menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 22-07-2011, 19:00
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie Telewizornie i ich dziennikarze.


Chciałbym niniejszym zaproponować nowy temat, temat, który może budzić w trzeźwym, w sensie logicznym, odbiorcy odruchy zwrotne w wyniku słuchania i oglądania bzdurnych wypowiedzi, pytań itp dziennikarzy.

Na początek powiem, że coraz bardziej przekonuję się, że w TVN-nie jest coraz mniej profesjonalistów i ich pytania w wywiadach są tak denne, że nie da się już tego oglądać, bo w większości sami odpowiadają sobie na swoje pytania.
Jeśli wątek znajdzie odzew, to sam chętnie będę notował konkretne przypadki.Może to być trochę utrudnione, bo mało oglądam telewizję, ale jeśli już popatrzę, to często krew mnie zalewa.
Prawdopodobnie wielu z forumowiczów oddaje się telewizorni z zapałem i być może znajduje podobne zdanie podczas oglądania do mojego, wówczas proszę o wypowiedzi.
Może ktoś to przeczyta i ci tzw. dziennikarze zaczną szanować telewidzów i przygotowywać się do swoich programów.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 22-07-2011, 19:33
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Mam takki sam pogląd na telewzion jak Ty.
Oglądam dopiero telewizję od godz 23,oo
i to nie nasze programy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 10-08-2011, 15:47
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Może P.T. Autor wątku nie takiej oczekuje dyskusji ale jako STAŁA "oglądaczka" TVN już od dawna poszukuję miejsca gdzie by "w rękaw się wypłakać"
Chodzi mi o dykcję prezenterów stacji... Może nie tylko tej ale wydaje mi się że zwłaszcza tej - wydającej się bycia profecjonalnej należałoby wymagać więcej niż.... słychać. Na początek: pan prowadzący audycję "Teraz ja" - jęki jakie wydaje z siebie budzą... litość i trwogę! Teraz pan Miecugow - w randze jednego z dyrektorów w TVN , wykładowca sztuki dziennikarskiej - prowadząc "Szkło kontaktowe" być może z zażenowania za niejednego rozmówcy telefonicznego - często bełkocze niezrozumiale że nie wspomnę gastronomicznej Alfy i Omegi ale to nie dziennikarka i za wybór siebie nie odpowiada.Jest taki zawód - logopeda - i życzliwie poleciłabym stacji zatrudnienie go...
Przypuszczam że moje biadolenie właściwsze miejsce znalazłoby w F.B. ale póki co: bronię się przed wejściem tam...
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 10-08-2011, 16:18
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie


To jest właśnie to. Mam nadzieję że nie skończy się to jedynie na negatywnych emocjach. Właściwie to nie mam czasu na typowe oglądanie /kiedyś było inaczej ale minęło bezpowrotnie/.
Może dlatego raczej słucham i raczej wybieram programy informacyjne.
Muszę jednak przyznać że coraz bardziej skłaniam się do przekonania że to dziennikarze kształtują nasze zachowania. Czasem się z nimi zgadzam a czasem wprost przeciwnie. Mam swoich faworytów. Oglądam jednak "Szkło kontaktowe" ale bywa tak, że wyłączam po pierwszej części, natomiast niedziela prowadząca przez "MŁODYCH" oglądana jest do dechy.

JOLU, co to jest F.B. bo jakoś nie nadążam ?
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 10-08-2011, 16:24
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ja- jednak nie ogladam- czasami- ale to póżno dobre filmy.Acha, polecam w TVP Kultura we wtorki i czwartki pięknie prowadzone programy dotyczace muzyki powaznej a potem koncert w całosci-pieknie zrobiony program. Reszta - nie do ogladania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 10-08-2011, 16:26
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Cytat:
Napisał lawenda


JOLU, co to jest F.B. bo jakoś nie nadążam ?
FaceBook(może nie ta pisownia)? W każdym razie - z komentarzy wynika mi że miejsce gdzie wszyscy wzajemnie nie bacząc na stanowiska i wiek "okładają się" słownie
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 10-08-2011, 16:37
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Ja- jednak nie ogladam- czasami- ale to póżno dobre filmy.Acha, polecam w TVP Kultura we wtorki i czwartki pięknie prowadzone programy dotyczace muzyki powaznej a potem koncert w całosci-pieknie zrobiony program. Reszta - nie do ogladania.

Tutaj faktycznie można zobaczyć perełki, jakiś czas temu obejrzałem Świat się śmieje i Dersu Urzałę.Jest też sporo dobrych koncertów.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 10-08-2011, 16:57
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Dzięki JOLU, ja raczej bardziej zacofana jestem w temacie nowości kontaktów międzyludzkich - no cóż i tacy też muszą być.
Cieszy mnie jednak to, że są programy które można polecić a nie tylko żyć polityką podawaną przez redaktorów i redaktorki /są chyba w mniejszości/stacji nie tylko komercyjnych.
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 31-07-2012, 10:59
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Dziennikarze to przeciez ludzie ale .... .

Odpowiednio wyksztalceni i przygotowani do swego zawodu , "zaprogramowani" .

Mnie nurtuje i oburza jedno u polskojezycznych dziennikarzy:

Dlaczego w prowadzeniu dyskusji wchodza w zdanie z rozmawiajacym,przerywaja ich wypowiedzi ,bywaja nietaktowni,czesto niekulturalni ?

Czy to nalezy "do kultury dziennikarskiej" ?
A moze maja takie wytyczne od swych szefow ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 05-08-2012, 11:13
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

Szczerze mówiąc ja nie oglądam telewizji już wcale. Tam podają steki bzdur. Lepiej być na internecie i coś poczytać niż gapić sie w ekran.
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 05-08-2012, 11:47
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Z tym gapieneim sie w telewizor to inna sprawa, co kto lubi to konsumuje,oczywiscie,jezeli go na to stac,rzad juz o to zadbal.

Ogladanie telewizji zawsze to tansze niz kupowanie ksiazek czy gazet.
Na internecie faktycznie wiele mozna wyczytac ale.... ,no wlasnie ,czy to wiadomo,ze to co sie czyta/oglada to prawda ?

W telewizorni jak ludziom pokaza i powiedza tu "musi byc" chyba prawda, jak gadaja na wsi.
No i ziemniakow teraz nie sadza ,bo sie nie oplaca,te w supermarkecie sa tansze , nie gnija,to samo jablka ,nie robaczywe,robak je nie zje ale czlowiek tak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 05-08-2012, 14:29
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomeh
Szczerze mówiąc ja nie oglądam telewizji już wcale. Tam podają steki bzdur. Lepiej być na internecie i coś poczytać niż gapić sie w ekran.

Masz rację, zgadzam się z Twoja wypowiedzią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 05-08-2012, 16:46
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.

Dlaczego w prowadzeniu dyskusji wchodza w zdanie z rozmawiajacym,przerywaja ich wypowiedzi ,bywaja nietaktowni,czesto niekulturalni ?
Oj tak, tak! To mnie również irytuje!
Zadają pytanie i nie sluchają odpowiedzi lub przewracają kartki wykazując brak zainteresowania wrrrrr!!
Albo stawiają pytanie zamknięte, na które można odpowiadać tylko tak lub nie
Z Alą też się zgadzam - logopeda potrzebny od zaraz!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 05-08-2012, 16:51
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.

No i ziemniakow teraz nie sadza ,bo sie nie oplaca,te w supermarkecie sa tansze , nie gnija,to samo jablka ,nie robaczywe,robak je nie zje ale czlowiek tak.

Ale o co chodzi seniorze A.P. z tymi rolnymi płodami w temacie sztuki dziennikarskiej??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 05-08-2012, 17:09
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie znosze Moniki Olejnik- ona już zupelnie zapomniala jak powinny wygladac dobrze prowadzone wywiady.
Nie znoszę maniery mówienia zony p. Lisa- skad ten akcent- dobrze , że jej nie ma w wiadomosciach- bo dostawałam białej gorączki. Pamietacie, jak pieknie zapowiadał p. Suzin,p. Edyta Wojtczak, p. Loska( zreszta córka tez mówi piękną polszczyzną).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 05-08-2012, 17:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

[quote=babciela]
Cytat:
Nie znosze Moniki Olejnik- ona już zupelnie zapomniala jak powinny wygladac dobrze prowadzone wywiady.
Zapomniała? A po czem wnosisz, że miała co zapomnieć?
Cytat:
Pamietacie, jak pieknie zapowiadał p. Suzin,p. Edyta Wojtczak, p. Loska( zreszta córka tez mówi piękną polszczyzną).
Elu!
Dziś to język obcy dla sporej grupy rodaków.
Jak zajrzysz do aktualnych wieści to jest tam i taka, że znowu zapadło się czytelnictwo jeszcze głębiej.
A jest jeszcze takie coś jak czytanie ze zrozumieniem..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 05-08-2012, 18:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Oj tak, tak! To mnie również irytuje!
Zadają pytanie i nie sluchają odpowiedzi lub przewracają kartki wykazując brak zainteresowania wrrrrr!!
Albo stawiają pytanie zamknięte, na które można odpowiadać tylko tak lub nie
Z Alą też się zgadzam - logopeda potrzebny od zaraz!

Problem chyba leży w tym, że to towarzystwo zapomniało, że zadają rozmówcom pytania w imieniu widza i słuchacza.
Na dodatek wywiadowcom mało zależy na odpowiedzi delikwenta i to bez względu na temat. Jest jeszcze jeden powód przerywania rozmówcom. Oni zadają pytania na ...czas, a nie liczy sie temat i sens wyczerpującej odpowiedzi.
Wspomniana Monia kiedyś pokazała co potrafi w pałacu prezydenckim, kiedy do prezydenta wystartowała ze zdaniem: Proszę o krótka odpowiedź bo ....czas nam się kończy".
Jej czas sie kończył w rozmowie z prezydentem RP!!! I ona jeszcze pracuje w TV?
Co do mnie to mniej niż Moń słucham jak sobie radzą z Moniami politycy i co mają do powiedzenia mnie, a nie Moniom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 05-08-2012, 20:01
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Kiedyś to była niezła-wprawdzie dosc drapiezna- dziennikarka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 05-08-2012, 20:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 623
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Kiedyś to była niezła-wprawdzie dosc drapiezna- dziennikarka.
Elu!
Ona nie ma być drapieżna, tylko przygotowana do rozmowy z politykiem, a nie zabawiać sie w popisy na własne konto.
To samo dotyczy jej podobnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 06-08-2012, 07:35
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Elu!
Ona nie ma być drapieżna, tylko przygotowana do rozmowy z politykiem, a nie zabawiać sie w popisy na własne konto.
To samo dotyczy jej podobnych.

najgorsze w tym wszystkim że młodzi dziennikarze się na niej
wzorują brrrrrrrrrr
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jacy sa polscy dziennikarze ? senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 49 15-12-2008 13:11

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.