menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 20-11-2016, 12:09
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Dlaczego Polacy nie chca wracac do kraju "z Wysp" ????


Dlaczego nie wracamy? Powodów jest co najmniej kilka. Oto 5 najważniejszych
Najczęściej podawane powody, dla których nie chcemy wracać do Polski? Oto one:


1. Strach przed brakiem pracy.
To właśnie brak pracy w kraju był jednym z głównych powodów naszych przyjazdów do Wielkiej Brytanii. Panicznie boimy się tę pracę stracić i doceniamy to, że w UK udało nam się ją znaleźć.

Co Polaków trzyma na Wyspach?

2. Strach przed polską służbą zdrowia.
Nie chodzi tu oczywiście o dentystów, czy lekarza rodzinnego, ale choroby poważne, takie jak rak czy cukrzyca, co z wiekiem może nam grozić. Kolejki do specjalistów w Polsce są ogromne, a poziom wykrywalności chorób i ich leczenie pozostawia dużo do życzenia.

3. Obawa o szkołę dla dziecka i to, jak sobie poradzi w polskiej rzeczywistości.
Dzieci, które urodziły się na wyspach mają zupełnie inne podejście do nauki i w ogóle do szkoły. Jak wiadomo tutaj wszyscy uczniowie uwielbiają szkołę i nauczycieli. W Polsce dzieci wciąż straszy się niezapowiedzianymi kartkówkami, napiętnuje się uczniów słabszych w nauce, a ogólna rywalizacja nie wpływa dobrze na stosunki uczeń-nauczyciel. Poziom polskich szkół jest wysoki, ale nie zapominajmy, że jest on okupiony sporym wysiłkiem ze strony dzieci.

4. Strach przed oceną naszego dorobku przez najbliższych.
Obawiamy się, że nasza rodzina w Polsce ma dużo wyższe wyobrażenie o naszym majątku, niż by na to wskazywał stan naszego konta w banku. Mówiąc krótko żyjemy na dobrym poziomie, ale nasi najbliżsi spodziewają się, że wracając do Polski po tylu latach będziemy od razu milionerami i najlepiej, gdybyśmy z tego nadmiaru pieniędzy wspomogli też innych w rodzinie.

W Polsce miała gosposię, w UK jest kasjerką

5. Strach przed nieuprzejmością urzędników, z której słyną polscy pracownicy paraliżuje nas przed podjęciem decyzji o powrocie.

Zniechęca nas już sama myśl o niemiłej pani w okienku, która już pierwszego dnia pokaże nam nasze miejsce na ziemi. I tak będzie nie tylko w banku, ale również na poczcie, w sklepie spożywczym i wszędzie tam, gdzie ktoś będzie mógł nam pokazać, że to, że wróciliśmy z zagranicy nic dla nich nie znaczy, a wręcz jest dowodem na zdradę ojczyzny.

http://www.polishexpress.co.uk/dlacz...ajwazniejszych
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 20-11-2016, 16:43
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie witaj..

Witaj Mar-Basiu..

W 100% zgadzam się w tych 5-ciu powodach.

Wyjeżdżając na tzw.Zachód to dla nas zderzenie z Lodową Górą.

Rodzinka nie patrzy,że my mamy problemy,językowe,urzędowe,niemożność złapania pracy a co najważniejsze,Nie jesteśmy przez miejscowych Akceptowani tzw.Najeżdzcy Ekonomiczni.....!!!!

Trzeba nie tylko w Anglii,ale również w Niemczech,Belgii,zaskarbić zaufanie osób, pracujących w jednym gronie.Trzeba sobie wyrobić markę,swoim uporem i wiedzą

Nasi,patrzą ehh mieszka w Anglii to ma "Salony" a czasem gorsze mieszkanie posiadają,jakie mieli w Polsce.
Mentalność nasza,jest okropna.
Służba zdrowia u nas taka,jaka jest.

Nie każdy nadaje się do pozostania na stałe na obczyżnie.
Psychicznie załamują się a potem klapa.
Życie ponad miarę na POKAZ.Dla odwiedzająch polaków.Popatrz jak nam się tutaj żyje.

Anglik,Niemiec i Belg,odpowie mieszkam jak mieszkam,autem jeżdże starym,ale na chodzie.Popatrz , na moje Konto.Mnie Emerytura, wystarczy do końca moich dni. Mogę, spokojnie przeżyć a przy okazjii cokolwiek zwiedzić,jak pozwoli Zdrowie.

To takie moje gdybanie,ale z uśmiechem bo tak jest....
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 24-12-2016, 01:34
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Hm...... skoro mają tam lepiej to po co tu mają wracać ?
Mówię o młodych osobach , lepiej zarobić coś niż nie mieć
nic . Gdybym była młodsza i zdrowsza i miałabym jakieś
irracjonalne potrzeby i możliwości na wyjazd - nie
wahałabym się ani minuty . Te punkty , które Basiu wymieniłaś - nie cofnęłyby mojej decyzji..... Służba zdrowia ? Na wizytę u specjalisty nawet na tzw. cito muszę czekać przykładowo kilka tygodni gdy tak naprawdę jest wymagana
natychmiastowa interwencja . SOR z kolei potrzyma kilka godzin , zrobi jakieś badania , da lek przeciwbólowy i każe
wracać do domu... przerabiałam to kilka razy i nie życzę nikomu . Albo dyżurna p. laryngolog krzyknie , że ostry
dyżur (noc) , nie zbada i..... won do domu ........
Lepiej będzie jeśli na tym zakończę , wesołych i zdrowych
świąt ........
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-12-2016, 10:34
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Miała być lepsza zmiana a co jest,są skłóceni Polacy,
i to do takiego stopnia jakiego nigdy nie było.
Resztę opisała Basia,mnie to bardzo boli,
mam tam najbliższych.
__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 04-01-2017, 21:53
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Edziu , nic na to nie poradzimy , możemy tylko czekać......
A Tobie współczuję i nie dziwię się .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-01-2017, 22:04
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Basiu- ja odnosze wrazenie, że jednak uprzejmość w sklepach, urzedach, itp osrodkach, znacznie się poprawiła.Jasne, ze jak przyjdzie ktoś niezadowolony z wszystkiego, skrzywiony to i obsluga jest inna. Polacy są generalnie ludzmi pochmurnymi, malo uprzejmymi,patrzącymi w ziemię.Zauważyłam w przychodni, ze w kiedy jestem uprzejma(a humory zastawiam zawsze za drzwiami), pacjenci sa mili, uśmiechnięci,szybciej "sie leczą". Popatrzmy najpierw na siebie,potem krytykujmy innych.
Co bardzo nie podoba mi się w moim kraju- brud, brud- wszedzie, wokół domu czysto, za plotem góra śmieci. Przejeżdzalam niedawno przez woj. opolskie- zupelnie inna Polska- czysto , schludnie.
Sluzba zdrowia nie jest taka zła- jestesmy tez zdetermonowani malymi kontraktami, nieraz i chamstwem pacjentow...Zawsze sa dwie strony medalu.
To , że jesteśmy narodem ludzi narzekajacych i wiecznie niezadowolonych- tez mnie sie nie podoba- mamy to co mamy-w wielu przypadkach jestesmy sami sobie winni istniejacego stanu rzeczy.
Miałam propozycje pracy i w UK i w Norwegii- przeraziłam się w UK organizacji sl. zdrowia, w Norwegii smutkiem tamtejszych mieszkańców.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 31-01-2017, 11:55
mareczek54 mareczek54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Slask
Posty: 6
Domyślnie

Przedewszystkim roznica w sile nabywczej w Polsce a na wyspach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 23-04-2017, 12:35
spinoo's Avatar
spinoo spinoo jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 146
Domyślnie

Każdy powód będzie indywidualnym wyborem osoby pracującej za granicą . Wszystkie te uogólnienia to bezwartościowe dywagacje. Jak można porównywać siłę nabywczą , opiekę zdrowotną itd. . Nie da bo są po prostu różne i mieć np. 1000 funtów tu a tam to nie to samo . Opieka zdrowotna ?? Wiadomo jak jest u nas , kolejki , myślicie ze w Angli nie ma kolejek ? Są tylko ze procedury , koszyk świadczeń itd. są jasne i każdy wie co mi się należy i ile będzie czekać . Ciekawe , że kiedy Giertych / to nie moja bajka / chciał wprowadzić stroje mundurki do szkół podniósł się jazgot , że to godzi w demokracje ... Ciekawe że w Angli każda szkoła ma swoje stroje i nikt nie mówi o braku demokracji . I tak jest ze wszystkim ... A może po prostu nie chcą wracać bo poznali smak wolności , od wpychania się z butami w ich życie , przez państwo , kościół , jazgoczących prymitywnych mediów ? Pewnie każdy ma swój własny powód .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak Polonia widzi Polske i jak "krajowi" Polacy widza Polonie Mar-Basia Polityka 16 19-05-2015 10:23
Casting do serialu "Dlaczego Ja"! TAKO MEDIA Praca, wolontariat 0 17-06-2010 14:06
Dlaczego wciąż pisze się o "polskich obozach"? siekierka Społeczeństwo - wątki archiwalne 3 25-11-2009 02:45
"Dlaczego nie..." wuere'le Film, teatr 2 01-04-2009 20:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.