menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 12-02-2017, 20:43
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Jak to mozliwe ?

ZBRODNIA MA TWARZ

Aleksandra Pawlicka
Dziennikarka działu Polska
Cytat:
– Jestem tylko naukowcem, który postanowił nazwać zbrodnię po imieniu – mówi Aleksander Lasik. Pół życia poświęcił na kompletowanie list esesmanów z nazistowskich obozów koncentracyjnych. Listy niedawno opublikował IPN – to 26 tysięcy nazwisk.
Jak to możliwe, że przez ponad pół wieku nikt tego nie zrobił? – pytam.

http://www.newsweek.pl/plus/spolecze...lasik-i-listy-
nazistow,artykuly,405150,1,z.html



Listy byly znane od wielu lat. Byli wiezniowie i ich rodziny domagaly sie wielokrotnie aby zostaly opublikowane. Niestety bez skutku. Pozostaje ciagle pytanie bez odpowiedzi: dlaczego dawniej bylo to niemozliwe a w roku 2017 stalo sie MOZLIWE.
Kto jest odpowiedzialny za systematyczne ukrywanie tych wiadomosci?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 21-02-2017, 00:18
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Amerykański dom aukcyjny "Alexander" wystawił na sprzedaż "najbardziej zbrodniczą broń w historii". W ten sposób został zaprezentowany aparat telefoniczny "czerwonej linii Hitlera". Czerwony telefon przywódcy III Rzeszy został sprzedany za 243 tysiące dolarów. Nie ujawniono, kto jest nabywcą swoistego rodzaju "pamiątki".



Cytat:
Według informacji, którą podał dom aukcyjny, telefon znaleziono w bunkrze Hitlera po upadku Berlina. Nie jest to seryjny aparat, był wykonany specjalnie dla Fuehrera. Znajduje się na nim nazwisko Adolfa Hitlera i swastyka z orłem – symbole III Rzeszy. Telefon został znaleziony przez oficerów Armii Czerwonej, którzy na początku maja 1945 roku podarowali go kapralowi armii brytyjskiej, Ralphowi Raynerowi. Brytyjczyk zaś pozostawił tę pamiątkę w spadku swoim dzieciom.

Bez komentarza !!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 21-02-2017, 21:26
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Komentarz zbyteczny !

Sąd Najwyższy odmówił przyjęcia do rozpoznania skargi kasacyjnej Zbigniewa Osewskiego, który prawomocnie przegrał głośny procesie cywilnym przeciw wydawcy "Die Welt" za użycie zwrotu "polski obóz". Kończy to sprawę przed polskimi sądami.
"Szkoda, że SN uniemożliwił rozstrzygnięcie, czy w sprawach tak haniebnych określeń, organizacjom społecznym wskazanym przez osoby poszkodowane powinny być wypłacane bardzo wysokie zadośćuczynienia obok przeprosin w polskich i zagranicznych mass mediach" - dodano.
http://dzieje.pl/aktualnosci/sn-odmo...ot-polski-oboz

Byloby dobrze znac nazwiska skladu sedziowskiego, ktory odmowil przyjecia sprawy do kasacji...a szczegolnie ich dokladne zyciorysy
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 08-03-2017, 13:05
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Dzisiaj obchodzimy Swiatowy Dzien Kobiet. Pomyslmy o obozowych tragediach kobiet.

DZIEWCZĘTA Z AUSCHWITZ

Nazistowski przemysł zagłady wybierał swoje ofiary niezależnie od pochodzenia, statusu społecznego czy narodowości. Pomimo tak dużego upływu czasu, wspomnienia obozowe wciąż żyją w pamięci tych kobiet. Nie mogą się od nich uwolnić także najbliższe im osoby.

Cytat:
Dla pokolenia, które nigdy nie zaznało wojny i dorastało we względnym dobrobycie, opowieści o obozowym życiu są szokujące. I nie są w nich najważniejsze elementy powszechnie znane z podręczników historii - głód, brak higieny, insekty czy choroby, ale wszechobecne poniżenie godności człowieka schodzące poniżej poziomu zezwierzęcenia. Wspomnienia kobiety, która trafiła do obozu jako 9-letnia dziewczynka, czy młodej matki rodzącej w koszmarnych warunkach swoje pierwsze dziecko, w zestawieniu ze świadomością, że wszystko to wydarzyło się nie tak dawno w środku Europy, skłaniają do refleksji nad ciemną stroną natury człowieka i drzemiącymi w niej demonami, które tak łatwo było obudzić.
Wiecej:
http://www.filmpolski.pl/fp/index.php?film=4224405

Dziewczęta z Auschwitz (film)
https://youtu.be/SOKwWm_GtdU

Cytat:
W filmie Dziewczęta z Auschwitz wyreżyserowanym przez Kingę Wołoszyn-Świerk występują wyłącznie kobiety. Wstrząsająca rzeczywistość obozu koncentracyjnego została pokazana z perspektywy ich doświadczeń. Miały wówczas 16 – 20 lat, najmłodsza zaś dziewięć. Niektóre po raz pierwszy zdobyły się na odwagę i opowiedziały o tamtych przeżyciach przed kamerą.

Cytat:
Film zdobył wiele prestiżowych wyróżnień, m.in. Złotą Szablę – główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych, a także nagrodę Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Macieja Łukasiewicza „za publikacje na temat współczesnej cywilizacji i kultury” – „za doskonały dokument i świeżość spojrzenia na jedną z największych zbrodni XX wieku”.


(Kobiety w barakach w Auschwitz)
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 11-03-2017, 22:08
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

70 lat temu, 11 marca 1947 roku W Warszawie rozpoczął się proces komendanta niemieckiego nazistowskiego obozu Auschwitz-Birkenau Rudolfa Hoessa, który został skazany na karę śmierci; wyrok przez powieszenie wykonano 16 kwietnia 1947 r.



Tego jednego z najwiekszych nazistowskich zbrodniarzy, ktory byl odpowiedzialny za eksterminacje Zydow w obozie KL Auschwitz-Birkenau i metody jej przeprowadzenia – komory gazowe z Cyklonem B oraz krematoria, wytropil Hanns Alexander, Niemiecki Zyd, ktory w czasie II wojny swiatowej sluzyl w brytyjskiej armii.
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-sw...ie,348359.html

Kim byl, jakie popelnil zbrodnie za ktore zadyndal na stryczku, jak setki tysiecy niewinnych ludzi, ktorym on, najwiekszy morderca w dziejach swiata i jego niemieckie zbiry zrobili pieklo na ziemi.
Co sprawiło, że człowiek ten, bez jakichkolwiek oporów, był w stanie wysłać na śmierć setki tysięcy ludzi: kobiet, mężczyzn i małych dzieci.”

Rudolf Hoess - zbrodniarz, ludobójca, bestia…

Cytat:
- Ginęło się w kloace, ginęło się pod murem, ginęło się w piwnicy, ginęło się w komorze gazowej. Bezimiennie, brzydko, w łachmanach, bez sławy i chwały – mówił jeden ze świadków zeznających w procesie Rudolfa Hoessa, komendanta KL Auschwitz-Birkenau
http://www.polskieradio.pl/39/247/Ar...estia%E2%80%A6

"Najwięcej czasu spędzałem w stajniach. Nigdy nie nudziło mnie głaskanie i przemawianie do koni. Nigdy żadne zwierzę nie zrobiło mi krzywdy - ani koń, ani psy, ani nawet groźne dla otoczenia byki. Najchętniej zajmowałem się czymś, gdy mnie nikt nie oglądał. Nie lubiłem, gdy mnie obserwowano" - napisał Hoess w pamiętnikach.

Kochany ojciec
Cytat:
Zwrócił na to uwagę członek Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego, Jerzy Rawicz w radiowym komentarzu, nadanym w styczniu 1962 roku.
- Gdy Rudolf Hoess, były komendant obozu w Oświęcimiu powiedział mi, kiedy odwiedziłem go przed procesem w celi na Mokotowie, że kocha swoje dzieci, a zwłaszcza najmłodszą córkę, wstrząsnęło mną to bardziej niż wszystko inne podczas tej rozmowy - powiedział Jerzy Rawicz. I dodał:
- Zapytałem go, czy pomyślał kiedyś o swojej córce, która urodziła się tuż obok drutów kolczastych obozu, wówczas, gdy wydawał codzienne rozkazy zabijania tysięcy takich samych małych dzieci, jak jego ukochane dziecko. Nie odpowiedział mi na to pytanie. Myślę, że nie potrafił na nie odpowiedzieć.

Odnaleziona córka komendanta Auschwitz: "Był najmilszym człowiekiem na świecie"
Jej ojcem był Rudolf Höss, komendant Auschwitz i jeden z największych masowych morderców w historii. Ten sam, który zaprojektował i zbudował obóz, gdzie można było mordować 2 tys. ludzi na godzinę. Gdzie do końca wojny zginęło 1,1 mln Żydów, 20 tys. Romów i dziesiątki tysięcy polskich i rosyjskich więźniów".
Cytat:
Dzieciństwo Brigitte nie przypominało dzieciństwa innych dzieci. Gdy jej ojciec awansował, ona razem z całą rodziną wędrowała z jednego obozu koncentracyjnego do drugiego. W Dachau była od 1. do 5. roku życia. W Sachsenhausen od 5. do 7. A w Auschwitz od 7. do 11. W latach 1940-44 rodzina Hössów mieszkała w dwupiętrowej willi na obrzeżach Oświęcimia - tak blisko, że z okna było widać bloki więźniów i stare krematorium.

Matka Brigitte nazywała to miejsce "rajem". Rodzina żyła w domu urządzonym meblami i dziełami sztuki odebranymi ludziom wysłanym do komór gazowych. Mieli kucharzy, nianie, ogrodników, szoferów, szwaczki, fryzjerów i sprzątaczki, wśród których zdarzali się więźniowie.
Dzieci wiedziały, że ich ojciec prowadził obóz. Raz wymyśliły zabawę. Przyczepiły do koszulek czarne trójkąty (tak w obozach oznaczano "więźniów aspołecznych") i żółte gwiazdy (tak oznaczano Żydów) i bawiły się w ganianego. Gdy ojciec je zobaczył, kazał przestać.
Córka Hössa nie kwestionuje Holocaustu, jednak wątpi w rzeczywistą liczbę ludzi zamordowanych w obozach. - Jak to możliwe, że ocalało tak wielu, skoro tak wielu zostało zgładzonych? - pyta. Gdy Harding przypomina, że jej ojciec przyznał się do bycia odpowiedzialnym za śmierć ponad miliona Żydów, tłumaczy, że Brytyjczycy go torturowali.
http://wyborcza.pl/1,76842,14574892,...ajmilszym.html

Spowiedź
Cytat:
Rudolf Hoess tuż przed śmiercią poprosił o spowiednika. Był nim jezuita ojciec Władysław Lhon, ksiądz, który siedem lat wcześniej, spiesząc na pomoc uwięzionym współbraciom, sam zgłosił się do obozu, i który trafił przed oblicze komendanta KL Auschwitz-Birkenau. Ku zaskoczeniu wszystkich, Rudolf Hoess darował mu wtedy życie i wolność.
"Doszedłem do gorzkiego zrozumienia, jak ciężkich zbrodni dopuściłem się przeciw ludzkości. Realizowałem część straszliwych, ludobójczych planów III Rzeszy. W ten sposób wyrządziłem człowieczeństwu najcięższe szkody, szczególnie narodowi polskiemu zgotowałem niewysłowione cierpienia. Za odpowiedzialność moją płacę życiem. Oby kiedyś Bóg wybaczył mi moje czyny. Naród polski proszę o przebaczenie" - napisał Hoess.
Nazajutrz o świcie skonał na szubienicy. Do dziś stoi ona na terenie obozu.
http://www.polskieradio.pl/39/247/Ar...estia%E2%80%A6

Rudolf Hoess - ostatnia spowiedź nawróconego zbrodniarza
Kiedy u Hoessa zaczął się chrześcijański przełom? Być może wpływ na to miał kontakt z polskimi strażnikami. Niektórzy z nich byli jego byłymi więźniami - pokazali mu wytatuowane na przedramionach numery. Spodziewał się po nich wszystkiego najgorszego, a jednak nic takiego nie nastąpiło. "Muszę szczerze powiedzieć - zauważył ze zdziwieniem - że nigdy nie spodziewałem się, że będę w polskim więzieniu traktowany tak przyzwoicie i uprzejmie, jak to się działo od czasu objęcia sprawy przez prokuraturę". Zaskoczyło go to, a jednocześnie napełniło wstydem. Doskonale przecież pamiętał los polskich ofiar obozów koncentracyjnych, jakże daleki od tego, który stał się jego udziałem. W liście do żony napisał: "czym jest człowieczeństwo, dowiedziałem się dopiero tutaj, w polskich więzieniach".
http://historia.wp.pl/title,Rudolf-H...icaid=118 c5c

Fragmenty wspomnień Rudolfa Hoessa, komendanta obozu oświęcimskiego
https://marucha.wordpress.com/2012/0...swiecimskiego/
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 16-03-2017, 10:58
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Edukacyjny film polskiej ambasady w USA przeciwko "polskim obozom"
Polska ambasada w Waszyngtonie rozpoczęła rozpowszechnianie w internecie wideo zatytułowanego „Words Matter” ("Słowa mają znaczenie"). Porusza ono kwestię właściwej terminologii w odniesieniu do „niemieckich, nazistowskich obozów koncentracyjnych i zagłady”.
http://dzieje.pl/wideo/edukacyjny-fi...polskim-obozom

Words Matter - German Nazi Camps
https://youtu.be/uDpTcXQ8Na0

Polecam, zwlaszcza tym, ktorzy maja watpliwosci i z pelna swiadomoscia glosza, ze wola byc Niemcami niz Polakami.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 24-03-2017, 19:03
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Rozebrali się do naga, rzucali petardy przed bramą Auschwitz

Muzeum podało, że ok. godz. 14:00 grupa osób przy bramie głównej w byłym obozie Auschwitz I zabiła owcę, rozebrała się i łańcuchami skuła ze sobą. "Na parkingu przed wejściem do Muzeum została także odpalona raca" - głosi oświadczenie Muzeum.

Cytat:
Rzecznik Muzeum Bartosz Bartyzel poinformował, że natychmiast po rozpoczęciu incydentu interweniowała straż muzealna. Teren został zabezpieczony, a na miejsce wezwano policję. - Ruch odwiedzających zostanie wznowiony po zakończeniu działań służb. W sprawie tej Muzeum złoży zawiadomienie do prokuratury - powiedział.
Policja podała, że zatrzymano 11 osób, kobiet i mężczyzn. W większości są to Polacy. Policja nie ujawniła narodowości pozostałych. Nieoficjalnie agencja ustaliła, że wśród zatrzymanych są Niemcy i Białorusini. Według mediów mieli w ten sposób protestować przeciwko wojnie na Ukrainie.
http://wiadomosci.wp.pl/rozebrali-si...4536061203073a
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 04-04-2017, 14:21
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Hiszpańscy dziennikarze kwestionują pracę IPN. Chodzi o niemieckie nazwiska strażników Auschwitz

Cytat:
Jak piszą Hiszpanie, „dla wielu obserwatorów publikacja listy strażników Auschwitz jest kontrowersyjna, ponieważ przytłaczająca większość pojawiających się na niej nazwisk to Niemcy”.

https://www.wprost.pl/kraj/10049355/...Auschwitz.html

Wcale sie nie dziwie. W Hiszpanii ciagle jawnie dzialaja roznego rodzaju nazistowskie hitlerowskie kluby i klubiki. Jest ich sporo na Costa del Sol – gdzie wielu nazistowskich zbrodniarzy dzieki pomocy i blogoslawienstwu gen.Franco przybylo po II WS do Hiszpanii. Jedyna pociecha, to, ze « ferajna » nazistowska to w dniu dzisiejszym banda starych dziadow, poruszajacych sie z trudnoscia. Ich ofiary nie mialy szczescia przezycia i opalania sie na sloncu, grania w golfa….i spiewania na festynach klubikowych « lili Marlene ».
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 19-04-2017, 10:33
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Prywatny list esesmana z Auschwitz. "Zagłada pokazana od strony sprawców"
Korespondencja napisana w Auschwitz przez esesmana trafiła właśnie do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. To odpowiedź na apel placówki, która chce opisać anatomię zła: bo nadal trudno zrozumieć, jak można mordować, a potem prowadzić normalne życie.



List pozornie odnosi się do spraw codziennych, choć historycy wskazują na to, co ukryte między wierszami. Materiał programu "Polska i Świat". "Drogi Ludwigu, wczoraj otrzymałem z wielką radością i wdzięcznością Twój list z urlopu. Ja także nie chcę zwlekać, aby napisać do Ciebie kilka linijek" - tak rozpoczyna się list wysłany z Auschwitz.



List w zbiorach obozowego muzeum zupełnie wyjątkowy, bo napisany nie przez więźnia, a esesmana.



Wiecej tutaj:
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...tz,732933.html
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 14-06-2017, 20:43
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Deportacja 14 czerwca 1940 r. 728 polskich więźniów politycznych uważana jest za moment, w którym rozpoczął działalność obóz Auschwitz. Data ta obchodzona jest w Polsce jako Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i Obozów Zagłady.

77 lat temu, 14 czerwca 1940 r. do KL Auschwitz dotarł pierwszy transport 728 polskich więźniów politycznych. Wśród deportowanych byli m.in. żołnierze kampanii wrześniowej, którzy usiłowali przedrzeć się na Węgry, członkowie podziemnych organizacji niepodległościowych, gimnazjaliści i studenci.
Spośród więźniów z pierwszego transportu wojnę przeżyło 239. Obecnie prawdopodobnie żyje pięciu z nich: Kazimierz Albin, Zbigniew Tryczyński, Zygmunt Sobolewski, Stanisław Szpunar i Stanisław Zając. W obozie zginęło 272 więźniów z pierwszego transportu. Los pozostałych nie jest znany.
W Auschwitz Niemcy uwięzili ok. 150 tys. Polaków. Połowa z nich tam zginęła, a wielu kolejnych straciło życie po przeniesieniu do innych obozów.
W pierwszym okresie istnienia obozu więzieni byli głównie Polacy, dla których go założono. W połowie 1942 r. ich liczba zrównała się z Żydami. Od 1943 r. więźniowie żydowscy stanowili większość. W KL Auschwitz Niemcy zgładzili co najmniej 1,1 mln. osób, głównie Żydów, a także Polaków, Romów, jeńców sowieckich i osób innej narodowości. Obóz został oswobodzony 27 stycznia 1945 r. przez Armię Czerwoną.



NIGDY WIECE!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 12-07-2017, 21:58
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Skuteczna interwencja Ambasady RP w belgijskim dzienniku ws. "obozów śmierci".
Cytat:
Polskiej ambasadzie w Belgii udało się przeprowadzić skuteczną interwencję, by dziennik "Le Soir" zmienił fałszywe określenie "polski obóz" odnoszące się do Auschwitz Birkenau na "nazistowski obóz".
Artykuł z nieprawdziwym stwierdzeniem został opublikowany 30 czerwca. Dotyczył on Simone Veil - byłej szefowej Parlamentu Europejskiego, francuskiej polityk, która była więźniarką Auschwitz.
Jak poinformowały służby prasowe polskiej placówki, po kilkukrotnych interwencjach ambasadora Polski w Belgii Artura Orzechowskiego, w redakcji francuskojęzycznego dziennika "Le Soir" określenie zostało zastąpione. W środę na stronie internetowej "Le Soir" jest już określenie "camp nazi", czyli obóz nazistowski.
Placówki dyplomatyczno-konsularne śledzą przypadki pojawiania się w zagranicznych mediach słów o "polskich obozach zagłady" i interweniują. W ciągu pierwszych czterech miesięcy tego roku przeprowadzono ponad 40 interwencji.

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news...ampaign=chrome
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 18-07-2017, 21:00
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Po interwencji Muzeum Auschwitz niektóre amerykańskie serwisy skorygowały podaną przez siebie informację o "polskim obozie koncentracyjnym". Pojawiła się ona m.in. w CNN, która relacjonowała wtorkową wizytę brytyjskiej pary książęcej w b. niemieckim obozie Stutthof.
Muzeum Auschwitz przypomniało na Twitterze, że obóz koncentracyjny Stutthof był obozem nazistowskim i zwróciło się do amerykańskich mediów, które napisały o "polskim obozie koncentracyjnym", o korektę tej nieprawidłowej informacji. Podały ją m.in. USA TODAY, CNN, Daily Mirror i Daily Mail. Dzięki interwencji muzeum serwisy CNN, USA TODAY i Daily Mail poprawiły błędny wpis.
http://dzieje.pl/aktualnosci/muzeum-...oncentracyjnym
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 19-07-2017, 01:56
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie To nie temat dla senior cafe

Wygląda na to, że bardzo dobrze wiesz o czym piszesz Basiu ale to zbyt trudny temat dla wszystkich ludzi a dla borykających się ze sklerozą to zupełnie nie do pojęcia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 19-07-2017, 02:14
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Jeśli ktoś czuje się Polakiem to ....

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Po interwencji Muzeum Auschwitz niektóre amerykańskie serwisy skorygowały podaną przez siebie informację o "polskim obozie koncentracyjnym". Pojawiła się ona m.in. w CNN, która relacjonowała wtorkową wizytę brytyjskiej pary książęcej w b. niemieckim obozie Stutthof.
Muzeum Auschwitz przypomniało na Twitterze, że obóz koncentracyjny Stutthof był obozem nazistowskim i zwróciło się do amerykańskich mediów, które napisały o "polskim obozie koncentracyjnym", o korektę tej nieprawidłowej informacji. Podały ją m.in. USA TODAY, CNN, Daily Mirror i Daily Mail. Dzięki interwencji muzeum serwisy CNN, USA TODAY i Daily Mail poprawiły błędny wpis.
http://dzieje.pl/aktualnosci/muzeum-...oncentracyjnym

Niezależnie od opcji politycznych wszyscy jesteśmy Polakami. Nikt nie może zakłamywać naszej historii. Może nie wszystko było idealne ale nigdy nie byliśmy narodem zbrodniarzy ani kolonizatorów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 20-07-2017, 10:33
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Barbara1956
Wygląda na to, że bardzo dobrze wiesz o czym piszesz Basiu ale to zbyt trudny temat dla wszystkich ludzi a dla borykających się ze sklerozą to zupełnie nie do pojęcia.

Basiu, piszac o KL Auschwitz niestety wiem, i nawet za dobrze o czym pisze. Temat jest trudny, szczegolnie dla tych co by z wielka przyjemnoscia zlozyli te zbrodnie na nasze polskie barki, obciazyli odpowiedzialnoscia. Smutne ale sa wsrod nas, zyja zupelnie bezpiecznie, nikt im nie przeszkadza aby zatrzymac ich oszczerstwa.
Co ci ludzie, ktorzy tam nie byli maja do powiedzenia? Dla niewinnych wiezniow kazda minuta, godzina, dzien spedzony w tych diabelskich miejscach byl “darem” nieba, nadzieja, ze moze jeszcze przezyja i wroca do domow, do rodzin skad ich brutalnie zabrano. Trudno o tym zapomniec. W niemieckich obozach koncentracyjnych nie bylo metody na przetrwanie. Zginac mozna bylo przez blahostke, esesmani byli panami zycia wieznia. To oni wraz z wiezniami funkcyjnymi, reka w reke czesto znecali sie nad wiezniami dla zabawy. Krzywe spojrzenie, niewidoczny numer na pasiaku wieziennym, zle poslana koja obozowa, rozmowa ze wspolwiezniem – wszystko moglo byc powodem do bicia, katowania i pozbawienia zycia.
Nalezy o tym pisac, mowic, krzyczec az do bolu aby spoleczenstwo polskie bylo swiadome za co obwinniamy niemieckich zbrodniarzy. Dlaczego trzeba walczyc aby ci zbrodniarze, ich dzieci, synowie, corki, wnuki nie kladli na nasze polskie barki ich wlasnych zbrodni.
Uwazam, ze obecny rzad robi doskonala robote i tepi jakiekolwiek “odchylenia”, prostuje oszczerstwa, sciga nieukow i ignorantow dziennikarzy, ze to my, Polacy zakladalismy obozy koncentracyjne.

Jedno co sie cisnie na usta: NIGDY wiecej!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 21-07-2017, 08:54
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

"Izraelska artystka ukradła przedmioty z Auschwitz-Birkenau. Użyła ich w swojej pracy".

Komentarze zbyteczne, zwlaszcza, ze autorka kradziezy podaje sie za “wnuczke” ocalalych z Holokaustu.
Obawiala sie, że z biegiem czasu Holokaust "zamieni się w mit".

PS. osobiscie skazalabym ja na rok pracy w hotelu w Osrodku Pamieci aby sprzatala pomieszczenia i klaniala sie przy wejsciu kazdemu odwiedzajacemu.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 21-07-2017, 09:22
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie

Masz rację Basiu. O tym trzeba pisać wszędzie chociaż czytanie tego nie jest przyjemne dla ludzi oczekujących rozrywki.
Moja Ciocia była w obozie, przeżyła ale nie mogła założyć rodziny bo robiono na niej jakiejś eksperymenty, potem nie mogła mieć dzieci. Ona niewiele mówiła bo chciała zapomnieć o koszmarze. Ten koszmar był przy Niej do samej śmierci. Chowała jedzenie pod poduszką , mimo że po wojnie nie musiała głodować. Każdy hałas - nawet śmiech doprowadzał Ją do paniki. To mogło spotkać każdego. Nie można o tym zapomnieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 21-07-2017, 12:15
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Barbara1956
Masz rację Basiu. O tym trzeba pisać wszędzie chociaż czytanie tego nie jest przyjemne dla ludzi oczekujących rozrywki.
Moja Ciocia była w obozie, przeżyła ale nie mogła założyć rodziny bo robiono na niej jakiejś eksperymenty, potem nie mogła mieć dzieci. Ona niewiele mówiła bo chciała zapomnieć o koszmarze. Ten koszmar był przy Niej do samej śmierci. Chowała jedzenie pod poduszką , mimo że po wojnie nie musiała głodować. Każdy hałas - nawet śmiech doprowadzał Ją do paniki. To mogło spotkać każdego. Nie można o tym zapomnieć.

Dlatego staram sie utrzymywac przy zyciu ten watek. Aby ewentualnie tu zagladajacy nie zapomnieli.
Za pare dni minie 73 lata od dnia kiedy nasz transport - kierunek KL Auschwitz-Birkenau wyruszyl z Pruszkowa. Po dlugiej podrozy, w bydlecych wagonach dotarlismy do obozu 12 sierpnia 1944 roku. Byl to pierwszy transport z ludnoscia Powstanczej Warszawy. Potem byly nastepne. Nie wyobrazasz sobie mojego wzruszenia kiedy patrze na recznie spisane listy kobiet, mezczyzn, dzieci, ktore tego dnia przyjechaly do KL Auschwitz. Byly sporzadzone przez wiezniarki i dzieki konspiracyjnemu kanalowi ujrzaly swiatlo dzienne. Kiedy patrze na nazwiska moich rodzicow..moje...zamykam oczy i dziekuje Panu Bogu, ze udalo nam sie przetrzymac te wszystkie okropnosci.
Sama nie wiele pamietam, bo bylam dzieckiem. Jednak pilnie sluchalam wspomnienia innych wiezniarek i wiezniow, ktorzy po wojnie zagladali do rodzicow. Na zewnatrz nie wiele mowili, ale miedzy soba i wsrod swoich dzielili sie ich przezyciami. Do dnia dzisiejszego zaluje, ze nie spisalam tych wszystkich "wspomnien" . Powoli odtwarzam je z pamieci, co zapamietalam z tych rozmow. Od lat jezdze na Rocznice Obchodow Wyzwolenia KL Auschwitz - rozmawiam z bylymi starszymi wiezniami, szczegolnie interesuja mnie opowiadania dzieci, ktore tak jak ja przezyly oboz. Interesuje sie tym, jakie byly ich losy po II WS. Wiele historii jest smutnych, przerazajacych.
Ludzie Ci, powoli wymieraja, co roku jest nas mniej.

Cale szczescie, ze obecny rzad bardzo interesuje sie bylymi wiezniami...uruchamiajac rozne formy pomocy. Nie tyle finansowej ale psychicznej. Wielokrotnie w czasie spotkan, zasiadaja z nami przy wspolnym stole, poswiecaja nam swoj czas. I to sie liczy!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 26-07-2017, 13:58
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Niemiecka stacja telewizyjna ZDF nadal idzie w zaparte

ZDF oburzone: za poprzednich ekip nikt nie protestował przeciwko „polskim obozom zagłady”

Cytat:
Niemiecka stacja telewizyjna ZDF nadal idzie w zaparte i nie ma zamiaru przeprosić za powielanie kłamstw o „polskich obozach zagłady”. Nadawca wyrok skazujący ocenia jako „pokłosie zmian polityczno-gospodarczych” w Polsce oraz stwierdza, że „sądy w Polsce nie są niezawisłe”.

Read more: http://www.pch24.pl/zdf-oburzone--za...#ixzz4nw3IUYAz

Pomimo denazifikacji roi sie w Niemczech od hitlerowskich pogrobowcow -taka jest prawda....
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 03-08-2017, 08:48
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie "Buchalter Auschwitz" z prawomocnym wyrokiem

Były strażnik z niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz, Oskar Groening, ma odbyć orzeczoną karę więzienia - poinformowała w środę niemiecka prokuratura. - Odrzuciliśmy wniosek obrony o odsunięcie kary - oświadczyła jej rzeczniczka, Kathrin Soefker. (http://www.tvn24.pl)
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
67. rocznica wyzwolenia Auschwitz - komentarze Mar-Basia Ogólny 1 29-01-2012 22:37
Kiedy sie 28 lat temu obudzilam,nie bylo Teleranka! Rozia Polityka - wątki archiwalne 178 12-02-2010 10:20
65 Rocznica Wyzwolenia KL Auschwitz Mar-Basia Społeczeństwo - wątki archiwalne 52 31-01-2010 22:37
64 rocznica wyzwolenia Oswiecimia - Auschwitz Mar-Basia Społeczeństwo - wątki archiwalne 22 27-01-2009 11:47
55 lat temu zbiegł z PRL budowniczy PRL ... z centrum Polityka - wątki archiwalne 5 08-01-2009 13:40

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:47.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.