menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Menopauza/Andropauza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Menopauza/Andropauza Blaski i cienie wieku dojrzałego.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 17:44
lucecita's Avatar
lucecita lucecita jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Posty: 3
Pytanie Jak menopauza wpłynęła na wasz wygląd i samoakceptację?


Niedawno przeszłam menopauzę, brałam hormony, czułam się… zresztą, wiadomo – wszystkie, drogie seniorki, przechodziłyście przez ten trudny okres. Zaczęłam już godzić się z tym, że nie jestem taka jak dawniej, że się starzeje, moje ciało nie jest już takie atrakcyjne, że utrata płodności to nie tylko fizjologia, ale i symbol tego, że pewien etap już poza mną. Strasznie przytyłam przez menopauzę, nie mogę teraz nic zrobić ze swoją wagą, czuje się brzydka, napuchnięta… Czy jestem w tym sama? Chciałam zapytać – co menopauza zrobiła z Wami, drogie panie? Czy atrakcyjny wygląd to już przeszłość? Jak radziłyście sobie z tym psychicznie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 19:38
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Moja miła...wszystkie etapy mają swoje miejsce i czas i nalezy do tego podchodzić spokojnie, normalnie, co nie znaczy godzić sie na gorsze przez nas zawinione...żeby schudnąć , tzreba się wziąc za siebie, zeby skóra była trochę jędrniejsza, nalezy dbać o kondycję , ruch, a i samą skórę systematycznie dostarczając jej wody i troche tłuszczu ze specyfikami, a najwazniejsze myśleć pozytywnie(mimo róznych problemów-wszyscy je mamy, niektórzy nawet straszne...), widzieć kolory, czuć zapachy życia...przed nami następny etap....inny.Bądz tu z nami, trafiłas tu nie bez powodu.....rozmowa, dzielenie się sobą to droga do samorozwoju.Optymizm , optymizm, jeszcze raz optymizm....a bolączkami będziemy się dzielić, byleby w nich nie tkwić....głowka do góry jesteś w tłumie kobiet z tymi samymi poblemami, tylko kazda z nas inaczej do tego samego zagadnienia podchodzi...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 20:51
AnnaM. AnnaM. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 22
Domyślnie

To naturalna kolej rzeczy. Kazdy sie wtedy zmienia. Ja psychicznie normalnie do tego podeszlam, zreszta miałam za wiele na glowie, zeby sie soba przejmowac. Przytylam, owszem, ale nie przeszkadza mi to. Juz nie ten wiek zeby wystawac przed lustrem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 22:47
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ha, a ja wbrew naturze schudłam. Czuję się dobrze i zadowolona jestem, że nie mam już miesiączki, której nie znosiłam szczerze. Pewnie, że lat mi przybyło, ale taka kolej rzeczy. Mam gorszą skórę, pewnie gorszą wątrobę, ale dbam o mózg i cieszę się życiem. A płodności też nie znosiłam ( ciągle ją czymś stopowałam, aby nie być królicą) to i pewnie lżej mi było się z nią rozstać. A znowu wyglądu gwiazdy nie miałam i nigdy nie zamartwiałam się z powodu jakichś niedociągnięć urody. A lubię siebie od dawna i jakoś ta menopauza nie przeszkodziła mi dalej się tolerować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 22:53
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Baaardzo mi się ta nie-królica spodobała..hihi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 20-05-2009, 22:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

O to to !!

Wszystko dobrze było , gdyby nie ta płodność ....qrna .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 21-05-2009, 16:07
Bogus55 Bogus55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 31
Domyślnie

to może ja się wypowiem, chociaż lucecita wyraźnie pytała pań anno, nie rozumiem, jak możesz mówić, że coś nie przystoi w twoim wieklu? co ty w ogole robisz na seniorze? nie jesteśmy jakąś trzecia płcią. kobieta zawsze powinna wyglądac atrakcyjnie, kobieco, mieć ładne ciuchy, piekna fryzurę. popatrz na sophie loren, catherine denevue! co za klasa! niejeden młodzieniaszek obejrzy się za takimi seniorkami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 21-05-2009, 22:26
pani_weronika pani_weronika jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa, mazowieckie, Polska
Posty: 34
Domyślnie

Święta prawda, Loren przecież wystąpiła w kalendarzu Pirelli jeszcze ze dwa lata temu. Przypominam Ci tylko, Bogusiu, że seniora płci męskiej też dotyczą te obostrzenia - nie powinien mieć kałduna od piwska, tylko być seniorem z klasą. No cóż, można starzeć się jak ś.p. Leon Niemczyk, a można tez jak Adam Hanuszkiewicz...

A wracając do meritum - menopauza jest sprawą bardzo delikatna i skomplikowana zarazem. Można i należy to przeżywać, ja na przykład długo miałam depresję. Co do mej cielesnej powłoki (ale patetycznie to napisałam) - przytyć przytyłam 10 kilo, jeszcze nie tragicznie, ale wychodziły mi włosy, były słabe, łamliwe, farbowanie jeszcze bardziej je osłabiało. Strzępy po prostu. To akurat szybko udało się pokonać, łykałam Onozis na poprawę stanu włosów i przestały wyłazić, teraz są bardzo mocne i znoszą bez problemu farbowanie, ale jeszcze ta waga...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 21-05-2009, 23:02
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ja tam nie będę konkurować z tymi aktorkami. Nie jestem gwiazdą i mogę się starzeć z przyjemnością. A już tylko rozmyślać o tym, że ktoś tam z płci przeciwnej nie patrzy na mnie łakomym wzrokiem to lekka przesada. Wolno mu się nie oglądać. Ja zamiast łykać proszki, smutnie wgapiać się w fałdki tłuszczowe wychodzę na spacer z psami i nie ma mocnych młodzi panowie gapią się na psy, a że jestem blisko to i na mnie. Ba, nawet konwersacje prowadzimy i potem jak idę sama to mi grzecznie się kłaniają.A psy mam przepiękne jak sobie wyszłam z czterema collie to ho, ho, poruszenie na osiedlu jakby owa Loren przyjechała. To myślcie dziewczyny i używajcie sposobów na zwiększenie atrakcyjności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 21-05-2009, 23:41
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

hihihi....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 00:37
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Ciekawe...

Cytat:
Napisał pani_weronika
...Można i należy to przeżywać, ja na przykład długo miałam depresję.

Ja chyba już dawno powinnam wyjść z tego stanu ?
O rany...raczej nie chce przeżywać, a może chce ?
bronczyk - fajnie piszesz, skąd ja wezmę 4 collies ?
Mam tylko 1 kota
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 02:09
krystynas53's Avatar
krystynas53 krystynas53 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: dolnośląskie
Posty: 842
Domyślnie

Ja nie miałam menopauzy (w rozumieniu fizjologicznym), bo operacyjnie wycięto mi wsio (bardzo trzeba było to zrobić).
Ale mój Edziu przechodz andropauze, i qurka wywalę go wreszcie do drugiego pokoju.
Z Małżonkiem usiłujemy starzeć się godnie. Siwy włos, ząbki w szklance, laska pod ręką, apteczka systematycznie uzupełniana, no cóż nie udała się PANU BOGU starość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 08:53
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 444
Domyślnie

"Niełatwo jest udzielać madrych rad,lecz jeszcze trudniej ich słuchać i do nich sie zastosować"
M.Gogol

samoakcetacja ? nie miałam wyboru ,pedzę dalej ,cieszę się chwilą oby było tych dobrych jak najwięcej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 08:59
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Uśmiech

Cytat:
Napisał krystynas53
Ja nie miałam menopauzy (w rozumieniu fizjologicznym), bo operacyjnie wycięto mi wsio (bardzo trzeba było to zrobić).
Ale mój Edziu przechodz andropauze, i qurka wywalę go wreszcie do drugiego pokoju.
Z Małżonkiem usiłujemy starzeć się godnie. Siwy włos, ząbki w szklance, laska pod ręką, apteczka systematycznie uzupełniana, no cóż nie udała się PANU BOGU starość.
Mówi się że ta starość się nie udała, ale mogło być inaczej podobno sami zawiniliśmy że jest tak jak jest. Ale cieszmy się chwilą, bo co nam innego pozostało. Pozdrawiam wszystkie babeczki, które maja to już za sobą a tym które będą przechodziły życzę wytrwałości. Pozdrawiam.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 10:15
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

W tym wszystkim najgorsza jest ta nadwaga. Nic innego nie pozostaje jak ustrojstwo roztarować i lustra na wyszczuplające pozamienieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 15:32
babubia babubia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 13
Domyślnie

no o włosy w menopauzie warto dbac, ciężko przechodza zmiany hormonalne... ja z kolei przy przemianie byłam wiecznie zła, obrażona, okropna dla mojej rodziny. długo się tego wstydziłam. no i niestety - plamy wątrobiane obficie wystapiły...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 18:03
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

A nie można sie jakoś tych plam pozbyć?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 18:13
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
A nie można sie jakoś tych plam pozbyć?


Słyszałam że można smarować sokiem z cytryny, ale przypuszczam że można popytać w aptekach albo sklepach kosmetycznych napewno są jakieś kremy wybielające.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 18:16
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Może komuś się to przyda
http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/...azy_33845.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 22-05-2009, 19:39
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagula


Właśnie - mówisz - masz. Wystarczy rzucić temat a odpowiedź zaraz jest !!
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
menopauza kristof 1970 Menopauza/Andropauza 242 09-02-2023 14:01
Menopauza admin Menopauza/Andropauza 5 13-03-2019 14:30
Atrakcyjny wygląd – to nie takie trudne - komentarze grazyna Ogólny 67 21-03-2012 06:55
Sposoby na młody wygląd - komentarze lecher Ogólny 45 14-12-2010 11:58
Wygląd tego, czego nie ma... Bajadera07 Humor, zabawa - wątki archiwalne 155 07-03-2009 04:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:09.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.