menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 31-12-2007, 11:08
krakus59 krakus59 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 1
Post Miód z krzewu manuka doskonały na egzemę - komentarze


Komentarz do artykułu: Miód z krzewu manuka doskonały na egzemę
--------------------
Może ktoś mi napisze gdzie można dostać ten specyfik.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 01-01-2008, 19:46
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 071
Domyślnie

Pierwsz raz o czymś takim słyszę, ale skoro produkują jakiś krem zawierający ten miód, to albo w aptece albo w drogerii...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-02-2008, 00:39
marzena28 marzena28 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 1
Post

kupilam ten krem w Anglii. Jedna dobra wiadomosc to, ze nie jest na recepte i kosztuje okolo 12 funtow. Niestety nie przyniosl ukojenia mojej corce a wrecz przeciwnie stosujac go na prawie zagojone miejsca doprowadzilam do nawrotu swiadu i zaczerwienienia skory a w rezultacie do saczacych sie znow ran.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-04-2008, 08:52
gajata gajata jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 2
Post

Cześć. Od jakiegoś czasu interesuję się miodem Manuka i muszę powiedzieć że preparaty które go zawierają są świetne. Co do wypowiedzi marzeny28 to muszę ją sprostować, gdyż działanie miodu z manuki powoduje na samym początku zaczerwienienie się miejsca chorobowego, może nawet dojść do sączenia się krwi. Jest to konieczne gdyż dzięki temu z rany wyprowadzane są wszelkie zanieczyszczenia i bakterie a do chorych tkanek doprowadzane są minerały i witaminy z miodu a także ten najważniejszy składnik, który powoduje wygojenie się rany, a mianowicie Methylglyoxal. W Polsce są już dostępne kremy z aktywnym miodem z Manuki UMF 15+ na rany i również na problemy z trądzikiem. Wypróbowałam je na sobie i muszę przyznać że są skuteczne. Można je znaleźć w wybranych aptekach, ale najłatwiej wpisać do wyszukiwarki PARRS i w ten sposób znaleźć tą stronę. Te preparaty nazywają się dokładnie:
Aktywny krem z miodu Manuka (Active Manuka Honey Cream)
Polecam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 16:31
ela24 ela24 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 1
Post

mam syna 3 letniego i niedawno wykryto u niego egzeme.straszne to schorzenie.na poczatku mial zwykle kropki,tj.uczulenie i one zrobily sie ropne,a potem rany nawet na 2 cm.powtorzylo sie to dwa razy i podobno bedzie tak do wieku szkolnego.obecnie jestesmy w Anglii i to zaczelo sie tutaj w Polsce nic sie nie dzialo.miodu jeszcze nie probowalam,ale napewno sprobuje,licze na to,ze rany nie wroca,ale to tylko nadzieja.a ja mam pytanie czy mozna ta horobe wyleczyc do konca bezpowrotnie?jak ktos wie niech napisze.pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 17:47
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

a ja proponuję taki zestaw

wyciąg glicerynowy z aloesu

zerwać ok 100g liści aloesu conajmiej 3letnich, umyć je osuszyć-przechować w lodówce 10 dni.Po 10 dniach pociąć na kawałaki, wlać100ml wody - zmiksować, dodać 150ml gliceryny i nieco soku z cytryny, ponownie zmiksować i zostawić na 24 godziny.Po tym czasie oddzielić miazgę roslinną na gęstym sitku a płyn zlać do butelki- przechowywać w lodówce.Chore miejsca nacierac rano i wieczowrem
Jesli problem z aloesem - masć cebulowa

obrać dużą cebulę, utrzec na tarce.do miazgi dodać 1 łyżkę miodu(prawdziwego), ! kopiastą łyżkę mąki pszennej, 1/2 tubki Tormentiolu( w aptece)- zarobić na gęsta masę.Przykładać na miejsca zmienione chorobowo wieczorem.

Od wewnątrz

Zioła czyszczące krew-napar z ziela lebiodki, lub odwar z bratków(fiołek trójlistny).Pić 2-3 razy dziennie po 1 szklance - po posiłkach

Bardzo łagodzące sa tez kąpiele w mydle szarym
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 13-07-2011, 20:42
~gość: 94.42.113.xxx's Avatar
~gość: 94.42.113.xxx
 
Posty: n/a
Post

od czterech dni smaruję maścią action tube medikal grande manuka honey zwyrodnienia stawów stóp : opuchlizna zeszła, ból ustępuje , jedynie lekkie ukłucie , gdy stanę na palcach, jak narazie rewelacja - polecam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 24-06-2017, 07:56
~gość: 89.71.55.xxx's Avatar
~gość: 89.71.55.xxx
 
Posty: n/a
Post

Od dwóch miesięcy stosuje miód manuka. Najpierw z indeksem 550, obecnie 400. Dolegliwości jelitowe ustapily. Mam tez egzemę. Co roku o tej samej porze, na palcu i obu piętach pojawiały sie piekące zmiany, wysychajace i głęboko łuszczące, koszmar. W tym roku jedna piętą zdrowa, druga ze zmianami. Smaruje ja miodem codziennie rano i pozostawiam na ok 20 minut. Goi sie swietnie, a zmiany nie są tak głębokie. Nie stosuje już sterydow . Drogi ten miód, ale na mnie działa. Polecam gorąco
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Miód jako kosmetyk - komentarze gajata Ogólny 3 04-11-2008 19:21
Miód - smak i zdrowie - komentarze Anilah Ogólny 2 14-04-2008 00:32
Pszczółki - czyli te co lubią miód cz.VI jolita Humor, zabawa - wątki archiwalne 499 28-01-2008 15:20
Pszczółki - czyli te co lubią miód cz.V jolita Humor, zabawa - wątki archiwalne 503 07-01-2008 14:15
Grejpfrut – doskonały dla zachowania zdrowia i ładnej sylwetki - komentarze Basia. Ogólny 34 21-07-2007 08:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:58.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.