menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 11-10-2010, 12:15
Astra's Avatar
Astra Astra jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Poznań,wielkopolska,
Posty: 5 532
Domyślnie

Krioterapia miejscowo, faktycznie osłabia ból.
Korzystałam też z komory. Nie mogłam jednak znieść tak niskiej temperatury, bo ogólnie źle znoszę zimno. Lekarz wówczas przepisał miejscową krioterapię.
Pływanie jest bardzo dobre, ale nie zawsze każdy ma dostęp do basenu, no i nie umiem pływać. Wręcz czuję paniczny lęk przed wodą.
Kijki mam pod ręką, łatwiej mi z nich skorzystać.
Bardzo dobre są masaże wodne całego kręgosłupa,
w specjalnych basenach. Z tego zabiegu korzystałam na oddziale rehabilitacyjnym. Tam jednak trudno się dostać.
Miesięczny pobyt w szpitalu, gdzie było codziennie dużo zabiegów, postawił mnie na nogi i odrzuciłam laskę, o której chodziłam w wieku 50 lat
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 11-10-2010, 12:37
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech

Cytat:
Napisał babciela
/.../ Ostatku- jezeli wszystkie sposoby zawiodły-spróbuj krioterapii- o ile nie ma przeciwskazan- jezst to zupełnie dobra metoda.
Próbowałam kilka lat (bodajże - trzy) temu. Na czas pewien trochę pomogło, a sama terapia bardzo mi się podobała.
Na razie przerabiam powtórkę z "rozrywki bólowej", jeszcze bardziej wściekła i zeźlona niż przy poprzednich "okazjonalnych". Łapska też mam powykręcane jak gałązki wierzby mandżurskiej.
Przysięgam - następnym razem urodzę się w czasie kiedy już będą sklepy z częściami zamiennymi dla człowieka. Całodobowe.
Dziękuję i pozdrawiam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 11-10-2010, 13:13
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Zaraz- chwileczkę, ja mam stopy paskudne- zaczynaja mi sie zmany zwyrodnieniowe- pomogły gardzo ultradzwięki, i CODZIENNE cwiczenia i pomoc mojej własnej osobistej psyche- wyłaczylam z mózgu ból- nie ma go i koniec-NIE MA. Chpdze nie kulejąc , a jak zaczynam kulec doprowadzam się do pionu- o nie ma tak dobrze, to jest niemozliwe aby stopa mną rzadziła...Stawy bola ; kiedy odkłada się w nich substancja jakaś tam- potem już mniej bola, dlatego tak wazna jest wczesna rehabilitacja i ruch. Ale na pocieszenie powiem Wam , dziewczyny, ze nasza genialna minister zdrowia -likwiduje czesc pradni specjalistycznych- a więc znacznie utrudni to Wam dostęp do wszelkiego typu zabiegów. Proszę Malwinkę o sposoby jakies domowe..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 11-10-2010, 16:11
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Babcielu, tak tylko miauknęłam, bo przecież dawno się przyzwyczaiłam (polubić, q-rna, się nie da) do urozmaiceń. Boli - więc żyję. Mam gwarancję istnienia. Nikt nie obiecywał, że starość będzie łatwa i przyjemna. Przecież i tak ją oszukuję, trochę... tzn. ile się da. Na jej proteściki nie zwracam uwagi.

Na taki czas wybieram trudne książki i skomplikowane robótki.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 11-10-2010, 16:15
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

mi pomaga leżenie na podłodze przykrytej karimatą + ew.jakies łatwe ćwiczonka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 11-10-2010, 17:42
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Dzieki Babcielku za jakby nie było zaufanie jakieś tam....coś nam wszystkim "wymodzę" w wolnej chwili na sprawy reumatyczne, artretyczne i wogóle dolegliwości bólowe naszych narządów ruchu... pisałam na róznych wątkach odpowiadając niektórym, ale to wszystko jest rozproszone, reszta w głowie częściowo, część w "tajemnej księdze" hihi.....jeśli skompletuję wrzucę do "gabinetu naturalnych metod wspomagania zdrowia" moze coś znajdziecie dla siebie....Ostatku jesteś rozbrajający z tą reinkarnacją i
"wymianashop"..."członekshop" ...jak zwał , tak zwał...hihi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 14-01-2011, 13:38
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

myślę, że ważne jest też, aby prace które wykonujemy na co dzień były robione przy prawidłowej pozycji np podnoszenie czegoś tylko ze zgietymi kolanami a nie pochylaniem się, albo wstawanie, położyć się na bok i wysunąć nogi, tak wstawać, nie nadwyrężając pleców, itp
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 09-02-2011, 12:30
Panterka47's Avatar
Panterka47 Panterka47 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Sobótka,dolnośląski,Polska
Posty: 15
Uśmiech Akupunktura

Cytat:
Napisał babciela
Istotnie plywanie jest najlepszym spodobem na golegliwosci kregosłupa.ja stosuję w czasie ostrego bolu- kiedy WSZYSTKIE metody sa p/wskazane plastry Voltarenowe i dopiero potem masaż przykregosłupowy. Ostatku- jezeli wszystkie sposoby zawiodły-spróbuj krioterapii- o ile nie ma przeciwskazan- jezst to zupełnie dobra metoda.
Polecam akupunkture ,miałam duże kłopoty z kręgosłupem i tylko akupunktura mi pomogła teraz śmigam jak nastolatka,
Jeżeli jest ktoś z okolic Wrocławia to jest bardzo dobry lekarz akupunkturzysta p. Maciej Brzeziński przyjmuje we Wrocławiu na ul.Przemyskiej.Telefon mogę podać ale tylko na priv.
__________________
Do ut des
(Daję abyś dała)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 17-02-2011, 16:37
AnnaM. AnnaM. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 22
Post

masaże to najlepszy sposób na bole kręgosłupa... i najprzyjemniejszy przy tym Teraz aż wstyd się przyznać ale na początku nie chciałam z nich skorzystać, dobrze że córka mnie wyciągnęła na serię, kilkanaście lat mniej od razu Byłyśmy w spa Cece, kompetentne dziewczyny, wygodny dojazd, ja jestem b. zadowolona.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 14-03-2011, 19:21
Jolusia's Avatar
Jolusia Jolusia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 77
Domyślnie

Kręgosłup dokucza mi już prawie dwadzieścia lat...Ratuje się jak mogę.....chodzę na rehabilitację ...aerobik.....basen....ostatnio Nordic Walking - spacer z kijkami...... jak już bardzo boli przyklejam plastry przeciwbólowe.....ale leków staram się unikać......
Wybieram się na rezonans magnetyczny ...aby zdiagnozować stan mojego kręgosłupa....
Muszę być zdrowa i silna bo w domu mam chorego męża nad którym sprawuję opiekę....i cały dom na głowie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 16-03-2011, 14:35
Leon-Gdańsk's Avatar
Leon-Gdańsk Leon-Gdańsk jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 84
Domyślnie

Podpowiedz wszystkim cierpiącym na bóle reumatyczne.

Wiem co to znaczy ból reumatyczny. Optymizmu ! - chorobę tę można pokonać, mnie się udaje. Od około 50 lat walczę z tą chorobą i zdobyłem duże doświadczenie w tym zakresie. Jestem sprawny fizycznie i nic mnie nie boli. Balansuję na granicy bólu i wiem co mam robić aby go zwycężać.

Osoby, które chcą wygrać walkę z reumatyzmem winny zdawać sobie sprawę z następujących faktów:
1/ Reumatyzm jest chorobą niezakazną przewlekłą, która będzie trwać do końca życia. Nie da się jej całkowicie wyleczyć a tylko zaleczyć.
2/ Zabiegi fizykoterapii pomagają tylko na jakiś czas, coraz krótszy w miarę starzenia się organizmu.
3/ Powodzenie naturalnej walki z reumatyzmem zależy od wewnętrznej dyscypliny danej osoby.
U w a g a. Jeżeli Wam pomaga stosowanie różnych zabiegów fizykoterapii, tzn. jest nadzieja sobie pomóc i wygrać walkę z chorobą. Natomiast gdy nie pomaga fizykoterapia, wtedy pozostaje tylko operacja. Wiadomo co to znaczy. Operacja jest walką ze skutkami choroby a nie z jej przyczyną.

Swoje doświadczenie przedstawiłem na wielu postach. Zachęcam do czytania i do dyskusji. Adres: www.senior.pl/zdrowie/dyskusje/choroby/medycyna praw natury, Leon-Gdańsk.
__________________
Leon-Gdańsk
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 17-05-2011, 13:29
55plus 55plus jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: poznań polska
Posty: 2
Domyślnie

Proszę się zapoznać ze stroną www.woollife.pl oferują tam maty shiatsu cena w firmie 1.950 a jak przyjadą to 1.250 zł. i dużo gratisów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 04-10-2011, 08:06
Joasia52 Joasia52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Posty: 5
Post

Czytam te wszystkie opowiesci na forach i widze, że jest masa ludzi z podobnym problemem do mojego. Bez względu na wiek każdemu coś dolega. Ja osobiście narzekam na staw biodrowy. Czasami ból jest nie do wytrzymania. Mam problemy z chodzeniem... Byłam już u różnych lekarzy. Większość wypisuje mi skierowania do sanatoriów z nfz, ale tam trzeba czekać prawie 2 lata na to, żeby móc skorzystać z jakiś wczasów z zabiegami. Nie chce tyle czekać. Lekarz rodzinny wypisał mi z kolei skierowanie na rehabilitacje w pobliskiej przychodni, ale tam tez kolejka, że ho ho. Wyobraźcie sobie, że na zabiegi czeka się pół roku! Opadam z sił. Gdzieś na jakimś portalu wyczytałam coś o turnusach rehabilitacyjnych nad morzem i w górach. Zaczynam się poważnie nad tym zastanawiać, ponieważ zdrowie seniora jest najważniejsze i nie chcę tracic czasu na czekanie... Czy ktoś z Was korzystał prywatnie z takich wczasów leczniczych? Proszę o opinie i porady. Wszelka pomoc będzie dobra Czy to jest coś godnego polecenia http://****************/osrodek-rehabilitacyjny-PolanicaZdroj-202-2 ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 04-10-2011, 08:42
bernadeta65's Avatar
bernadeta65 bernadeta65 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Poznan-Polska
Posty: 476
Domyślnie

Znam ten bol......wlasnie jestem na etapie konczenia zabiegow i masazu(powiedzialabym ,ze najlepszy z tego wszystkiego).Juz zanioslam nastepne skierowanie ba zabiegi i udalo mnie sie zalapac na listopad. Mnie bardzo dobrze robi TENS,...
Poza tym kupilam kijki i zasuwam jak tylko mi czas pozwala .Staram sie rowniez chociaz troche jezdzic rowerem ,ale bardzo czesto (napewno kilka razy dziennie chociaz po 15-20 min korzystam z rowerka stacjonarnego. Ten stoi w pokoju i kazda wolna chwile wykorzystuje na nim. ruchu mam sporo ...no i skad te dolegliwosci stawowe?Juz nie mam zdrowego stawu ,kazdy w jakis sposob daje sie we znaki.....no wlasnie ,ale zyc trzeba ...jakos . Pozdrawiam chorobki .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 25-11-2011, 23:59
~gość: 83.9.88.xxx's Avatar
~gość: 83.9.88.xxx
 
Posty: n/a
Post

Za pomocą masaż można wyleczyć zarówno ciało jak i ducha, tak przynajmniej słyszałam. Nigdy nie doświadczyłam osobiście masażu, ale wiele o nim czytałam. Ostatnio na naturalno.pl znalazłam artykuł o masażu klasycznym i muszę przyznać, że wielkość pozytywnego oddziaływania na ludzki organizm zachęciła mnie do zapisania się na wizytę w studiu masażu. Już niedługo okaże się czy moje wyobrażenie o masażu było słuszne, nie mogę się doczekać!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 30-07-2012, 16:25
~gość: 178.43.122.xxx's Avatar
~gość: 178.43.122.xxx
 
Posty: n/a
Post

masaż swoją drogą, ale ćwiczeniami też można zdziałać cuda! metoda mckenziego jest zbawienna dla osób, które do końca nie wiedzą jak sobie ulżyć w bólu - rehabilitanci poza zwykłą rehabilitacją uczą też jak sobie poradzić ćwiczeniami z nagłym bólem, bardzo przydatne, mogę polecić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 24-04-2014, 17:36
izka84's Avatar
izka84 izka84 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Kraków
Posty: 34
Domyślnie

i przede wszystkim profilaktyka, a więc odpowiednie podnoszenie ciężarów, unikanie długie stanie, siedzenie z podpartym odcinkiem lędźwiowym itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Muzyka łagodzi ból - komentarze lorison Ogólny 50 26-04-2014 17:03
Bóle kręgosłupa - częsty problem - komentarze zdzislaw.bedrylo Ogólny 57 03-08-2013 07:27
Ból zatok - dolegliwość, której można uniknąć - komentarze marpol Ogólny 9 23-02-2012 22:52
Botox, sposób na przedłużenie młodości - komentarze Basia. Ogólny 36 02-08-2010 22:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.