menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 09-07-2011, 16:11
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
dla mnie wrogiem publicznym Nr.1 stały się międzynarodowe korporacje , takie jak McDonald, Nestle itp.

Dla mnie już dawno są wrogiem. Wykańczają nas wysoko przetworzonym jedzeniem, napędzając jednocześnie pieniądze dla firm farmaceutycznych, ubezpieczeniowych itd. Tylko kasa się liczy, nie człowiek. Czemu ludzie nie chcą tego zrozumieć?

Dzięki za "naszystem" Już to polecam innym.
  #22  
Nieprzeczytane 09-07-2011, 18:54
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Tylko mamona

Tego Ojanno nigdy nie zrozumieją ci, którym kasa przyćmiła umysły. Kasa daje na tym świecie taka władzę, że kto ją posiadł ten nic poza kasą nie widzi. To widzimy tylko my, którzy wielkiej kasy nie mamy i mieć nie będziemy. Wystarczy jako klasyczny przykład podać choćby tylko to co się dzieje w "naszym" parlamencie. Interes Kraju nikogo tam nie obchodzi.
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
  #23  
Nieprzeczytane 09-07-2011, 22:10
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Dla mnie już dawno są wrogiem. Wykańczają nas wysoko przetworzonym jedzeniem, napędzając jednocześnie pieniądze dla firm farmaceutycznych, ubezpieczeniowych itd. Tylko kasa się liczy, nie człowiek. Czemu ludzie nie chcą tego zrozumieć?
.
Ojanno!
Zauważ jednak, że ludzie tez potrafia liczyć. Swoje.
Jeśli jedzą w MD to dlatego, że taniej. Jesli kupują w Walmart-iecie to nie dlatego, ze go kochają bezgranicznie, tylko dlatego, że cena im odpowiada.itd... maja gdzie tanio zapchać żołądek i tanio sie ubrać, co z punktu widzenia najniżej zarabiających ma swoje znaczenie.
To o czym piszesz ma dwie strony medalu. Nie licząc pośredników.

A poza tym nie zapominajcie, że wzrasta liczba ludności, chcą korzystać z dóbr cywilizacji, wiec ktoś musi im dostaczyć takowych. Łącznie z żywnościa i odzieniem. Jak sobie ten cywilizacyjny rozwój wyobrazacie bez strat w środowisku naturalnym? Skąd chcecie brać energię do produkcji dóbr, surowce itp jesli chcecie to co jest dotąd zachować w obecnym i nienaruszonym stanie?
  #24  
Nieprzeczytane 10-07-2011, 09:59
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie pluto !

Cytat:
Skąd chcecie brać energię do produkcji dóbr, surowce itp jesli chcecie to co jest dotąd zachować w obecnym i nienaruszonym stanie?

Wydaje mi się, że odpowiedź na to pytanie znajduje się w książce J. Fresco "Projektując przyszłość" i w najnowszej wersji filmu "Zeitgeist: Going Forward" http://www.naszsystem.pl/ , którą , niestety, trzeba przeczytać , a film obejrzeć w całości (2,5 godz).
Ludziom trudno to zrozumieć, że obecną ekonomię utrzymuje przy życiu ciągła konsumpcja, ale do konsumpcji potrzebny jest konsument zarabiający pieniądze, a tych jest coraz mniej, ze względu na masową produkcję przez automaty. Jedną z dróg obniżania cen produktów, jest lokowanie produkcji w krajach o najtańszej sile roboczej. Produkty są tanie, ale sprzedawanie ich w krajach, skąd fabryki te pochodzą, jest już ograniczone do minimum. Kraje te już cierpią z powodu zalewu tanich produktów i przesycenia rynku.
Masz rację, że ludzie kupują te produkty, które są przede wszystkim tanie, aby zmieścić się w swym budżecie.
Kuypują tanie produkty MD,Walmarta itp, ale świadomość tego, że te produkty im szkodzą, niszczą zdrowie, ich miejsca pracy jest coraz większa.
O tym, że największym ich dobrem jest zdrowie , a nie hamburger, czy telefon komórkowy, czy tym podobne gadżety
, przekonuje się coraz więcej ludzi na świecie.
Jeśli znajdziesz lukę w logicznym rozumowaniu J.Fresco i konieczności ratowania "okrętu" na którym wszyscy płyniemy, dostaniesz Nobla.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #25  
Nieprzeczytane 10-07-2011, 10:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
O tym, że największym ich dobrem jest zdrowie , a nie hamburger, czy telefon komórkowy, czy tym podobne gadżety
.
Jak chcesz zapewnić zdrowie np10 mld ludzi nie dając im jeśc, ubrań i ogrzewania pod dachem nad głową.
Kazimierzu! Zostaw filmy, teorie i fantazje. Ustroje, ekonomie i podobne fanaberie można zmieniać, rozważać różniste plany i propozycje, ale na dnie tego wszystkiego zawsze znajdziesz ograniczoną powierzchnie lądu przy nieograniczonej praktycznie populacji z powyższymi problemami.
I to jest jedyny konkret. Telefon możesz wyrzucić. Tv i podobne też, ale reszty się nie da. Bez względu na to czy podstawowe dobra będzie sie wymieniac na inne, czy używac ekwiwalentu pieniężnego. Jakas wymiana czegoś na coś musi być. I tyle...
  #26  
Nieprzeczytane 10-07-2011, 14:12
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Pluto !

Cytat:
Jak chcesz zapewnić zdrowie np10 mld ludzi nie dając im jeśc, ubrań i ogrzewania pod dachem nad głową.
Kazimierzu! Zostaw filmy, teorie i fantazje. Ustroje, ekonomie i podobne fanaberie można zmieniać, rozważać różniste plany i propozycje, ale na dnie tego wszystkiego zawsze znajdziesz ograniczoną powierzchnie lądu przy nieograniczonej praktycznie populacji z powyższymi problemami.
I to jest jedyny konkret. Telefon możesz wyrzucić. Tv i podobne też, ale reszty się nie da. Bez względu na to czy podstawowe dobra będzie sie wymieniac na inne, czy używac ekwiwalentu pieniężnego. Jakas wymiana czegoś na coś musi być. I tyle...

Widzę, że nie obejrzałeś nawet tego filmu i stoisz po stronie obrońców starego systemu.
To nie są ,Pluto, żadne fanaberie, ale jedyna alternatywa dla ludzkości.
Tu nie chodzi o takich jakich my, małe rybki,którym wystarczy połykanie planktonu jeszcze w żołądku wieloryba.
Te rybki , wcześniej czy póżniej, zabiją wieloryba, czyli MBE.
Małe rybki, których będzie ok. 10mld. w roku 2030, znajdą sposób na wyżywienie się , dach nad głową , ogrzanie się itd., i wybioirą RBE.
Masz szansę bohatersko polec w obronie starego. Ja do tego czasu wybiorę wolność absolutną.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #27  
Nieprzeczytane 11-07-2011, 11:51
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Polecam przeczytać:
- 10 sposobów na manipulacje społeczeństwem. Zródło: Wolne Media.
http://wolnemedia.net/polityka/10-sp...połeczenstwem/
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
  #28  
Nieprzeczytane 11-07-2011, 13:37
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Weroniko !

Cytat:
Napisał weronika1
Polecam przeczytać:
- 10 sposobów na manipulacje społeczeństwem. Zródło: Wolne Media.
http://wolnemedia.net/polityka/10-sp...połeczenstwem/
Jeśli uważasz, że TZM jest manipulacją ze strony bliżej nieokreślonych Władców Świata, to być może masz rację.
Już pierwsza zasada manipulacji: "Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. „Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami (cyt. tłum. za „Silent Weapons for Quiet Wars”). ", to ja nie miałbym nic przeciwko.
Świat stoi, moim zdaniem, w przededniu wielkich przemian w dotychczasowym systemie ekonomomicznym, MBE>RBE co niewątpliwie będzie dla niego, świata,szokiem.
Już samo to, że robi się to po cichu, stopniowo , świadczy o świetnie przygotowanej manipulacji. W zasadzie, kazda z zasad manipulacji tu pasuje, dlatego daję się manipulować.
Zasady będę miał stale przed oczami !

Ps. Film Petera Josepha "Zeitgeist:Moving Forward" (http://www.naszsystem.pl/index.html) uważam za świetną manipulację, której chętnie uległem. O tylu rzeczach z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki nigdy bym się nie dowiedział, gdybym z uwagą nie obejrzał tego filmu wielokrotnie.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson

Ostatnio edytowane przez Kazimierz : 11-07-2011 o 15:25.
  #29  
Nieprzeczytane 11-07-2011, 19:30
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie manipulacja grubymi nicmi szyta i saczenie jadu

Cytat:
Napisał bogdanaster
powiesz Amelio?

Powiem tylko, ze jest to subiektywna opinia
Aleksandra Szumanskiego, ktory jest zwolennikiem Kaczynskich i PiSu

Atakuje nie tylko Tuska ale Milosza (sam jest poeta) wiec pewnie jest ......zazdrosny o Nobla?
atakuje rowniez wielu, wielu przeciwnikow PiSu.

sorry bogdan, ale to zaden dla mnie autorytet, tak jak Nelly Rokita na ktora sie powoluje

Cytat:
Powoluje sie rowniez na przemówienie zatytułowane: „Pomorska idea regionalna jako zadanie polityczne”. Przedstawił (Tusk)w nim program pełnej autonomii Pomorza /Kaszub/, które winno posiadać nie tylko własny rząd, ale i własne wojsko i własny pieniądz ...

jakos nie udalo mi sie znalezc w tym przemowieniu tresci, o ktorych mowi Aleksander Szumanski , ktory nie pofatygowal sie zreszta do podania linku do tego materialu na podstawie ktorego tworzy tezy.

http://www.naszekaszuby.pl/modules/a...?articleid=169

Cytat:
Prawica Rzeczypospolitej wydała oświadczenie o konieczności odwołania premiera Donalda Tuska z szerokim merytorycznym uzasadnieniem i o potrzebie powołania nowego rządu.

Pan Aleksandr Szumanski pisze bzdury, jak siedmiolatek, ktory nie zna ani Konstytucji RP, ani Ordynacji Wyborczej w kwestii odwolywania i powolywania Rzadu.
I pisze te bzdury w gazecie wydawanej poza granicami kraju.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #30  
Nieprzeczytane 11-07-2011, 19:37
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A poza tym nie zapominajcie, że wzrasta liczba ludności, chcą korzystać z dóbr cywilizacji, wiec ktoś musi im dostaczyć takowych. Łącznie z żywnościa i odzieniem. Jak sobie ten cywilizacyjny rozwój wyobrazacie bez strat w środowisku naturalnym? Skąd chcecie brać energię do produkcji dóbr, surowce itp jesli chcecie to co jest dotąd zachować w obecnym i nienaruszonym stanie?
Rozwój rozwojem, ale oszczędzać przecież można? Czy uważasz, że to jest normalne, że jak nawali kosiarka to lepiej kupić nową, bo naprawa kosztuje tylko trochę mniej? I fru na śmietnik, mnie to bulwersuje. Rozpasanie i tyle.
O odzieniu się nie wypowiadam, bo mam słabość, ale staram się też rozsądnie do tematu podchodzić
  #31  
Nieprzeczytane 11-07-2011, 19:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

[quote=Ojanna]
Cytat:
Rozwój rozwojem, ale oszczędzać przecież można? Czy uważasz, że to jest normalne, że jak nawali kosiarka to lepiej kupić nową, bo naprawa kosztuje tylko trochę mniej? I fru na śmietnik, mnie to bulwersuje.
Z punktu widzenia troskliwego obywatela masz rację.
Tylko co sama robisz jako.....konsument? Sama tego nie naprawisz. Jeśli części plus robocizna równaja się wartości kosiarki, to co? Kupisz nową i ...masz spokój ze sprzętem ...plus gwarancję. rachunek jest prosty.

Cytat:
O odzieniu się nie wypowiadam, bo mam słabość, ale staram się też rozsądnie do tematu podchodzić

Szkoda, że sie nie wypowiadasz, bo przecie zapełniając szafę niepotrzebnym odzieniem z powodu ...słabość popełniasz wiekszy grzech rozpasania niż w przypadku kosiarki
  #32  
Nieprzeczytane 11-07-2011, 20:41
bogdanaster's Avatar
bogdanaster bogdanaster jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Kraków
Posty: 433
Domyślnie Amelio

Rozumiem, że nie traktujesz poważnie tego co pisze Szumański. I to mnie wcale nie dziwi. Ale czy zaprzeczysz, że słowa Tuska, o których dyskutujemy, są autentyczne? To mnie tylko interesuje. Jeżeli bowiem są, to dyskusja jest bezprzedmiotowa, bo fakty pozostają faktami. A jakie z tego wypływają wnioski, to już wynika z tego, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
__________________
Pozdrawiam
Bogdan
  #33  
Nieprzeczytane 11-07-2011, 21:56
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogdanaster
Rozumiem, że nie traktujesz poważnie tego co pisze Szumański. I to mnie wcale nie dziwi. Ale czy zaprzeczysz, że słowa Tuska, o których dyskutujemy, są autentyczne? To mnie tylko interesuje. Jeżeli bowiem są, to dyskusja jest bezprzedmiotowa, bo fakty pozostają faktami. A jakie z tego wypływają wnioski, to już wynika z tego, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Ktore slowa maja byc autentyczne?

te wyrwane z kontekstu, czy te ktorych nie znajduje w internecie, a ktore podobno Tusk wypowiedzial?


A czy wierzysz w autentycznosc ponizszych i co z tego wynika?


Cytat:
Jeśli my wygramy, to oczywiście my będziemy mieli premiera. Pytanie tylko, czy ja nim będę, czy to nie będzie dla społeczeństwa trudne do zaakceptowania. Dwóch podobnych do siebie facetów o tym samym nazwisku i tej samej dacie urodzenia.

Cytat:
Niech się Ziobro uczy języków, bo inne sprawy nie bardzo mu wychodzą

Cytat:
Robimy dla Polski dużo, bardzo dużo... aż trudno wymienić.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #34  
Nieprzeczytane 11-07-2011, 22:09
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie Pluto

A właśnie, że robię, jako konsument przestaję być "atrakcyjna". Naprawiam co się da, nie kupuję zbytków, moje przyjaciółki twierdzą, że ze mną na zakupy się nie da wybrać, bo wszystko odradzę
Przyodziewek też - wolę kupić kilka rzeczy droższych i cieszyć się nimi dłużej. Tanio i dużo - to nie dla mnie
  #35  
Nieprzeczytane 11-07-2011, 22:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
A właśnie, że robię, jako konsument przestaję być "atrakcyjna". Naprawiam co się da, nie kupuję zbytków, moje przyjaciółki twierdzą, że ze mną na zakupy się nie da wybrać, bo wszystko odradzę
Przyodziewek też - wolę kupić kilka rzeczy droższych i cieszyć się nimi dłużej. Tanio i dużo - to nie dla mnie

Ojanno! jedna Joanna powiedziała mi kiedys, że o tym czy czegos nakupilismy za duuuużo to przekonujemy sie przy ...przeprowadzce.
Albo nasi zstępni kiedy przyjdzie im po nas zrobic porządki w mieszkaniu
Ale generalnie masz racje! Tym bardziej, że coraz więcej jest na rynku rzeczy nienaprawialnych z którymi nie wiadomo co zrobić.
Inne trzymamy z powodów czysto sentymentalnych. Czego księgozbiory sa najlepszym przykładem.
Dzis np. h. von Dietfurth{?} mimo, że zdobyty iles lat temu z trudem może jedynie śmieszyć naiwnościa sądów itd.
  #36  
Nieprzeczytane 11-07-2011, 23:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

[quote=amelia]
Cytat:

jakos nie udalo mi sie znalezc w tym przemowieniu tresci, o ktorych mowi Aleksander Szumanski , ktory nie pofatygowal sie zreszta do podania linku do tego materialu na podstawie ktorego tworzy tezy.

http://www.naszekaszuby.pl/modules/a...?articleid=169

Amelio! ja tez nie. Przecie to całkiem rozsądne, że to mieszkańcy regionu powinni decydować o jego rozwoju, a nie stolyca.
A co do produkcji na zewnątrz, to jest to częste zjawisko wśród nieudaczników. Kiedys w tych samych rejestrach podobne mądrości drukował inny galicyjski bidok specjalizujacy sie w "niepodleglości" harcerz bogoojczyźniany Jerzy Bukowski.

Cytat:
Pan Aleksandr Szumanski pisze bzdury, jak siedmiolatek, ktory nie zna ani Konstytucji RP, ani Ordynacji Wyborczej w kwestii odwolywania i powolywania Rzadu.
I pisze te bzdury w gazecie wydawanej poza granicami kraju.
A dajże staruszkowi spokój. Pisze tam gdzie go drukują.
A poza tym sądzi, że jak taki melanż zaprezentuje w Toronciu, czy innym Chicagu, to tego żaden krajowiec nie przeczyta i nie sprowadzi do wlaściwych rozmiarów.
  #37  
Nieprzeczytane 11-07-2011, 23:35
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie Ojanno i Pluto !

Jacque Fresco uważa , że w przyszłości produkowane będą rzeczy by trwać, bo będą wykonywane z trwałych surowców i wymieniać się będzie w nich podzespoły.Podzespoły będą projetowane z surowców podlegających recyklingowi, rzeczy z surowców biodegradalnych , przyjaznych dla środowiska, nie zanieczyszczających go, nie niszczących go.
Jest to zaprzeczeniem obecnej ekonomii, w której żywotność jest przewidywana na ściśle o0kreślony czas. Rzeczy są tak projekyowane, żeby się nie opłaciło ich naprawiać i zużywały się , w celu podtrzymania cyklu konsumpcyjnego, podstawowego mechanizmu systemu monetarnego.
Film P.Josepha Zeitgeist : Moving Forward , świetnie to wyjaśnia.
Ja mam takie gadżety , a jest ich sporo, które fizycznie są jeszcze sprawne , a moralnie do wyrzucenia, naprawianie ich jest bez sensu, tylko zanieczyszczają moje najbliższe środowisko, czyli mieszkanie, ale są ozdobą półek i kątów.
To się nazywa zbieractwo mimo woli. Myślęw o tym, jak się tego pozbyć bez zanieczyszania dalszego środowiska.
I pomyśleć, że kiedyś puszki po pepsi, czy coca-coli służyły do dekoracji półek !
Do zanieczyszczenia dalszego ąrodowiska mam: wieże 3-skladnikową, 2 magnetowidy, radio dwukasetowe, telewizor Philips, i inne jeszcze e-gadgety.
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #38  
Nieprzeczytane 11-07-2011, 23:36
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Ojanno! jedna Joanna powiedziała mi kiedys, że o tym czy czegos nakupilismy za duuuużo to przekonujemy sie przy ...przeprowadzce.
Albo nasi zstępni kiedy przyjdzie im po nas zrobic porządki w mieszkaniu
Ale generalnie masz racje! Tym bardziej, że coraz więcej jest na rynku rzeczy nienaprawialnych z którymi nie wiadomo co zrobić.
Inne trzymamy z powodów czysto sentymentalnych. Czego księgozbiory sa najlepszym przykładem.
Dzis np. h. von Dietfurth{?} mimo, że zdobyty iles lat temu z trudem może jedynie śmieszyć naiwnościa sądów itd.

To mogłam być ja, bo głoszę swoje odkrycie od lat
Księgozbiory jednak wędrują ze mną, ale, niestety po segregacji: te ulubione zostają, czytadła sezonowe do pogotowia książkowego jadą i też są szczęśliwe
  #39  
Nieprzeczytane 11-07-2011, 23:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 561
Domyślnie

[quote=Ojanna]
Cytat:
To mogłam być ja, bo głoszę swoje odkrycie od lat
To wygląda na to, że ....macie podobnie.

Cytat:
Księgozbiory jednak wędrują ze mną, ale, niestety po segregacji: te ulubione zostają, czytadła sezonowe do pogotowia książkowego jadą i też są szczęśliwe
To mamy podobnie!
Bo znam ten ból, bo "sam byłem ...matka" jak mawiał klasyk.
A inny..."po lekturach ich poznacie"
  #40  
Nieprzeczytane 11-07-2011, 23:58
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Hmmm, sprobuje połączyć tematykę:
Wymienię reakcyjne poglądy i głupoty pisane przez prawicowców na kawior, szampan i szybkie kobiety bez zahamowań moralnych
Tylko powazne oferty...
__________________
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zaopiekuję się osobą starszą w zamian za mieszkanie na przyszłość divalilith Różne 0 26-03-2011 22:44
ekologia to przyszłość Kazimierz Różności - wątki archiwalne 0 10-11-2010 14:07
Jak widzisz przyszłość...Polski ? Kazimierz Polityka - wątki archiwalne 249 03-08-2010 23:25
Polacy boją się o swoją przyszłość - komentarze es55ca Ogólny 37 04-12-2008 23:51
Jan Rokita: przyszłość należy do ludzi starszych - komentarze ciekawski Ogólny 2 12-11-2008 10:55

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:44.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.