menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > OGŁOSZENIA > Praca, wolontariat
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Praca, wolontariat Zapraszamy Seniorów szukających pracy i firmy, które chętnie zatrudnią Seniorów. Ogłoszenia mogą dotyczyć także wolontariatu.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 17-07-2010, 00:34
agnieszka1 agnieszka1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 1
Domyślnie mieszkanie za opiekę

Rodzaj ogłoszenia: Szukam pracy   Miejscowość: Warszawa   Ogłoszenie aktualne do dnia: 30.08.2010   

Para 30 - latków mili, kulturalni, zaopiekuje się starszą osobą w zamian za zamieszkanie. Mamy doświadczenie i referencje. Warszawa, tel. 509 202 824.

Ostatnio edytowane przez agnieszka1 : 17-07-2010 o 09:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 17-07-2010, 00:47
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Witam Oferantkę na przyjemną pracę ze starymi Ludżmi./

Jestem Emerytką i mam mieszkanie Kwaterunkowe 2 pokoje i kuchnia i łazienka bez okna.Nie wykupione z Prezydium.
mam dwa Stare Psy i cztery Koty.Poza tym Dzieci i pięć wnuków.A wściekle chrapie............
Co ma Pani mnie do zaoferowania.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 21-07-2010, 22:20
aneta2644 aneta2644 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: warszawa
Posty: 6
Domyślnie

Witamy!!!!
Zaopiekujemy Sie Dożywotnio Osoba Starsza Lub Małżeństwem W Zamian Za Mieszkanie Lub Mały Domek Lub Pomieszczenie Gospodarcze Które Można Zaadoptować Do Mieszkania Badz Działke Z Altana Murowana W Której Można Zamieszkać.jesteśmy Osobami Z Wykształceniem Medycznym Od Lat Pracujemy Pomagając Ludziomi Z Otwartym Sercem To Robimy Kochamy Zwierzęta Posiadamy Swoje Psy . Zaopiekujemy Sie Profesjonalnie Gdyż Robimy To Z Przyjemnościa A Nie Z Przymusu.jesteśmy W Stanie Sie Przeprowadzić W Każdy Zakątek Polski Czy Za Granice Gdyż Pochodzimy Z Biednej Rodziny I Nie Trzyma Nas Nic Tu .pozdrawiam Aneta Zainteresowane Osoby Prosze O Kontakt 725003621 Lub 721035366
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 21-07-2010, 22:37
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał aneta2644
Witamy!!!!
Zaopiekujemy Sie Dożywotnio Osoba Starsza Lub Małżeństwem W Zamian Za Mieszkanie Lub Mały Domek Lub Pomieszczenie Gospodarcze Które Można Zaadoptować Do Mieszkania Badz Działke Z Altana Murowana W Której Można Zamieszkać.jesteśmy Osobami Z Wykształceniem Medycznym Od Lat Pracujemy Pomagając Ludziomi Z Otwartym Sercem To Robimy Kochamy Zwierzęta Posiadamy Swoje Psy . Zaopiekujemy Sie Profesjonalnie Gdyż Robimy To Z Przyjemnościa A Nie Z Przymusu.jesteśmy W Stanie Sie Przeprowadzić W Każdy Zakątek Polski Czy Za Granice Gdyż Pochodzimy Z Biednej Rodziny I Nie Trzyma Nas Nic Tu .pozdrawiam Aneta Zainteresowane Osoby Prosze O Kontakt 725003621 Lub 721035366
Jeśli tak pisze osoba z wykształceniem medycznym? to jak może pisać osoba po 7 klasach? Mieszkań, domków i pałaców w KSC dostatek, można przebierać jak w ulęgałkach.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 22-07-2010, 00:07
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Tadeusz w górę Serca.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 22-07-2010, 19:47
aneta2644 aneta2644 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: warszawa
Posty: 6
Domyślnie

nie każda osoba starsza posiada rodzine a życie z latami staje sie coraz cieższe iproste obowiazki staja sie nie wykonalne .Niestety taka jest prawda.A lepiej żyć z pomocą czyjąś w swoim własnym domu niż trafić do domu opieki gdzie człowiek starszy traktowany jest jak przedmiot i tak jest w rzeczywistości bo sama pracowałam w takim domu opieki i szybko sie z tamtad zwolniłam!!!!!!!!!!!!bo to co sie tam działo przekracza każde ludzkie wyobrażenia!!!!!!!!!!!!więc czasem trzeba sie zastanowić zanim sie coś skrytykuje !!!!!!!!!bo niestety nawet miec rodzine nie oznacza że w razie choroby bedziecie Państwo szczęśliwi . Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 22-07-2010, 19:55
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał aneta2644
nie każda osoba starsza posiada rodzine a życie z latami staje sie coraz cieższe iproste obowiazki staja sie nie wykonalne .Niestety taka jest prawda.A lepiej żyć z pomocą czyjąś w swoim własnym domu niż trafić do domu opieki gdzie człowiek starszy traktowany jest jak przedmiot i tak jest w rzeczywistości bo sama pracowałam w takim domu opieki i szybko sie z tamtad zwolniłam!!!!!!!!!!!!bo to co sie tam działo przekracza każde ludzkie wyobrażenia!!!!!!!!!!!!więc czasem trzeba sie zastanowić zanim sie coś skrytykuje !!!!!!!!!bo niestety nawet miec rodzine nie oznacza że w razie choroby bedziecie Państwo szczęśliwi . Pozdrawiam
Przemiła Aneto2644
Staram się zrozumieć takie ogłoszenia, ale jeśli średnio co tydzień jest podobne jak dwie krople wody, można dostać szału i reakcje bywają różne. W poprzednim poście piszesz o wykształceniu medycznym a każdy wyraz zaczynasz z wielkiej litery (w jaki celu, kto tak uczył?) Stylistyka do bani. Tu wszystko z małej litery.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 23-07-2010, 07:28
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Widzę, że forum KSC staje się jakimś biurem ogłoszeń dla amatorów łatwego zdobycia mieszkania. Te ogłoszenia wydają mi się bardzo podejrzane. Żartobliwe odpowiedzi Tadeusza i eledand są jak najbardziej stosowne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 24-07-2010, 23:01
aneta2644 aneta2644 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: warszawa
Posty: 6
Domyślnie

jeżeli post kogoś nie dotyczy to nie wiem po co sie udzielać.Życze dalszej udanej egzystencji na tym świecie.Jest to forum dla każdego a ta kategoria jest właśnie po to żeby dodawać takie posty !!!!!!!!!Proszę sie nauczyć czytać ze zrozumieniem i wtedy dopiero sie wypowiedać gdyż brzmi to tak :Klub Senior Cafe > OGŁOSZENIA > Praca, wolontariat > mieszkanie za opiekę
I NIE WAM OCENIAĆ JAKIM CZŁOWIEKIEM JA JESTEM JAKIE MAM WYKSZTAŁCENIE ITP.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bo niestety nie ocenia sie człowieka jeżeli go sie nie zna!!!!!
W naszych czasach młodzi nie dostaja mieszkań !!!!!!tak jak to było 20-30-40-50 lat temu za darmo od gminy .Zachowujecie sie jak dzieci w przeczkolu ktoś coś napisze nie znacie osoby nie znacie sytuacji ale skomentować trzeba PAMIETAJCIE KIJ ZAWSZE MA DWA KOŃCE I KAŻDEMU MOŻE SIE NOGA PODWINĄĆ MOŻE DOPASC GO CHOROBA I Z BOGACZA MOŻE STAĆ SIE BIEDNYM WIĘC CZASEM WARTO BYĆ CZŁOWIEKIEMA NIE TYLKO UDAWAĆ ŻE SIE NIM JEST I SIE WYMĄDRZAC!!!!!!!!!!!!TYLE LAT PRZEŻYĆ A ZACHOWANIE MIEĆ JAK DZIECI !!!!!!!!PROPONUJE JAKIS CZAT TEMATYCZNY MOŻNA WTEDY SIE TROCHE POMĄDRZYĆ !!!!!!POZDRAWIAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 24-07-2010, 23:07
aneta2644 aneta2644 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: warszawa
Posty: 6
Domyślnie

A druga istotna rzecz to podejmujac sie dożywotniej opieki ja nie biore miszkania za nic tak jak to piszecie!Tylko za ciężką kilku-kilkunasto- letnią prace bez wynagrodzenia.Za oddanie i pomoc drugiej osobie a mieszkanie jest zapłata za wykonywane usługi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 24-07-2010, 23:08
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Oj Anetko, gdybyś napisała, ze szukasz mieszkania i tylko mieszkania za opiekę,- ale piszesz o medycznym wykształceniu robiąc kardynalne błędy ortograficzne,- wstyd bo to kłamstwo i oszustwo z daleka cuchnie,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 00:12
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Szanowna Pani Aneto.

My Seniorzy tworzymy nasz Klub i nasza społeczność,nikomu nic do tego.
Pani weszła z ofertą pracy jak do Wydziału Zatrudnienia i co jeszcze dac Mieszkanie lub Dom.
Jesteśmy osobami -każda z bagażem własnych przeżyć i niestety jest nieładnie osądzać co i kto może.

Klub Seniora to nie są ŁAMADZY,to sa Ludzie obyci z Internetem a nie siedzące stare Babki pod piecem z Kotem.

Dzisiaj jest inny świat i proszę to wziąć sobie do serca.

Oferty może znajdzie Pani w Parafiach _Polecam........

A w gruncie rzeczy proponuję Książkę "Grzeczność na codzień" po przeczytaniu napewno da efekty.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 08:12
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cóż po napadzie agresji ze strony aneta2644 w życiu nie poddał bym sie opiece takiej osoby. Brak cierpliwości już widać. Mogą być przykre konsekwencje dla seniora. Tyle na ten temat a zapomniałem dodać,że gdzieś polecałem kontakt z Anetą ale pewnie dopiszę, że to osoba bardzo agresywna.
ps. uruchamiajcie pocztę priv to przynajmniej można podać jakiś kontakt a tak figa z makiem.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 13:58
nika79's Avatar
nika79 nika79 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 8
Domyślnie Pomoc i towarzystwo -w zamian za mozliwość zamieszkania KRAKÓW

Witam
Trudno jest sformułować treść takiej wiadomości by nie została odebrana "niewłaściwie". Postaram się napisać jak najprościej - skończyłam 31 lat - jestem na etapie szukania pracy w Krakowie, w tym momencie mieszkam z siostrą 30km od Krakowa - jednak z pewnych względów - powinnam się wyprowadzić i postarać żyć samodzielnie. Nigdy nie było z tym problemu, rzecz w tym, że kilka lat temu mieszkałam w Krakowie wynajmując mieszkanie wspólnie z innymi studentkami. Jest oczywiste, że wiecznie taki stan rzeczy nie mógł trwać. Każdy idzie w swoim życiu "do przodu", u mnie to wygląda nieco inaczej - zresztą każdy ma własną historię. Chciałabym podjąć pracę i zamieszkać ponownie w Krakowie - ale już nie w towarzystwie młodych studentów (sama nią już nie jestem, więc mógłby powstać pewien dysonans z racji różnicy w wieku, stylu życia itp.) . Nie stać mnie na dzień dzisiejszy , na wynajem mieszkania w pojedynkę (myślę, że każdy zna ceny), a tym bardziej na zakup czegoś własnego. Kiedyś przeczytałam tego typu ogłoszenie i pomyślałam , czemu nie. Być może jest taka osoba, której brakuje towarzystwa, czy też pomocy w codziennych sprawach i myśli lub szuka takiej osoby. Jeśli chodzi o moje podejście do zycia napiszę tak - trzeba się cieszyć każdym dniem (czy też najkrótszą miła chwilą) warto sprawiać by dzień drugiego człowieka był weselszy, "To co dajemy od siebie - powraca do nas". Szukam osoby (najlepiej Pani) ,która kocha spokój i ciszę - ale też lubiącej sztukę Jak miło byłoby wyjść razem do teatru, na wystawę, czasami do kina. Może ktoś uzna, że mnie ponosi - ale przecież życie jest takie jakim sami go tworzymy. Jeśli, Ktoś kto przeczyta co napisałam uzna ze ma to sens i taki sposób myślenia nie jest mu obcy - chętnie porozmawiam (odpowiem na pytania, opowiem o sobie więcej),przecież nie trzeba od razu wszystkiego zmieniać, każdy musi nabrać zaufania .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 15:35
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

[quote=nika79] Nika, slicznie napisalas. Gdybym byla samotna starsza pania z mieszkaniem w Krakowie mialabys jak w banku zamieszkanie ze mna...i te mozliwosci wyjscia do teatru, dyskutowanie o sztuce, kulturze. Niestety nie mieszkam na stale w kraju. Zycze Ci abys znalazla odpowiednia osobe, bo z tego co napisalas musisz byc sympatyczna mloda kobieta.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 26-07-2010, 23:44
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witaj serdecznie.

Witaj Niko79 i dla mnie sprawiasz wrażenie osoby solidnej spokojnej i bardzo wyrozumiałej.Jeżeli interesuję Ciebie sztuka i z tym związane zainteresowania to masz duszę Anioła.Emanuje z Ciebie ciepło i wierzę że spotkasz kogoś na swojej drodze kto Tobie zawierzy.
Jeżeli dojdzie do jakiejkolwiek pracy,oczywiście na terenie Krakowa to daj znac na wątku KSC.
Pilnie dobre sprawy obserwujemy i serdecznie Ciebie pozdrawiam i życze sukcesu i tego co sobie umysliłaś na Twoja przyszłość.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 27-07-2010, 16:30
nika79's Avatar
nika79 nika79 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 8
Domyślnie

Dziękuję to bardzo miłe, przeczytać taką wiadomość. Jak widać " moja" teoria jak najbardziej się sprawdza: dobre przyciąga dobre - najlepszym na to dowodem są takie wypowiedzi od Państwa.
Człowiek zmienia się w ciągu całego swojego życia, ewoluuje dzień po dniu - ale pewne obrazy/marzenia pozostają w myślach i wierze, że trzeba do nich dążyć nie wątpiąc ani na chwile w ich spełnienie. Wiem, że mogę zostać teraz odebrana- jako -oderwana od rzeczywistości marzycielka.. Starając się obiektywnie spojrzeć na siebie - mogę się przyznać, że jedynie muzyka jest w stanie doprowadzić mnie do stanu totalnego oderwania od świata ,czego i innym życzę. Ale by wyjaśnić ten mój sposób patrzenia na rzeczywistość, muszę napisać o pewnej książce (a właściwie 2 ), która przypadkowo(choć nie uważam by to był przypadek)trafiła do mnie. Wywarła ona ogromny wpływ na moje dotychczasowe odbieranie świata, choć przyznam że intuicyjnie wcześniej też tak postrzegałam wiele spraw/sytuacji. Ale nieraz nie do końca rozumiałam ich przyczyny. Teraz mam kolejny cel -dotrzeć do Autora, ale nie będzie to proste, ponieważmieszka na Krymie, (gdzie prowadzi własny instytut popularyzujący autorskie metody psychologiczne) - ale wierze, że się w końcu uda.
Napiszę oczywiście co to za pozycja- ponieważ uważam, że warto poznać jej treść. Sama po jej zakupie, pożyczam ja wszystkim moim bliskim i znajomym. Państwo po przeczytaniu recenzji sami ocenicie czy warto.
Walerij Sinielnikow - "Tajemnice podświadomości" i kontynuacja tej książki wydana w nakładzie polskim w tym roku - "Siła zamiaru".

Pozdrawiam serdecznie, zwłaszcza Panią marbelle i również życzę pomyślności w życiu , a puki co zawsze można porozmawiać online...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 13:42
AniaiMarek AniaiMarek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 11
Domyślnie witam

Witajcie Niko i aneto , niestety muszę Was zasmucić - na tym portalu nie znajdziecie tego,czego szukacie. Większość użytkowników jest tak nieufna i podejrzliwa, ze od razu atakują każdego, kto napisze podobne ogłoszenie. Jakiś czas temu razem z narzeczonym napisaliśmy podobne ogłoszenie - jesteśmy z Wrocławia. Od razu zostaliśmy zaatakowani jako poszukujący "łatwego mieszkania" . Wszyscy forumowicze to ideały!!! Chyba niewielu z Was ma pojęcie jak wyczerpująca fizycznie i psychicznie potrafi być opieka nad seniorem. My nie chcemy mieszkań za darmo, oferujemy swoją opiekę, pomoc na każdym kroku i dobre serce. Jeśli uważacie - podejrzliwi starsi forumowicze, że mieszkanie za taką pomoc to stanowczo za dużo,to współczuję Wam takiej hierarchii wartości. Pozdrawiam szukających mieszkania za opiekę i życzę Wam spotkania na swojej drodze naprawdę miłych i serdecznych starszych ludzi,którzy docenią Wasze dobre chęci. My nadal szukamy, ale coraz bardziej zniechęceni...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 13:51
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Jak by wyglądała opieka nad osobą leżącą, schorowaną, przy której trzeba być 24 h. Zmieniać pampersy, uważać by nie dostała odleżyn i jeszcze wysłuchiwać od takiej osoby obelg, bo akurat cierpi na schizofrenię, albo inna chorobę psychiczną.
Fajnie jest opiekować się babcią, która jeszcze potrafi zrobić koło siebie wszystko i jest ciągle uśmiechnięta i przyjaźnie nastawiona do życia i młodych ludzi.
Życie pisze różne scenariusze, a ja życzę Wam, abyście znaleźli taką uśmiechniętą Babcię, albo Dziadka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 29-07-2010, 15:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Przestaję odpisywać na ogłoszenia typu opieka za mieszkanie' traci sens odpowiedzi bo widzę brak zrozumienia drugiej strony. Tej obiecującej cierpliwość, opiekę i wszystkie ochy i achy. Piszcie codziennie a My seniorzy ustawimy się w kolejce pod gilotynę do ścięcia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
W zamian za dobrom opiekę ewelina21s Praca, wolontariat 1 20-10-2012 09:51
Jak zapewnić opiekę mxla Opieka 25 04-11-2009 19:31
Jak oceniamy polską opiekę medyczną? - komentarze ciekawski Ogólny 8 11-10-2009 22:23
mieszkanie i wynagrodzenie za opiekę dariusz Praca, wolontariat 2 05-08-2009 19:33

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.