menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 30-03-2010, 20:43
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 224
Domyślnie

wendy55 nie załamuj się...ja po raz drugi wysłałam skierowanie by mnie zakwalifikowano do sanatorium. Poprzednie wysyłałam 11.10,2009, a wczoraj ponownie..(bo wniosek był wypisany nieczytelnie...no chyba udam się na skargę do "Najwyższego "
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 30-03-2010, 21:24
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

[quote=Zdzisia] Witam szanowne koleżeństwo.Mam pytanie.Może ktoś był w szpitalu sanatoryjnym w Aleksandrowie Kujawskim.quote]

Zdzisiu,zapytaj sie Anielki,była ostatnio w Aleksandrowie,tylko nie pamietam w którym sanatorium.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 30-03-2010, 21:34
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Ja byłam w Aleksandrowie Kujawskim w sanatorium kolejowym w miesiącu czerwcu, było bardzo gorąco. Zabiegi i wyżywienie /dla mnie/ były dobre. Pokój 1-osobowy, ale bez łazienki - dało się wytrzymać. Żadnych rozrywek, aha nie daleko Biedronka.Spokój, cisza.....
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 30-03-2010, 21:41
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie Wuere'le

Pytasz dlaczego składałam skierowanie skoro nie chcę jechać do sanatorium - otóż, prawie 2 lata temu składałam wniosek, byłam pełna radosnej chęci,ale po tak długim czasie mi się odechciało. Przez 2 lata różne rzeczy się zdarzyły.Ostatnio byłam w Aleksandrowie Kuj. wynudziłam sie jak mops- towarzystwo z kółka różańcowego i w ogóle do bani. Zabiegi owszem, a co potem? Doszłam do wniosku, że załatwię sobie rehabilitację we Wrocławiu, więc nie będę musiała jechać poza dom. A jak będę chciała zmienić klimat, to wyjadę gdzie ja będę chciała, a nie gdzie mnie wyślą.Na dzień dzisiejszy jestem zdegustowana i nie mam ochoty opuszczać swojej małej dziupli.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 30-03-2010, 22:17
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Tak, tu się z Tobą zgodzę.
Do żadnego Inowrocławia, Ciechocinka, czy tym bardziej Aleksandrowa za dopłatą bym nie pojechał.
Siedzieć w pokoju , to mogę we własnym mieszkaniu i w dodatku za darmo.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 31-03-2010, 14:51
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie Krynica Zdroj

Ponawiam swoja prosbe o polecenie fajnego w dobrym standardzie sanatorium w Krynicy. Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 02-04-2010, 15:39
mf113 mf113 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 3
Domyślnie

Cytat:
Napisał karotka
Dostałam skierowanie do sanatorium "Budowlani" w Augustowie na 09-05, jeśli ktoś z was wie coś o tym sanatorium to proszę o informację. Przejrzałam prawie cały net i nie znalazłam żadnego forum, jedynie jakieś szczątkowe informacje i to niezbyt pochlebne. Być może ktoś wie czy istnieje możliwość zmiany sanatorium w innej miejscowości. Skierowanie mam z ZUS-u.
Jadę tam 14.04, to będę wiedział więcej ;-). A lokalizację można zmienić tylko trzeba im pisemko zanieść, że nie pasuje termin lub lokalizacja i powinni zmienić - ja nie miałem problemu. Jak coś to się przypomnij na priv.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 02-04-2010, 20:14
wendy55's Avatar
wendy55 wendy55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: mazowsze
Posty: 28
Domyślnie

Na stronie NFZ znalazłam właśnie informację, że zostałam skierowana do Połczyna Zdroju do sanatorium Leo Karli. Niestety to uzdrowisko nie ma swojej strony, a na innych informacje o nim są szczątkowe. Jeśli ktoś tam był, proszę o info.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 04-04-2010, 14:52
Luma's Avatar
Luma Luma jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 3 759
Domyślnie

Cytat:
Napisał wendy55
Na stronie NFZ znalazłam właśnie informację, że zostałam skierowana do Połczyna Zdroju do sanatorium Leo Karli. Niestety to uzdrowisko nie ma swojej strony, a na innych informacje o nim są szczątkowe. Jeśli ktoś tam był, proszę o info.
Witam,
Leo Karli to piękny obiekt po kapitalnym remoncie, w pobliżu Parku Zdrojowego. Prezentuje się okazale na zewnątrz i w środku. Jak jest z zabiegami nie potrafię odpowiedzieć. Zwiedziłam go będąc na kuracji rehabilitacyjnej w sanatorium Borkowo, na przełomie września i października 09r.

Ostatnio edytowane przez Luma : 04-04-2010 o 15:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 04-04-2010, 15:07
Luma's Avatar
Luma Luma jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 3 759
Domyślnie

Jestem tu nowa, a na tę stronę trafiłam przypadkiem, szukając opinii o sanatoriach.
Na przełomie września i października 09r. przbywałam na 28 dniowym turnusie rehabilitacyjnym w Połczynie Zdroju / Borkowo/. Początkowo byłam zawiedziona, że ośrodek jest na odludziu ale szybko zmieniłam zdanie. Codzienne spacery do Połczyna, długie piesze wyprawy ścieżkami rowerowymi, wspinanie się po niewysokich górkach wyszło mi tylko na zdrowie. Baza zabiegowa - super, jedzenie - jak dla mnie bardzo smaczne, pokoje z pełnym węzłem hig.-san.
Do domu wróciłam zadowolona i wypoczęta.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 04-04-2010, 23:05
wendy55's Avatar
wendy55 wendy55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: mazowsze
Posty: 28
Domyślnie

Dzięki Lema za odpowiedź.
Jadę do sanatorium pierwszy raz, co mnie mocno frustruje. Jeszcze raz przegrzebałam net i jednak znalazłam więcej szczegółów, ale jak jest w rzeczywistości i tak doświadczę na własnej skórze. Mam nadzieję, że będą to przyjemne i, co najważniejsze, skuteczne dla mojego kręgola doświadczenia.
W dalszym ciągu jednak proszę o opinie, jeśli ktoś tam już był.
Pozdrawiam świątecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 09:31
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Wendy.........tylko pozazdrościć Ci tego skierowania. Leo Karli to prywatne sanatorium, najlepsze w Połczynie. Niestety ja byłam w Gryfie ale chodząc na spacery codziennie zazdrośnie spoglądałam na Leo.... Na pewno wrócisz zadowolona. Tylko podróż długa. Ja jechałam z Dworca Zachodniego nocnym autobusem.......pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 21:31
maj31 maj31 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 35
Domyślnie

Witam wszystkich
Miałam sie odezwać i oto jestem
Jeszcze jestem w sanatorium w Polanicy Zdroju w Pieniawie Wielkiej.
Jest cudnie, każdy kto tutaj trafi będzie zadowolony, obiekt przepiekny, w samym sercu parku w Polanicy.Niestety nie ma jeszcze kwiatów,ale lada dzien wszystko zakwitnie. Budynek naprawde robi ogromne wrażenie i tez nie tylko wrażenie. Jedzenie ok. Z planowaniem zabiegów jest tylko mały problem, nie bardzo mozna zmienić termin (godzinę) zabiegu,chociaz mnie się udało ! Wazna sprawa- zabiegi na miejscu.
W kazdym pokoju pełny węzeł sanitarny, czyściutko, pościel sniezno biała. telewizor, radio, lodowka, czajnik
Duzy minus - brak internetu w pokojach- trzeba z laptopem biegac na parter do wydzielonego miejsca- zresztą cudnie urządzonego -z fortepianem w kąciku.
Uwaga przekazuje ważna informację - w poblizu Pieniawy Wielkiej znajduje sie obiekt sanatoryjny Szarotka- nie radze tam jechac.Obecnie trwa remont.Ludzie strasznie narzekają , koparki od samego rana, malarze na korytarzach- cos okropnego.
Czyli mnie sie udało,choc pogoda niezbyt łaskawa
Po powrocie do domu wkleję pare zdjęc.
Od jutra zaczynam zwiedzac okolicę
Napiszę więcej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 10-04-2010, 10:03
~gość: Fiona's Avatar
~gość: Fiona
 
Posty: n/a
Domyślnie

Witaj Maj..byłam wielokrotnie w Polanicy Zdroju.Ja akurat byłam albo w szpitalu sanatoryjnym kardiologicznym ,albo w Carmen .Ale okolice naprawdę piękne ,polecam miejsce które mnie urzekło a mianowicie jak wyjdziesz z Pieniawy to kieruj się prosto i w górę aż do końca trafisz tam na tor saneczkowy rynnowy z góry jest piękny widok na całą okolicę.Wielka Pieniawa dużo zyskała po remoncie ,wcześniej jak ja tam byłam to był obraz nędzy i rozpaczy.życzę ci dużo słońca i regeneracji sił.pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 12-04-2010, 17:46
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

DOMAGDY A!! pisałam już gdzieś o Krynicy, ale nie szkodzi, powtórzę chętnie:Byłam 4 razy w "ZGODZIE" - jest miło i rodzinnie, zabiegi na miejscu, wyżywienie super, wycieczki, ognisko itp. Drugim godnym polecenie sanatorium jest "Lwigród"-odremontowany na błysk, była moja znajoma, bardzo chwaliła. Natomiast nie polecam nikomu NOWEGO DOMU ZDROJOWEGO - byłam, zapłaciłam, zatrułam się / i połowa sanatorium/.Za własne pieniądze czyli tzw.komercja - miałam wannę zardzewiałą, spłuczkę uruchamianą żyłką, kafelki łazienkowe / kilka/ przyklejone do siebie plastrem lekarskim. Brak czajnika /musiałam sobie kupić/, brak telewizora,radio skrzeczące.A w ofercie same luksusy. Zabiegi lekarz obliczył na 5 dni, resztę "pani sobie dokupi" - ponieważ w płaconej kwocie było 7 zł dziennie na zabiegi !!! Czysty HORROR - nie polecam nikomu!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 16:01
kavial kavial jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Posty: 14
Domyślnie

Witam
Mam pytanie czy KTOŚ może zna ,był w MIESZKU w Kamieniu Pomorskim ? Jadę tam w lipcu .Z tego co udało mi sie poszukać w internecie to czas tam sie zatrzymał w latach 60 . Bardzo proszę podzielcie sie informacjami. Bardzo dziękuję. A może jest KTOŚ kto też jedzie tam w lipcu?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 16:42
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie Ansty

Serdeczne dzieki za informacje . Wlasnie rozwazalam LWIGROD i niezmiernie mnie ucieszyla opinia o tym sanatorium. Nie ukrywam ze za uciulane zl. chcialabym pobyc i podleczyc sie w ladnym miejscu i otoczeniu to dla mnie wazne. Mialam juz wybrany osrodek ale przejal go nowy wlasciciel i zwrocili zaliczki i zabawa z wyszukaniem nowego sanatorium zaczela sie od poczatku. Jeszcze raz dzieki i do zobaczenia moze w Krynicy, bo widze ze Ktos tu jest jej wielkim fanem. Pozdrawiam. MAGDA.A
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 16:50
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie

I jeszcze chcialam dodac ze dzieki ANI nie wdepne w NOWY DOM ZDROJOWY
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 17:37
dziunia_50 dziunia_50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: lubuskie
Posty: 425
Domyślnie

Lwigród
Byłam w tym sanatorium rok temu.Same sanatorium bardzo przytulne,czyściutkie,pokoje przestrzenne,super wyposażone.Zabiegi na miejscu,stołówka,Co się dotyczy wyżywienia,dla mnie wystarczało,może trochę monotonne.Ale jeśli jedziesz prywatnie to będziesz mile zdziwiona.Wszędzie blisko,ale można też wybrać się na górę parkową,pieszo lub kolejką.Codziennie grają zespoły,można przysiąść na ławeczce,lub po prostu usiąść na trawce,posłuchać,pozdrawiam miłego wypoczynku.
__________________
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 13-04-2010, 18:17
Magda.A Magda.A jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 384
Domyślnie Jeszcze raz Krynica

Dziewczyny dzisiaj w necie zobaczylam jeszcze osrodek PANORAMA tez wyglada niezle basen duza baza zabiegowa moze Ktos byl.....
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 07:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 10:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 11:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 20:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 16:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.