menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 13:28
Współdzielenie łącza Współdzielenie łącza jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Sulęcin
Posty: 111
Domyślnie Pani Basia żyje za 2 zł dziennie - prawdziwe historie


http://ewazarska.natemat.pl/2389,pan...fie-nic-zrobic

Fragment bloga
Dzwonię do MOPS-u . W sumie nie wiem po co, bo za wszystko co złe w Polsce odpowiada system, nie ludzie. A z systemem trudno dyskutować. Kierownik, jednak tym razem okazuje się człowiekiem. Prosi tylko by nie podawać nazwiska bo od rozmów z nami jest rzecznik. Obiecuję.
Kierownik : "Proszę Pani, Pani Barbara nie jest wyjątkiem"
Ja: "Jak to ? Ile jest takich osób ? dziesiątki, setki ?"
Długa cisza.
Kierownik: " Tysiące "
Ja :" W jednej Łodzi ?!"
Kierownik :" Są w gorszej sytuacji niż Pani Basia. Jesteśmy sfrustrowani bo nie możemy im pomóc . Nasza pomoc jest niewystarczająca. Ustawa jest jaka jest. Od 4 lat nie zmieniają się kryteria i stawki zasiłków. A życie idzie w górę. Ja też to odczuwam"
Pytam o kryteria. Nawet nie mam siły na urzędnika się zdenerwować. Czuję bezsilność. Najwyższy zasiłek to 1200 zł. Socjalni mówią o nim "pożarowy", bo dostają tyle tylko Ci, którzy w pożarze stracili wszystko. Zasiłek stały przysługuje gdy dochód nie przekracza 477 zł. Wtedy MOPS-y wypłacają do 50 % dochodu. Najwięcej może być 238, 50 groszy. Kierownik groszową końcówkę podkreśla wyraźnie. Powyżej 477 zł jedyną szansą są zasiłki docelowe. W przypadku Pani Basi to 100 zł.
  #2  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 14:14
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie

Brak słów. Nie będę komentowała -- bo ze zdrówkiem u mnie też nie jest najlepiej. Bardzo proszę o kontakt i podanie nr. konta Basi. Pomogę w miarę swoich możliwości.
Pozdrawiam cieplutko i dziękuję ślicznie za przedstawienie sytuacji Basi.
  #3  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 14:24
spinoo's Avatar
spinoo spinoo jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 146
Domyślnie

Ok to dramat osoby . Ale zanim zaczniemy zwalać na system , jednocześnie starając sie pomóc , pomyslmy... kiedy sie to zaczeło i gdzie Pani , Pan X Y Z popełnił błąd
  #4  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 14:25
Współdzielenie łącza Współdzielenie łącza jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Sulęcin
Posty: 111
Domyślnie

Cytat:
Napisał spinoo
Ok to dramat osoby . Ale zanim zaczniemy zwalać na system , jednocześnie starając sie pomóc , pomyslmy... kiedy sie to zaczeło i gdzie Pani , Pan X Y Z popełnił błąd

Warto przeczytać blog
  #5  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 14:30
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie

DZIĘKUJĘ
Zapomniałam napisać najważniejszej sprawy.
Na forum mieliśmy już kiedyś taką sytuację pomocy finansowej i znalazła się osoba, która straszyła nas PRAWEM !!!
Rezultat był następujący : NIE WOLNO NAM PODAWAĆ PUBLICZNIE NR. KONTA OSÓB POTRZEBUJĄCYCH.
Proszę o kontakty na prv.
  #6  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 14:32
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

A ja mam jedno pytanie- czy p. Basia nie pracowala, czy byla od poczatku swojego życia niepelnosprawna- jezeli tak , to powinna dostać rentę tzw socjalną, ktora nie wynosi 2 zł dziennie.jezeli w ogole nie pracowala- to dlaczego.
Ja jestem w tych komisjach i- niestety- wiekszosc z tych ludzi nidgy nie pracowała. Marylciu- wstrzymaj się, dowiedzmy sie najpierw o co chodzi.Nie dawajmy od razu ryby, spróbujmy pomóc dajac wędkę...
  #7  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 14:34
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Marylciu= wstrzymaj sie- wiesz , ze ja jestem zawsze chetna do pomocy, ale coś mnie się tutaj nie podoba.
  #8  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 14:40
Współdzielenie łącza Współdzielenie łącza jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Sulęcin
Posty: 111
Domyślnie

Jeśli kto chce pomóc, to należy skontaktować
się z blogierką
Ps. 2 Jeśli ktoś by chciał pomóc proszę o kontakt na maila ewa.zarska@wp.pl
Moim zamiarem nie była prośba o pomoc,ponieważ nie znam P. Basi a jedynie zasygnalizowanie, iż w naszym kraju jest takich ludzi tysiące i warto przeczytać blog dokładnie,
zanim wydane zostaną wyroki
  #9  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 14:40
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Marylciu= wstrzymaj sie- wiesz , ze ja jestem zawsze chetna do pomocy, ale coś mnie się tutaj nie podoba.

OK... DZIĘKUJĘ ŚLICZNIE.
Wstrzymam się. Ja już taka jestem ( nieraz bardzo naiwna).
Żal mi każdego. Zapomniałam jednak, że jestem w sieci.
  #10  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 14:50
Współdzielenie łącza Współdzielenie łącza jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Sulęcin
Posty: 111
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Mnie też coś tu nie pasi, można na wnuczka, można i na Panią Basię ... i na blog..
Wycofuje się z wątku - nie ma po co!

Link do bloga jest podany, wystarczy go przeczytać
no i komentarze pod blogiem - ale dla mnie to już strata czasu
  #11  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 14:52
slava's Avatar
slava slava jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 35 184
Domyślnie

Cytat:
Napisał Współdzielenie łącza
http://ewazarska.natemat.pl/2389,pan...fie-nic-zrobic

. Najwięcej może być 238, 50 groszy. Kierownik groszową końcówkę podkreśla wyraźnie. Powyżej 477 zł jedyną szansą są zasiłki docelowe. W przypadku Pani Basi to 100 zł.

Trochę znam realia zasiłków z MOPS.

MOPS dopłaca do czynszu za mieszkanie, prądu, gazu, do leków
Kupuje pralki, lodówki, pościele, rzeczy itd.
Na święta przygotowuje paczki.
Teraz ta osoba , która nigdy nie miała ochoty pracować dostanie komputer,
chociaż nie ma o nim bladego pojęcia./ dotacja unijna/

Chciałabym po 34 latach pracy mieć takie dopłaty do emerytury.
  #12  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 14:53
bodzio2's Avatar
bodzio2 bodzio2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kędzierzyn-Kozle
Posty: 166
Domyślnie

Szlag mnie trafia jak widzę że nie pomaga się takim osobom, i nie jest to wina MOPS-u, tylko naszego rządu który nie przeznacza większych środków na cele pomocowe, i jeszcze trzeba spełniać jakies idiotyczne kryteria, aby móc otrzymać kilkadziesiąt złotych. Gdzie ta polityka prorodzinna?!.
__________________
Żadna droga nie jest trudna, gdy idziemy razem ...
  #13  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 15:05
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Współdzielenie łącza
Wycofuje się z wątku - nie ma po co!

Link do bloga jest podany, wystarczy go przeczytać
no i komentarze pod blogiem - ale dla mnie to już strata czasu
Może zbyt szybko podajesz numer konta, oprócz MOPSu jest wiele instytucji pomocowych, na które wpłacam również, jest również kościół, również pomaga... bezmyślnie pomaganie to złe pomaganie, a napisać powieść każdy może i wkleić zdjęcie, kiedyś pomogłem nie tak, więc teraz dmucham na zimne, ..
  #14  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 15:15
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Ten system w jakim żyjemy cechuje przemoc strukturalna. Bieda nie jest wynikiem lenistwa jak chcą nam wmówić "dobrze urodzeni" ale wynikiem niesprawiedliwości społecznej. Stare ludowe powiedzonko mówi "Kto się urodził pod stołem ten na stół nie wejdzie" oczywiście ja wywodzący się z chłoporobotniczej rodziny nie zamierzam na żaden stół wchodzić, ja chce ten stół zniszczyć by nie było więcej pańskich stołów...

P.S. Może ktoś podać numer konta tej Pani na ile będę mógł pomóc to chętnie pomogę.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #15  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 15:45
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Zostałam zle zrozumiana, je jestem chetna zawsze do pomocy, ale cos tu mi nie "pasi".
Przeczytajcie uwaznie moj post o pomocy spolecznej- to nie jest kwestia dobrze urodzonych i gorzej-bo i ten i tamten ma prawo do względnie godnego zycia.
Interesuje mnie tylko dlaczego ta pani zyje za 2 pln dziennie- bo, nie pracowała, jest chora?. proszę o blizsze dane,jako ze siedziałam w tych komisjach, mogę coś podpowiedzieć.na blog nie wejde, bo nie mam tyle czasu.
  #16  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 15:49
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Pomagamy wspólnie na pewnym blogu pani , ktora ma dwoje niepelnosprawnych dzieci( w tym jedno z choroba npl), maz na stale przykuty do lóżka,ona łapie kazda robote - oczywidscie na "czarno"- ale ona nie pisala blogu, nikt nie prosił o pomoc dla niej- po prostu ona WYMAGALA natychmiastowej naszej pomocy.
  #17  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 15:58
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Jjeszcze jedno- nad MOPS=em jest prezydent danego miasta-on jest w tej instytucji instancją najwyższa-pani B. powinna zwrocic sie do niego.
  #18  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 16:01
spinoo's Avatar
spinoo spinoo jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał bodzio2
[b]Szlag mnie trafia jak widzę że nie pomaga się takim osobom, i nie jest to wina MOPS-u, tylko naszego rządu
A jak myślisz skąd te pieniądze się biorą ? Naturalnie na kazdym placu powinny stać wielkie kosze z forsą i kazdy mogłby brać ile chce... tylko dalej pozostaje pytanie kto je zapełni . Tak pojowany socjal demoralizuje, konsekwencje kilku poprzednich dekad jeszcze będą na ciązyć . Oni powinni dac wczasy, mieszkania, złobki , dodatki , przywileje,....
  #19  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 16:22
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

jeszcze jedno spostrzezenie- pani Basi jako osobie chorej nalezy sie osobny pokoj- za który placi miasto.I jako osobie z tak powazną chorobą tzw dodatek pielegnacyjny- on nie jest duzy, ale zawsze to cos- 146 PLN.
Teraz ZUS- przeczytalam blog-nalezy sie pierwsza grupa inwalidzka- p. Basia nie musi chodzic na komisje, wystarczy, ze lekarz wpisze o niemoznosci poruszania sie- lekarz przyjdzie do domu.
proszę informowac , co udalo się zalatwic?
Jeszcze jedno- p. Basi nie trzeba wozic do lekarza - wystarczy zawiadomic lekarza pierwszego kontaktu i on bedzie przychodził.W razie koniecznosci podania iniekcji przychodzi do domu pielegniarka.
  #20  
Nieprzeczytane 25-02-2012, 17:29
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
jeszcze jedno spostrzezenie- pani Basi jako osobie chorej nalezy sie osobny pokoj- za który placi miasto.I jako osobie z tak powazną chorobą tzw dodatek pielegnacyjny- on nie jest duzy, ale zawsze to cos- 146 PLN.
Teraz ZUS- przeczytalam blog-nalezy sie pierwsza grupa inwalidzka- p. Basia nie musi chodzic na komisje, wystarczy, ze lekarz wpisze o niemoznosci poruszania sie- lekarz przyjdzie do domu.
proszę informowac , co udalo się zalatwic?
Jeszcze jedno- p. Basi nie trzeba wozic do lekarza - wystarczy zawiadomic lekarza pierwszego kontaktu i on bedzie przychodził.W razie koniecznosci podania iniekcji przychodzi do domu pielegniarka.
Właśnie Pani Basia powinna mieć orzeczona grupę i dodatek pielęgnacyjny (153 zł), smutna sprawa że bezduszny komornik siada na jej recinkę.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kliknijcie raz dziennie krise1 Społeczeństwo 53750 Wczoraj 22:52
Prawdziwe oblicze polskiej codzienności (większości Polaków) konris Zarządzanie finansami 7 28-01-2010 21:55
niezwykłe,niesamowite, ale prawdziwe Kazimierz Różności - wątki archiwalne 3 05-10-2009 20:01
Prawdziwe historie o ludzkiej miłości Sunshine Miłość, przyjaźń, związki, samotność 15 18-08-2009 17:09
Niesamowite historie destiny Humor, zabawa - wątki archiwalne 68 25-06-2008 23:49

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.