menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.rodzina.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 21:43
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Barbaro

Cytat:
Napisał BarbaraStreisand
Basiu Droga. Nie wiem,jak można spotkać przyjaciół w realu,bo nikogo nie znam.Pogubiłam się w życiu i nie wiem,jak zacząć od nowa.Cieszę się,że mi odpowiedziałaś. Dziękuję.
widzisz jak to szybko idzie? Już poznałaś wirtualnie osoby z Twojego województwa, być może niedługo spotkasz nowych znajomych w realu. Trzymam kciuki żeby tak się jak najszybciej stało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 21:46
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Barbaro
Miesiąc minął odkąd się zarejestrowałaś. Czasem widziałem Twój nick na czynnych forumowiczach. Milczałaś.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 21:48
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Ja trochę z innej strony,nie skupiajmy się na mlodych,ale sami pomyslmy,czy my chcemy też utrzymywac kontakty.Niestety,tak też jest,że znam starsze osoby w moim bloku,które dzien dobry,i też przeż uchylone drzwi cos odpowiedzą,mimo,ze jak widac z nikim nie mieszkają,są samotne.Mieszkam od7-iu lat w innym bloku,gdzie są przeważnie starsze osoby bo gglównie sa to male 30m mieszkania.Jak się wprowadzilam,to mialam sąsiadkę 90lat,bardzo mile kontakty my nawiąaly i wlasnie mówila,gdy mnie potrzebowano,to prawie wszystkie sąsiadki byly mile,byla krawcową.Bardzo oczytana osoba,córka co dzien ją odwidzala zakupy robila.Jak byla po szpitalu to do mnie się zwrócily by wieczorem czy w dzien zadlądac,by córka wiedziala na bieżąco.Ja bylam nową lokatorką ona mieszkala przeszlo 30lat.Niestety,po zmianach w Polsce ludzie jakby się zasklepili w swoim swiecie.Taka jest prawda.Myslę,że wlasnie takie dzienne kluby seniora to dobre rozwiązanie jak jest się na chodzie.My nawzajem nie potrafimy się wspierac jak dawniej.Domofony,portierzy obiekty jak więzienia zamkniete,wywiad gdzie do kogo.Wszyscy wszystkiego i wszystkich się boją.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 21:53
BarbaraStreisand BarbaraStreisand jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 32
Domyślnie

Martuniu.Ja też mam nadzieję,że tutaj będę mogła znaleźć przyjaciół. Właściwie, już zrobiłam pierwszy krok w tym kierunku,bo się odważyłam napisać,że dokucza mi samotność. Cieszę się z Twojej odpowiedzi. Miło mi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 21:53
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 071
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Barbaro
Miesiąc minął odkąd się zarejestrowałaś. Czasem widziałem Twój nick na czynnych forumowiczach. Milczałaś.

Tadziu, nie każdy ma odwagę zaraz wystartować, ja też miałam problemy ale mniejsze, bo miałam już tutaj koleżankę i ona mnie wciągnęła, niejednokrotnie jest trudno włączyć się do rozmowy (pisania) ja to rozumię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 21:57
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Bogda, przecież wiem o tym. Sam po kilku postach chciałem zwiać stąd. Nie zostałem uprzejmnie potraktowany, ale to minęło.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 22:00
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 071
Domyślnie

No widzisz ale jak się ktoś zaprze to da radę Najgorzej jak się w pierwszym podejściu trafi na jakiegoś malkontenta albo takiego kto pozjadał wszystkie rozumy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 22:01
BarbaraStreisand BarbaraStreisand jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 32
Domyślnie

Tadeusz50.Ja naprawdę nie wiedziałam,co mam zrobić by do Was napisać.Czytałam Wasze komentarze i autentycznie zazdrościłam,że ze sobą korespondujecie. Wszystkiego tutaj uczę się sama i jeszcze wiele rzeczy nie wiem i nie umiem. A dziś się odważyłam,spróbowałam i się cieszę,że nawiązałam kontakty. Dzięki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 22:03
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Basiu czyli pierwsze koty za płoty. Poszukaj interesującego Cię tematu. Jest ich masa.. Pytaj a ktoś pewnie Ci odpowie.. Może nie od razu ale raczej na pewno.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 22:11
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Witaj Barbaro Streisand. No nick masz imponujący, trzeba przyznac. Mieszkam w Chorzowie, a widzę, że Ty w Katowicach, no to jesteśmy z jednej już niedługo metropolii. Nie zawsze nasza wymiana myśli znajduje odpowiedz w czyimś poście, czasem piszemy to co myślimy i znajduje to żywszy odzwięk, czasem pozostaje bez komentarza, tak bywa, ale wszystko przed Toba i życzę Ci odwagi i powodzenia.
Jestes Barbarą? Ja jestem Ewą.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 22:14
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Basiu tu przz seniora też poznajemy się w realu. Ja tak poznalm kilka koleżanek.No i są spotkania sląskie,pomorskie i innych miast.Pobędziesz zobaczysz.Powodzeia.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 22:38
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Basiu, głowa do góry, w większości pierwsze kroki stawialiśmy tutaj, żeby nauczyc się obsługi kompa, jakos sobie kazdy radzi, jak umie, ale przyjazni i milych ludzi to tutaj nie brakuje, możesz pisać co masz na duszy, a znajdziesz bratnią duszę, która do Ciebie się odezwie, A spotkania w realu, są fantastyczne, napewno kogoś tam poznasz z kim będziesz chciała spędzać czas, powodzenia,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 01-02-2009, 22:43
Alisia's Avatar
Alisia Alisia jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdzies w Swiecie
Posty: 472
Post

Get involved -juz samo haslo wskazuje na zrodlo nie polsko jezyczne.
Jakos nie moge sie doczytac prazrodla.
Jesli ktos chce pisac o seniorac to o znanych mu ,a nie o brazyliskich.
Co ma wspolnego polska rodzina z brazylijska,?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 01:57
Ewunia's Avatar
Ewunia Ewunia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 311
Domyślnie

Z informacji "O serwisie": Informujemy o tym, jak żyją i radzą sobie ludzie w "złotym wieku" na całym świecie.

Brazylia spełnia chyba definicję bycia na świecie? Mnie ciekawi jak to wygląda gdzie indziej - od USA (nie tylko polonijnego ale i typowo amerykańskiego) - po Afganistan czy kraje afrykańskie. Jak jest w Polsce wiem na własnej skórze...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 10:29
BarbaraStreisand BarbaraStreisand jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 32
Domyślnie

Dzień dobry, Granny-Ewo. Tak-mam na imię Basia.Cieszę się,że mieszkamy od siebie niedaleko. Ja nie jestem zbyt towarzyska,bo tak mi się poukładało w życiu. Żal mi tylko tych wszystkich chwil,które mogły być pełne blasku i uśmiechu,a niestety-było ich zbyt mało. Ale takich ludzi,którym los odebrał to, co dla nich było sensem i treścią życia, jest na pewno więcej i z pewnością też potrzebują wsparcia i zrozumienia. Cieszę się, Ewo, że do mnie napisałaś. Bądźmy więc w kontakcie. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 10:44
BarbaraStreisand BarbaraStreisand jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 32
Uśmiech

Granny.Tego nicka sama nie wymyśliłam. Zrobiono to za mnie, a ja nie protestowałam,no bo jakie to ma znaczenie.Może faktycznie wydaje się zbyt pretensjonalny, ale przecież imię jest prawdziwe.Na razie. Pozdrawiam Cię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 11:00
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Barbara Streisand- już nie mów o samotności, bo to nie prawda...zobacz ilu już tu nas.....no, głowa pewnie do góry i szukaj tych, którzy "grają" z Tobą....powodzenia....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 11:10
Baśka13's Avatar
Baśka13 Baśka13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 4 417
Domyślnie

Witam BarbaroStreisand! Też jestem Barbara!Nie jestem samotna,mam swoją połówkę,2 dzieci,ale jestem raczej odludkiem i dobrze mi z tym.A znajomych to mam,że ho,ho-w Seniorku-jeszcze ich nie zliczyłam!I wszystkich ich pozdrawiam!
__________________
"Osiąga się triumf przez zwalczanie trudności"(W.Hugo)


Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 11:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Barbaro wczoraj mówiłaś-pisałaś- o samotności. Zobacz ilu z nas już się odezwało, pewnie będzie nas więcej. Nick? coraz trudniej będzie wymyślić nowy bo już jest ponad 5000 a nie mogą się powtarzać. Szukaj tematów interesujących Ciebie i tam odezwij się. Istnieje możliwość porozumiewania się bez wiedzy ogółu przez priv. Należy tylko uruchomić tą pocztę. Kliknij w "ustawienia" następnie w "edycja opcji" zaznacz zgodnie z instrukcją i na koniec na dole kliknij na "zapisz zmiany". Powodzenia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 11:50
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Witaj Basiu. Znajdziesz tu wiele osób samotnych, którym życie czasem zgotowało niespodzianki, ja do nich też należę, polubiłam swoją samotnośc, z natury nie jestem towarzyska, więc o tyle było mi łatwiej, czasem taka samotnośc dokucza, jak byłam kiedyś w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, i widziałam przeważnie rodziny wchodzące na widownię, lub pary poczułam się bardzo samotna. Jak podniosła się kurtyna i zaśpiewał Michał Bajor, zapomniałam o samotności. Codziennie siadam do kompa, zaglądam do baru Tadeusza, aby napic się wirtualnej kawy i pomyślec o niebieskich migdałach jak mawia stały bywalec Jip, wesoły, bardzo sympatyczny facet, no i nasz barman Tadeusz dba o nasze smaki, Sagula dostarcza nam wirtualnego ciasta, jesteśmy w naszym gronie i czekamy na nowych przybyszy. Nie gadamy tam za dużo, bo Tadeusz wytłumaczył mi że jest to oaza spokoju, do wypoczynku po ognistych dyskusjach na innych wątkach. Tyle na początek. Pozdrawiam Cię serdecznie.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.