menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 14-02-2008, 11:01
Ircia Ircia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 27
Domyślnie

Proszę o kontakt gdyby oferta nadal była aktualna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 24-05-2008, 14:01
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie Uwaga, uwaga!

Ta IRCIA to szemrana postać, z którą konwersację opisałem w innym wątku. Pewnie będzie
działać dopóty
dopóki jej fiskus albo prokurator nie dopadnie. Szuka wyłącznie obłożnie chorych, choć
daleko jej do
kwalifikacji lekarza! Ma tylko własną, zapyziałą chałupę w Szczyrku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 19:01
Ircia Ircia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 27
Domyślnie

Moja oferta jest nie aktualna. Wycofuję się z powodu przykrości jakich doznałam od osoby, której tej pomocy odmówiłam.Ale uważałam, że skoro proponuję komuś mieszkanie we własnym domu nie może to być osoba z nałogami, które na co dzień dla mnie są nie do zniesienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 19:44
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
co Ty mówisz? Kto zapłaci opiekunce tyle, ile zażąda? A jak zechce ponad 3000 zł miesięcznie?

Ukrainka za sprzątanie bierze od 10 do 12 zl za godzinę. Jej się to opłaca. Sprząta w kilku domach. Na ogół 1-2 razy w tygodniu.

Nie każdy w Kraju zarabia 10 000 netto!
Dopóty, dopóki będą tak niskie np. emerytury, ludzie będą jezdzili tam, gdzie godnie im zapłacą. Nie ma się co oburzać. Takie są realia.
Alsko rynek kształtuje ceny ,jesli opiekunki godza się na 600 zł to widocznie więcej nie potrzebują .Ukrainki dla polskich opiekunek sa taka samą konkurencją jak Polki dla angielskich ,amerykanskich itd .Zaniżają ceny.Ale i tak już zmądrzały bo sprzątaja za 10 /12 zł/godz. a nie za 5.
Jak czytam ogłoszenie pt.potrzebna pani do opieki nad dziadkiem 7 razy w tyg 24 godz na dobe ,moge zapłacic 500 zl to nóz mi się w kieszeni otwiera .A co do reszty ..jesli kogos nie stać na wynajęcie odpowiedzialnej osoby za godziwe pieniądze ,a nie tłumoka za grosze to niech opiekuje się sam
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 19:51
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ircia
Moja oferta jest nie aktualna. Wycofuję się z powodu przykrości jakich doznałam od osoby, której tej pomocy odmówiłam.Ale uważałam, że skoro proponuję komuś mieszkanie we własnym domu nie może to być osoba z nałogami, które na co dzień dla mnie są nie do zniesienia.
Kochana albo wóz albo przewóz .To nie twoj prywatny ghosc tylko osoba ,ktora ci PŁACI-łaski nie robisz
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 19:57
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Małgosiu, hihihihi!

Wywołałaś mnie po 7 miesiącach
To prawda, że rynek kształtuje ceny.
Ale nadal uważam, że nie ma się co oburzać, że ktoś jedzie do pracy za granicę jako np. pomoc domowa lub opiekunka. Jego sprawa.
Tylko nie bij
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 20:01
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

jakto po siedmiu miesiącach .......... oczywiscie ze nie ma sie co oburzac sama bylam
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 20:10
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Bo zacytowałaś mój post z października Roku ubiegłego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 25-05-2008, 20:40
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

uuuuups nie spojrzalam na date....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 17:57
delfina's Avatar
delfina delfina jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kielce
Posty: 183
Domyślnie

Kochani! temat - morze, różne są poglądy i opinie na temat opieki dla ludzi chorych, dotkniętych starością i bezradnością.W powyższym temacie dominuje wysokość zarobków przy wykonywaniu takiej usługi - a co mają zrobić ludzie dotknięci tym stanem i są biedni? Pogodzenie tych problemów jest naprawdę trudne i wymaga odwołania się do: społecznej uczciwości i niesienia pomocy potrzebującym naprawdę, czyli absolutnej charytatywności....Myślę że dyskusje w tym temacie będą owocowały i wiele wyjaśniały.
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, ale nas w kozi róg często zapędzają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 18:05
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Kochana albo wóz albo przewóz .To nie twoj prywatny ghosc tylko osoba ,ktora ci PŁACI-łaski nie robisz


Jezeli ktos ci placi ... wcale nie oznacza ze robi sie pelnoprawnym wlascicielem twojego domu.. Caly czas pozostaje mimo wszystko na prawach goscia..
Czy jezeli mieszkasz w hotelu.. to masz prawo przemalowac sobie pokoj, albo poprzestawiac meble?? Suma ktora placisz upowaznia cie tylko do spokojnego mieszkania a nie do wolnosc tomku w swoim domku..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 15-03-2009, 17:33
71aska's Avatar
71aska 71aska jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 3
Domyślnie

Ja szukam pracy jako opiekunka osoby starszej w Szczecinie bo nie chcę wyjezdżać za granicę i nie mogę znaleść.A zależy mi na pracy.Mam 37 lat i opiekowałam się już panią która miała 85 lat.Szukam i nic
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 15-03-2009, 17:40
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał 71aska
Ja szukam pracy jako opiekunka osoby starszej w Szczecinie bo nie chcę wyjezdżać za granicę i nie mogę znaleść.A zależy mi na pracy.Mam 37 lat i opiekowałam się już panią która miała 85 lat.Szukam i nic
Może w takim razie daj ogłoszenie w miejscowej prasie. Tutaj jesteśmy z całej Polski i też ze świata. Pozdrawiam.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 18-03-2009, 17:41
delfina's Avatar
delfina delfina jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kielce
Posty: 183
Domyślnie

Witajcie w tym wątku! zapoznałam się z Waszymi wypowiedziami na temat osób starszych i opieki nad nimi. Ja obecnie nie staram się o taką pomoc, dlatego nie podaję dokładniejszych danych osobowych ale podzielę się z nimi wśród znajomych aby skorzystali z tej oferty.Pozdrawiam serdecznie.
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, ale nas w kozi róg często zapędzają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 23-03-2009, 17:22
aqua1911 aqua1911 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 3
Domyślnie Co myślicie?

Witam, jestem mamą rocznego dziecka i jak to u wielu młodych małżeństw sytuacja finansowa także u nas nie jest ciekawa.Szukałam już pracy chałupniczej-ale większośc to niestety oszuści, próbowałam znaleśc jako opiekunka do dziecka-bo przecież większośc kobiet ma przynajmniej 2 dzieci i nie wymaga to nadludzkich zdolności..Jednak większośc matek niechętnie na to patrzy, myśląc chyba,że własne dziecko będzie się faworyzowac..Dlatego chciałam zapytac Was jak podchodzicie do ogłoszeń typu "młoda mama zajmie się osobą strszą", czy zatrudnilibyście taką opiekunkę?czy wolelibyście poszukac dłużej ale znaleśc taką bez dziecka? czy maluch byłby dla Was przeszkodą czy skarbem zarażjącym radością? Dodam, że przed zajściem w ciążę rok pracowałam w Domu Pomocy Społecznej prowadzonym przez siostry Miłosierdzia i mam doświadczenie w opiece nad starszymi i schorowanymi ludźmi. Chciałabym poznac Państwa opinię na ten temat, bo nie wiem czy warto łudzic się,że da się znaleśc taką pracę i czy samym zainteresowanym zawracac głowę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 23-03-2009, 18:04
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Witaj agua1911
Z tego co piszesz jesteś młodą osobą. Piszesz, ze masz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi po roku pracy w DPS-ie. Czy przez to zdobyłaś doświadczenie ja śmiem wątpić. Trochę krótki okres pracy. "Odwaliłaś" swoje osiem godzin i udałaś się do domu.. Teraz idąc do opieki zabierasz ze sobą roczne dziecko bardzo ruchliwe, ciekawe wszystkiego o czym ty wiesz i pewnie wszyscy seniorzy. Załóżmy teraz powiedzmy skrajna sytuację /jednak możliwą/osoba którą opiekujesz się rozchorowała się, ale tak, że nie kwalifikuje sie do leczenia szpitalnego i jednocześnie Twoje dziecko ma 40 st. gorączki /oby nie/ Co robisz? Zabierasz dziecko tam do chorej osoby? Zostawiasz dziecko w domu? Z kim? Tyle moich pytań, choć mogę zadać więcej.
Ciekaw jestem innych odpowiedzi seniorek.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 24-03-2009, 16:06
delfina's Avatar
delfina delfina jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kielce
Posty: 183
Domyślnie

Witajcie w tym wątku! Ja wiem, że jest to temat rzeka Tadeusz 50 wypowiada się b. rzeczowo ale ja osobiście zostałam wychowana w d.przyjaźni do drugiego człowieka bez względu na warunki w jakich się znajdujemy. Ten rodzaj stosunków między ludzkich wiąże się z pewnym poświęceniem, które obecnie jest nie modne? Proponuję dyskusję.Pozdrawiam serdecznie.
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, ale nas w kozi róg często zapędzają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 24-03-2009, 16:42
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Moze słowo poświęcenie zamieniłabym na oddanie drugiemu...nie Delfinko, nie że niemodne, po prostu sa ludzie którzy nie rozumieja wogóle o co w tym chodzi (i chyba ich przybyło w świecie ostatnio), a są tacy, którzy nie zastanawiają się ..idą i ..robią, bo tak po prostu trzeba i już.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 24-03-2009, 17:02
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Moze słowo poświęcenie zamieniłabym na oddanie drugiemu...nie Delfinko, nie że niemodne, po prostu sa ludzie którzy nie rozumieja wogóle o co w tym chodzi (i chyba ich przybyło w świecie ostatnio), a są tacy, którzy nie zastanawiają się ..idą i ..robią, bo tak po prostu trzeba i już.
Malwino, proszę przeczytaj posty agua1911 i moją odpowiedż. agua chce podjąć się opieki nad starszą osobą mając swoje roczne dziecko. Opieka ta ma być nad osobą obcą za pieniądze- sposób zarobkowania-. Sposób jak najbardziej godny pochwały. wyraziłem swoje wątpliwości jakie mogą się przydarzyć. Wybór praca /opieka nad chorym podopiecznym/ lub opieka nad własnym dzieckiem też chorym.
Jednocześnie od razu mówię co innego jest gdy to mamy na miejscu we własnym domu. Opiekujemy się chorym seniorem /dziadkiem, babcią/ i własnym dzieckiem, jak to się mówi stajemy na uszach i to robimy.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 24-03-2009, 19:14
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Tadziu ja się ustosunkowałam do rozważań Delfiny....Ona podniosła pewną ważną kwestię...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bogusław Kaczyński w szpitalu - komentarze BUNIA Ogólny 28 10-12-2009 14:47
mieszkanie z osobą starszą Kry_chaa Praca, wolontariat 7 20-12-2008 18:12
Opieka nad osobą starszą na wózku inwalidzkim shandrila Praca, wolontariat 1 13-10-2008 13:39
opieka nad osobą z chorobą Alzheimera marcelka Opieka 8 21-11-2007 22:56
Skandal w szpitalu MSWiA - komentarze POLA Ogólny 18 23-02-2007 00:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.