menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 01-08-2016, 14:48
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 749
Domyślnie

Ligia.
Cytat:
...że takie trudności sprawiają mi sprawy techniczne. Próbowałam napisać na swoim profilu, nie wiem, gdzie poszybowała moja wiadomość., ...próbuję nadal. Powalczę z uzupełnieniem swojego profilu. ...zrobiłam trochę zdjęć, spróbuję je wkleić.
Brawo! No i założyłaś Album swoich zdjęć i wkleiłaś kilka. Masz utalentowaną wnuczkę .
Zdjęcia (ogólnie obrazki),
najwygodniej jest pobierać i wysyłać na forum czy emailem właśnie stąd. To jeden ze sposobów.
W swoim profilu możesz też założyć i prowadzić Blog. Na razie masz podstawowe bloki, (wiesz skąd je wybierać).
Pisałem już chyba, że po 10 dniach pobytu na forum i napisaniu 30 postów będziesz mogła wysyłać i otrzymywać prywatne wiadomości (PW). Wtedy możemy pogadać o problemach, i nie tylko. Są też komunikatory, np. Skype.
Domyślam się, że z racji zawodu, komputer masz dobrze opanowany.
Pozdrawiam serdecznie.
St.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 03-08-2016, 22:26
Ligia's Avatar
Ligia Ligia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: woj. zachodniopomorskie
Posty: 60
Domyślnie

Dobry wieczór. Jestem wdzięczna za porady, powoli zgłębię wszystkie tajniki poruszania się po forum. Bardzo cieszy mnie plastyczny talent mojej najstarszej wnuczki. Od pewnego czasu dokumentuję fotograficznie jej prace, bo wiele jej artystycznych dzieł zdobi mieszkania różnych członków rodziny. O rozwój talentu Zosi dba plastyczka, która prowadzi grupę utalentowanych dzieci. Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 03-09-2016, 14:46
Razem50plus.pl's Avatar
Razem50plus.pl Razem50plus.pl jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Posty: 57
Domyślnie

Cytat:
Napisał kometa2
Lubię pisać e-maile, nawiązywać nowe kontakty. Jestem z Warszawy.Chętnie znalazłabym jakiegoś lub jakąś penpal czyli penfrienda. Była dziennikarka i tłumaczka na emeryturze. Spokojna, solidna.
W pełni się zgadzam, a jeśli dodamy, że po 50-tce szansa na udany związek jest nawet większa (jak twierdzą psychologowie), to warto próbować. Tu link do artykułu o tym: razem50plus.pl/okiem_eksperta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 05-09-2016, 14:54
tadeusz542's Avatar
tadeusz542 tadeusz542 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Świerklaniec,Śląskie, Polska
Posty: 24
Domyślnie Bo to wymaga znowu poświęcenia siebie.

Kiedy zmarła moja żona poczułem ulgę. Od 2003 ciężko chorowała . Ostatnimi miesiącami spałem po 2 godziny na dobę . Żyła na długość przewodu między respiratorem a maską . Jeszcze o trzeciej rano myłem ją i przebierałem włącznie z pościelą i wyglądała nawet lepiej niż normalnie
Zebrałem to wszystko i poszedłem załadować pralkę bo inaczej się nie dało . Przysnąłem, obudziłem się o 6 . Już nie żyła. Jeszcze kilka tygodni budziłem się nocą bo wydawało mi się ,że dzwoni i dopiero pusta poręcz przywracała mnie do świadomości. Pusta bo na niej miałem przygotowane zestawy , czyli pampers, koszula , skarpety, poszwa ,poszewka , prześcieradło , szmaty do wycierania , rękawiczki itd. Moje opory polegają na obawie wkopania się po raz drugi w podobną sytuację . Poza tym wolnośc jest bezcenna a kiedy człowiek się z kimś wiąze nawet na zasadzie konkubinatu to jednak musi część siebie oddać . Podejrzewam ,że wiele z koleżanek i z kolegów tak naprawdę potrzebowałoby kogoś na zasadzie koleżeństwa bez zobowiązań . Jak ja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 05-09-2016, 17:35
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 586
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz542
Moje opory polegają na obawie wkopania się po raz drugi w podobną sytuację . Poza tym wolnośc jest bezcenna a kiedy człowiek się z kimś wiąze nawet na zasadzie konkubinatu to jednak musi część siebie oddać . Podejrzewam ,że wiele z koleżanek i z kolegów tak naprawdę potrzebowałoby kogoś na zasadzie koleżeństwa bez zobowiązań . Jak ja.
Koleżeństwo bez zobowiązań? Jakoś nie bardzo wyobrażam sobie... Nawet w najbardziej luźnych związkach obowiązują pewne zasady. Rozumiem, małżeństwo - ale przecież nie tylko poczucie obowiązku trzymało Cię przy łóżku chorej Małżonki. A gdybyś teraz miał koleżankę i w razie potrzeby nie zaniósłbyś jej leków z apteki? Mówisz, że nie chcesz wkopać się jeszcze raz. A może role się odmienią i Ty będziesz potrzebował pomocy? To są bardzo trudne i indywidualne sprawy, a życie układa tak różnorodne scenariusze, że chyba najlepiej zostawić sprawy własnemu biegowi. Niech los sam zarządzi, przynajmniej nikt nie będzie mieć pretensji do siebie w przypadku niepowodzenia.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 10-01-2017, 15:54
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 880
Domyślnie

Myślę, że wielu z nas po prostu obawia się zawarcia nowego związku. Bardzo często z wygody. Nie chcemy zobowiązań , a jednak druga osoba to zawsze jakieś zobowiązanie jest. Boimy się również, że ten ktoś nad odepchnie.

Ważne są również 3 składniki miłości
Intymność
Namiętność
Zaangażowanie

Każdy z tych 3 punktów ma inne natężenie w innym okresie związku: http://strefamysli.pl/trzy-skladniki-milosci/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 10-01-2017, 21:06
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Przypadkowo wszedłem na ten wątek i z ciekawością
przeczytałem wszystkie wpisy.
Po śmierci mojej małżonki bardzo się zmieniłem,
nigdzie nie wychodziłem,dopiero po dwóch latach,
moje córki mnie namówiły abym wyszedł do ludzi.
Bardzo mi się spodobał wpis Kaimy,jest to mądra,
rozsądna kobieta.
Piszę tak dla tego bo znam ją z innych wątków,
moja małżonka zmarła w nocy w szpitalu.
Było mi bardzo smutno,że tam mnie nie było,
córki były zaraz po mnie wieczorem,
jak odchodziły było wszystko normalnie.
Takie jest nasze życie,i nic na to nie poradzimy,
warto mieć przyjaciółkę taką od serca,taką jakiej
szukała Ania Z Zielonego Wzgórza.
Pozdrawiam samotnych!
__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 10-01-2017, 21:18
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Edwardzie, kazdy z nas po smierci drogiego i bliskiego nam czlowieka zmienia sie. Najwieksza pomoca jest czas. Nic na sile.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 11-01-2017, 01:12
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Witam i na tym wątku . Nigdy do niego nie zaglądałam ale dziś prześledziłam wszystkie posty i doszłam do wniosku , że jest to ciekawy temat . Szkoda tylko , że założycielka Matyska milczy .
Owszem , przez internet poznałam dwie osoby (Panów) .
W skrócie - pierwszy z nich był swego czasu ważną osobą w moim życiu , znajomość trwała przez ok.10 lat ale chyba znudziłam się więc Pan związał się z koleżanką swojej córki , młodszą o 16 lat . Drugi Pan zaś został przeze mnie jasno uprzedzony , że może tylko zostać moim kolegą , z którym można spotkać się przy kawie , pogadać i tyle . Zgodził się , spotkaliśmy się raz , potem drugi , trzeci , w międzyczasie smsy , telefony ale ja tę znajomość traktowałam jako towarzyską . Pan zabiegał ale w końcu uznał , że nic na siłę ..... Czasem do siebie dzwonimy a ostatnio nawet wysłał mi fotkę kobiety , którą poznał i jest z nią szczęśliwy . Mnie samą to cieszy bo polubiłam go i wiem jak bardzo pragnął ułożyć życie na nowo . To moje przykładowe doświadczenia ..... Ale powiem Wam , że stałam się bardziej ostrożna w zawieraniu tego typu znajomości choć jestem osobą otwartą i komunikatywną .
Na dziś dość na ten temat , pozdrawiam ciepło i dobrej nocki życzę .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
50 Aleja Centrum Nowych Możliwości 50 Aleja Gdańsk Gdańsk 0 18-09-2013 17:53
Dlaczego starsi mają problemy z zapamiętywaniem nowych rzeczy - komentarze Ojanna Ogólny 3 18-05-2011 14:36
Moderatorzy nowych działów admin Informacje 0 28-01-2009 03:17
Podpowiedź Twórcom nowych wątków jolita Różności - wątki archiwalne 69 09-08-2008 20:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.