menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-05-2008, 00:23
mareczek50 mareczek50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 13
Domyślnie Zapalenie Żył głębokich


Mam 48 lat. 29 kwietnia 2008 zachorowałem na zakrzepicę żył głębokich.Tydzień w szpitalu, teraz leczenie w domu.Prawa noga boli przy każdym ruchu, kuleję. Jak długo trwa choroba? Szukam jakiejś diety ubogiej w potas i witaminę K. (biorę acenocumarol i detralex).Jakieś sugestie, porady?Chętnie poczytam...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 27-05-2008, 12:02
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie Mareczku

Strona: http://forum.kardiolo.pl/temat93.htm > lub z wyszukiwarki "Acenocumarol Kardiologia Forum.kardiolo.pl" na tym samym serwerze. Pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 27-05-2008, 20:42
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie Mareczku

jeszcze tu sobie poczytaj: http://www.resmedica.pl/zdart8994.html Zycze Ci szybkiego powrotu do zdrowia i zagladaj do nas. Jestesmy z Toba, pamietaj.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 06-06-2008, 00:05
mareczek50 mareczek50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 13
Domyślnie

Witam.
Wracam powoli do życia. Pod koniec maja byłem u chirurga, powiedział, że kuleję, bo zakrzepnięta żyła uciska nerw udowy.
Dziękuję za linki do interesujących stron.
Już nie kuleję ale noga jest jakby nie moja?!
Najbardziej śmieszy mnie zakładanie pończochy na nogę. Wyobraźcie sobie faceta w pończochach, a ja mam jedną!
Zastanawiam się jak wsiąść do samochodu?
Dziękuję za słowa otuchy - Tobie weroniko1.
Pozdrawiam, Marek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 06-06-2008, 00:50
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Mareczku!
Jestem po operacji żył na całej długości nogi.3 lata chodzę bez bólu,a nie mogłam sypiać.Nie pomagały leki ,dopiero operacja przyniosła oczekiwaną ulgę.Znowu mogę śmigać na rowerze,daleko spacerować....Rozumiem cię dobrze.Szukaj dobrego lekarza-bardzo dobrego!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 06-06-2008, 12:28
mareczek50 mareczek50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 13
Domyślnie

elizka, weronika1 - dziękuję Wam za info.
U mnie do wymiany jest chyba cała prawa noga - usunięcie kaszaka pod prawym kolanem, usunięcie płynu z torbieli Bakera - także prawe kolano, przepuklina krążków lędźwiowych - bóle wędrują w nerwie udowym także prawej nogi no i teraz zakrzepica żył prawej nogi!
Jakby ktoś znał adres sklepu z częściami zamiennymi dla człowieka - będę mu wdzięczny.
elizka - współczuję Ci przebytej operacji i jednocześnie zazdroszczę - masz to za sobą.
Napisz elizka co pozostało Ci po tej operacji?
W aucie kiepsko się siedzi - jeszcze poczekam.
Dobry lekarz?! - hmmm...

Pozdrawiam, Marek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 07-06-2008, 00:03
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Mareczku!
Nacięcia miałam maleńkie,chociaż było ich sporo.Wszystko zniknęło ,poza jakby niedużym krwiakiem,jakieś takie niewchłonięte czy jakby dziwne ścieżki naczyniowe, widoczne nad kolanem.Podejrzewam,że to miejsce było żle zabandażowane zaraz po operacji i dlatego tak się powyczyniało.Nie przeszkadza mi to wcale-mini już nie noszę,a nie boli.Operacja była znośna dla mnie,chociaż brzmiało to grożnie.Wiem,że robią takie "na pęczki"i prawie taśmowo.Nie bałam się i dziś mogę powiedzieć,że dobrze zrobiłam.No nie wiem czy czekanie to dobry pomysł.Ja nie lubię czekać,wolę mieć problemy za sobą.Widziałam w moim miejskim szpitalu takich co to za długo czekali i doczekali się diagnozy-powikłania są bardzo poważne!Większość tych czekających to byli panowie-tak,tak!Jeden przyszedł na operacje w wyznaczonym terminie i dał nurka do domu po godzinie leżenia na sali!Nie wytrzymał nerwowo-zbyt dużo się naczytał,nasłuchał i sobie nawyobrażał.
Może się zdziwisz ,ale bywa,że dobrego lekarza szuka się przez internet.Np.reumatolog /czy inny poszukiwany/nazwa miasta opinie.Wpisz sobie w google i zobacz,a co ci zależy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 07-06-2008, 17:34
mareczek50 mareczek50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 13
Domyślnie

W zasadzie nic nie tracę.
Miałaś rację z Internetem. Nie będę robił nikomu reklamy, już jestem zarejestowany na środek sierpnia. Jak będzie później - zobaczymy.
Narazie dalej łykam prochy, zaczynam także spacery. Nogawica trochę kłuje i szybko się męczę ale wiem, że to dla mojego zdrowia.
Pozdrawiam, życzę miłego dnia.
Marek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 07-06-2008, 19:37
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Pamiętaj, że niestety w takich sprawach nie idzie na lepsze,ale w druga stronę.Dobrze zrobiłeś ,że postarałeś się o termin.Sierpień niedaleko ,no i dobrze.W naszym klubie sporo takich z "naprawianymi" naczyniami w nogach.Na razie siedzą i nie odzywają się,ale są !!Hej!hej!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 08-06-2008, 09:33
mareczek50 mareczek50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 13
Domyślnie

Witam.
Do tchórzy nie należę, jeśli będzie operacja niezbena,napewno nie ucieknę z sali. Zresztą przeżyłem już tyle chorób, schorzeń i wypadków, że gdyby nawet coś nie tak, to będzie lżej dla otoczenia.

Pozdrawiam,Marek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 08-06-2008, 12:35
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie Żylaki- do Mareczka50

a może tymczasowo spróbujesz sposobu wypróbowanego przez mojego wujka mającego problem z żylakami/jeden mu nawet pękł/? On codziennie smaruje nogi octem jabłkowym,żyły zmiękły i schowały się.
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 08-06-2008, 13:03
mareczek50 mareczek50 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 13
Domyślnie

Hmmm...
problem w tym, że ja nie mam żylaków - USG wykazało jedynie pajączki. Zreszta zakrzepnięta jest żyła głęboka i nie sądzę by jakiekolwiek smarowanie przyniosło efekt. Niemniej dziękuję za radę.
Pozdrawiam, Marek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 08-06-2008, 15:33
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Ja w sprawie tego octu jabłkowego. Czy można stosować go przy stanie zapalnym żylaków? Bolą okrutnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 08-06-2008, 19:52
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Nie stosowałam octu jabłkowego,więc nie powiem nic na ten temat.Mnie ,kiedyś tam, ratował aescin żel,potem maść z nagietka/gdzieś tu ktoś podawał przepis,ale jest i w Internecie,a nagietki zaraz zakwitną/ale najlepiej mi pomógł chirurg i nad takim sposobem najlepiej pomyśleć.Naprawdę nie taki diabeł straszny,myślę o operacji.
A wracając do octu jabłkowego to ma on wiele przeróżnych dobroczynnych zastosowań.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 08-06-2008, 20:47
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynas53
Ja w sprawie tego octu jabłkowego. Czy można stosować go przy stanie zapalnym żylaków? Bolą okrutnie.

Krystyno a może zdecydować się na coś takiego?

http://www.fragmat.pl/pl/zylaki/zylaki_lasop.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 08-06-2008, 21:23
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynas53
Ja w sprawie tego octu jabłkowego. Czy można stosować go przy stanie zapalnym żylaków? Bolą okrutnie.

Myślę,że Ci nie zaszkodzi ten ocet,w końcu to produkt naturalny/najlepiej zrobić go samemu/.A może spróbuj stopniowo.
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 09-06-2008, 12:22
Sfinks's Avatar
Sfinks Sfinks jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 87
Domyślnie

Spróbuj zimne okłady z 3% kwasu bornego(płyn Burowa).Nie wolno nogi przegrzewać,nawet unikać zbyt długich ciepłych kąpieli.Staraj się nogi mieć zawsze wyżej w czasie spania(podnieść nogi łóżka).Unikaj pozycji siedzącej.Myślę że jesteś po leczeniu heparyną(zastrz.podsk. w brzuch).Powiedz co Cię interesuje a może na miarę swojej wiedzy podpowiem Ci.Pozdrawiam
__________________
Nie wstyd nie wiedzieć,lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 09-06-2008, 13:31
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Już zaczynam się bać. Jestem umówiona z synem do chirurga naczyniowgo na konsultację na 19 czerwca./oczywiście prywatnie bo NFZ termin za dwa miesiące/ Syn ma żylaki i prawdopodobnie jest za późno na likwidację metodą nie inwazyjną /stwierdził lekarz pierwszego kontaktu/. Dowiedziałam się też, że planowe operacje są wyznaczane na dość odległe terminy. Czekam teraz na wizytę i decyzję chirurga ale mam cykora.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 20-07-2009, 10:24
Gosia88 Gosia88 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 1
Domyślnie

witam!
macie racje, jest dużo osób z takim problemem. ja również do nich należę, żylaki mam od dawna, pomimo młodego wieku.mam nadzieje ze znajde tu jakąś naprawde cenna porade bo sama nie wiem co mam robić, byłam u specjalisty( nie raz) w celu leczenia operacyjnego i ogólnego mojego schorzenia. pomimo pogłębiającego sie widocznego stanu żył, doktor powiedział ze może wykonać zabieg i jutro ale decyzje pozostawił mi, proszę o jakieś porady czy usunięcie żylaków operacyjnie jest dobrym rozwiązaniem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 20-07-2009, 12:56
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Wpisz w google -"operacje żylaków". Jest dużo stron na ten temat, również fora. Najlepiej jak poczytasz i zorientujesz się jakie są metody usuwania żylaków, oraz jak długie oczekiwanie na zabieg. Na forach dowiesz się bezpośrednio od tych, którzy mają podobny do Twego problem. Nie odchodz z tego serwera, bo może znajdzie się ktoś, kto chętnie podyskutuje z Tobą.
Zyczę powodzenia.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.

Ostatnio edytowane przez weronika1 : 20-07-2009 o 14:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.