteś piękna, przepiękna)...
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek -
nigdy nie wiesz, co ci się trafi." -Forrest Gump
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 06-05-2007, 20:33
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie Bogusiu .. jest blisko Ciebie ...

Najbardziej magiczne miejsce
Gdzie czujesz ze kochasz i jestes kochana
To mala miejscowosc w gorach - malo komu znana
Tam nie bije zadne zrodlo ., ni strumyk nie plynie
A jedynie ... serce Buni na ktore mozesz liczyc o kazdej godzinie
Tu zapomnisz o troskach, trudach dnia codziennego ,
O tym co niespoelnione i co bardzo boli
bo taka jest z Buni czrodziejka i .... jej poslannictwo woli

2 kwiaty rozkwitajaca roza RP.gif
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 06-05-2007, 20:53
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie Buniu kochana...

Tak mnie tym zaskoczyłas, że znowu oczy mi się spociły, jak dobrze że tutaj jestem....już mi jest lepiej...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 06-05-2007, 23:33
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Buniu, pięknie to napisałaś.
013.gif
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 07-05-2007, 10:04
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie nasza brzózka

brzoza.jpgmiałam takie magiczne miejsce w Polsce,w Krakowie -była to samotna brzoza ,która rosła przy drodze prowadzącej z mojej pracy do domu...wracałam zawsze obok niej z moim ówczesnym chłopakiem,a później pierwszym mężem.Jakoś tak się utarło,że zawsze w tym miejscu zatrzymywaliśmy sie na całowanko /pracowałam popołudniami,więć to była pora wieczorna/...był to świetny sposób na godzenie się-nawet,jesli tego dnia pojawiły sie jakieś humorki-pod brzózką zawsze znikały...mąż nie zyje od 27 lat,ale zawsze,gdy tamtędy przechodzę,kieruję wzrok na potężną teraz brzozę..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 07-05-2007, 10:58
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

A ja myśle,że każdy z nas ma takie magiczne miejsce miłości.Dla mnie takim magicznym miejscem jest plaża i to o wschodzie słońca.Nie ma nic piękniejszego jak słonko wschodzące nad morzem i ukochany obok.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-05-2007, 20:22
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Grystyna 216
Nadmienilam w ktoryms z postow ze gryzmole okolicznosciowe rymowankik - zdaje sobie sprawe ze nie sa one <wysokich lotow> ale pisze co w danej chwili czuje i nie modyfikuje tego , , po prostu przyszlo do glowy ot przelalam to na papier.
Dzieki ze sie podobalo. Renata
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 07-05-2007, 20:26
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Bogusiu ??
My to chyba obie powinnysmy zaliczyc wizyte u okulisty - bo cos z naszymi <patrzalkami> nie tak.
Je dno powiem na pocieszeni e - jak sie oczy poca to mniej sie zaglada do toalety
a czy nam sie to podoba czy nie - tak jest n i e s t e t y pozdrawiam reBUnia
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 07-05-2007, 22:09
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie

Buniu....cała racja po Twojej stronie, okulista też mi się kłania...ale i tak Ci bardzo dziękuje. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 20-01-2008, 13:48
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

GÓRA ŻAR:
--------------------------------------------------------------------------------
Żar (761 m n.p.m.) - szczyt w Beskidzie Małym, u stóp Jeziora Międzybrodzkiego Szerokość geograficzna: 49°47' 14,06'' N Długość geograficzna: 19°13' 29,53'' E

ZJAWISKO PARANORMALNE:
--------------------------------------------------------------------------------
Góra Żar słynie ze zjawiska uznawanego przez niektórych za paranormalne - na pewnym odcinku drogi prowadzącej w stronę góry siła grawitacji wydaje się oddziaływać w przeciwnym kierunku (przedmioty, w tym samochody, "toczą się pod górę"). W rzeczywistości jest to złudzenie optyczne.
URL=http://www.vpx.pl/grafika,70760.html][/
"Zaliczenie " bytnosci na tej Gorze jest gwarantem udanego zwiazku pelnego szacunku zrozumienia i rzecz jasna dozgonnej milosci
Bedac w liceum wybralysmy sie na wagary na ta gore ze swoimi chlopakami nie uprzedzajac ich o krazacej legendzie na temat tego magicznego miejsca przyciagajacego milosc - moj chlopak zostal moim mezem

Gwoli informacji - Gora ta znajduje sie okolo 1/2 godziny jazdy samochodem pieknymi gorskimi serpentynami od mojego BUNIEWA
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 20-01-2008, 18:18
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Zapomnialam dodac - /skleroza nie boli / ze na tej Gorze jest wyciag narciarski
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 20-01-2008, 18:47
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 225
Domyślnie

Buniu znane mi są osobiście " magiczne miejsca " te miejsca. Dodałabym jeszcze Ciechocinek i figurkę Jasia z Małgosią... którą mój 5 letni synek całował w nogi ..bo wyżej nie sięgał jeszcze.A z drugim przypadku magicznego miejsca spotkałam się ..będąc w Malborku na dziedzińcu Zamku Krzyżackiego -od przewodnika dowiedzieliśmy się , by zamoczyć nogi w rzece Nogat ,zostaną ...odrzucone złe moce w życia rodzinnego.( czy wtedy miałam uwierzyć tym słowom ?? nikt z nas nie jest jasnowidzem .
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 20-01-2008 o 19:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 20-01-2008, 19:10
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 225
Domyślnie

No tak skleroza nie boli ,ale trzeba się nachodzić ...lub naszukać nawet i w internecie ..
CZARNA WODA

Znajduje się nad rzeką Wdą, na Kociewiu. Położone jest na skraju Borów Tucholskich.. na turystycznym zielonym Szlaku
Kamiennych Kręgów- Odry ....( po dotknięciu kręgów ..czuje się moc uzdrowicielską, a inny krąg był kultem płodności ( z opowieści przewodnika)




..osobiście tam byłam, widziałam i dotykałam te kręgi.
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 20-01-2008 o 19:35.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ciekawe miejsca w SIECI część II Melissa eSenior 874 14-12-2018 00:03
Magiczne miejsca Wrocławia Ewunia Wrocław 44 16-04-2009 14:45
Ciekawe miejsca w SIECI araukaria eSenior 527 31-08-2007 23:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.