menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 15-10-2016, 16:16
tadeusz542's Avatar
tadeusz542 tadeusz542 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Świerklaniec,Śląskie, Polska
Posty: 24
Domyślnie Nie szukam żony,kochanki ani konkubiny


Moja zmarła małzonka jak pamiętam zawsze na coś chorowała. do 1998 zawsze coś łykała .Od 1998 poważniej od 2003 bardzo poważnie a ostatnio obłożnie . Zmarła w 2015 i do tego czasu miałem szpital i hospicjum w jednym . Byłem jej jedynym opiekunem więc mógłbym w Niemczech zarabiać tak na życie. Do tej pory budzi mnie nocami wrażenie ,że mnie woła albo ,że coś przegapiłem i gnam jak wariat . Ostatnio spałem po dwie godziny w całości . Z tej przyczyny teraz jest mi lepiej i nie szukam żony , kochanki ani konkubiny , W zasadzie wystarczyłaby mi bliższa znajoma która też wolałaby mieszkać u siebie , od czasu do czasu chciałaby się przytulić , zrobić odważniejszą fotkę czy chcieć żebym jej coś naprawił i tu jest problem bo takiej nie ma . Z reguły mają jakiś interes a to ustawić dzieci a to co innego , Mam 62 lata i poszukuje jakiejś zagorzałej singielki ze Śląska najlepiej też bezdzietnej i niespecjalnie religijnej bo jestem ateistą .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 24-01-2017, 18:09
maltanka maltanka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 2
Pytanie rozumiem...

Hi

Jestem w podobnej sytuacji, chetnie umówiłabym sie z kims na kawke, do kina, na spacer z kijkami itp
Mieszkam w Bielski-B. nie mam znajomyvh i rodziny (dzieci sa daleko i maja swoje życie, czyli jestem bardzo samotna.
Gdyby nie pies i kot, którzy dotrzymuja mi towarzystwa to byloby mi bardzo smutno.
szkoda, ze mieszkasz tak daleko (ile to jest km?).
A może zgłosi się ktoś z Bielska???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 29-01-2017, 00:54
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Hm.... z postu Tadeusza zrozumiałam , że szuka kogoś do
niezobowiązujących spotkań , bardziej do zaspokojenia swoich
imtymnych potrzeb , może do wyjścia gdzieś choć w to jakoś
wątpię..... Powiem szczerze - takiego partnera czy towarzysza u swojego boku nie wyobrażam . Przyjemność tak ? A gdzie stawienie czoła przeciwnościom losu ? Rozumiem , że Tadeusz dużo przeszedł w swoim życiu ale my - kobiety w takim wieku raczej oczekujemy czegoś innego a zwłaszcza stabilizacji , poczucia bezpieczeństwa i wsparcia , rozmów , podejmowania wspólnych decyzji itd..... Przepraszam , chyba zagalopowałam się , każdy ma prawo do własnych wyborów ale temat ciekawy i wart jest zdań innych forumowiczów ? Pozdrawiam .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 09-02-2017, 18:32
Krys4 Krys4 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2017
Miasto: Łódż
Posty: 1
Uśmiech Szukam kumpla...przyjaciela

Witaj
przeczytałam Twoją wiadomość wielokrotnie,bo z treści wynika wołanie "nie chcę już tego przeżywać ponownie ale chcę żyć normalnie", bo to wszystko co Cię spotkało jest zbyt świeże i wywołuje jeszcze koszmary senne. Rozumiem Cię, bo przeżyłam podobną historię w moim małżeństwie. Jestem wdową i nie szukam męża, kochanka ani konkubenta. Szukam kumpla i w tym sensie przyjaciela bez zobowiązań.
Jestem osobą sprawną fizycznie i psychicznie,ciesząca się życiem, bo to jest moje i chcę je spędzić jak najlepiej się da. Głowa do góry i do przodu....
Jeśli chciałbyś ze mną nawiązać kontakt mailowy czy telefoniczny to czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 09-02-2017, 23:55
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Przeczytałem post Tadeusza ponieważ na Seniorku
jest olbrzymia większość kobiet.
Straciłem na zawsze małżonkę i nigdy nie myślę abym
szukał kogoś jak w tytule wątku.
Jednak przyjaźnić się z kobietą to wspaniały Dar Boga,
ale tylko wtedy gdy jest to prawdziwa przyjaźń.
Przyjaźń to jak miłość przychodzi w odpowiednim momencie,
nawet wtedy kiedy się tego nie spodziewamy.
Ten tekst o przyjaźni moim zdaniem jest bardzo trafny:


__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 10-02-2017, 10:35
lenasto2's Avatar
lenasto2 lenasto2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: wrocław dolnośląskie Polska
Posty: 1 068
Domyślnie

Podobnie jak Maltanka rozumiem Tadeusza ,tylko że ja mam za sobą 20lat bycia samej nie samotnej. Chciałbym mięć możliwość wykonania telefonu do przyjaciela bo
np : cieknie kran , pomóż ...
Brakuje mi towarzystwa żeby razem spędzić miło , wesoło czas .
Dancia a co złego jest w zacytuję "do zaspokajenia swoich intymnych potrzeb"? to jest taka sama potrzeba jak spanie , oddychanie itd....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 11-02-2017, 23:12
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Odpowiadam na Twój post Lenko .
Chodziło mi tylko o to , że Tylko zaspakajanie imtymnych
potrzeb nie wchodzi w grę bo po prostu oprócz tego
zaspakajania oczekiwałabym czegoś więcej a czego ? To
znajduje się w moim poprzednim poście . Pozdrawiam .
P.s . Edziu .... pięknie to napisałeś i zaakcentowałeś ....
Moim zdaniem prawdziwa przyjaźń bardziej zdaje egzamin
niż miłość , która w pewnym momencie potrafi zniknąć .
Pozdrawiam cieplutko ......
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-02-2017, 13:39
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Moim skromnym zdaniem prawdziwa czysta przyjaźń między całkowicie samotnymi osobami płci przeciwnej na dłużej jest możliwa tylko, gdy te osoby mieszkają daleko od siebie, albo gdy spotykają się, ale w większym gronie. Istnieje baaaardzo cieniutka granica w takiej przyjaźni i baaaardzo łatwo ją przekroczyć i wpaść do łóżka. I nikt nigdy mnie nie przekona- że będąc sam na sam z dłużej już znaną przyjaciółką (przyjacielem) i choćby trzymając ją tylko za rękę nic nie zaiskrzy. To tylko kwestia czasu- poeta napisał:.."że jednak krew nie woda...". Lepiej myśleć perspektywicznie i nie zakładać z góry że to tylko przyjaźń i nic więcej. Pozdrawiam.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)

Ostatnio edytowane przez frasag : 12-02-2017 o 13:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 12-02-2017, 13:46
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Hej Franiu przecież nikt nie powiedział,
że z przyjaciółką nie można skoczyć do łóżeczka
jeśli obopólnie mają taką ochotę!
__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 12-02-2017, 14:00
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Edziu:

Owszem, ale wtedy to już będzie nie tylko Przyjaciółka, ale i Kochanka.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 12-02-2017, 14:08
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Pojęcie dawnej kochanki bardzo się zmieniło,
z resztą nie tylko np.

Z biegiem czasu rozumienie pojęcia „kochanka” zmieniło się znacząco. Dawniej, w społeczeństwach, w których małżeństwo traktowane było jako rodzinny interes i zawierano je z przyczyn polityczno-ekonomicznych, kochanka spełniała często rolę nieformalnej partnerki i to nie tylko seksualnej. Dobrym przykładem z historii jest wpływowa kochanka Ludwika XIV – Markiza de Montespan. W słowniku pod słowem „kochanka” znajdziemy definicję, że jest nią kobieta, utrzymująca z mężczyzną stosunki seksualne bez zawarcia z nim związku małżeńskiego. Pozornie wszystko się zgadza, jednak wyraz ten nie jest aż tak jednoznaczny, jak nam się być może wydaje.
__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 12-02-2017, 14:26
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Edziu:

Masz sporo racji. Dzisiaj też spotykam ludzi, którzy mówią że sąsiadka ma "Przyjaciela" a myślą o Kochanku. Znam też Panią, która nie chce żeby nazywać ją Przyjaciółką- może jej się to słowo kojarzy ze słowem Kochanek, a może woli Kolega?- nie pytałem bo mi jakoś nie wypada. Ale nie jesteśmy tu po to żeby kogoś osądzać- niech każdy robi co mu pasuje. Pozdrawiam.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 13-02-2017, 19:31
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Moim skromnym zdaniem przyjaźń między kobietą a mężczyzną nie trwa długo , tu poprę Frania ale też oprę się
na swoim przykładzie czyli ,,z życia wzięte '' .
Tak , miałam przez długie lata przyjaciela , przyjaciela
domu . Był dla mnie tzw. bratnią duszą , w trudnych chwilach życia wspierał , służył różnego rodzaju pomocą . O łóżku nie było mowy-oczywiście .... W każdym bądź razie spostrzegł we mnie kobietę (zawsze byłam kumpelą) , jeden niepotrzebny
gest z jego strony , jedno słowo i.... zaczęłam go unikać . W taki banalny sposób nasza znajomość zakończyła się choć żal mi jest tej nici porozumienia , pogaduch . Telefonów nie odbierałam i tak nasza przyjaźń zakończyła się . Owszem , pan podobał się mi ale znałam swoje granice . Reasumując - niezbyt wierzę w taką przyjaźń......
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 14-02-2017, 12:58
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Uśmiech Było poważnie...

to teraz coś na luzie:

Z ogłoszenia: (nie moje)
Młody, przystojny, dobrze ubezpieczony pan z wykształceniem wyższym
i dobrymi manierami.
Posiadam dwa najnowsze samochody, rodzinną posiadłość i willę na
Karaibach. Nie szukam nic, ani nikogo...
Chwalę się tylko...
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 18-02-2017, 13:07
Ażka Ażka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Częstochowa
Posty: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał hutkow
Przeczytałem post Tadeusza ponieważ na Seniorku
jest olbrzymia większość kobiet.
Straciłem na zawsze małżonkę i nigdy nie myślę abym
szukał kogoś jak w tytule wątku.
Jednak przyjaźnić się z kobietą to wspaniały Dar Boga,
ale tylko wtedy gdy jest to prawdziwa przyjaźń.
Przyjaźń to jak miłość przychodzi w odpowiednim momencie,
nawet wtedy kiedy się tego nie spodziewamy.
Ten tekst o przyjaźni moim zdaniem jest bardzo trafny:


Niestety, uważam,że nie ma mężczyzn, którym zależałoby tylko na przyjaźni... Próbowałam... Ale wszyscy /wdowcy/ na mojej drodze szukają kobiety do łóżka przede wszystkim. Może to za mocne słowa, ale oni oni nagle po utracie żony chcą wszystkiego od innej. Pojęcie "biały układ" nie istnieje. A ja tak chciałabym mieć tylko przyjaciela i nie mieszać do przyjaźni spania. Moglibyśmy przecież być dla siebie całym światem, ale czy łóżko jest takie ważne dla mężczyzn? Oczywiście, spotykają się, zachwycają nami, prawią komplementy, ale drugie, trzecie /nieraz pierwsze/ spotkanie to ich pragnienie relacji intymnej. Czy tylko ja jestem inna i oczekuję nie tego?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 18-02-2017, 20:03
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Ja odpowiem tylko na wpis Koleżanki Ażka, bo wcześniej już się wypowiadałem. I napiszę jak dojrzały mężczyzna:
Koleżanka słusznie napisała, że większość facetów kombinuje, jak by tu kobietę zaciągnąć do łóżka- ale to nie wszystko. Nawet gdy kobieta ulegnie to rano usłyszy "żegnaj Gienia"- to jest jak najbardziej po świńsku i nie ma dyskusji.
Ale medal ma dwie strony:
Jest też wiele kobiet, które sąsiada/przyjaciela traktują tylko jak kogoś, kto coś za friko naprawi, pomaluje, prezent kupi- a może i kasy pożyczy. Ale gdy sąsiad zachoruje to często nie ma mu kto leków wykupić, nie mówiąc już o przysłowiowym talerzu zupy.
Przede wszystkim każdy powinien się jasno i szczerze określić- czego naprawdę oczekuje.
Ja miałem przypadek że kobieta znana mi od kilku lat zaprosiła mnie do siebie. Nigdy się w realu dotychczas nie spotkaliśmy i pewnie się nie spotkamy. Ale uczciwie jej wyjaśniłem że nie mogę pojechać, bo pewnie obudzimy się w łóżku i będziemy się zastanawiać: kto kogo uwiódł i po co nam to było.
Uczciwość aż do bólu- to podstawa nie tylko małżeństwa, ale i przyjaźni- i tego się trzymam. Nie znaczy to że zaraz dam sąsiadce klucze do mieszkania, ani że podam jej PIN do karty- wszystko ma swoje granice, ale żyjemy już na tym świecie nie od wczoraj i dobrze wiemy jaki ten świat jest.
Pozdrawiam.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 18-02-2017, 21:24
Ażka Ażka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Częstochowa
Posty: 5
Domyślnie odp.

A no właśnie, tak bywa... Wielu kobietom zależy tylko na tym, a że jestem takim innym wyjątkiem, to z rozpędu jestem traktowana podobnie. A nie wszystkim kobietom zależy tylko na pomocy fizycznej /radzą sobie same jak mogą/ i na numerze PIN /mają swoje karty z PIN-em/ itd.
A gdzie taka zwykła bezinteresowna przyjaźń braterska, która jest w złych i dobrych chwilach? Gdzie zaufanie,że trafia się człowieka, który stoi przy nas w radości i smutku, który nas wspiera, a my jego? Jakoś ten dzisiejszy świat niestety ma inne wartości, do których ja nie pasuję. Być może jest gdzieś mężczyzna / i to nie jeden/, który ceni podobne wartości, jak ja, ale również boi się kobiet, bo myśli, że im zależy tylko na pieniądzach, wykorzystaniu i rozrywce do łóżka. Zawsze określałam się jasno, jako ktoś szukający tylko przyjaciela na co dzień, ale płeć przeciwna chyba nie dowierza i po czasie okazuje się, że jednak chce więcej, a nie to szuka dalej. Tej bardziej chętnej...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 18-02-2017, 21:40
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ażka
Niestety, uważam,że nie ma mężczyzn, którym zależałoby tylko na przyjaźni... Próbowałam... Ale wszyscy /wdowcy/ na mojej drodze szukają kobiety do łóżka przede wszystkim. Może to za mocne słowa, ale oni oni nagle po utracie żony chcą wszystkiego od innej. Pojęcie "biały układ" nie istnieje. A ja tak chciałabym mieć tylko przyjaciela i nie mieszać do przyjaźni spania. Moglibyśmy przecież być dla siebie całym światem, ale czy łóżko jest takie ważne dla mężczyzn? Oczywiście, spotykają się, zachwycają nami, prawią komplementy, ale drugie, trzecie /nieraz pierwsze/ spotkanie to ich pragnienie relacji intymnej. Czy tylko ja jestem inna i oczekuję nie tego?

Ze zwiazkiem dwojga ludzi jest jak z walizka – co do niej wlozycie,to i wyjmiecie. Jezeli komus odpowiada tylko i wylacznie uklad przyjacielski, trzeba z gory ustalic zasady jego funkcjonowania. Bez emocji przekalkulowac wszystkie “za” i “przeciw”, by “byc” razem, cos jak w spolce z ograniczona odpowiedzialnoscia. To wygodne podejscie dla osob, ktore nie uwazaja seksu za najwazniejsza strefe zycia.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 18-02-2017, 22:22
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Wszyscy macie rację - Ty Franiu , Ażko i Ty- Basiu ale ja to
przerobiłam na sobie . Nawet ustalone wcześniej granice
mogą zawieźć , poza tym przyznaję po latach , że i ja troszkę
zaangażowałam się i po cichutku oczekiwałam czegoś innego . Teraz wiem , że z tzw. kumplem mogę umówić się czasem
na przysłowiowe piwo ale o pomoc boję się prosić , wolę
zapłacić fachowcowi i tyle . A jeśli mnie nie stać to ciułam i
w końcu załatwię co mi trzeba .
Mam kilka przykładów męsko-damskiej przyjaźni ale dziś
odpuszczę .... Pozdrawiam cieplutko ....

https://youtu.be/QqJvqMeaDtU

A to coś na wyciszenie..... miłego słuchania .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 18-02-2017, 22:52
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ażka
A gdzie taka zwykła bezinteresowna przyjaźń braterska, która jest w złych i dobrych chwilach? Gdzie zaufanie,że trafia się człowieka, który stoi przy nas w radości i smutku, który nas wspiera, a my jego? Jakoś ten dzisiejszy świat niestety ma inne wartości, do których ja nie pasuję. Być może jest gdzieś mężczyzna / i to nie jeden/, który ceni podobne wartości, jak ja, ale również boi się kobiet, bo myśli, że im zależy tylko na pieniądzach, wykorzystaniu i rozrywce do łóżka. Zawsze określałam się jasno, jako ktoś szukający tylko przyjaciela na co dzień, ale płeć przeciwna chyba nie dowierza i po czasie okazuje się, że jednak chce więcej, a nie to szuka dalej. Tej bardziej chętnej...

Bezinteresowna przyjaźń w złych i dobrych chwilach wymaga zaangażowania wieloletniego osób które lubią ze sobą przebywać ...w realu.

Siedząc w domu ludzi się nie poznaje po prostu trzeba bywać w towarzystwach.

Przyjaźń umową deklarować? można w biurach matrymonialnych gdzie można zaznaczyć, że chodzi o przyjaźń i wymienić z jakimi cechami poglądami ma być osoba.
Bezpieczna forma a w realu do sprawdzenia czy rzeczywiście osoba ma te cechy i poglądy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nazwisko ex żony po rozwodzie brotet Prawo rodzinne 5 25-07-2018 12:57
A o zdrowiu ani słowa! Eunicka Profilaktyka i zdrowy styl życia 8 22-08-2012 23:42
Bez czapki ani rusz - komentarze Ludgarda Ogólny 44 19-05-2010 21:56
Żałoba nie dla kochanki Basia. Miłość, przyjaźń, związki, samotność 8 06-11-2008 01:25
Nie mogę nie myśleć o tej Ani z Gdańska Ewunia Społeczeństwo - wątki archiwalne 14 13-04-2007 22:59

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.