menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #181  
Nieprzeczytane 17-08-2017, 17:49
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
"Faktem jest że Biblię współtworzyli śmiertelnicy, jednak głównym Autorem jest Duch Święty.
Zgadza się że zbawienie jest proste, lecz nie Bóg. Dawca życia jest niepojęty i etc."


Każdy z nas inaczej rozumie i ma do tego prawo. Biblię pisano 200 lat po śmierci Jezusa, więc nie może oddawać dokładnych faktów. Nawet zaraz, po fakcie, ludzki umysł myli się a co mówić po 200 latach.
Encyklopedia mówi:
"Biblia, Pismo Święte (z greckiego βιβλίον, biblion – zwój papirusu, księga, l.m. βιβλία, biblia – księgi) – zbiór ksiąg, spisanych pierwotnie w językach hebrajskim, aramejskim i w greckim (w formie koinč (gr. κοινὴ)), "uznawanych" przez judaistów i chrześcijan za natchnione przez Boga".

Nie będę interpretować powstania biblii, ponieważ sama nie wiem czy podania o jej powstaniu są prawdziwe?
Skąd masz taką wiedzę kiedy napisano księgi Biblii ? Bo ja wiem że Apokalipsa ostatnia księga była pisana około 95 roku naszej ery gdy Jan miał 90 lat.

No ale Ty w końcu wierzysz w przesłanie Biblii, czy w to co napisał w 1992 roku Neale Donald Walsch ???

Czy w jednym zdaniu możesz ująć co jest celem i sensem życia ludzkiego ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #182  
Nieprzeczytane 17-08-2017, 18:00
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał pielgrzym
Skąd masz taką wiedzę kiedy napisano księgi Biblii ? Bo ja wiem że Apokalipsa ostatnia księga była pisana około 95 roku naszej ery gdy Jan miał 90 lat.

No ale Ty w końcu wierzysz w przesłanie Biblii, czy w to co napisał w 1992 roku Neale Donald Walsch
???
Opierając się na różnych źródłach - pewne podania w Biblii są prawdziwe a pewne nie.

Czy w jednym zdaniu możesz ująć co jest celem i sensem życia ludzkiego ?

Na tym etapie, na którym teraz jestem rozumiem, że należy żyć w miłości do Wszystkich i do Wszystkiego, ponieważ we wszystkim jest Stwórca - nie oceniając nikogo.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #183  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 00:49
Tolan74's Avatar
Tolan74 Tolan74 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Łódź, łódzkie, Polska
Posty: 4
Domyślnie

Sens życia jest pewny w konkretnym rozumieniu - a mianowicie, zawsze inny dla każdego. Jedni sens odnajdą w dzieciach, inni w stolarstwie, jeszcze inni w hodowli alpak, a są i pewnie życiowo ukontentowani maklerzy giełdowi. Mój dziadek znalazł sens w obróbce metalu i pracy na działce w ziemi. Dla niego super, dla nas mniej, bo wiek już nie ten, trzeba było znaleźć kogoś z sensem do życia w pracy opiekuna - https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna...iekun-medyczny - kto byłby w stanie czuwać nad dziatkiem, żeby jego sens życia nie przywalił mu zbyt wcześnie w czerep zbyt wysokim ciśnieniem. Ja z kolei odnajduję się w żeglarstwie i kinie. Więcej sensu życia nie pamiętam. Za wszystkie inne sensy bardzo żałuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #184  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 10:07
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Na tym etapie, na którym teraz jestem rozumiem, że należy żyć w miłości do Wszystkich i do Wszystkiego, ponieważ we wszystkim jest Stwórca - nie oceniając nikogo.

Weroniko miła Rodaczko, z pewnością szukasz prawdziwego Boga i masz odwagę mówić o tym publicznie. W tym momencie oceniłem Cię

Uważam że w pewnym zakresie powinniśmy klasyfikować ludzi, nie w celu osądzenia ich, lecz zweryfikowania z kim rozmawiamy. Bo Jezus Chrystus i Jego apostołowie przestrzegali przed zwiedzeniem i odstępstwem. A pan Walsch autor książki „Rozmowy z Bogiem” ZWODZI ! Niestety Ty w jakimś stopniu uległaś temu twierdząc że we wszystkim jest Stwórca. To zwiedzenie jest sprytne, bliskie chrześcijaństwu. Zręcznie wciska się do każdej religii. Jest to nowa religia XXI wieku pod nazwą New Age.

Moja skłonność do oceny i weryfikacji ludzi wynika z uznania Boga biblijnego i Jego Słowa jako aksjomat, coś co jest bezwzględne, nie relatywne. Bo jeśli uznajemy że wszystko jest względne, to nic nie ma sensu, wtedy nie mamy duchowego kręgosłupa...
Jest to mój osobisty wybór, do tego każdy człowiek ma prawo...
W tym miejscu z kolei proszę mnie nie oceniać opacznie. Gdyż tylko wskazuję na jedyną możliwość ratunku, czyli ukrycie się w Jezusie Chrystusie, podobnie jak zrobił starotestamentowy Noe z rodziną. Tylko tutaj jest sens i cel życia. Lecz decyzja i wybór jest sprawą indywidualną każdego człowieka. Ja już wybrałem, dokonałem selekcji.

Pisząc tutaj jedynie polecam opcję Syna Bożego jako cel i sens życia ziemskiego które kiedyś zakończy się. Nie wiemy kiedy to nastąpi... Tylko czy mamy nadzieję, i jaką ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #185  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 10:52
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tolan74
Sens życia jest pewny w konkretnym rozumieniu - a mianowicie, zawsze inny dla każdego. Jedni sens odnajdą w dzieciach, inni w stolarstwie, jeszcze inni w hodowli alpak, a są i pewnie życiowo ukontentowani maklerzy giełdowi. Mój dziadek znalazł sens w obróbce metalu i pracy na działce w ziemi. Dla niego super, dla nas mniej, bo wiek już nie ten, trzeba było znaleźć kogoś z sensem do życia w pracy opiekuna - https://zak.edu.pl/oferta-edukacyjna...iekun-medyczny - kto byłby w stanie czuwać nad dziatkiem, żeby jego sens życia nie przywalił mu zbyt wcześnie w czerep zbyt wysokim ciśnieniem. Ja z kolei odnajduję się w żeglarstwie i kinie. Więcej sensu życia nie pamiętam. Za wszystkie inne sensy bardzo żałuję.

To co piszesz dając przykłady, to w jakimś sensie jest celem i sensem, lecz doraźnym-tymczasowym i ma swoją nazwę. Tą nazwą jest hobby. Dobrze jak człowiek to posiada, w sensie nazywa i odróżnia od innych rzeczy.
JEDNAK jest też cel NIEdoraźny, czyli wiecznotrwały. Chyba z tym wszyscy zgodzimy się ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #186  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 11:17
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Moim zdaniem każdy rozwija się na swój własny sposób i każdy sposób jest dobry, jeżeli nie szkodzi drugiemu. Dobrze jest mieć jakąś pasję, która nas cieszy, ponieważ radość w nas przyciąga pozytywne zdarzenia i odwrotnie (prawo przyciągania) - podobne przyciąga podobne, na zasadzie rezonansu.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #187  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 11:42
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Moim zdaniem każdy rozwija się na swój własny sposób i każdy sposób jest dobry, jeżeli nie szkodzi drugiemu. Dobrze jest mieć jakąś pasję, która nas cieszy, ponieważ radość w nas przyciąga pozytywne zdarzenia i odwrotnie (prawo przyciągania) - podobne przyciąga podobne, na zasadzie rezonansu.

Oczywiście masz rację
Lecz to nie wyklucza celu na który wskazuję. Gdy człowiek autentycznie spotka się ze Stwórcą i Jego Syna uczyni Panem codziennego życia, to wówczas ma wielką radość i optymizm.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #188  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 12:22
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Hobby wszelkiego rodzaju, a szczególnie żeglarstwo i uprawa roślin, jest kontaktem z Bożym stworzeniem. Z pewnością zbliża do Niego. Lecz twierdzenie iż w wodzie albo glebie jest Bóg to nadużycie.
Trzeba rozróżnić Stwórcę od stworzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #189  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 13:07
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał pielgrzym
Hobby wszelkiego rodzaju, a szczególnie żeglarstwo i uprawa roślin, jest kontaktem z Bożym stworzeniem. Z pewnością zbliża do Niego. Lecz twierdzenie iż w wodzie albo glebie jest Bóg to nadużycie.
Trzeba rozróżnić Stwórcę od stworzenia.

Problem w tym, że nauczono nas odczuwać Stwórcę jako Jezusa - Człowieka, albo Dziadka z brodą. Dlatego trudno pogodzić Stwórcę np. z ziemią czy z czymkolwiek innym. Stwórca jest nieokreślony,jest Wszystkim. Czy tego nie naucza również kościół (Duch wieje kędy chce)? Jeżeli tak będziemy Go widzieć, wtedy będziemy szanować wszystko co nas otacza, tym bardziej, że On to wszystko "stworzył".
Jeżeli Ty coś własnoręcznie wykonasz, to jest to Twoje i chciałbyś aby to było szanowane, czy nie tak?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #190  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 13:50
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 311
Domyślnie

Czasem człowieka ogarnia całkowity bezsens i co wtedy ?

Odpowiedź z Cytowaniem
  #191  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 13:57
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Problem w tym, że nauczono nas odczuwać Stwórcę jako Jezusa - Człowieka, albo Dziadka z brodą. Dlatego trudno pogodzić Stwórcę np. z ziemią czy z czymkolwiek innym. Stwórca jest nieokreślony,jest Wszystkim. Czy tego nie naucza również kościół (Duch wieje kędy chce)? Jeżeli tak będziemy Go widzieć, wtedy będziemy szanować wszystko co nas otacza, tym bardziej, że On to wszystko "stworzył".
Jeżeli Ty coś własnoręcznie wykonasz, to jest to Twoje i chciałbyś aby to było szanowane, czy nie tak?

A czymże są doktryny Rzymskokatolickie ??? Jest to misz—masz, trochę Biblii i trochę tzw. Tradycji. Podczas gdy Biblia w całości jest Słowem Bożym, a nie że jedynie zawiera Słowo Boże. Uważam iż (przykładowo w filmach o życiu i śmierci jakie zamieściłaś) utożsamiany jest pogląd jednej religii z Biblią. Jest to tak głęboko zakorzenione że wszyscy dziennikarze zrównują nauki kościoła Rzymskokatolickiego z Pismem Świętym

Szacunek ma się nijak do rzeczy zasadniczej, czyli do Bożej Łaski. Bożą Łaskę zbawczą można tylko przyjąć albo odrzucić, nie ma trzeciej opcji.

W tym miejscu mylnie jest postrzegany „strach” ORAZ „bojaźń Boża”...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #192  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 14:04
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał Siri
Czasem człowieka ogarnia całkowity bezsens i co wtedy ?


Jedynym rozwiązaniem jest skrycie się w Tym który jest źródłem wszystkiego. On – Jezus Chrystus jest sensem życia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #193  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 15:24
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Pielgrzym:

"A czymże są doktryny Rzymskokatolickie ??? Jest to misz—masz, trochę Biblii i trochę tzw. Tradycji. Podczas gdy Biblia w całości jest Słowem Bożym, a nie że jedynie zawiera Słowo Boże. Uważam iż (przykładowo w filmach o życiu i śmierci jakie zamieściłaś) utożsamiany jest pogląd jednej religii z Biblią. Jest to tak głęboko zakorzenione że wszyscy dziennikarze zrównują nauki kościoła Rzymskokatolickiego z Pismem Świętym "

Zgadzam się z Tobą i nie dziwię się dziennikarzom ani sobie, że w sumie wszystko nam się miesza, ponieważ na każdej Mszy Sw. czytany jest werset Pisma Sw. i dalej tłumaczony w kazaniu wg. własnej interpretacji. I jak tu pamiętać co było czytane a co tłumaczone?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.

Ostatnio edytowane przez weronika1 : 18-08-2017 o 15:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #194  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 15:25
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Pielgrzym:
"Szacunek ma się nijak do rzeczy zasadniczej, czyli do Bożej Łaski. Bożą Łaskę zbawczą można tylko przyjąć albo odrzucić, nie ma trzeciej opcji".

Nic dodać, nic ująć.

"W tym miejscu mylnie jest postrzegany „strach” ORAZ „bojaźń Boża”...

Też tak myślę.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.

Ostatnio edytowane przez weronika1 : 18-08-2017 o 15:49.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #195  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 17:12
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Pielgrzym:

"A czymże są doktryny Rzymskokatolickie ??? Jest to misz—masz, trochę Biblii i trochę tzw. Tradycji. Podczas gdy Biblia w całości jest Słowem Bożym, a nie że jedynie zawiera Słowo Boże. Uważam iż (przykładowo w filmach o życiu i śmierci jakie zamieściłaś) utożsamiany jest pogląd jednej religii z Biblią. Jest to tak głęboko zakorzenione że wszyscy dziennikarze zrównują nauki kościoła Rzymskokatolickiego z Pismem Świętym "

Zgadzam się z Tobą i nie dziwię się dziennikarzom ani sobie, że w sumie wszystko nam się miesza, ponieważ na każdej Mszy Sw. czytany jest werset Pisma Sw. i dalej tłumaczony w kazaniu wg. własnej interpretacji. I jak tu pamiętać co było czytane a co tłumaczone?

Jestem mile i pozytywnie zaskoczony Twoją odpowiedzią Z pewnością Zbawiciel kocha Cię i chce uratować Cię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #196  
Nieprzeczytane 18-08-2017, 17:18
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Pielgrzym:
"Szacunek ma się nijak do rzeczy zasadniczej, czyli do Bożej Łaski. Bożą Łaskę zbawczą można tylko przyjąć albo odrzucić, nie ma trzeciej opcji".

Nic dodać, nic ująć.

"W tym miejscu mylnie jest postrzegany „strach” ORAZ „bojaźń Boża”...

Też tak myślę.

Doprawdy jestem optymistycznie wzruszony. Oznacza to że Słowo Boże. A dokładnie Duch Święty dokonuje pracę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #197  
Nieprzeczytane 25-10-2017, 19:58
boryn boryn jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2016
Posty: 8
Domyślnie

By znaleźć sens życia musimy najpierw zacząć żyć w zgodzie z własną naturą, jestem zdania że takie organizacje jak ta http://mindfulnessassociation.org.pl/o-nas/ w tym naprawdę pomagają, warto wziąć w nich udział. Sytuacje które nas dręczą, które nie pozwalają nam się odprężyć można pożegnać, tam się tego można nauczyć, jak radzić sobie z emocjami, gniewem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #198  
Nieprzeczytane 26-10-2017, 10:53
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie

Cytat:
Napisał boryn
By znaleźć sens życia musimy najpierw zacząć żyć w zgodzie z własną naturą, jestem zdania że takie organizacje jak ta http://mindfulnessassociation.org.pl/o-nas/ w tym naprawdę pomagają, warto wziąć w nich udział. Sytuacje które nas dręczą, które nie pozwalają nam się odprężyć można pożegnać, tam się tego można nauczyć, jak radzić sobie z emocjami, gniewem.

Chodzi raczej o zgodne życie z Tym który dał nam tę naturę...Najlepsze wskazówki jak radzić sobie ze złymi emocjami, zawarte są w "instrukcji" duszy ludzkiej...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #199  
Nieprzeczytane 01-11-2017, 18:11
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał boryn
By znaleźć sens życia musimy najpierw zacząć żyć w zgodzie z własną naturą, jestem zdania że takie organizacje jak ta http://mindfulnessassociation.org.pl/o-nas/ w tym naprawdę pomagają, warto wziąć w nich udział. Sytuacje które nas dręczą, które nie pozwalają nam się odprężyć można pożegnać, tam się tego można nauczyć, jak radzić sobie z emocjami, gniewem.
Albo zastanowić się:
http://liczysiewynik.pl/50-pytan-kto...oba-potrzasna/
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #200  
Nieprzeczytane 02-11-2017, 12:40
pielgrzym's Avatar
pielgrzym pielgrzym jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Ulkowy pomorskie Polska
Posty: 112
Domyślnie Dlaczego żyję

Poczucie tożsamości, kim jestem jest kluczową rzeczą w zagadnieniu sensu i celu życia. Bo te dwie sprawy, to znaczy cel naszego życia i dokąd zmierzamy jest najważniejszym pytaniem które każdy człowiek musi sobie zadać. No chyba że jest ograniczony tylko do tej rzeczywistości...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Michael J. Fox - życie z chorobą ma sens - komentarze 72.38.227.xxx Ogólny 8 11-08-2017 20:54
Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens - komentarze czort Ogólny 52 10-03-2011 21:38
czy jest sens? Anonymous Uzależnienia 94 09-10-2009 21:16
sens życia sarna2 Różności - wątki archiwalne 47 11-08-2009 17:21
Sens życia - jak go utrzymać? - komentarze Basia. Ogólny 48 05-02-2008 22:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:48.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.