menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 01-01-2010, 21:11
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Malwino, dzięki za przekierowanie.
Choć już tym się od lat nie zajmuję, ale poczytam, myślę - z zainteresowaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 01-01-2010, 22:52
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
już Szekspir pisał, że są rzeczy na niebie i ziemi, o których się filozofom nie śniło i według mnie wiara w horoskopy jest taką rzeczą. Można sobie zdrowie psychiczne popsuć.

te z gazety? to bzdury
ale horoskop stawiany przez astrologa to nie bzdury
stawiany konkretnej osobie.
Horoskop nie przepowiada przyszłości danej osoby. Pomaga w podejmowaniu decyzji co do czasu działania w kierunku celu np.kiedy coś zrobić, działać.
Tęgie niektóre głowy korzystają z pomocy astrologa i do tego nawet jeśli by "łamali ich kołem" nie przyznają się do tego
bo są takie rzeczy o którym filozofom się nie śniło

Horoskop osobie postawić to potrzebne jest wiele danych i robi to osoba która potrafi to precyzyjnie zrobić ..posiadająca rzetelną wiedzę i rzetelną praktykę
np. p Jóźwiak astrolog. zainteresowanych odsyłam w google.
Miałam przyjemność w wąskim gronie poznać go.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 01-01-2010, 23:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał artfilka
te z gazety? to bzdury
ale horoskop stawiany przez astrologa to nie bzdury
stawiany konkretnej osobie.

Horoskop osobie postawić to potrzebne jest wiele danych i robi to osoba która potrafi to precyzyjnie zrobić ..posiadająca rzetelną wiedzę i rzetelną praktykę
np. p Jóźwiak astrolog. zainteresowanych odsyłam w google.
Miałam przyjemność w wąskim gronie poznać go.

A tarrot?
Wierzyć czy nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 02-01-2010, 00:43
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
A tarrot?
Wierzyć czy nie?

że odpowiada na pytanie tak lub nie ....Tak
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 12:46
xplus-eko's Avatar
xplus-eko xplus-eko jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sompolno, wielkopolska, Polska
Posty: 40
Domyślnie

Dołączam do pozytywnie zakręconych, a swoją drogą wcale nie głupie byłoby powrócenie do naturalnych metod leczenia. Pokazują, że czasami medycyna nie ma juz nic do powiedzenia a ta ludowa naturalna robi cuda.
__________________
Ratujmy Ziemię tak szybko ginie, a my razem z Nią...
Blog
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 12:59
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

xplus_eko
<a ludowa naturalna robi cuda>
A wiesz przecież że cudów nie ma!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 18-03-2011, 19:19
Zytka 58's Avatar
Zytka 58 Zytka 58 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: małopolska/Krakow
Posty: 852
Domyślnie ból zeba

Na złagodzenie bólu zęba zanim dostaniemy się do dentysty!!

Czosnek: Do bolącego zęba przyłóż przekrojony ząbek czosnku.
Goździk: to jeden z najpopularniejszych i najczęściej używanych środków na ból zęba. Zaleca się przyciśnięcie goździka do chorego zęba, lub rozgryzienie go.
Gdy ząb jest dziurawy, można włożyć trochę goździka do dziury. Jeżeli nie mamy goździka możemy nasączyć wacik olejkiem goździkowym przykładając go do zęba.
Szałwia: potrzebne są 4 torebki szałwii, które zalewamy szklanką wrzątku. Po ostygnięciu płuczemy usta.
Sól:Jeżeli obolały ząb jest dziurawy wsypujemy do niego trochę soli.
Alkohol:posiada właściwości znieczulające . Można nasączyć wacik alkoholem i nacierać bolący ząb.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 23-03-2011, 15:26
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Jestem ostrożna z takimi medycznymi radami. Koleżanka skarżyła się, że ma problemy z wypróżnianiem. Usłyszała wiele "cennych" rad od koleżanek. Jak wylądowała w szpitalu okazało się, że ma nowotwór jelita grubego i potrzebna była natychmiastowa interwencja chirurgiczna, bo jelito utraciło drożność. Inny przykład: nieoperacyjnego raka próbowano leczyć chińskimi ziółkami, bo lekarzom już nie wierzono. Przyspieszono zgon. Mój znajomy po odchudzeniu się chińskimi specyfikami medycyny naturalnej szybko zmarł. Był okazem zdrowia. Wiele osób nie pamięta, że rośliny ziołowe to też lekarstwa. Do tego skuteczność leków zależy też od rasy. Murzyni mogą inaczej reagować na leki niż biali.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 23-03-2011, 16:55
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Elizko2 ma sz rację, zę jesteś ostrożna, bo i trzeba....ale "życie jest zbyt cenne,aby je oddac li tylko w ręce lekarza", myslę, zę trzeba sie interesowac swoim zdrowiem, profilaktyką, specyfikami naturalnymi(najpierw naturalnymi a potem chemicznymi), stosowac zdrową dietę badac się systematycznie..nie nastawiac uszu kto na co umarł i dlaczego...miec dużo pozytywnej energii i uśmiech dla otoczenia.....
Oczywiście, zę zioła to tez lekarstwa..dlatego potrzebna ogromna wiedza..a nie jedna pani drugiej pani, bo mnie pomogło....ale trzeba chciec tą wiedzę miec....
Odnośnie goździka..tak olejek goździkowy (w aptece)lub goździk doraźnie pomaga w bólu zęba...sprawdzone niejednokrotnie(zresztą olejek goździkowy wchodzi w skład leku dentystycznego)...oczywiście zaraz niedługo wizyta u dentysty....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 23-03-2011, 17:59
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Lekarze mawiają, że 70-80% naszego zdrowia leży w naszych rękach. Jest to skarb o który należy dbać i zabiegać przede wszystkim o profilaktykę zdrowotną całej rodziny. Jest ona najczęściej w rękach kobiety. W innym wątku poruszany jest temat raka piersi. Przyjrzyjmy się statystykom: ile % kobiet poddaje się badaniom na które zostały imiennie zaproszone? Potem płacz...Dbanie o zdrowie, także psychiczne to jednak wiedza i umiejętności...i odpowiedzialność za naszych najbliższych.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 23-03-2011, 21:05
Zytka 58's Avatar
Zytka 58 Zytka 58 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: małopolska/Krakow
Posty: 852
Domyślnie

Cytat:
Napisał Eliza2
Lekarze mawiają, że 70-80% naszego zdrowia leży w naszych rękach. Jest to skarb o który należy dbać i zabiegać przede wszystkim o profilaktykę zdrowotną całej rodziny. Jest ona najczęściej w rękach kobiety. W innym wątku poruszany jest temat raka piersi. Przyjrzyjmy się statystykom: ile % kobiet poddaje się badaniom na które zostały imiennie zaproszone? Potem płacz...Dbanie o zdrowie, także psychiczne to jednak wiedza i umiejętności...i odpowiedzialność za naszych najbliższych.

Myślę ,że kobiety przynajmniej strają sie robić co jakiś czas badania.
Gorzej( statystycznie i z autopsji) z panami,ktorzy właściwie bagatelizują profilaktykę i rzadko odwiedzają lekarza.
Wielu z nich jak ognia unika fizycznych ćwiczeń i nie najlepiej jest także z odpowiednią dietą (sławne męskie brzuszki )
A wg zaleceń panowie (szczególnie ci w starszym wieku) powinni przynajmniej raz na dwa lata skontrolować prostatę, wykonać EKG serca oraz zgłosić się na badania krwi.
Lepiej zapobiegać niż leczyć - wszyscy wiedzą, ale zawsze jest jakieś wytłumaczenie-najcześciej brak czasu.
I ten czas jednak zanajdujemy jak "dopada" nas choroba
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 24-03-2016, 22:27
Skfarek Skfarek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Miasto: Polska
Posty: 1
Domyślnie

Pani Malwino może się Pani do mnie odezwać. Chciałbym kilka namiarów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 18-05-2016, 19:53
piotr090980's Avatar
piotr090980 piotr090980 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: warszwa
Posty: 3
Domyślnie

Zytka 58, niestety Panowie bagatelizują swoje dolegliwości i zawsze mówią, ''a przejdzie'' i do lekarza nie pójdą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 23-05-2016, 15:08
paruzel paruzel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 199
Domyślnie

Znam to, znam to. Ja własnego brata nie mogę namówić do lekarza, choć ciągle go coś boli. A to żołądek, a to kolana, to coś innego, a ten, nie, nie nie, nie mam czasu itp. A do lekarzy trzeba chodzić co jakiś czas, a nie zostawiać to własnemu losowi, albo leczyć po swojemu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Cukrzyca - nowe metody leczenia - komentarze Jadwiga60 Ogólny 5 05-08-2022 13:38
Sami zobaczcie ile okropnosci moze wywołac głupi brak witaminy PP grazyna Profilaktyka i zdrowy styl życia 3 03-06-2009 21:37
Pomocy-moze ktos wie iryska eSenior 47 21-08-2008 11:37
metody wychowawcze Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 41 12-04-2008 15:23
proszę pomocy, moze macie własne doświadczenia dotyczące mojego problemu. becia8311 Choroby, badania, terapie 16 06-07-2007 23:31

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.