menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Zobacz wyniki ankiety: Czy lubisz swoją aptekę
tak 3 60.00%
nie 1 20.00%
średnio 0 0%
wcale 1 20.00%
Sonda z Wielokrotnym Wyborem Głosujących: 5. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 28-02-2007, 11:16
rajstopek1 rajstopek1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 4
Uśmiech lekarze i apteki


Witam wszystkich.
Mam pytanie,czy nie można wyróżniać lekarzy i apteki przyjazne
dla ludzi w starszym wieku i ogólnie na tej stronie.
Bardzo proszę o opinię na ten temat,mamy przecież wspaniałych lekarzy oraz apteki,co Państwo o tym sądzicie,czekam na odpowiedż.
Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 28-02-2007, 11:40
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Strzałka

W moim przypadku określenie swoja ,czy też moja apteka nie jest właściwe.Ceny w aptekach zmieniają się.W danej aptece to samo lekarstwo kosztuje różnie w odstępie jednego lub paru miesięcy.Nie kupuję dużo lekarstw,ale przed kupnem robię rozeznanie.W moim mieście dużo aptek kolportuje informacje o cenach i głownie tym sie kieruję.Np.- metazydyna -cena od 19 do 29 zł.Trusopt w niektórych aptekach można kupić za 1gr.Mam bilet miesięczny/ulgowy/ i spacery po aptekach nie wiążą sie z dodatkowymi kosztami.A przy okazji ruch na świeżym powietrzu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 28-02-2007, 17:39
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Ja w ogóle nie uznaję takiego określenia jak moja apteka.Apteka to apteka ,jak muszę wchodzę do pierwszej lepszej, która jest mi akurat po drodze.Cen aptecznych nie śledzę.Wiem,że kiedyś kupiłam coś w jednej aptece i zachowałam rachunek, następnym razem kupiłam w innej, to różnica była groszowa.W jednej nawet dostałam kartę stałego klienta,która daje jakąś zniżkę,ale tam tym bardziej nie chodzę bo ta zniżka jest dobrze wkalkulowana w ceny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 02-03-2007, 23:32
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie

Lekarza swojego mam i lubię go, ale apteki nie mam wybranej. Wchodzę do pierwszej lepszej, bo ceny jak na jednym leku są niższe to na drugim wyższe. U nas dwie apteki co mają bardzo niskie ceny, ale tam są taaaaakie kolejki, że trzeba stać prawie pół godziny. To już nie dla mnie, odzwyczaiłam się od kolejek. Wolę ten czas wykorzystać na przyjemniejsze rzeczy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-03-2007, 23:40
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Rówież mam swego lekarza, którego lubię i do którego mam zaufanie.Co się tyczy apteki, to korzystam z aptek Cefarmu, gdzie mam zniżkę, i drugiej gdzie współwłścicielką jest moja koleżanka. Tutaj również mam zniżki i jest najbliżej mego miejsca zamieszkania.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 04-03-2007, 16:46
Jadżka's Avatar
Jadżka Jadżka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 3
Smutny Mam pytanie

Czy ktoś może wie
biorę antybiotyki duomox,klacid i polprazol
lekarz przepisał mi też probiolac ale nie wiem czy bierze się go wraz z antybiotykami czy po zakończeniu leczenia
pilne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1111
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 04-03-2007, 19:19
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Mieszkam w Krakowie,osrodek zdrowia i aptekę mam praktycznie pod nosem.Z lekarki rodzinnej jestem bardzo zadowolona, ale zmieniałam swój wybór trzykrotnie ,zanim trafiłam na wlaściwą osobę.Również w aptece mam bardzo sympatyczną panią, która często mi doradza w różnych sprawach-często proponuję lek tańszy zamiast drogiego, ale o tym samym składzie i działaniu.Jestem szczęściarą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 04-03-2007, 19:21
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Jadżka, proponuję zadzwonic do dyżurnej apteki i tam fachowiec Ci najlepiej poradzi.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 04-03-2007, 21:17
rajstopek1 rajstopek1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 4
Domyślnie

Witam.
Pięknie dziękuje za opinie Paniom,jednak nasze kobiety niezawodne.Pięknie dziękuje.
Rajstopek1
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 21-10-2016, 14:30
Justyna_ZJ Justyna_ZJ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2016
Miasto: Garwolin
Posty: 3
Domyślnie AptekaSenior.pl

Ja mam swoją ulubioną aptekę internetową AptekaSenior.pl
Jest to apteka dedykowana seniorom.
Ceny konkurencyjne.
Poza tym wiele ciekawych artykułów i porad.
Realizacja zamówień błyskawiczna.
Polecam!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 22-12-2020, 23:57
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

W pewnym wieku wizyty lekarskie są już szczególnie wskazane. Ja na pewno mogę Wam zasugerować, byście zawsze stawiali na jak najlepsze rozwiązania. Wiem, że dostępność clotrimazolum sprawdzisz na ktomalek.pl, więc żeby nie chodzić po całym mieście w poszukiwaniu leków, warto tam zajrzeć na samym początku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 28-05-2021, 11:47
Emerytka Emerytka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Wrocław
Posty: 9
Domyślnie

Niestety ale o zdrowie swoje i dzieci czy też seniorów trzeba dbać, i nie wolno bagatelizować niektórych obiawów choroby. Moja rodzina ma lekarza rodzinnego nigdy nas nie zawiodła, niektóre leki wiadomo można kupić bez recepty np. przeciwbólowe dla osób starszych i dzieci, ja dla dzieci zamawiałam zawsze tutaj https://ktomalek.pl/srodki-przeciwbo...a-dzieci/k-1/1 Babyfen.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 13-10-2021, 12:18
Danka56 Danka56 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Posty: 98
Domyślnie

Mi spodobała się ostatnio ta apteka internetowa - https://www.aleleki.pl/produkt/8179-...wego-100g.html Znalazłam w niej wszystko to co mi akurat potrzebne i to w niskich cenach. Do tego dużą wygodą jest, że wszystko można zakupić bez wychodzenia z domu i dostać prosto pod drzwi. Przy aktualnej sytuacji jaka panuje na świcie jest to zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 21-10-2021, 15:42
zuzia.gola zuzia.gola jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: kielce
Posty: 240
Domyślnie

A jakiego lekarza medycyny pracy byście mi polecali bo muszę się udać na odnowienie badań? W sieci jak szukałam ofert to tutaj https://cmp.med.pl/cmp-lomianki/medycyna-pracy/ polecano się udać. Jeszcze tam nie byłam ale chyba spróbuję się zapisać na wizytę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 03-11-2021, 11:42
KarinaMa KarinaMa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: WPIS SPONSOROWANY
Posty: 275
Domyślnie

Skoro potrzebujecie rzetelnej opieki, to może po prostu wybierzcie się do lekarza? Na szczęście dzisiaj możecie skorzystać z porad https://ktomalek.pl/leki-przeciwpratkowe/k-1840/1 to nie powinniście zwlekać z podjęciem działania. Chodzi w końcu o Wasze zdrowie, pamiętajcie o tym!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 17-01-2023, 15:58
Danka56 Danka56 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Posty: 98
Domyślnie

Warto robić zakupy w internecie. W aptekach internetowych można znaleźć wiele produktów w bardzo dobrych cenach. Polecam na przykład ofertę apteki Nowa Farmacja: https://www.nowafarmacja.pl/higiena-intymna-6 .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 18-01-2023, 15:43
Kumali Kumali jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Dec 2020
Miasto: Warszawa
Posty: 6
Domyślnie

Znam tylko klinikę na https://www.mikrokirurgija.lv/ , która ma najlepsze warunki. Masz do dyspozycji zespół konsultantów ds. opieki zdrowotnej, którzy pomagają pacjentom podczas całej ich podróży chirurgicznej, od rezerwacji wizyty, diagnozy, przyjęcia do szpitala, aż do wypisu, a nawet pomagają im w wypełnianiu dokumentów ubezpieczeniowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 27-03-2023, 09:26
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Chwalę sobie zakupy internetowe w sieci DOZ. Leki są tańsze niż w mieście, odbieram w aptece bez żadnych dodatkowych opłat.
Przy okazji zapytam: Czy bardzo skomplikowana jest procedura zmiany lekarza rodzinnego? w mojej przychodni zmienił się właściciel, a w dodatku inną przychodnię przeniesiono do budynku blisko mojego domu i chętnie do niej przeniosłabym się.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 03-05-2023, 12:30
Janina256 Janina256 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Kraków
Posty: 56
Domyślnie

jesli poszukujecie specjalistycznego sprzętu medycznego ktory przyda wam sie podczas opieki nad osobą obłożnie chorą to rzućcie okiem na ofertę tego sklepu internetowego https://spacemed.pl/pl/c/Pompy-objetosciowe/350 spory wybór jednorazowych materiałów opatrunkowycg, pomp objętościowych, maseczek tlenowych czy ssaków.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Lekarze nie pomogą jeśli zasłabniesz przed szpitalem - komentarze mimoza Ogólny 8 09-05-2008 10:49
Lekarze nie informują o tańszych lekach. - komentarze Heniusia Ogólny 1 16-02-2008 20:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.