menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.edukacja.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 29-11-2008, 17:21
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Post List otwarty Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW do Gazety Wyborczej - komentarze


Komentarz do artykułu: List otwarty Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń UTW do Gazety Wyborczej
--------------------
Muszę powiedzieć,że nigdy nie ceniłam sobie Gazety Wyborczej... no może wtedy, kiedy przyświecały jej szczytne idee solidarnościowe, zupełnie na początki jej działalności publicznej i już dość dawno temu!
Spostrzegłam,że artykuły co niektórych autorów są niewybredne i niehumanitarne, niegodne miana dobrego dziennikarza z ludzką twarzą...( Dobrze,że Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń wystosowała zaproszenie
do GW celem rozmów...widać niektórzy są nieuświadomieni...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 29-11-2008, 20:24
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Jasne ,znacznie bardziej humanitarny i godny jest opiniotwórczy "Głos Niedzielny" ....Mo.że zacznij rozróżniać opinie autorów od opinii redakcji ten cykl czyli "To nie jest kraj dla starych ludzi" jest bardzo ciekawy i pojawiają się tam różne glosy i artykuły na ten temat ale to jest cykl do dyskusji a nie do przyjmowania na wiarę..cóż w twój ulubiony organ zapewne takich mozliwości nie dopuszcza. A UTW mają naprawdę rozne oblicza i bywa ze są klubikami dla starszych Pań.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 30-11-2008, 14:51
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
To ogromny potencjał osób, które z własnej woli nie chcą pozostawać na marginesie życia i pomimo zakończenia pracy zawodowej chcą się rozwijać, nabywać nowe umiejętności (np. komputery, języki obce), chcą być aktywne społecznie, pomagać innym, wspierać słabszych od siebie (centra wolontariatu, działalność w organizacjach pozarządowych)." - czytamy między innymi liście.
w dyskusji #12 #19 #22 http://www.klub.senior.pl/uniwersyte...iora-2932.html wyraziłem watpliwość "Jaki mają związek obecne UTW z ideą powołania pierwszego polskiego UTW w 1975r. przy Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego z inicjatywy gerontologa prof. dr med. Haliny Szwarc?"
Z tymi szczytnymi celami októrych mowa w liście raczej UTW nie mają wiele wspólnego - niestety.
Nie ma potrzeby inaugarowania działalności dla innych - to działanie ustawiczne.
Przychodzimy-odchodzimy każdego dnia bo nasze życie płynie bez semestrów i indeksów.
Szczytne cele realizuje się nie w salach wykładowych a właśnie między ludźmi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 30-11-2008, 15:54
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

100% racji tak jak edukacja odbywa się za zamkniętymi drzwiami w ciągu 45 min lekcji bez względu na zarządzenia przepisy i wytyczne .Wszystko tak naprawdę zależy w tej dziedzinie od jednostek.Korzystajmy z tego.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 30-11-2008, 16:59
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Małgorzato masz absolutną rację na zaproszenie znajomych czasami chodziłem na wybrane wykłady UTW a już zawsze na czwartkowego brigde i było fajnie dopóki kilku nawiedzonym Babom zaczeło przeszkadzać zbyt swobodne podejście i podorobiły do UTW ideologię.Niestety seniorzy zamiast się cieszyć wolą smutek i zbawianie świata nawet poprzez stos.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-11-2008, 17:28
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał araad
Małgorzato masz absolutną rację na zaproszenie znajomych czasami chodziłem na wybrane wykłady UTW a już zawsze na czwartkowego brigde i było fajnie dopóki kilku nawiedzonym Babom zaczeło przeszkadzać zbyt swobodne podejście i podorobiły do UTW ideologię.Niestety seniorzy zamiast się cieszyć wolą smutek i zbawianie świata nawet poprzez stos.Pozdrawiam

Nie do wiary !!!
Podpisuję się pod tym .Dlatego moja noga nigdy nie przekroczy progu Uniwersytetu T.W.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 02-12-2008, 23:07
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

A ja jestem seniorką i nie chcę zbawiać świata. Ja go chcę zrozumieć, ale sama dochodzić do swoich wniosków i tak jak nie chcę na pamięć uczyć się dobrych rad, aby potem iść do nieba to nikomu nie bronię uznawać tylko słusznych aktualnie racji. Tylko mnie proszę nie nawracać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 01:34
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nie do wiary !!!
Podpisuję się pod tym .Dlatego moja noga nigdy nie przekroczy progu Uniwersytetu T.W.
Pozdrawiam i mówię szeptem ,żeby się nie narazić:moja tez nie-już raczej tajne komplety utworzę dla staruszków wesołych -a ze będę kerowniczką to łamiąc wszelkie zasady savoir vivre`u tudzież demokracji - skrzywionych narzekających i ideologicznie nawiedzonych będe wyrzucać na zbitą twarz he!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 01:49
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Na tajne komplety się zapisuję ...
Nawet mogę wystąpić z serią wykładów pt.Jak na przestrzeni wieków ,zmieniało się podejście do seksu w Polsce.
Warunek - pomoce naukowe w postaci martnii z limonką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 08:05
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

Lilu - to ja się zapisuję na Twoje wykłady
Martini z limonką też sie znajdzie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 03-12-2008, 08:40
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 003
Post

Po pierwsze to Ogólnopolska Federacja zrzesza kilkanaście UTW , czyli praktycznie prawie nikogo nie reprezentuje. Mój UTW nie życzy sobie żadnej "czapki" w postaci Federacji. Z listem się wygłupiła.
Po drugie gdyby UTW nie były potrzebne, to ludzie by się nie garnęli.
Po trzecie każda konkurencja mile widziana, Małgoś do dzieła!
Po czwarte klub senior to też enklawa starych ludzi i jakoś ze sobą korespondujemy, nikt nie dostaje alergii, zupełnie podobnie jest w UTW. Powiem więcej, tylu starych gderających nie spotkałam w realu....(Gwoli wyjaśnienia: stary tzn 60+ nawet gdy zaprzecza).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 04-12-2008, 00:14
duszka07's Avatar
duszka07 duszka07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 607
Domyślnie

Małgorzato50, organizuj te tajne komplety. Pal licho odległość, będę dojeżdzać na wykłady Lili z butelką Martini, a i sama dla tych wesołych i nienarzekających tez mogę coś ciekawego przygotować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 04-12-2008, 01:54
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No to dziewczyny ..do dzieła b będziemy działać absolutnie bez programu i rozkładu ..prelegent/ka wpada wygłasza, wypijamy Martini czy co tam się uda zadolować i czekamy na rozwój sytuacji ,muszę tylko jakaś piwniczkę wyszykować odpowiednio tajną
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 04-12-2008, 15:36
z centrum z centrum jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1 140
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Po pierwsze to Ogólnopolska Federacja zrzesza kilkanaście UTW , czyli praktycznie prawie nikogo nie reprezentuje. Mój UTW nie życzy sobie żadnej "czapki" w postaci Federacji.
Po drugie gdyby UTW nie były potrzebne, to ludzie by się nie garnęli.
To racja, bo idea jest jak najbardziej słuszna w wydaniu lokalnego środowiska.
Dlaczego krytyczne spojrzenie na problem uparcie wrzucacie do gderania i narzekania - jak za komuny.
Rozpoznanie słabych stron to klasyczny warunek powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 04-12-2008, 15:51
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Z wielkim zainteresowaniem czytam cykl artykułów w GW na temat ludzi starszych i nie pojmuję, skąd te wcześniejsze zarzuty pod adresem redakcji.
Prawda nie jest jedna, ma kilka oblicz (jak to ładnie, merkantylnie brzmi).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 07:39
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ja też jestem czytelniczka tego cyklu. tez mi się bardzo podoba.A UTW idee ma jak najbardziej słuszna tyle ,że ja nie przepadam za ciałami zorganizowanymi.Wieć tajne komplety albo Latające uniwersytety bardziej...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 09:45
zawhie zawhie jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 39
Domyślnie

ulubionym hasłem powtarzanym w każdym wpisie jest fragment piosenki z Kabaretu Starszych Panów:
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Czyli co? Zbiorowa orgia staruszków, najlepiej w gabinecie Michnika ze szpiclem Maleszką na czele. „Hulaj dusza, piekła nie ma!”
(MAM ODRUCHY WYMIOTNE - PRZEPRASZAM)
Hieronim
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 10:08
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Założenia były słuszne -ale rozmyły się . Sama się na to napaliłam ale po 4 spotkaniach nie przetrzymałam po pierwsze niedouczenia pseudo wykładowcy informatyki ,atmosfery kółka różańcowego tudzież dziamgolenia pań w pewnym wieku - którym zaczęło wydawać się że mają po 13 lat albo i mniej, bardzo ograniczonej wiedzy pseudo wykładowców z dziedziny historii,ekonomi -jedynie dobra była anglistka młoda dziewczyna ale tylko dla tego nie chciało mi się przemierzać pół miasta no i te jazgoty trzpiotowatych emerytów i ...ech
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 10:11
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Hieronimie czyżby ci kolacja zaszkodziła czy może wrodzona nienawiść.
__________________


Kto wie czy za rogiem nie stoją Anioł z Bogiem, nie obserwuja zdarzeń i nie spełniaja marzeń
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 05-12-2008, 10:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał ammi1952
Założenia były słuszne -ale rozmyły się . Sama się na to napaliłam ale po 4 spotkaniach nie przetrzymałam po pierwsze niedouczenia pseudo wykładowcy informatyki ,atmosfery kółka różańcowego tudzież dziamgolenia pań w pewnym wieku - którym zaczęło wydawać się że mają po 13 lat albo i mniej bardzo ograniczonej wiedzy pseudo wykładowców zdziedziny historii,ekonomi jedynie dobra była anglistka młoda dziewczyna ale tylko dla tego nie chciało mi się przemierzać pół miasta no i jazgoty trzpiotowatych emerytów i ...ek

Tak to widzę ,choć nawet nie zahaczyłam o szacowne progi.
Ale podobno gdy ściany wyją ,to ludź zrobi wiele ,aby przytulić się do innego ludzia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.