menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 13:03
Ewa54 Ewa54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Posty: 6
Post Olej z pestek winogron – na miażdżycę i choroby serca - komentarze


Komentarz do artykułu: Olej z pestek winogron – na miażdżycę i choroby serca
--------------------
bardzo dobry i smaczny jest ten olej z pestek winogron. ja w swojej kuchni używam właśnie tego oleju, oliwę z oliwek i Florę pro activ- do kanapek.
czuję się znacznie lepiej i poziom cholesterolu mi się unormował
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 13:08
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Ja tez używam tego wszystkiego,biore tabletki na zbicie cholesterolu i niewiele mi to pomaga.Okazało sie ,ze mam niedoczynność tarczycy i niedostatek hormonu tarczycy,powoduje takie wyniki.Pozdrawiam i zdrowia życzę.Name:  feliz.gif
Views: 161
Size:  2.3 KB
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 13:44
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Podpinam się pod te życzenia, choć nie były dla mnie
Anielko, masz rację, niedoczynność tarczycy źle wpływa na "przerób" tłuszczów wszelkich i niewiele pomogą oleje i takie tam inne "erzace" na zbicie cholesterolu, jeśli tarczyca nie działa, jak powinna. Tarczyca - ważna rzecz, kręgosłup też i parę jeszcze innych "podrobów"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 13:48
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Zapomniałam dodać,

że oczywiście Ewie taka dieta pomaga i niech tak trzyma Smacznego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 18:49
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Od ładnych paru lat...

...używam tylko oleju z pestek winogron. Nawet nie dlatego, że znałam jego właściwości lecznicze, a po prostu dlatego, że jest dobry. Po pierwsze - nie ma żadnego zapachu ani smaku (co w oleju z oliwek mi przeszkadza), po drugie - mimo relatywnie wysokiej ceny - jest wydajny i wystarcza na długo. Bardzo ładnie rozprowadza się na przykład po patelni, jako że jest stosunkowo rzadki i nie pali się przy smażeniu. Używam go do wszystkiego! Do sałatek, smażenia, pieczenia - jest fantastyczny!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 31-07-2007, 18:59
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Zacznę używać .............

jeżeli jest taki dobry.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 13-01-2009, 14:15
akulakaja akulakaja jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 1
Domyślnie Olej z pestek winogron

Trafilam na te strone przypadkowo, szukajac na Google czy w Polsce jest wyciag z pestek winogron. Nie znalazlam, ale wlasnie jest duzo ciekawych wiadomosci o oleju z pestek winogronowych chociaz jednej dosyc istotnej jeszcze nie znalazlam. Wyciag z pestek winogronowych poprawia wzrok.
W Holandii wyciag z pestek winogron jest w postaci kapsulek.
Sa wlasciwie dwa rodzaje:
- z pestek winogronowych i z krzewu winogronowego (te kapsulki sa drozsze)
Jestem sklonna uwierzyc w przeczytana informacje, ze wyciag z krzewu nie jest bardziej skuteczny jak to jest w reklamach podawane.
Zgadzam sie z informacja, ze poprzez ulastycznienie i udroznienie najmniejszych naczyn wlosowatych poprawia wzrok juz po 6-ciu tygodniach. Ja juz po 4-rech tygodniach zaczelam czytac czcionke, do ktorej przedtem uzywalam dodatkowo lupy (dodatkowo, bo uzywam okularow do czytania).
Poza tym zaobserwowalam, ze kaszle mniej (od roku spijalam litry syropow na kaszel, a i tak kaszlalam), a tgeraz wlasciwie juz prawie wcale, ale tu nie mam pewnosci, czy zawdzieczam wyciagowi z pestek winogron, czy wyciagowi z dzikiego czosnku (ktore to kapsulki zaczelam prawie jednoczesnie stosowac).
Ale moj zachwyt produktem jest spowodu innej dolegliwosci, ktora??? moze zniknie! Troche wstepu:
Po zabiegu na szyjce macicy zaczely mi puchnac nogi... ginekolog odeslal mnie z tym problemem do domowego, a domowy dal na odwodnienie tabletki, po ktorych prawie wcale nie sikalam, w kazdym razie mniej niz normalnie...
Mimo, ze wiem, ze moj lekarz domowy nie umie, czy nie chce pomoc, to jednak od czasu do czasu szlam do niego blagajac o pomoc, po pierwsze nie moge zadnych butow nosic, nawet tzw. rzepy sie nie zapinaja, a o zimowych to juz wcale nie moge marzyc..., po drugie jest to uciazliwa dolegliwosc, w ktorej konsekwencji zaczelo cialo okalac paznokcie, a te zaczely krwawic, ropiec,... Stopy zaczely z koloru czerwonego przechodzic w fioletowy... No i nic zadnej pomocy. Nogi powyzej kostki mialy obwod 37cm, wyzej nawet nie mierzylam... W koncu poszlam do lekarza niemieckiego (granica blisko), okazalo sie, ze byl zator i to sa wlasnie powiklania. Dostalam recepte na rajstopy sciagajace i na masaze limfatyczne. Zaczelo byc lepiej, ale teraz odkad biore wyciag z pestek winogron obserwuje wieksze zmiany. Radykalnie zmniejszyly sie poduszki na podbiciu stopy, powyzej kostki jedna noga 27cm, a druga 25,5cm, no i juz po 3-ch tygodniach zauwazylam, ze stopy nie sa fioletowe, a wlasciwie czerwone tez juz nie, lekko bardziej rozowe niz normalnie.
Sorry za dluga opowiesc, ale moze ktos skorzysta z niej, a moze ktos ma jeszcze inne obserwacje o dzialaniu pozytywnym pestek z winogron? Chetnie poczytam.

Zycze zdrowka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 14-01-2009, 15:26
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie Skoro te tabletki z pestek winogron

tak wspomagają wzrok to warto je przyjmować.Podaj namiary gdzie można je kupić i pod jaką nazwą są w sprzedaży.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 16-01-2009, 21:24
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

To jest po chińsku?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 16-01-2009, 21:29
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Wygląda na trolowate.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 16-01-2009, 21:30
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 714
Domyślnie

Nie odpowiadajcie to jest automat. spam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 17-01-2009, 18:25
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Cytat:
Napisał a_sikorzanka
tak wspomagają wzrok to warto je przyjmować.Podaj namiary gdzie można je kupić i pod jaką nazwą są w sprzedaży.
Naszym rodzimym preparatem poprawiającym widzenie jest wyciąg z czarnej jagody, który również pozytywnie działa w schorzeniach układu moczowego.
Cyt.:
"Udowodniono, że stosowanie wyciągu z czarnej jagody w diecie może być pomocne w schorzeniach układu moczowego. Czarna jagoda może zapobiegać wytwarzaniu szkodliwych bakterii E. Coli w pęcherzu moczowym dzięki zwiększeniu diurezy, co oznacza, że działa moczopędnie, zaś bakterie są wypłukiwane z układu moczowego.

Szczególnie istotna jest rola czarnych jagód i ich pozytywny wpływ na oczy. Zwiększone spożycie jagód w diecie poprawia regenerację barwnika, odpowiedzialnego za widzenie po zmierzchu. Dodatkowo, poprawiają one krążenie krwi w gałce ocznej, ponieważ rozszerzają naczynia włosowate, które zaopatrują gałkę oczną w tlen i składniki odżywcze.
Czarne jagody chronią również plamkę żółtą w oku przed szkodliwym wpływem promieniowania ultrafioletowego. Zwiększone spożycie czarnych jagód jest szczególnie polecane osobom, które mają problemy z widzeniem po zmroku, osobom pracującym przy komputerze lub przy złych warunkach oświetleniowych a także osobom starszym."

Do legendy już weszło podawanie ich lotnikom odbywającym nocne loty w czasach drugiej wojny światowej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 15-09-2011, 10:42
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

kolejny zdrowy olej, roślinne oleje są cenne, a co do jagód to też polecam na poprawę wzroku
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Olej rzepakowy – tańszy odpowiednik oliwy - komentarze alcia Ogólny 7 15-09-2011 10:39
Zdrowy olej z wiesiołka - komentarze diana9156 Ogólny 5 15-09-2011 10:37
Styl życia a choroby nowotworowe - komentarze Basia. Ogólny 0 02-11-2007 00:22
21. września - Światowy Dzień Choroby Alzheimera - komentarze gabi174 Ogólny 4 22-09-2007 12:04

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.