menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4061  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 11:24
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam. Przyłączam się jak co miesiąc do tej pomocy!! Lodziu- trzymaj się. Jesteśmy z tobą w tych trudnych chwilach!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4062  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 14:27
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Niezmiernie ubolewam , że chorzy ludzie nie mają możliwości leczenia się w Polsce. Dlaczego nie zaopatrzy się szpitali w nowoczesną aparaturę i nie przeszkoli się lekarzy aby mogli wszystkich chorych leczyć. Dlaczego chorzy szukają ratunku w innym państwie? Miliardy złotych trwonią rządzący na swoje potrzeby i potrzeby kościoła ,a chorzy żebrzą. Wstyd i hańba dla takich rządów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4063  
Nieprzeczytane 07-04-2018, 22:11
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Metodę leczenia syringomielii znaja tylkoHiszpanie,ja jeszcze spróbowałabym w Rosji- niezależnie od wszystkiego oni sa dobrymi medykami. Ja weszłam na nasz medyczny wątek i nie bardzo neurolodzy wiedzieli o Hiszpanii.Ale próbuj, kazda metoda jest dobra , do której masz zaufanie...Przykro mi, że nie przekazalam 1 %, ale już wysłany na hospicjum dziecięce w Czestochowie. Pozdrawiam .Babciela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4064  
Nieprzeczytane 23-12-2018, 16:14
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Żyję (jeszcze! choć z racji wieku i urzędu nieprzyzwoitością jest pętanie się po świecie), przerywam internetowe milczenie i zgodnie z daną sobie pięć lat temu obietnicą pojawiam się z życzeniami świątecznymi i noworocznymi.
Życzę Wam zdrowia i szczęścia. Słońca. Światła w mroku. Odpoczynku od codzienności. Odrobiny dobrych wspomnień, nieco więcej marzeń i planów na przyszłość. Wiary w życie, dobro, człowieczeństwo, maleńkie cuda zdarzające się codziennie. Nadziei, która wbrew obiegowym osądom nie jest matką głupich a poczekalnią lepszego, co przy odrobinie wysiłku możemy osiągnąć. Ważne jest niekrzywdzenie siebie i innych. Czerpanie radości z przyjemności drobnych, bo drobiazgi tworzą życie, układają się w klęski i sukcesy a może tylko w własne przekonania o wartości tychże. W ostatecznym rozrachunku klęska może okazać się sukcesem lub odwrotnie.
Radosnych, dobrych Świąt. Dobrego roku. Dobrych słów i dyskusji. Szumu anielskich skrzydeł zagłuszających nadmierny zachwyt dla siebie ale i uczucia niższości wobec innych. Być może jedno czy drugie jest nieuzasadnione, nie ma potwierdzenia w faktach. Niedawno wyczytałam, że sześć sekund dzieli niekontrolowaną emocję od jej zracjonalizowania i reakcji połączonej z namysłem. Wszystkim, również sobie, życzę właściwego wykorzystywania czasu. Drugi raz nie będzie dany. I nigdy nie da się cofnąć rzuconego kamienia ani wypowiedzianego słowa.
Do zobaczenia w wątku za rok. Pozostaję z nadzieją, że w 2019 roku temat będzie zbędny....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4065  
Nieprzeczytane 20-03-2019, 20:36
kasia.afirmuje@onet.pl kasia.afirmuje@onet.pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 2
Domyślnie pomocy

Hej,
proszę o pomoc
Rok temu zostałam okradziona. Skradziono mój dowód osobisty. Niestety nie zauważyłam tego od razu, tylko po kilku dniach. Zastrzegłam dowód, jednak było już za późno. Złodziej zdążył w tym czasie wziąć na mnie wiele chwilówek. Niestety o zadłużeniu dowiedziałam się w momencie, kiedy zaczęły przychodzić do mnie listy od komornika, czyli kiedy było już za późno. Komornicy, bo jest ich kilkunastu, zajęli moje konto bankowe, wynagrodzenie. Proszę pomóżcie mi spłacić te zobowiązania. Nie wiem już, co mam robić.
Wesprzyj proszę moją zbiórkę:
https://zrzutka.pl/r8n8g4
dziękuję
Kasia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4066  
Nieprzeczytane 20-03-2019, 20:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Masz nas za idiotów?

Niezweryfikowane konto?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4067  
Nieprzeczytane 21-03-2019, 00:06
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał kasia.afirmuje@onet.pl
Hej,
proszę o pomoc
Rok temu zostałam okradziona. Skradziono mój dowód osobisty. Niestety nie zauważyłam tego od razu, tylko po kilku dniach. Zastrzegłam dowód, jednak było już za późno. Złodziej zdążył w tym czasie wziąć na mnie wiele chwilówek. Niestety o zadłużeniu dowiedziałam się w momencie, kiedy zaczęły przychodzić do mnie listy od komornika, czyli kiedy było już za późno. Komornicy, bo jest ich kilkunastu, zajęli moje konto bankowe, wynagrodzenie. Proszę pomóżcie mi spłacić te zobowiązania. Nie wiem już, co mam robić.
Wesprzyj proszę moją zbiórkę:
https://zrzutka.pl/r8n8g4
dziękuję
Kasia

trzeba z tym problemem udać się do prawnika.
-->Antywindykacja - jak bronić się przed wierzycielami?
->https://www.youtube.com/watch?v=pc24j8dKC7k

po prostu zawalcz, powodzenia
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4068  
Nieprzeczytane 24-12-2019, 12:03
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Mówi się, że w Boże Narodzenie wszystkie drogi prowadzą do domu. Dom. Nie tylko ściany i dach. Przede wszystkim bezpieczeństwo. Ludzie, którzy są nam bliscy. Światła i ciepło. Cisza wigilijnej nocy. Radość, leciutkie wzruszenie, łaskotanie w gardle. Opłatek, symbol braterstwa. Jemioła, zgodnie z obyczajem wisząca nad drzwiami, stołem i w kuchni. Symboliczne spotkanie z przodkami, ale też z Naturą. W zabieganej codzienności brakuje czasu na zatrzymanie się, chwilę refleksji, czułość. Święta nas spowalniają, stajemy się lepsi, życzliwsi dla innych i siebie. Życzę aby Boże Narodzenie trwało w nas jak najdłużej. By żaden człowiek, zwierzę, ptak dzisiejszej nocy i dłużej nie był samotny, głodny, zmarznięty.
Zabieram Wam cenny czas, choć próbuję nie narzucać się internetowi. Wybaczcie przynudzanie. Jestem, pamiętam, pozdrawiam. Dotrzymuję obietnicy danej sobie sześć lat temu, że w każdym roku zajrzę w wątek. Zostawię ślad.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4069  
Nieprzeczytane 04-10-2020, 21:34
tylko-ja tylko-ja jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Polska
Posty: 166
Domyślnie Prośba o poradę

Witam.
Mam do Was prośbę i nie wiem jak to właściwie ująć. Postaram się opisać sytuację i liczę na to, że zostanę właściwie zrozumiany.
Chodzi o maleńkiego chłopczyka, który urodził się w sierpniu.
Chłopiec urodził się z wadą, która ma nazwę "Agenezja ciała modzelowatego". Przeraża nas ściana, z którą musimy się zderzać. Procedury, kolejki, wyczekiwania. Badania genetyczne, wyznaczono termin za pięć lat. Naprawdę. Chłopczyk ma bardzo małą wagę. Rodzice robią co mogą, prowadzą rehabilitację. Wyłazimy ze skóry, by znaleźć kogoś, kto nam pomoże. Dalsze opisywanie, nie ma sensu, bo mam nadzieję, że może nam pomóc ktoś, kto mniej więcej orientuje się w tym temacie. Jeśli znalazłaby się jakaś osoba, która mogłaby mi podpowiedzieć, udzielić informacji, dać jakieś wskazówki, do kogo się zgłosić, będę bardzo wdzięczny. Nie proszę nikogo o środki finansowe. Nic z tych rzeczy. Potrzebujemy pomocy, bo sami w wielu przypadkach jesteśmy bezsilni i często czujemy się osamotnieni w tym naszym dramacie. Z pozdrowieniami dla wszystkich i życzeniami zdrowia i dobrych rzeczy dla każdego z Was.

Ostatnio edytowane przez tylko-ja : 04-10-2020 o 23:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4070  
Nieprzeczytane 04-10-2020, 22:59
dziewiątka's Avatar
dziewiątka dziewiątka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Włoszczowa
Posty: 24 347
Domyślnie

Witam,
może w Instytucie Centrum Matki Polki w Łodzi...jest tam pediatria na wysokim poziomie;

https://stylzycia.polki.pl/ogolnopol...24,zaklad.html
__________________
część moich obrazków pochodzi ze stron dostępnych w necie ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4071  
Nieprzeczytane 04-10-2020, 23:51
tylko-ja tylko-ja jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Polska
Posty: 166
Domyślnie

Cytat:
Napisał dziewiątka
Witam,
może w Instytucie Centrum Matki Polki w Łodzi...jest tam pediatria na wysokim poziomie;

https://stylzycia.polki.pl/ogolnopol...24,zaklad.html

Dziewiątko - jest mi bardzo miło, że zainteresowałaś się problemem który przedstawiłem. Dzwoniliśmy już tam, a w tym tygodniu chcemy jechać, bo tel. bardzo trudno przedstawić temat. Przez tel. powiedzieli nam, byśmy też szukali innych możliwości. Musimy zacząć od szczególowych badań genetycznych, bo jest to podstawa. Ponadto problem jest bardzo złożony.
Serdeczne pozdrowienia dla Ciebie Dziewiątko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4072  
Nieprzeczytane 04-10-2020, 23:57
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

W takim trudnym temacie bardzo ważne są pieniądze, a więc radzę byście założyli konto pomocowe na:

https://zrzutka.pl/
https://www.siepomaga.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4073  
Nieprzeczytane 05-10-2020, 00:11
tylko-ja tylko-ja jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Polska
Posty: 166
Domyślnie

Cytat:
Napisał gassa
W takim trudnym temacie bardzo ważne są pieniądze, a więc radzę byście założyli konto pomocowe na:

https://zrzutka.pl/
https://www.siepomaga.pl/

Tak Gasso. Zdajemy sobie z tego sprawę. Mogą być potrzebne dość duże pieniądze, lecz jak na razie "ogarniamy" ten problem i radzimy sobie w miarę. Ponadto, nie wyobrazam sobie, byśmy mieli kogokolwiek prosić o wsparcie, jeśli możemy sobie poradzić i podołać. Wszystko czas pokaże i być może będziemy do tego zmuszeni, lecz spędzają nam z oczu sen właśnie te badania. Nie chodzi o pieniądze a o rzetelność, szybki termin i uczciwość. Nawet trudno sobie wyobrazić, ile jest nieuczciwych ludzi, chcących zarobić na takich sytuacjach. Wszystko musimy weryfikować i sprawdzać. Dlatego zgłosiłem się między innymi do was, bo śledzę to forum od dość dawna, i wiem, że jest tu sporo uczciwych i życzliwych ludzi. Wszystkiego dobrego Gasso
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4074  
Nieprzeczytane 19-12-2020, 01:45
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Ciągle żyję więc ósmy już raz przychodzę do tego wątku z życzeniami świąteczno-noworocznymi. Przepraszam, jeszcze ten raz muszę napisać. Wiem, rozumiem - niektórych nudzę, innych dziwię, większość nie zauważa, dlatego zagęszczę słowa, bez obietnicy, że w następnym grudniu również... choć przysięgam: nie zapomnę, nigdy.
Najlepszych Świąt i dobrego roku. Niech zdrowie dopisuje, marzenia się spełniają, gwiazdka pomyślności nie gaśnie a na forum nieprzerwanie gości życzliwość i przyjaźń. Unus mundus?! Wspólny świat, takie samo ludzkie tworzywo, jedna przestrzeń, różne fantazmaty. Bez rywalizacji, bez porównywania odrębności. Wszyscy jesteście najlepsi w tym, co robicie z pasją i zaangażowaniem. Bardzo Was proszę, szanujmy swoją obecność i zostawiany tutaj ślad.
Zamiast migającego obrazka link, kliknijcie proszę. Tekst pastorałki ciągle aktualny.
https://www.youtube.com/watch?v=xhTF7w_66j0
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Apel i prośba marion Choroby, badania, terapie 528 18-08-2009 00:22
Apel I ProŚba!!! marion Choroby, badania, terapie 514 19-04-2009 19:15
APEL i PROŚBA lawenda Społeczeństwo - wątki archiwalne 13 07-02-2009 23:50
Apel Markus Ogólny 1 05-01-2009 01:14
APEL do KOPIOWACZY Mar-Basia Różności - wątki archiwalne 203 11-10-2008 14:31

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.