menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Edukacja > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.edukacja.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 09:08
sarna2's Avatar
sarna2 sarna2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Jastrzębie Zdrój
Posty: 3 770
Post Edukacja zwiększa zdolność do radzenia sobie z demencją - komentarze


Komentarz do artykułu: Edukacja zwiększa zdolność do radzenia sobie z demencją
--------------------
czyli trzeba iść do szkoły. Uniwersytety trzeciego wieku? Jakieś rozwiązanie jest, ale nie tylko zapewne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 09:57
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Post

Che che...A ze mnie się śmieli że w każdej klasie jestem po dwa lata.A ja to co tu piszą już wtedy wiedziałem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 20:12
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sarna2
Komentarz do artykułu: Edukacja zwiększa zdolność do radzenia sobie z demencją
--------------------
czyli trzeba iść do szkoły. Uniwersytety trzeciego wieku? Jakieś rozwiązanie jest, ale nie tylko zapewne.
Witam ...... chyba jednak to nie jest tak, bo są ludzie wykształceni i dopada ich demencja starcza niestety.....jest np. znany nasz aktor (A.H) nie wymienie z nazwiska .... a to jest napewno osoba wykształcona i on właśnie chodzi po śmietnikach i zbiera różne zbędne rzeczy. Chyba zależy to od psychiki człowieka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-08-2010, 20:21
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Też myślę, ze wykształcenie niewiele ma do tego. To jest choroba jak wiele innych.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 26-09-2010, 18:59
adriana57's Avatar
adriana57 adriana57 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 181
Post

Warto jednak działać w tym kierunku ,na naukę nigdy nie jest za późno
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 30-12-2010, 19:21
okulary okulary jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Legnica
Posty: 9
Post

Witam,uważam że napewno edukacja ćwiczy mózg,jednakże są pewne zjawiska nie do końca zbadane co wprowadzają człowieka w demencję.Jednake są osoby o silniejszej i słabszej osobowości,w życiu bywa różnie nagła śmierć ukochanej , najbliższej osoby lub inny ciężki przypadek losowy, może stać się powodem załamania ,koszmarnych myśli,oraz słabszej pamięci.Wtedy ogólnie jeżeli się człowiek nie otrząśnie z tego i tkwi,wtakim stanie,to na codzień inaczej funkcjonuje,wiek też ma swoje znaczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 06-03-2011, 23:27
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

człowiek ma w sobie siłę by się wydźwignąć ze wszystkiego, tylko nie każdy ją odnajduje, albo kieruje ja nie tam gdzie trzeba
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 08-09-2011, 22:56
karab karab jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 25
Domyślnie

Edukacja jest jednym z działań, które sprawiają, że nasz mózg musi intensywnie pracować. W czasie tej pracy zwiększa się jego sprawność - przybywa neuronów (które muszą łączyć ze sobą coraz to nowe obszary w mózgu), zwiększa się szybkość przewodzenia impulsów przez komórki nerwowe, zwiększa się tzw. plastyczność mózgu (zdolność do przejmowania kontroli nad jakimiś aspektami naszego zachowania przez jedne obszary mózgu, gdy inne szwankują). Takie intensywne "używanie" mózgu powoduje, że tworzy się w nim coś, co fachowo nazywane jest "rezerwą mózgową". Na jej tworzenie (lub ubytek) wpływa jeszcze wiele innych czynników. Ta "rezerwa mózgowa" jest wyznacznikiem zdolności mózgu do zapobiegania procesowi chorobowemu oraz zmniejszania ubytków sprawności, gdy dojdzie do choroby otępiennej. Tak więc, to prawda, że podejmowanie edukacji (na przestrzeni całego życia, nie tylko w okresie szkolnym) jest związane z mniejszym ryzykiem zapadalności na Alzheimera i inne tego typu choroby. Choć, tak jak niektórzy z Was wspomnieli - wysokie wykształcenie nie gwarantuje tego, że ustrzeżemy się przed otępieniem. Jednakże w znacznym stopniu zwiększa nasze szanse.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 30-03-2017, 15:09
WandaKamecka's Avatar
WandaKamecka WandaKamecka jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 9
Post

Święta prawda! Trzeba być aktywnym, żeby demencja nas nie dopadła. Ja chodzę na angielski do speak up i na zumbę z koleżankami, żeby ćwiczyć i ciało i ducha. Mam 60 lat, a czuję się jak dwudziestolatka
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.