menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Kuchnia, kulinaria
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 08-03-2007, 01:53
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

ALU MAniestety ,ja też nie kocham piec,ale....Mam parę żelaznych przepisów, które smakują wspaniale i są....wspaniale proste,łatwe i przyjemne.
Proponuję mój ulubiony TORT BEZOWY.

1 opak.gotowych blatów bezowych(dużych)
2 słoiczki tartej róży - kupnej
2 słoiki litr.bitej śmietany - kupuję w cukierni lub coctail-barze
1 duża puszka brzoskwiń lub ananasa w syropie
1 pojemniczek truskawek do ozdoby

Ale radocha: ,nic nie można spaskudzić:,bo nic nie trzeba piec:

Różę przekładam do rondelka celem podgrzania,aby się lepiej smarowała.Tą różą smaruję kazdy blat.Na to nakładam śmietanę,rozdrobnione nieco i odsączone z syropu np. brzoskwinie,to znowu lekko śmietaną,następny blat,śmietana,owoce itd.itd.Na ostatnim górnym blacie,na śmietanie komponuję dekoracje z umytych i przekrojonych na połowę lub ćwiartkę dorodnych truskawek.Gotowe!!!!!:

Jedyną niedogodnością tego cudownego z wyglądu i w smaku tortu jest to,że musi być w lodówce,a najlepiej w zamrażalniku.Taki lodowy jest najwspanialszy,Pokrojony chwilę przed podaniem szybko ogrzewa się,ale moi goście uwielbiają zimny.Kroję go dużym,ciepłym nożem,resztę chowając do zamrażalnika.Jak mam dobry humor i nie zapomnę zrobić,polewam "zygzakiem"rozpuszczonej czekolady.Naprawdę pychota,ale jeśli Ci nie będzie odpowiadał wypocę coś innego
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 08-03-2007, 03:05
Senior-test's Avatar
Senior-test Senior-test jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 7
Domyślnie a ja polecam...

Tort bardzo czekoladowy...

http://www.gotowanie.kobiety.net.pl/...adowy,142.html


tak wygląda:

smacznego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 08-03-2007, 11:37
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Na "świętokobietowy stół"

http://gotowanie.kobiety.net.pl/
a do tego........urodzinowy szampan.gif
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 08-03-2007, 12:03
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie inna wersja tiramisu

Droga Alu!Robię czasem owocową wersję tiramisu- też dobra.Biszkopty zamiast kawą trzeba nasączyć syropem z ananasów lub brzoskwiń w puszce.Serki te same, ale na nie warstwa owoców z puszki nieco posiekana.Gorzką czekolada nie.Wierzch mozna jeszcze udekorować malinami, winogronami lub plastrami dorodnych truskawek.Smacznego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 08-03-2007, 12:16
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie ciasto łatwe i szybkie

Poniewaz oprócz drożdzowego nie umiem piec, specjalizuję się w ciastach na zimno.Polecam sernik z owocami i galaretką.Na spód tortownicy układam biszkopty okrągłe, na to warstwa owoców/teraz tarte na grubej tarce jabłka lub brzoskwinie z puszki-grube plastry, skropic nieco zalewą, aby biszkopty były wilgotne/.Na to warstwa kremowego sera białego zmieszna z galaretka w kolorze żółtym lub pomarańczowym-połowa wody na całą galaretką.Na ser owoce i zalać galaretką stygnącą już / w innym kolorze/.Do lodówy. Kroić na trójkaty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 12-03-2007, 11:26
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Zbliża się Wielkanoc, więc podaję kilka linków z przepisami potraw na Wielkanoc i proszę jeśli ktoś ma swoje przepisy wypróbowane, żeby je tu wpisał.

http://kuchnia.gazeta.pl/kuchnia/207...6,2588387.html
http://pychotka.pl/pychotka/content/view/3725/167/
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga

Ostatnio edytowane przez krise1 : 12-03-2007 o 11:31.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 12-03-2007, 22:25
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

ciasto na naleśnikiprzyrządzić z mąki pszennej lub kukurydzianej - ewentualnie z niewielką ilością mąki ziemniaczanej, gryczanej lub z amarantusa. Mąkę miesza się z jajami i rozprowadza mlekiem, wodą lub piwem i delikatnie soli. Do ciasta na naleśniki ze słodkimi ingrediencjami najlepiej wziąć mleko i ewentualnie odrobinę śmietany, z farszem mięsnym - samą wodę lub z dodatkiem niewielkiej ilości piwa, a z farszem warzywnym - piwo lekko rozcieńczone wodą. Do każdego rodzaju ciasta dobrze jest też wmieszać trochę tłuszczu - oliwy lub oleju, roztopionego sklarowanego masła albo smalcu. Co prawda naleśnik może się obejść bez tłuszczu, ale z nim jest smaczniejszy! A poza tym nie trzeba wtedy natłuszczać patelni, na której będą smażone cieniutkie placki naleśnikowe.Smacznego
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 12-03-2007, 22:57
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Wariant awaryjny

Jeśli z jakichś powodów filety lub kostki rybne rozmrożą ci się przed smażeniem albo okaże się, że są bardzo nieforemne, nie załamuj rąk, będziesz mogła zrobić z nich wyborne kotleciki. Zmiel te kawałki ryby, dokładnie wymieszaj z pokrojoną i usmażoną cebulą (na 50 dag ryby wystarczy jedna) oraz wcześniej namoczoną w mleku, a następnie odciśniętą kajzerką, zmiażdżonym ząbkiem czosnku, jajem i ewentualnie łyżką startej mozzarelli. Przypraw pulchną masę solą i pieprzem. Zwilżonymi dłońmi uformuj z niej kształtne płaskie kotleciki, obtocz je w bułce tartej i usmaż
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 12-03-2007, 23:05
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Pow. 2 przepisy zciągnęłam z "Wysokich Obcasów" - dodatku Gazety Wyborczej, na której przegląd aktualności zapraszam w wolnej chwili do mojego "profilu".A Ty"Kaziupiętko" uważaj bo na piratów drogowych w każdym mieście - od dzisiaj - czeka dyżurny prokurator!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 13-03-2007, 20:27
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie Do wiadomości Babć i Dziadków

ze skarbnicy Gazety Wyborczej
http://kobieta.gazeta.pl/edziecko/0,55062,2073534.htmlName:  dzien dziecka 2.gif
Views: 248
Size:  14.1 KB pewnie głodny! Babciu gotuj!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 14-03-2007, 13:17
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
Domyślnie wypróbowane przepisy

Wolałabym aby takie były w tym wątku .Nie przepisane z gazety czy książki kucharskiej ( są ogólnie dostępne ).W razie gdyby coś nam nie wyszło z "pichcenia " łatwo można by się skonsultować z autorką dania i sprawdzić dlaczego tak się stało.Ale to moje zdanie ,a jak będzie ??? zobaczymy .
__________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym.Heraklit
--------------------------
Lucyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 15-03-2007, 10:06
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

Luba całkowicie się z Tobą zgadzam, ale ja jestem noga w gotowaniu i nie lubię gotować. U mnie przeważnie gotuje mąż, a młodsza córka piecze ciasta i robota jest podzielona na nich dwoje.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 15-03-2007, 13:51
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
Domyślnie namów córkę i męża .....

aby podzielili się z nami tym co najlepiej im wychodzi wszak to nie tylko kobiety "pichcą".Pozdrawiam
__________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym.Heraklit
--------------------------
Lucyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 15-03-2007, 19:19
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Ja bardzo lubie gotowac /i jesc/, ale wiadomo, ze szefami kuchni sa panowie.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 18-03-2007, 22:02
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Ciasto które chcę dziś zaproponować,wyjątkowo nadaje się na świąteczny stół.Jest pyszne,ale...trzeba lubić orzechy i trzeba mieć dobre zęby.Nie jest twarde,ale orzechy,wiadomo nie są ...mięciutkie.Kiedyś je ubóstwiałam,dziś robię dla dzieci i wnuków.Nie jest pracochłonne.Mała uwaga,aby było naprawdę pyszne,kilka dni przed zrobieniem,zbieram dużo białek,jak najwięcej.Im więcej piany,tym lepsze.
Orzechowiec.
4 jajka
0,25 dkg masła
0,25 dkg cukru
0,35 dkg mąki krupczatki
0,40 dkg orzechów włoskich

0,15 dkg cukru pudru(do piany)

Żółtka,masło,mąkę i cukier bardzo dokładnie posiekać nożem.
Szybko zarobić jednolite ciasto.Podzielić na trzy kule równej wielkości.Kule włożyć pod zamrażalnik na 12 godzin.

Przygotować dużą blachę do ciast.Można bardzo cienko posmarować blachę oliwą,ale nie musi być.Ubić pianę ze wszystkich białek i podzielić na trzy części.Przebrać orzechy,nie siekać,podzielić na trzy części.
Bezpośrednio na blachę, zetrzeć na grubym tarle pierwszą kulę,na rozprowadzonych w miarę równo wiórkach położyć pianę i posypać orzechami.Następnie zetrzeć drugą kulę,pianę,orzechy i powtórka jeszcze raz.Gotowe.Piec 45 min.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 28-03-2007, 23:44
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Orzechowiec

Upiekę to ciasto, już z samego przepisu wynika że musi być super!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 29-03-2007, 09:47
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Bardzo prosty przepis na proste i smaczne danie obiadowe:
W jednym garnku gotuję makaron (ja lubię farfalle, ale może być też inny)
Kiedy makaron się gotuje w drugim garnuszku robię sos - w 200ml podgrzanej śmietanki rozpuszczam 15 dkg serka gorgonzola. Przypuszczam, że z innym też może być pyszne. Jak mam (i mam ochotę dodaję do sosu łyżkę brandy).
Wypróbowałam wielokrotnie, jest pyszne! Dla zdrowia trzeba pewnie jakąś surówkę dołożyć Mnie trochę surówki w ząbki (i wątrobę) gryzą i wolę brokuły na parze.

Ostatnio edytowane przez an_inna : 29-03-2007 o 10:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 13-04-2007, 10:10
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Wrzucam przepisy znalezione przez Nikę żeby łatwiej było znależć - smacznego
http://www.naszakafejka.vgh.pl/news.php
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 13:29
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Proste i niedrogie

Chciałabym podzielić się z wami wypróbowanymi przepisami,na początek najprostsze ciasta ,które zawsze się udają.
Murzynek.
1 margaryna/Ale tylko Kasia lub z murzynkim/
2 szklanki cukru
2 szklanki mąki,
2 płaskie łyżeczki proszku do pieczeni
cukierwaniliowy
4 łyżki kakao
4-5 jajek
1/2 szklanki wody
mogą być bakalie,orzechy,rodzynki.
Margarynę,cukier, kakao i wodę,cukier waniliowy/lub olejek zapachowy/ rozpuszczamu w rondlu na wolnym ogniu do połączenia składników w jednolitą masę,odlewamy pól szklanki na polewę,resztę przestudzić.Do przestudzonej masy dodać żółtka i mąkę,z białek ubić sztywną pianę,dodać do masy.Jak kto lubi można dodać bakalię.Ciasto wylać na brytwankę posmarowaną tłuszczem i wysypaną bułką tartą.Piec około 45 min w temperaturze 180 stopni.Po wystudzeniu polać pozostawioną polewą/jak stężeje rozpuścić.Wierzch można posypać kokosem,mielonymi orzechami lub kolorową posypką.Można także przekroić ciasto i przełożyć bitą śmietamą lub kwaśnym dżemem.Jeśli ktoś lubi można do ciasta /przed pieczeniem dodać 2-3 łyżki kwaśnych konfitur-ciasto ma ciekawszy smak.

Ciasto na wiosnę i lato
6 jajek
1i 1/2 szklanki cukru
2 i 1/2 szklanki mąki
1/2 szklanki oleju lub oliwy
mały proszek do pieczenia
cukier waniliowy lub olejek zapachowy
1/2 kilograma owoców sezonowych/rabarbar zmiękczeć w sitku nad parą/

Jajka,cukier olej utrzeć na pulcną masę,dodaćpozostałe składniki,wymieszać wylaćź na brytwankę posmarowaną tłuszczem i posypaną bułką tartą,na wierzchu ułożyć owoce/same się utopią w cieście/.Piec około 40 minut w temp.180 st.Po przestygnięciy posypać cukrem pudrem.
S M A C Z N E G O
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 26-05-2007, 14:16
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Kundziu - czy to przepisy "Cioci-babci"? Baaardzo ładne! szkoda, że ja założyłam sobie brak pieczenia..., ale w kuchni bez okna, z wciśniętą poza wywietrznikiem kuchenką...to byłaby nieroztropność! - (to podpowiedź osobnika, który we mnie siedzi i który ma na imię Leń). Pracusiom życzę smacznego!
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kuchnia dla ignoranta, przepisy. kufa86 Kuchnia, kulinaria 79 30-09-2022 14:51
Nowe przepisy w niektórych aptekach lawenda Choroby, badania, terapie 4 02-06-2009 19:15

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.