menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Senior w banku
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 01-06-2015, 07:10
Jadwiga62 Jadwiga62 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Ruda, Śląsk, Polska
Posty: 68
Domyślnie Kredyt hipoteczny dla starszej osoby


Mam 63 lata. Czy mam jeszcze szansę na otrzymanie kredytu hipotecznego np na 10 lat?
Chodzi o kredyt na zakup mieszkania, mam pewne oszczędności. Zastanawiam się tylko, czy nie ma jakiejś górnej granicy w bankach po przekroczeniu której nie udzielają kredytów hipotecznych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 01-06-2015, 08:26
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

Bank obecnie tak chętnie nie udzielają kredytów hipotecznych jak jeszcze kilka lat temu ale jeśli masz odpowiednie zabezpieczenie , wkład własny oraz dochody to nie powinno być to problemem. W końcu jest to aż 10 lat.
Jeśłi odmówią Ci w jednym banku to wybierz sie do drugiego. Może tam udzielą. Czy przeglądałaś sobie w sieci zestawienia kredytów hipotecznych?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 01-06-2015, 09:11
Izabela54 Izabela54 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 111
Domyślnie

W chwili obecnej jestem na etapie rozgladania się za odpowiednim mieszkaniem ( szukam jakiejś niedrogiej kawalerki) .Dodam,ze mam dość duży wkład własny ale nie starczy on na zakup oraz na ewentualny remont mieszkania.

Jeszcze nie przegladałam ofert. Zastanawiałam się czy nie lepiej jest skontaktować się z doradcą...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 02-06-2015, 10:05
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

Zrób sobie na początku rozeznanie w sieci. Tutaj masz na stronie zestawienie najlepszych obecnie kredytów hipotecznych:
http://comperia.pl/ranking-kredytow-hipotecznych.html - potem ewentualnie rzeczywiście mozesz się umowić z doradcą.Niech on Ci coś podpowie. Zawsze będziesz miała większe obeznanie w temacie.

No i nie dowiesz sie czy dadzą Ci kredyt jeśli konkretnie nie zgłosisz się do banku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-06-2015, 11:56
Izabela54 Izabela54 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 111
Domyślnie

Bardzo chętnie bym z kimś porozmawiała w tej sprawie ale problem jest w tym,że szczerze powiedziawszy to nie znam nikogo sensownego kto mógłby mi doradzić. No chyba,że Ty możesz podsunąć tutaj kontakt do kogoś.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 03-06-2015, 12:50
Mermera Mermera jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Chełm
Posty: 156
Domyślnie

Jakbyś mieszkała w Chełmie to mogłabym Ci doradzić jedną panią.Naprawdę fajna kobieta, moja znajoma, bardzo dobrze zna się na kredytach ale do Twoich rejonów raczej nie przyjedzie

Proponowałabym zostawić kontakt na tej stronie, która wczesniej Ci dałam. Comperia. Jest tam możliwość zostawienia maila oraz numeru telefonu. Ktoś powinien do Ciebie w tej sprawie oddzwonic. Zawsze będziesz miała większe obeznanie w temacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 03-06-2015, 14:05
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Witaj Jadwigo.
Znasz takie "przysłowie'
Ręka w nocniku....!!!!!

Na Internecie szukasz pomocy kredytowej.Od czego są Banki..Potrzebujesz,także Żyrantów,którzy podpiszą zobowiązanie o dalszej spłacie kredyt

Normalne Banki,żadne Parabanki,typu-Lichwiarstwo.

Możesz,zostać bez pieniędzy,Twoich oszczędności,dostaniesz papierek z podpisami i pożyczką do spłacenia o wysokich PROCENTACH..

Popytaj po Spółdzielniach mieszkaniowych,tam mają zadłużone lokum.Moż w ten sposób coś wskórasz.
Dzisiaj,ludzie lecą tylko na ZYSKI....swoje....
Pozdrawiam..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 12-09-2015, 11:00
gabriell gabriell jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 7
Domyślnie

Banki mają zapisy w procedurach kredytowych, według których kredyt musi zostać spłacony przed ukończeniem określonego wieku kredytobiorcy - zazwyczaj jest to 65-70 lat. W związku z tym, starszej osobie znacznie trudniej uzyskać taki kredyt, co jednak nie znaczy, że to niemożliwe - wystarczy, że weźmie kredyt na krótszy okres czasu, np. na 10-15 lat, co jednak wiąże się ze znacznie wyższą ratę. Jeśli nie wiecie, czy macie szansę na taki kredyt to skonsultujecie się z jakimś doradcą kredytowym (tu można znaleźć doradców kilku firm http://www.doradcy-kredytowi.com.pl/) lub udajcie się do swojego banku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kredyt na domek letniskowy: hipoteczny czy gotówkowy - komentarze 89.74.14.xxx Ogólny 12 29-06-2022 08:22
Anty-kredyt hipoteczny admin Senior w banku 9 08-07-2015 09:46
Odwrócony kredyt hipoteczny: dla wszystkich czyli dla nikogo? - komentarze 93.105.66.xxx Ogólny 4 02-04-2012 22:21
Kredyt hipoteczny na "dziurę w ziemi" - komentarze 195.22.98.xxx Ogólny 2 24-12-2011 16:17
Kredyt hipoteczny: czy wiek jest przeszkodą? - komentarze 78.8.246.xxx Ogólny 3 09-11-2011 20:49

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.