menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > łódzkie > Łódź
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 19:00
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Ależ ja temu nie zaprzeczyłam,tylko napisałam,ze czepiasz się wszystkiego.Mimo ze ja nie jestem najlepiej obeznana jeszcze z komputerem,to taką informację też potrafię znależć,co nie skłania mnie do tego aby wszystkich poprawiać i pouczać.Znalezienie informacji to naprawdę nic trudnego.Skorzystaj z mojej podpowiedzi i wystąp gdzieś,bez możliwości natychmiastowego szperania w internecie.Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Basiu poszperałem w necie dla udowodnienia by nie byc gołosłownym. O tym że Chorzowski Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku jest największym tego typu parkiem w Europie wie większość mieszkańców Śląska bez szperania gdziekolwiek. Teraz to Ty pouczasz co mam zrobić. Kończę tu pobyt bo szkoda słów.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 19:01
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Cóż jeśli lasy porównujemy do parków. Januszu pisałeś o parku a nie lasach miejskich jak mnie się wydaje istnieje tu zasadnicza różnica i w nazewnictwie i w definicji.
Tadziu już nie wydzierżam z Twoją zasadniczością,Zdrowie to jest miejski P A R K,tylko na bazie starej puszczy i r ó ż n i się napewno od Chorzowa ,jest po prostu piękny.Pytalam czy byłeś w Lodzi?Jeżeli nie to bądz uprzejmy nie zabierać głosu w sposób naprawdę u p i e r d l i w y.Proponowałam Ci te Twoje szerokie i dogłębne wiadomości wykorzystać w inny sposób.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 19:06
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Jeśli ktoś by mnie zapytał, którego miasta w Polsce najbardziej nie lubię, bez wahania odpowiem - Łodzi. Studiowałam tam 5 lat.
Może masz przykre doświadczenia?Łódz teraz naprawdę wypiękniala,nie jest już taka szara jak kiedyś.Zresztą obecnie wszystkie miejscowości /nawet do niedawna małe zapyziałe miasteczka/pieknieją i oby tak dalej.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 19:07
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

a tutaj fragmencik Łodzi
http://www.ciekawemiejsca.org/zdjeci...iotrkowska.htm
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 19:10
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał bachakuj
Tadziu już nie wydzierżam z Twoją zasadniczością,Zdrowie to jest miejski P A R K,tylko na bazie starej puszczy i r ó ż n i się napewno od Chorzowa ,jest po prostu piękny.Pytalam czy byłeś w Lodzi?Jeżeli nie to bądz uprzejmy nie zabierać głosu w sposób naprawdę u p i e r d l i w y.Proponowałam Ci te Twoje szerokie i dogłębne wiadomości wykorzystać w inny sposób.
Basiu pohamuj trochę swoje wypowiedzi. Staram się nikogo nie obrażać a Tobie upierdliwość weszła już w nawyk. Kto jest upierdliwy, spójrz w lustro. Pa.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 25-04-2009, 19:18
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Basiu poszperałem w necie dla udowodnienia by nie byc gołosłownym. O tym że Chorzowski Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku jest największym tego typu parkiem w Europie wie większość mieszkańców Śląska bez szperania gdziekolwiek. Teraz to Ty pouczasz co mam zrobić. Kończę tu pobyt bo szkoda słów.
Może masz rację z tym pobytem.Myślę że nie tylko mieszkańcy Śląska to wiedzą,więc po cóż jeszcze szperałeś w necie?Jednak bez netu,to ani rusz?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 26-04-2009, 18:29
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie żadna różnica ...

Cytat:
Napisał tadeusz50
Cóż jeśli lasy porównujemy do parków. Januszu pisałeś o parku a nie lasach miejskich jak mnie się wydaje istnieje tu zasadnicza różnica i w nazewnictwie i w definicji.
Opisane las i parki w mieście to są tereny spacerowe, a czy administruje nimi nadleśnictwo czy miasto - dla nas nie ma znaczenia.
O co chodzi?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 26-04-2009, 18:43
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Żarówka jeszcze nie kończ - poczytaj ...

Cytat:
Napisał tadeusz50
Basiu poszperałem w necie dla udowodnienia by nie byc gołosłownym. O tym że Chorzowski Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku jest największym tego typu parkiem w Europie wie większość mieszkańców Śląska bez szperania gdziekolwiek. Teraz to Ty pouczasz co mam zrobić. Kończę tu pobyt bo szkoda słów.
W Polsce a tym samym w Europie - największym z kolei Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy, liczący ok. 830 ha a chorzowski Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku to teren o powierzchni 620 hektarów .
Cytat:
Parki miejskie są namiastką lasu. Najbardziej typowymi roślinami są tam drzewa, m.in. lipa drobnolistna, dąb szypułkowy i bezszypułkowy, kasztanowiec zwyczajny i klon zwyczajny. Parki są też miejscem bytowania zwierząt, głównie ptaków i małych ssaków.

Pierwsze parki miejskie zaczęto tworzyć w XVII w. we Francji i krajach niemieckich. Najstarszym polskim parkiem miejskim jest Stary Park w Kaliszu założony w 1798 r., największym z kolei Leśny Park Kultury i Wypoczynku Myślęcinek w Bydgoszczy, liczący ok. 830 ha.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_miejski
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 18:48
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie Gdzie się podziała słynna Łódź klubowa?

Cztery-pięć lat wstecz - warszawiacy po załatwieniu spraw w firmie gdzie pracowałem zadawali standardowe (wtedy!) pytanie - to jak do dojść do tego lokalu (i tu padała nazwa).
Pietryna zamiera - puby na ulicy i riksze to - raczej mizerna oferta dla turysty i weekendowych gości.
Cytat:
Czy Łódź klubowa jeszcze się kiedyś odrodzi? - To możliwe, ale nie bez pomocy władz miasta, które powinno przecież wymyślić na swoją reprezentacyjną ulicę jakąś długofalową strategię - mówi Wojtek Bednarek. - To nie stanie się samo. Piotrkowska potrzebuje ratunku i ludzi, którzy by mądrze się tym zajęli.
http://polskatimes.pl/dzienniklodzki/panorama/106640,gdzie-sie-podziala-slynna-lodz-klubowa,id,t.html#material
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 29-04-2009, 18:56
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie W regionie konkurs piękności, a w Łodzi? ...

plany i wizje na przyszłość - a konkrety to makieta Nowego Centrum Łodzi Specjalna Strefa Sztuki.
Cytat:
W konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich na zrewitalizowaną przestrzeń publiczną wygrał Nowy Rynek w Łowiczu - za walory historyczne modernizacji placu, a zwłaszcza za "przywrócenie funkcji usługowo-handlowej i zachowanie funkcji rekreacyjnej, wprowadzenie atrakcyjnych elementów małej architektury, niskiej zieleni i wody oraz nowoczesne potraktowanie reliktów historycznych, np. odwzorowanie zarysu fundamentów ratusza".

Wśród nominowanych do tegorocznych nagród TUP są dwie inwestycje z Łęczycy - park miejski i stare miasto, a także piotrkowski Trakt Wielu Kultur, uniejowski Kompleks Turystyki Uzdrowiskowej, wieluńskie planty im. Jana Pawła II i zgierska strefa śródmiejska.

Łódź może konkurować z miasteczkami regionu tylko Manufakturą, docenioną przez TUP za wykreowaną przestrzeń publiczną, oraz nominowanym w tym roku skansenem przy Białej Fabryce. Jak tak dalej pójdzie, będzie się w Polsce mówiło o odrestaurowanych, atrakcyjnych zakątkach wokół Łodzi, a centralne miasto regionu zacznie być omijane szerokim łukiem.
http://polskatimes.pl/dzienniklodzki/panorama/106638,w-regionie-konkurs-pieknosci-a-w-lodzi,id,t.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 30-04-2009, 20:47
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
OK a w Łodzi działa - Jedyne takie radio - Studenckie Radio Żak.

Radio Żak jest najstarszą koncesjonowaną rozgłośnią akademicką w Polsce i jedną z najstarszych w Europie.

W tym roku obchodzi 50-lecie istnienia co radiowcy uczczą pięćdziesięciogodzinną audycją non-stop na żywo.
Zasady działalności Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej - brak reklam i praca non-profit.
W radiu nikt nie dostaje honorarium, nawet redaktor naczelny.
Na razie na fali 88,8 MHz audycji można słuchać na obszarze miasta Łodzi.
Od wakacji, po zamontowaniu nowego nadajnika Żak będzie słyszalny w całym województwie łódzkim.
Możliwie stale słucham poniedziałkowych audycji z piosenkami pisanymi poezją wędrówki dla wędrowców przez wędrowców o wędrowaniu i wędrujących.
Raz w roku - YAPA.

...................................
O radiu „Żak odlicza dni do pięćdziesiątki” w kocham łódź Nr. 23 z 30 kwietnia 2009 r.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 02-05-2009, 21:46
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Żarówka Łódź - miasto sielskie i anielskie...

Łódź w wizjach obecnego Magistratu rośnie, a nawet plastycznie zachwyca:
- podziemny Dworzec Centralny w miejsce Łodzi Fabrycznej z tunelem do Łodzi Kaliskiej,
- monumentalny pomnik Władysława Jagiełły,
- nowe centrum Łodzi w zrewitalizowanym kompleksie dawnej elektrowni łódzkiej / EC1
- i kilka innych ...

Zobaczymy - to będzie temat do nowego wątku.
Pozdrawiam Łodzian i Sympatyków Miasta Łodzi.

Janusz
...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 15-05-2009, 14:58
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Uśmiech Skwer Leona Niemczyka ...

W dzisiejszym Ekspresie Ilustrowanym ...
Cytat:
Niebieskie tabliczki z nazwiskiem kultowego aktora Leona Niemczyka (zmarł 29.11.2006) wreszcie pojawiły się na jednym z największych skwerów miejskich, wkomponowanym w pl. Zwycięstwa.

Z apelem do władz miasta o nazwanie kawałka Łodzi imieniem powszechnie lubianego i cenionego aktora wystąpili pół roku temu za pośrednictwem "Expressu Ilustrowanego" jego przyjaciele z branży filmowej: aktorzy Jan Nowicki i Zbigniew Buczkowski, reżyser Feridun Erol i kierownik planu filmowego Ramo Olejnik.

W sukurs przyszli im nasi Czytelnicy, śląc do redakcji "EI" słowa poparcia i propozycje miejsc, godnych mieć za patrona Leona Niemczyka.

Większość uznała za takie skwer sąsiadujący z Muzeum Kinematografii, pięknym zabytkowym kompleksem parkowym Źródliska I i II oraz Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną przy ul. Targowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 20:33
anagra54 anagra54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 1
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Jeśli ktoś by mnie zapytał, którego miasta w Polsce najbardziej nie lubię, bez wahania odpowiem - Łodzi. Studiowałam tam 5 lat.
a ja kocham moją łódeczkę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 13-11-2009, 17:44
szekla's Avatar
szekla szekla jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Łódź
Posty: 3 810
Domyślnie A propo Piotrkowskiej

czy rzeczywiście Piotrkowska umiera?
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/l...a,1395058,3322
__________________
Nieznana na forum - TYKWA
Moje filmy i zdjęcia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 14:36
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie Stara Łódź

Dla miłośników Łodzi adres: http://jalbum.net/a/831166/
Są to zebrane od kolegów i z netu fotografie i pocztówki starej XIX wiecznej Łodzi. Zauważcie jak tam mało ludzi, dużo miejsca i całkowity brak samochodów.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 02-12-2010, 16:11
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Strzałka Dzisiejsza Łódź

Po starej Łodzi, dzisiejsza Łódź w okowach zimy.

Teofilów ul.Rojna przy Kaczeńcowej
[/IMG]

Teofilów ul.Rojna przy Rydzowej
[/IMG]
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Łódź żegna Ewę... ostatek łódzkie 113 14-09-2022 20:50
Czy Łódź jest dla nas Fami Łódź 18 24-02-2013 15:43
Łódź 4 kultur z centrum Łódź 5 15-03-2009 00:15
Cele edukacji w Unii Europejskiej gratka Nauka, problemy i pomysły edukacyjne 30 21-03-2008 20:48
Nowy program Unii Europejskiej - komentarze hanka93 Ogólny 0 05-12-2006 18:52

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:06.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.