menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 27-07-2017, 09:42
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie Nowy czy używany samochód


Nadszedł czas aby pożegnać się z moim odwiecznym wozidełkiem. Coraz częściej strzela fochy czego konsekwencją są częste wizyty u mechanika i niepotrzebnie wydawane pieniądze.

Moglibyśmy przeznaczyć na ten cel około 60-70 tys zł.

Powiedzcie - czy w tej sytuacji bardziej opłaca mi się kupić samochód nowy (który po paru latach użytkowania i tak stracie na wartości) czy może pokusić się o zakup paroletniego samochodu używanego (z wyższej półki) ?

Jak byście postąpili?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 11-06-2021, 14:37
zuzia.gola zuzia.gola jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: kielce
Posty: 240
Domyślnie

Mi to się wydaje że jednak warto kupić auto używane bo nowe są dość drogie. No i też ważne jakie ubezpieczenie wybierzecie, tutaj https://beesafe.pl/ubezpieczenie-samochodu/ macie jedną z lepszych ofert którą ja sama też wybrałam i polecam wam, dobre ceny i warunki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 17-06-2021, 11:47
Grażka53 Grażka53 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2018
Miasto: Katowice, Śląsk, Polska
Posty: 222
Domyślnie

Ja uważam, że lepszym rozwiązaniem jest zakup używanego samochodu, bo nowy w momencie wyjazdu z salonu traci już jakieś 20% wartości. Używany samochód to zawsze jakieś ryzyko, ale zwykle i tak się opłaca, nawet jeśli trzeba naprawić kilka rzeczy. Przed zakupem samochodu warto też trochę poczytać na ten temat, przydają się nawet takie artykuły jak ten http://modelcars.pl/jak-wyczyscic-sa...yzacja-silnik/ , zawsze to jakieś przygotowanie się do niespodziewanych wypadków, których przecież na co dzień nie brakuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 29-06-2021, 13:45
dynamical dynamical jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2016
Posty: 42
Domyślnie

Warto odwiedzić miejsce, w którym oferują zarówno nowe, jak i używane samochody. Na przykład komis samochodowy Katowice Toyota JA-NOW-AN. Ja właśnie tam kupiłem swoje wymarzone auto. Mają bogatą ofertę, a używki różnych marek, nie tylko Toyoty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 08-11-2021, 16:07
Klara123 Klara123 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2021
Miasto: Polska
Posty: 151
Domyślnie

Jeśli szukacie nowego samochodu to pewnie musicie pozbyć się starego? Zobaczcie na złomowanie pojazdów w Katowicach według mnie ta firma ma super ofertę. Oni od wielu lat zajmują się złomowaniem wszelkiego rodzaju pojazdów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 23-02-2022, 19:21
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Ogólnie wiele zależy od nas samych i ja również jestem zdania, że bardzo ważną sprawą jest to aby wiedzieć jak przygotować się do wycieczki zabytkowym samochodem. Jakiś czas temu czytałam o tych kwestiach w artykule https://magazynvip.pl/jak-przygotowa...ytkowym-autem/ i oczywiście każdemu polecam tą lekturę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 17-03-2022, 11:52
promienna promienna jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2014
Posty: 441
Domyślnie

Dzisiaj jest tak mało aut do kupienia, że trzeba brać, co jest. Myślę, że kluczowy jest posiadany budżet.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 29-07-2022, 20:27
seniorita18 seniorita18 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2018
Posty: 619
Domyślnie

Kiedy nadal jesteśmy w tematyce samochodów to jak dla mnie dość ważną kwestią jest również to aby przede wszystkim wiedzieć jak najwięcej o VW Typ 3 . Muszę przyznać, że sama nawet niedawno miałam okazję o nim przeczytać na stronie https://garbus.pl/pl/n/3 i jestem zdania, że takie kwestie są bardzo ważne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 14-10-2022, 14:49
kasandra kasandra jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2020
Posty: 60
Domyślnie Wynajem nowego auta

W sumie osobiście nie robi mi to jakiejś wielkiej różnicy, chociaż chyba wszyscy się zgodzą, że przyjemność prowadzenia nowego auta jest zdecydowanie większa niż w przypadku piętnastoletniego złomka. Ja i tak korzystam tylko z wynajmu, a na https://mauto.pl/nowe-samochody taką usługę można zrealizować tylko w przypadku nowego auta. Dla mnie jest to po prostu najwygodniejsza opcja, płacę wyłącznie za utratę wartości
samochodu wynikającą z jego użytkowania, a po zakończeniu umowy zwyczajnie wybieram inny, interesujący mnie model.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 02-03-2023, 16:53
Danka56 Danka56 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2019
Posty: 98
Domyślnie

A czy wiecie z kim kontaktować się w razie awarii samochodu? Niedawno w moim przypadku sprawdziła się pomoc drogowa i holowanie Adam Śliwko Olsztyn: http://pomocdrogowa.olsztyn.pl/ . Serdecznie polecam Wam tę firmę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 28-02-2024, 16:07
adik356 adik356 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 24
Domyślnie

Ja to jednak wybrałem auto używane bo nowe są dla mnie za drogie, poza tym one szybko tracą na wartości. No a ubezpiecznie samochodu też należy dobierać rozważnie do tego jakie auto mamy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sprzedam samochód elizka Kupię, sprzedam, zamienię 12 31-07-2023 15:24
Samochód zastępczy pettardda Kupię, sprzedam, zamienię 5 24-03-2023 14:50
Jaki nowy samochód - z salonu brotet Różności 27 02-03-2023 16:47
Samochód do ślubu JoAniela Warszawa 2 03-05-2016 21:54

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.