menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-07-2015, 12:48
niepokorny niepokorny jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: PL
Posty: 10
Domyślnie zaburzenia ciśnienia tętniczego - badanie holterem


Witam,
czasami coś nam dolega (niestety), a niestety prawdopodobieństwo zaburzeń ciśnienia tętniczego wzrasta z wiekiem. Ponieważ pomiar gabinetowy ciśnienia może nie odzwierciedlać rzeczywistych wartości poprośmy o badanie holterem ciśnienia. Jest to nieinwazyjne badanie, które monitoruje nasze ciśnienie w przeciągu 24h (szczegóły o urządzeniu
http://kredos.pl/holtery-cisnienia).
Badanie to pokazuje rzeczywiste wartości ciśnienia tętniczego. Pomaga w potwierdzeniu bądź wykluczeniu niektórych schorzeń.
Proszę o dyskusję, czy mieliście problem z otrzymaniem tego badania, oraz czy było pomocne.
Pozdrawiam serdecznie,
Niepokorny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 23-07-2015, 10:44
Nike112 Nike112 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Krasnystaw
Posty: 2
Domyślnie Badanie ciśnienia tętniczego

Witam,
przez lata zmagałam się z chorobą serca. Wielokrotnie zmieniano mi tabletki, a rezultatu pozytywnego nie było. Dopiero gdy trafiłam do szpitala podłączono mnie do holtera ciśnienia na 24 godziny. I wszystko było wiadomo. Od tamtego czasu nie mam problemów z sercem

Pozdrawia serdecznie,
Nike
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 23-07-2015, 12:06
niepokorny niepokorny jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: PL
Posty: 10
Domyślnie Badanie ciśnienia tętniczego

Witam,
W moim wypadku wszystko rozpoczęło się od nadwagi. Badanie holterem ciśnienia miało wykluczyć bądź potwierdzić schorzenie.
Było to bardzo ważne badanie. Na szczęście wykluczyło schorzenie, ale dowiedziałem się co może się stać, gdy nie popracuję nad sobą.

Pozdrawiam,
niepokorny
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 27-07-2015, 23:07
Irenkaaa Irenkaaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Września
Posty: 1
Domyślnie

A ja odkąd pamiętam miałam zawsze wysokie ciśnienie i od czasu do czasu musiałam mieć robione badania właśnie holterem. Przy okazji - zajrzałam sobie na stronę, którą podał Niepokorny i znalazłam tam jeszcze bardziej szczegółową zakładkę o holterach ciśnienia https://kredos.pl/holtery-cisnienia Jak ktoś rzeczywiście nie wie, co go czeka, to może tam się dowiedzieć wielu rzeczy i zobaczyć jak wygląda taki holter, który używają w przychodniach czy klinikach.
pozdrawiam przy okazji wszystkich "sercowców"
Irena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 25-08-2015, 13:48
Mazak Mazak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 14
Domyślnie

Uważam, że warto badać regularnie swoje ciśnienie, tym bardziej jeśli mamy oznaki, że coś się dzieje niepokojącego, tzn. jest za wysokie lub za niskie. Z miesiąc temu wszedłem w posiadanie ciśnieniomierza Geratherm Desktop 2.0. Prosty w osłudze i precyzyjny w pomiarach, co nie dziwi, gdyż to niemiecka marka, a nie jakaś tam tandeta Ciekawą funkcją jest możliwość przesłania wyników do lekarza przez port USB.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-07-2016, 08:04
wesolysenior wesolysenior jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 274
Domyślnie

Pewnie, że tak. Z takimi sprawami nie ma żartów. Lepiej dmuchać na zimne niż mieć potem pretensje do siebie, że nie zadziałało się w porę. Ja ostatnio byłam na kompleksowych badaniach u kardiologa Małgorzaty Markowskiej-Beuch w Bytomiu, gdzie przebadano mnie od stóp do głów, bardzo dokładnie i teraz wiem że nie mam się czym martwić.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Badanie rynku, badanie focusowe, hemoroidy renata_111 Praca, wolontariat 1 25-03-2020 17:46
Badanie holterem ekg - wasze doświadczenia profesorek Choroby, badania, terapie 3 15-04-2018 17:12
Erekcja - zaburzenia erekcji - komentarze Kalosz Ogólny 55 17-04-2012 10:29
Zaburzenia erekcji - komentarze Basia. Ogólny 14 27-05-2007 02:09
Zaburzenia erekcji - komentarze Basia. Ogólny 38 16-04-2007 22:39

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.