menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 31-12-2011, 15:40
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lusia56
Witam
Miałam grzybicę na dwóch paznokciach.
Leczenie było długotrwałe.
Początkowo leczyłam się na własną rękę, kupując dostępne bez recepty środki przeciwgrzybicze ( maści, płyny). Niestety bez rezultatu.
Dopiero przepisane przez lekarza, dostępne tylko na receptę tabletki i bezbarwny przeciwgrzybiczy lakier do paznokci, pomogły mi pozbyć się bezpowrotnie tego problemu.

Dwukrotnie leczyłam się u dermatologa. Badania były przeprowadzone. Niestety wszystko wskazuje na to, że trzeba będzie iść po raz trzeci. Choroba powraca.Grzybica jest trudna do wyleczenia.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 31-12-2011, 17:21
Luma's Avatar
Luma Luma jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 3 759
Domyślnie

To prawda, bardzo trudno się z niej wyleczyć.
Te przykre doświadczenia nauczyły mnie, że należy używać tylko swojego pilniczka do paznokci i nikomu go nie pożyczać,
a na spotkania rodzinne lub u znajomych zabierać swoje kapcie / grube skarpety...
__________________
Lusia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 01-01-2012, 22:07
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie Wrastające paznokcie palucha w stopach

Wcisnęłam się w grzybice ale z innym problemem. Wrastają mi paznokcie w paluchach obydwu stóp. Odradzono mi wizytę u chirurga, bo podobno dolegliwość powraca, a poradzono mi wizytę u pedicurzystki ( od stóp) w celu założenia klamer. Byłam, założono mi, ale u prawej nogi cały czas coś się dzieje. Boli krawędź palucha, krwawi i ropieje. Boję się jakiej infekcji, bo pedicurzystka to nie lekarz i może zainfekować. Czy ktoś też to przeżywał? Jak się skończyło?
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 02-01-2012, 10:20
BaLeRiNa60 BaLeRiNa60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 50
Domyślnie

Wrastajacy paznokiec ? i to mi sie przytrafilo !Bardzo przykre -tylko chirurg.To byl dobry specjalista.Po obejrzeniu palucha ze stanem zapalnym,spojrzal mi znaczoca w oczy i powiedzial,ze tylko sciecie tej czesci paznokcia moze pomoc. To byla trafna decyzja. Nigdy wiecej nie wrocil ten problem.Zaznaczyl,ze nie moge obcinac paznokci na okraglo,tez trafne.Jest jedno :ale: strasznie boli zastrzyk znieczulajcy,gdybym dzisiaj miala podjac ta decyzje/doswiadczenie!!!) - NIGDY. pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 02-01-2012, 21:06
Luma's Avatar
Luma Luma jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 3 759
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Wcisnęłam się w grzybice ale z innym problemem. Wrastają mi paznokcie w paluchach obydwu stóp. Odradzono mi wizytę u chirurga, bo podobno dolegliwość powraca, a poradzono mi wizytę u pedicurzystki ( od stóp) w celu założenia klamer. Byłam, założono mi, ale u prawej nogi cały czas coś się dzieje. Boli krawędź palucha, krwawi i ropieje. Boję się jakiej infekcji, bo pedicurzystka to nie lekarz i może zainfekować. Czy ktoś też to przeżywał? Jak się skończyło?

Mój syn, jako dzieciak miał problem z paznokciem u palucha. Najpierw usunęli mu cały paznokieć, ale gdy odrósł problem powrócił. Dopiero drugi zabieg przyniósł poprawę. Wycięto mu wtedy tylko klin w miejscu, gdzie powstawał stan zapalny. Paznokieć jest węższy i nie sprawia mu już problemów, a od zabiegu upłynęło 12 - 14 lat.
Zrobienie zastrzyku zniósł dzielnie, ale gorzej było, gdy znieczulenie przestało działać - czuł pulsujący ból. Palucha smarował specjalną maścią podobną do wazeliny, a może to była wazelina - nie pamiętam. Miało to zapobiegać przywieraniu opatrunku do rany.
__________________
Lusia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 02-01-2012, 21:19
anna987 anna987 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: łódzki
Posty: 1
Domyślnie jestem nowa

Radosnego i szczęśliwego Nowego Roku z marzeniami o które warto walczyć,
z radościami którymi warto się dzielić, z przyjaciółmi z którymi w
arto być i z nadzieją bez której nie da się żyć!
Koniecznie zgłoś się do lekarza dermatologa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 02-01-2012, 23:25
Malgo568's Avatar
Malgo568 Malgo568 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Polska
Posty: 45
Domyślnie

Grzybica powraca, należy pamiętać o odkażaniu obuwia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 05-01-2012, 17:18
BaLeRiNa60 BaLeRiNa60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 50
Domyślnie

Kazda choroba wymaga od pacjeta cierpliwosci. Dobrze jesli po czasie widzimy poprawe.Nie jestem zwolenniczka chemi-lekarstwa.Wiem ze naukowcy maja juz gotowa tabletke i tylko chorobe musza do niej dopasowac. Moze sie naraze swoja wypowiedzia,ale mam takie spojrzenie !!!Sa choroby ktore skalpela potrzebuja,ale jesli to jest tylko grzybica,lub wrastajacy paznokiec, to szczesliwe jestesmy. Pewnie,ze fajnie jest zadac sobie troche trudu i walczyc,walczyc z ta dolegliwoscia. pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 17-01-2012, 10:21
BaLeRiNa60 BaLeRiNa60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 50
Domyślnie

W nowym roku z nowym entuzjazmem. Moje dwa paznokcie sa na bardzo ! dobrej drodze. Bawie sie codziennie z nimi. Zostaje mi jeszcze duzo czasu n a inne przyjemnosci.Duzo czytam, sa to rozne przedruki na temat chorob i medycyny. Do uslyszenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 18-01-2012, 16:22
tonysok tonysok jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1
Domyślnie

Mój problem z wrastającym paznokciem zniknął po kilkukrotnym ścieraniu płytki paznokcia pumeksem.Osłabiony paznokieć przestał wrastać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 26-01-2012, 09:45
BaLeRiNa60 BaLeRiNa60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 50
Domyślnie

Witam Was -dlugo to trwalo i jeszcze zmagam sie ! Tak naprawde bede juz zawsze wyjatkowo dbac o paznokcie,by nie dac szansy powrotu grzybicy. Bardzo dobra jest jodyna.Na noc sok z cytryny. Miejsca zajete grzybica byly zaczerwienione a paznokcie ciemne. Cierpliwosc poplaca. DZIEKUJE za wsparcie i licze na kontakt w innych sprawac h. Milego dnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 06-03-2012, 21:42
BaLeRiNa60 BaLeRiNa60 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 50
Domyślnie

Halo wszystkim,ktorzy dyskutowali ze mna na temat grzybicy paznokci. Przyznaje -peklam, metody domowe zawiodly Bylam u lekarza skornego ,przepisal mi tabletki,ktore byc moze bede musiala przez 6 miesiecy brac.Tabletki to Terbinafin-Actavis - 1 x dziennie.Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Grzybica paznokci Bianka Choroby, badania, terapie 77 26-07-2020 12:53
Czy to może być grzybica? krystyna.b50 Choroby, badania, terapie 17 08-05-2019 12:43
Grzybica paznokci. es55ca Choroby, badania, terapie 8 16-12-2011 22:53
Grzybica stóp - problem uciążliwy i wstydliwy - komentarze 85.222.86.xxx Ogólny 0 02-05-2011 17:09

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.