menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 17:03
krysta's Avatar
krysta krysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Gdansk
Posty: 596
Domyślnie

Pomysł super! Tak trzymaj Optymistko.
__________________
Dorośli to przeterminowane dzieci.
Dr Seuss
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 17:03
admin's Avatar
admin admin jest offline
Administrator
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Miasto: ..
Posty: 1 882
Domyślnie

Proszę Państwa - są dwie możliwości. Albo oba wątki są o tym samym (i wtedy łączymy je w jeden, żeby nie rozdrabniać tematu), albo jednak dotyczą zdecydowanie innych aspektów "tego samego". Z tego co doczytałam, wynika że o ile wątek "zamiast domu starców" jest związany bardziej ze społecznym aspektem spędzania pewnego okresu życia, o tyle niniejszy wątek nich ma znacznie bardziej osobisty wymiar i służy między innymi nawiązaniu kontaktów - dlatego znalazł się w miejscu, do którego mają większe szanse zajrzeć osoby zainteresowane konkretami (często odstraszane mnogością wątków i tematów poruszanych w Społeczeństwie, które jest niestety traktowane jak worek, do którego można wsadzić wszystko).

Użytkownicy mają jednakowo łatwy dostęp do obu wątków chociażby z poziomu często używanego narzędzia Nowe Posty Umieszczenie wątków w jednym podforum nie gwarantuje zresztą ich obecności "obok siebie" - to zależy od aktywności użytkowników w obu tematach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 17:05
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie Optymistko

Co robisz w Naszym Kraju( po Twoich wypowiedziach wnioskuję ,że go nie lubisz),a my Polacy potrafimy dużo ( jestem dumna że jestem Polką).W dzisiejszych czasach można żyć gdzie się podoba.
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 17:34
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

"Krystynacz" - kochać swoją ojczyznę to nie znaczy - nie widzieć wad. Gdybym nie była Polką dawno zostałabym na obczyźnie. Pytasz, co robię w kraju. Przepracowałam tu 35 lat -i nie myłam zagranicą klozetów. Nieumiejętność dostrzegania typowo "polskich" wad doprowadziła wielkie polskie mocarstwo do miejsca, w którym jesteśmy i może doprowadzić do tego, że znikniemy z mapy.
Jestem z pochodzenia kresowianką - a w tych rodzinach nauka patriotyzmu była b. istotna.
Pozdrowienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 17:38
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
OK optymistka

Rób swoje,,,pomysł trafiony szkoda że za późno.
Rok temu zmieniłam miejsce zamieszkania i póki co nie mam zamiaru znowu tego robić, ale kiedyś,,,może
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 18:42
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Optymistka
Dzięki dziewczyny - trochę się pośmiałam.
Nic mnie tak nie w....ia, jak niemożność organizacyjna Polaków w głupich |w sumie| sprawach.
Wśród Anglików sprawa byłaby dawno załatwiona i to z sorry na ustach - czy nie mam racji "Jakempa".

A z wiatrówki świetnie strzelam. Byłam Na Uniwerku w sekcji strzeleckiej.
Serdeczności.


Eeee tam Anglicy umieja sie zorganizowac aby mieszkac razem ( nie tylko staruszkowie) bo to jest juz u nich dawny zwyczaj. Ten zwyczaj przekazali tez Amerykanom..
Dla Polakow bylaby to nowsc wiec nie dziwota ze patrza sie na taki projekt podejrzliwie.
Polacy bardzo dobrze umieja sie zorganizowac w roznych innych nie mniej wazniejszych sprawach takich jak np Powstanie Warszawskie.. chocby
A "Solidarnosc" ?? Slynna akcja Solidarnosci na calym swiecie spowodowala ze upadla nasza niewola i zmieciony zostal sowiecki system.
Co tam jacys angielscy staruszkowie maja nam imponowac??
W zyciu!!
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 19:08
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Słowiku, uczmy się od innych narodów. To lata doświadczeń sprawiły, że Anglicy wyciągnęli wnioski i stworzyli coś praktycznego. To tak samo jak z ich trawnikami, są inne niż nasze, zastanawiamy się jak do tego doszli, a to tylko 700 lat tradycji i nic więcej. Ładnie powiedziałaś o nas, Polakach.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 19:40
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Optymistko, może i dobry pomysł, bardzo jestem ciekawa czy znajdą się osoby które na starsze lata dobrowolnie zdecydują się zmienić swoje dotychczasowe miejsce zamieszkania.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 20:00
zosia446's Avatar
zosia446 zosia446 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Polnocna Floryda
Posty: 627
Domyślnie

Pokazalam zdjecia z wioski amerykanskich emerytow,wszyscy 65+,bo tu nie ma mlodszych ludzi na emeryturze,zostalam wykpiona przez naczelne divy tego forum.
A mnie bardzo sie podoba idea,miasteczek,nie wiem,dzielnic,wiosek dla ludzi starszych.
Wszystko dostosowane do mozliwosci,cale zaplecze rozrywkowe,kluby,zrzeszenia,kolka zainteresowan....kazdy znajdzie cos dla siebie.
Oczywiscie opieka lekarska i uslugi kosmetyczne.
Jeszcze nie teraz,ale za rok... dwa,jesli nie wroce do Polski, zamierzam przeniesc sie do takiego miejsca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 20:17
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Nie dostrzeglam, aby Optymistka nie kochala Polski, przecież przeniesienie na grunt własnego kraju doświadczeń innych narodów, ktore pozytywnie tam się sprawdziły uważam własnie za patriotyzm i chęc ulżenia zycia Polakow, a nie za przejaw uwielbienia innych nacji.U nas pomysł Optymistki jest nowoscią, ale uwazam, że to jest wspaniala inicjatywa, ktora z czasem napewno się upowszechni. A czy nie latwiej byloby takij osobie, która dzisiaj czeka na opekunkę z opieki spolecznej, aby wyjść na spacer, wykąpała, czy posprzątała w kilku pokojach w blokowisku na wysokim pietrze, bo mieszka sama, a nie ma zdrowia na podstawowe zaspokojenie potrzeb. Dzieci wyjechaly, mąż czy żona odeszli i została gorycz samotności. Znam wiele takich osób, z ktorymi kiedyś pracowałam.Napewno w takiej sytuacji, gdyby mieli okazję przenieść się do domu z ogrodem w towarzystwie dobranych do siebie pod względem intelektualnym, zainteresowań itp, ludzi sprzedaliby mieszkanie, by żyć ciekawie w towarzystwie przez te ostatnie często lata.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 21:12
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał jakempa
Ztakim rozwiązaniem zamieszkania w jednym domu spotkałam się w Anglii, a poinformowala mnie o tym córka, która tam pracuje jako pielęgniarka i chodzi po domach do ludzi leżących na stałe. Przeważnie w jednym domu zamieszkuje tyle osób ile jest sypialni, tak jak to jest typowe w Anglii, dom wart tyle ile jest sypialni, bo salon jest ogólny , kuchnia łazienka i toaleta, z tym,że dla ludzi takich starszych często dodatkowo po remoncie robią toalety, np. na dole .Tacyludzie dobierają się wg, wlasnych upodobań i na codzień spedzają czas, w razie choroby wzajemnie się opiekują. Tak jak mi corka mówiła, często są to ludzie, ktorzy mają dzieci, jednak wiadomo jak to jest, szczegolnie kiedy są zbyt zajęci., wiec rodzice są zawadą, Często bywa tak, że np, 3 czy 4 osoby sprzedaly swoje poprzednie domy po śmierci małżonka, bo dzieci wczesniej odeszły, kupili 1 większy ze wspolnych pieniedzy, a resztę oszczędności mają w bankach, zyjąc wspólnie jak w rodzinie z emerytur, Corka moja jak poraz pierwszy z tym się spotkala była zaskoczona takim rozwiązaniem, ale bliżej poznając tych ludzi stwierdzila że to jest rewelacyjne dla osob starszych, BO oni nigdy nie czują się samotni, i w wiekszoswci sa bardzo weseli, chociaż czesto schorowani, nieraz na wozkach, lub nawet sparaliżowani. Więc popieram ten temat, ktory podjelaś OPTYMISTKO, uwazam, że na tym forum powinni wypowiedzieć się seniorzy,wyrazić swoj poglad, bo z pomyslow rodzi się realistyczny zamysł.

Dziekuje, ze to napisalas. Nie tylko w Anglii starsi ludzie sie organizuja w podobny sposob. W Niemczech jest duza moda na tego typu wspolne domy z paroma sypialniami. We Francji - rozwija sie powoli - bo jak wiesz Francuzi sa duzymi indywidualistami. natomiast, tu gdzie obecnie mieszkam, a gdzie jest 75% cudzzemcow Anglo-saksonow - wiele ludzi wlasnie mieszka w takich "zbiorczych" domach. Praktyczne i daje im wiecej przyjemnosci.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!

Ostatnio edytowane przez Mar-Basia : 17-03-2009 o 22:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 22:04
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Pomysł jest dobry, ale ma jedno ale, te osoby, którym przyszłoby mieszkac pod wspólnym dachem powinny się dobrac, a najlepiej byłoby żeby się znały, akceptowały.
Domy opieki zmuszają ludzi do warunków jakie im narzucono, tutaj możnaby zrobic to tak by wspólne życie było przyjemne, to jest moja uwaga do projektu Optymistki.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 18-03-2009, 02:19
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Nigdy W Życiu!!!!!! Raj geriatryczny ???? To już lepiej się pochlastać
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 18-03-2009, 08:23
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Małgorzata50 - Możesz się pochlastać - nikt nikomu nie broni ulżysz tylko ZUS-owi. Nie rozumiem dlaczego uważasz, że przebywanie wśród starych ludzi jest takie straszne. Jak ktoś był "pałąkiem" w młodości zostanie na starość, jak ktoś był człowiekiem to nim zostanie do śmierci.
Nie wiem ile masz lat ale mam nadzieję, że jesteś jeszcze na tyle młoda aby zrozumieć, że każdy etap swego życia można fajnie przeżyć.
Życzę Ci tego serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 18-03-2009, 08:25
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

No cóz, każdy ma prawo wyboru i prawo do własnego zdania..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 18-03-2009, 08:31
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Granny, jak zwykle, krótko ujęłąś sedno sprawy - sama bym tego lepiej nie zrobiła. Witaj w nowym dniu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 18-03-2009, 08:34
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Optymistka
Małgorzata50 - Możesz się pochlastać - nikt nikomu nie broni ulżysz tylko ZUS-owi. Nie rozumiem dlaczego uważasz, że przebywanie wśród starych ludzi jest takie straszne. Jak ktoś był "pałąkiem" w młodości zostanie na starość, jak ktoś był człowiekiem to nim zostanie do śmierci.
Nie wiem ile masz lat ale mam nadzieję, że jesteś jeszcze na tyle młoda aby zrozumieć, że każdy etap swego życia można fajnie przeżyć.
Życzę Ci tego serdecznie.
Przebywanie wśród samych przedszkolaków byłoby również straszne -ro nie sprawa wieku tylko jednostronności doznań .Ale jak słusznie zauważyła Nika -każdemu wedle upodobań.A co do mojego wieku -jestem wystarczająco stra ,żeby mieć wyrobiony pogląd w tej kwestii.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 18-03-2009, 08:38
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Witaj Małgosiu.
Gdzie się tak długo ukrywałaś? Dawno Cię tu nie było!
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 18-03-2009, 08:39
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Zosia446 - co to znaczy cenzura nie przepuszcza.
Bardzo jestem ciekawa tych informacji może będzie Ci się chciało spróbować na tym forum.
Sama myślałam o wyemigrowaniu do trochę cieplejszych krajów - W Stanach niestety z moją emeryturą chyba nie przeżyję. Myślałam o Ekwadorze - bo tanie życie i nieruchomości - no ale w pojedynkę to ciut smutno. W Bułgarii też jest b. tanio na rynku nieruchomości i za 150 euro można spokojnie żyć.
Pozdrowienia, przekaż jakieś informacje - może teraz ludzie przeczytają z innym podejściem do sprawy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 18-03-2009, 08:51
Optymistka Optymistka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 103
Domyślnie

Małgorzato50 - własnie dlatego nie zachwycam się ideą wiosek, osiedli "geriatrycznych". Mieszkając w domu 2-3-4 osobowych w "normalnej wsi lub mieście" nie musisz być wciąż wśród swoich. Możesz pójść do sąsiadów, sąsiedzi przychodzą do nas. Można swoim lub wynajętym samochodem pojechać na wycieczkę. Nie jesteśmy wydzieloną enklawą - bo tego też bym się chyba bała.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Samotny jak bezdomny? - komentarze Basia. Ogólny 15 03-02-2018 21:57
Rozstania i powroty, czyli znowu razem! Style Miłość, przyjaźń, związki, samotność 0 28-07-2008 14:42
Rozstania i powroty, czyli znowu razem! Style Różności - wątki archiwalne 0 28-07-2008 14:39
Damą być Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 83 12-04-2008 16:49
60 w Skali Beauforta - młodzież i seniorzy razem - komentarze Dzidka Ogólny 48 10-08-2007 18:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:05.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.