menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 01-09-2010, 11:04
Tadeks Tadeks jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 17
Domyślnie Polimialgia reumatyczna


Może ktoś wie jak to leczyć? Konwencjonalne metody /sterydy/ nie pomagają. Co robić?
__________________
Tadeks
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 07-09-2010, 09:58
magnetoterapeuta magnetoterapeuta jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: gliwice
Posty: 26
Domyślnie

Proponuję zapoznaj się z moim blogiem http://magnetoterapia.wa.pl/
najpewniej ci pomoże stosowanie silnego pola magnetycznego w sposób jaki opisuję,do tej pory każda osoba która skorzystała z moich porad uzyskała znaczącą poprawę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-01-2011, 19:32
ewa49 ewa49 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Posty: 1
Domyślnie

Też choruję od roku na polimialgię. Sterydy pomagają, ale tylko w dużych dawkach. Te z kolei szkodzą, szczególnie mojej osteoporozie. Tak więc błędne kolo. Sama chętnie nawiążę kontakt z innymi chorymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 23-01-2012, 11:24
mira49 mira49 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Gorzów Wlkp. lubuskie Polska
Posty: 3
Domyślnie

Od pażdziernika leczę się na polimialgie reumatyczna. Na razie bez skutku. Biorę sterydy- metypred w różnych dawkach. Ostatnio lekarka powiedziała, że takie schorzenie jest trudne do wyleczenia i musi trwać, nawet rok.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 08-02-2012, 22:40
poli poli jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Posty: 3
Domyślnie

Też mam polimialgie reumatyczną - od lata ubiegłego roku. Jestem leczona sterydami - Prednisone. Trzeba przygotować się na dłuższe leczenie... podobno nawet do 3lat... buuuuu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 08-02-2012, 22:45
poli poli jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewa49
Też choruję od roku na polimialgię. Sterydy pomagają, ale tylko w dużych dawkach. Te z kolei szkodzą, szczególnie mojej osteoporozie. Tak więc błędne kolo. Sama chętnie nawiążę kontakt z innymi chorymi.
Czy możesz powiedzieć jak sobie radzisz z tym choróbskiem? A może już masz to po prostu za sobą - czego z całego serca Ci życzę.
Poli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 08-02-2012, 23:56
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Jeżeli mogę zasugerować, to właśnie terapia magnetyczna, i kolagenum /kupowałam w aptece podane adresy www.sklep.kolagenum.com./, 120 tabl, kosztuje 140 zł, brałam to przez 3 m-ce, i Arthryl /Xicil/ 1500mg, - lek bez jakichkolwiek skutków ubocznych, 1 saszetka dziennie /tylko na receptę/
Zapisał mi ortopeda traumatolog prof, u którego byłam na prywatnej wizycie,
miałam bóle kolan, barku i kręgów szyjnych, też stwierdził polimialgię reumatyczną
Nie zalecał żadnych ''chemicznych'' leków, ze wzgledu na skutki uboczne, stosowałam to co wyzej,... dzisiaj ''latam'' jak sarenka, a do magnetoterapii kupiłam płytkę reklamowaną w gazetach 'jako
''magnetyczne falowanie'' i 2 razy w tyg sobie przykładam w bolące miejsca,... naprawdę pomogło.
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 14-03-2012, 16:02
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

a mnie się widzi, że Kinga uprawia marketing cudowności.
A paru wątkach pisze
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 25-04-2014, 09:36
giezeta's Avatar
giezeta giezeta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 60
Domyślnie

Jak widzę wątek umarł w 2012 roku. Od 2010 do 2012 roku tylko pięć osób przyznało się do tej choroby.
Jako, że choroba ta atakuje na ogół osoby po 50-tce, chciałabym się dowiedzieć jak te osoby poradziły sobie z tą paskudną chorobą. Ja zachorowałam na początku grudnia 2013, a choroba rozwinęła się w ciągu tygodnia. Po pobycie w 3 szpitalach przez 4 miesiące (z przerwami) wreszcie zostałam zdiagnozowana. Czterech reumatologów się na tym nie wyznało!
Jeżeli ktoś z "polimialgiatyków" zajrzy tutaj, to chętnie wymienię się z doświadczeniami o przebiegu choroby, jej leczeniu i perspektywach. Mam 79 lat i podejrzewam że będę chora już do końca życia.
Jestem leczona prednisonem (Encorton) - na razie na dawce malejącej.
__________________
".... Uważają nas prawie za bogów i spodziewają sie, że zmienimy wszystko na dobre.
Kiedy jednak nie można nic zrobić świadomość, że zdradza się ich wiarę jest straszna.... "
Larry Dixon... tak pisał o psach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 30-05-2014, 03:14
poli poli jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Posty: 3
Domyślnie

Giezeta
chetnie podziele sie informacjami o przebiegu mojej choroby. Przygotuje niebawem
poli
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 30-05-2014, 11:03
giezeta's Avatar
giezeta giezeta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 60
Domyślnie

Cytat:
Napisał poli
Giezeta
chetnie podziele sie informacjami o przebiegu mojej choroby. Przygotuje niebawem
poli

Dzięki poli za zainteresowanie. Wysłałam do Ciebie maila z opisem mojej "drogi przez mękę" i czekam z niecierpliwością na odpowiedź.
Zastanawiam się czy nie warto by zrobić jakiejś strony internetowej z forum dla polimialgiatyków. Warto zgromadzić doświadczenia chorujących na tę rzadką chorobę, szczególnie że jak dotychczas reumatolodzy mają mało doświadczenia.
Dochodzi do tego też i to że choroba atakuje, w szóstej dekadzie życia, ludzi tuż przed emeryturą, albo i na emeryturze. Więc lekarze nie bardzo nam wierzą. Powiedzieć lekarzowi że "wszystko mnie boli" to wystawienie się na pogardę za histerię.
Więc ja zatajałam niektóre bóle.
__________________
".... Uważają nas prawie za bogów i spodziewają sie, że zmienimy wszystko na dobre.
Kiedy jednak nie można nic zrobić świadomość, że zdradza się ich wiarę jest straszna.... "
Larry Dixon... tak pisał o psach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 30-05-2014, 11:17
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Gaduła witaj serdecznie

Witaj a witaj "Giezeto".Szukałam Ciebie i napisałam e-maila kiedyś,ale bez odp.Wiele zmienia się w życiu i w moim też było wiele zmian.Będę czytać Twoje zmagania z chorobą.
Miło pozdrawiam...
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 30-05-2014, 11:59
giezeta's Avatar
giezeta giezeta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 60
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Witaj a witaj "Giezeto".Szukałam Ciebie i napisałam e-maila kiedyś,ale bez odp.Wiele zmienia się w życiu i w moim też było wiele zmian.Będę czytać Twoje zmagania z chorobą.
Miło pozdrawiam...
Już minęło ponad pół roku gdy dopadła mnie ta paskudna dla staruszków choroba. Od listopada ub. roku. Zdiagnozowano i zaczęto mnie leczyć dopiero z końcem marca b.r.
Nie będę Ci jej opisywać, bo każdy choruje inaczej. Im starszy tym gorzej. Wpisz w wyszukiwarce "polimialgia reumatyczna". Tylko że tam nie piszą jak koszmarne są te bóle. Każde drgnięcie mięśni to ból, ból, ból. Zjada też żelazo w organizmie (anemia) i podnosi niebezpiecznie krzepliwość krwi) Już od 2 miesięcy nie dręczą mnie te koszmarne bóle, ale za to lekarstwo przeciwzapalne i przeciwbólowe (sterydy) rujnuje w inny sposób organizm (groźba jaskry, cukrzycy i osteoporozy). A "leczenie" nimi trwa lata. W sumie raczej niewesoła perspektywa dla 79-latki.
Pozdrawiam serdeczne i dziękuję za pamięć!!
__________________
".... Uważają nas prawie za bogów i spodziewają sie, że zmienimy wszystko na dobre.
Kiedy jednak nie można nic zrobić świadomość, że zdradza się ich wiarę jest straszna.... "
Larry Dixon... tak pisał o psach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 11-06-2014, 21:28
swistak2112's Avatar
swistak2112 swistak2112 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pruszków
Posty: 254
Domyślnie

W przypadku, gdy leczenie sterydami daje częściowy rezultat to należy zbadać cały organizm pod kątem onkologicznym. Trudno poddająca się leczeniu polimialgia często występuje z rakiem. Mam kolegę lat 63, u którego szukano nowotworu i znaleziono. "Dzięki" polimialgii jest po prostatektomii i redukuje sterydy (Metypred)- obecnie 10 mg.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 11-06-2014, 22:11
giezeta's Avatar
giezeta giezeta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 60
Domyślnie

Cytat:
Napisał swistak2112
W przypadku, gdy leczenie sterydami daje częściowy rezultat to należy zbadać cały organizm pod kątem onkologicznym. Trudno poddająca się leczeniu polimialgia często występuje z rakiem. Mam kolegę lat 63, u którego szukano nowotworu i znaleziono. "Dzięki" polimialgii jest po prostatektomii i redukuje sterydy (Metypred)- obecnie 10 mg.
Muszę Cię rozczarować. W czasie pobytu przez okres 7 tygodni zostałam w trzech szpitalach przebadana dokładnie .... i nie mam raka.
Czy nie zauważyłeś że prosiłam TYLKO o nawiązanie kontaktu z innymi "polimialgiakami" ? Nie prosiłam o porady.
A chirurgiczne usunięcie prostaty to prostarektomia.
__________________
".... Uważają nas prawie za bogów i spodziewają sie, że zmienimy wszystko na dobre.
Kiedy jednak nie można nic zrobić świadomość, że zdradza się ich wiarę jest straszna.... "
Larry Dixon... tak pisał o psach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 11-06-2014, 22:17
swistak2112's Avatar
swistak2112 swistak2112 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pruszków
Posty: 254
Domyślnie

Zatem życzę zdrowia.
A co do nazwy zabiegu to proponuję użyć wujka google.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 02-08-2014, 16:29
giezeta's Avatar
giezeta giezeta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 60
Domyślnie

Ja tu w innej sprawie, a pod spodem się wytłumaczę z błędu
PROŚBA
Ktokolwiek tu zajrzy, a miał do czynienia z ta chorobą która dotknęła Jego lub Jego bliskich, bardzo proszę o kontakt. Bo choroba jest do opanowania, a nawet wyleczenia (choć czasem nawraca) o ile szybko zostanie zdiagnozowana i leczona. Niestety u nas na diagnozę czeka się miesiącami!
Odpowiadajcie na forum i do mnie na maila: giezet@go2.pl
Cytat:
Napisał swistak2112
Zatem życzę zdrowia.
A co do nazwy zabiegu to proponuję użyć wujka google.
Do swistaka2012
Nie zauważył znawca polimialgii i terminów medycznych że literki "r" i "t" są obok siebie na klawiaturze? I ze zwykłej literówki posądził mnie o błąd?
__________________
".... Uważają nas prawie za bogów i spodziewają sie, że zmienimy wszystko na dobre.
Kiedy jednak nie można nic zrobić świadomość, że zdradza się ich wiarę jest straszna.... "
Larry Dixon... tak pisał o psach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 06-07-2015, 18:31
Tadeks Tadeks jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 17
Domyślnie polimialgia

Dziś ponownie zobaczyłem wątek polimialgii.Wysłałem maila może coś poradzimy.
__________________
Tadeks
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 07-07-2015, 14:46
giezeta's Avatar
giezeta giezeta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 60
Domyślnie

Dziękuję za kontakt. Odpowiem mailem.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 29-07-2015, 06:52
miloszczek miloszczek jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Warszawa,Mazowsze,Polska
Posty: 134
Domyślnie

Ja polecam skonsultować się z innym lekarzem Jeśli leczenie zaproponowane przez jednego nie pomaga.Odsyłam do centrum medycznego Lifemedica w Gdańsku:
http://lifemedica.pl/specjalizacje/reumatologia/
Może ktoś z tych rejonów będzie zainteresowany informacją. Obecnie pracują tam świetni reumatolodzy,którzy bez wątpienia powinni pomóc. Jestem ich stałym pacjentem. Jest to wprawdzie placówka prywatna ale osobiście wolę zapłacić i być przyjętym z miejsca a nie czekać miesiącami na wizytę z narodowego funduszu zdrowia.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:24.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.