menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #381  
Nieprzeczytane 10-08-2017, 21:09
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 180
Domyślnie

Hej dziewczyny .
Basiu podałaś przykład oparty na faktach . Teraz ja postaram się też opisać coś prawdziwego . Pewna pani , zupełnie na chodzie (po sześćdziesiątce) pochowała męża , który zostawił jej dom , dzieci oczywiście mieli . Sprytna kobietka zaczęła wyszukiwać bezdzietnych i w bardzo podeszłym wieku Panów . Wdowa poślubiła staruszka , który był schorowany i miał również swoje lokum . Niestety , ów pan w niedługim czasie zmarł i podwójna wdowa odziedziczyła po nim kolejne mieszkanko . Później zajęła się kawalerem (92 lata) i z nim również stanęła na ślubnym kobiercu . Podkreślam , że owa pani miała może lat 70 . Małżonek również ją opuścił , w końcu miał swój wiek . Przedsiębiorcza kobietka zyskała na tych związkach bo przy okazji zapewniła byt sobie i swoim dzieciom . Aha , ostatni mąż miał kawalerkę ale dobre i to , prawda ?
W tej chwili nie znam losów tej pani ale mamy wspólnych znajomych , którzy chętnie opowiadają.....
Różni są ludzie i różne sytuacje .
Pozdrawiam Was - Danusiu i Basiu i ściskam .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #382  
Nieprzeczytane 11-08-2017, 21:33
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Hej! Wszystko to moz e się przydarzyć w życiu! Mam nadzieję, że nie mnie!! Nic u mnie nie ma na stałe prócz ciągłości pracy!A o wspólnym zamieszkaniu to też nie na stale-bo jak zostawię staruszka Leszka samego w moim mieszkaniu na okres mojego wyjazdu do Niemiec??Ale i nawet na ten czas nie będę samotna ani biedna!To tylko moja przymiarka do zmiany swojego życia.Bo muszę sobie wszystko przemyśleć i zaplanować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #383  
Nieprzeczytane 12-08-2017, 21:59
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 180
Domyślnie

Tak to już jest , że człowiek do końca swoich dni musi myśleć i podejmować różne i nawet bardzo ważne decyzje .
Danusiu , Ty słuchaj swojego serca i rozumu , to , że my - forumowicze mamy swoje zdania nie oznacza , że powinnaś postąpić jak inni mówią . Tym bardziej , że jest to ,,gdybanie '' ..... po prostu kieruj się swoim instynktem , szóstym zmysłem czy jak to się zwie . Pozdrawiam kochana i powodzenia .......
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #384  
Nieprzeczytane 13-08-2017, 14:25
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam.Danusiu dziękuję za miłe słowa!Myślę i myślę na ten temat ale boje się podejmować decyzje! Niech wszystko zostanie po staremu! Po co mi balast w postaci p.Leszka? Kto mną się wreszcie zajmie,przytuli itp....? Zamieszkać z kimś to nie tak łatwo potem pozbyć się.Roznie może być.Mam bardzo dobrą sąsiadkę.Ona interesuje się mną- jak byłam chora to przynosiła mi zakupy i obiady.Ja też jej rewanżuje się jak tylko mogę! Częstujemy się wzajemnie czymś smacznym.Jeszcze mam serdeczna przyjaciółkę w innym domu ale też odwiedzamy się często i chodzimy razem do lasu na spacery.Zycze wammilejniedzieli i pomyślnych realizacji zamierzeń!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #385  
Nieprzeczytane 14-08-2017, 23:44
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 180
Domyślnie

Danusiu jeśli takie rozwiązanie pasuje Tobie i p.Leszkowi a zwłaszcza TOBIE to rób tak abyście byli zadowoleni oboje .
Łap choć szczęśliwe chwile bo później nie wiadomo co nas czeka , żebyś miała chociaż co wspominać i aby to było miłe .
Z drugiej strony - nie chciałabym aby wyszło źle tylko z kolei czasem trzeba też zaryzykować .
To trudny temat jednak i musisz sama zadecydować bo i ja w swojej ocenie mogę się mylić . Spróbuj to po prostu przemyśleć a potem zadecydujesz co masz zrobić .
Ze swojej strony z całego serducha życzę Ci szczęścia ......
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #386  
Nieprzeczytane 23-08-2017, 11:09
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

No cóż! Zostaję wszystko po staremu-nie zamieszkamy na razie na stałe. Owszem będziemy się gościć ale nie mogę podjąć takiej ważnej decyzji!! Po prostu nie umiem i boję się! A kiedyś i ta znajomość umrze śmiercią naturalną bo dzieli nas cała Polska!! I wiem dobrze na czym tak naprawdę zależy mojemu partnerowi. Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #387  
Nieprzeczytane 23-08-2017, 13:27
Eve 2's Avatar
Eve 2 Eve 2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Mazowsze
Posty: 195
Domyślnie

Też nie chciałabym z partnerem zamieszkać na stałe. Przyzwyczaiłam się do wolności i świetnie daję sobie radę.
Tak mówię dzisiaj, zastrzegam się, bo w moim życiu coś się zadziało, ale jeszcze rozumu mi nie przysłoniło....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #388  
Nieprzeczytane 23-08-2017, 23:50
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 180
Domyślnie

Hej , witajcie .
Eve ale w tym wątku nie chodzi o zamieszkanie z partnerem tylko w ogóle z kimkolwiek .... tzw. wspólnota .
Niektórzy są skłonni przyjąć pod swój dach tzw. współlokatorów i wtedy koszty utrzymania itp. są dzielone .
Poczytaj może posty albo tytuł wątku i kilka pierwszych postów i ,,łapniesz '' o co chodzi .
Danusiu skoro jesteś pewna to nie ma co łapać przysłowiowej muchy w locie , to moje skromne zdanie .
Piszę późno więc dobrej nocki dziewczyny i do miłego .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #389  
Nieprzeczytane 24-08-2017, 12:59
Eve 2's Avatar
Eve 2 Eve 2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Mazowsze
Posty: 195
Domyślnie

Danciu, po prostu odniosłam się do powyższych postów, wydawało mi się,że danusia pisze o bliskiej sobie osobie... I dlatego tak napisałam, co mi w tym momencie serce podpowiadało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #390  
Nieprzeczytane 25-08-2017, 11:32
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Hej dziewczyny! Pisałam o bliskiej mi osobie ale i ogólnie. Trudna d ecyzja to zamieszkanie we wspólnocie. Jest więcej przeciw niż za!! Sprawy prawne na pierwszym miejscu i nie palenie za sobą mostów aby mieć gdzie wrócić! Tak at hoc można zamieszkać- czemu nie? No i oczywiście w babińcu bo nie wyobrażam sobie mieszkania we 2 -3 z facetem! Każdy jeden po czasie będzie nawijał o seksie.Albo o niespełnieniu. To są moje myśli. Nie neguję absolutnie waszych!! Pozdrawiam i życzę zastanowienia!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #391  
Nieprzeczytane 25-08-2017, 23:26
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 180
Domyślnie

Cześć !
Eve , masz rację odnośnie naszej Danusi , ona pisze o kimś
bliższym , fakt ..... ogólnie również .
Danusiu napiszę więcej odnośnie mieszkania pod jednym dachem z mężczyzną ale nie dzisiaj , dopiero rozpoczynam weekend .
A chcę zajrzeć na inny wątek . Pozdrawiam ......
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #392  
Nieprzeczytane 26-08-2017, 09:12
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Bardzo ciekawa jestem dalszej dyskusji.O w końcu zamieszkać we wspólnocie czy też nie?? Opisałam wam moje życie tam po trochu ale nadal nie wiem czy chcę zamieszkać z kimś na stałe? Może ni gdy nie dowiem się tego. Będę was czytać i wspierać!! Miłego weekendu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #393  
Nieprzeczytane 29-08-2017, 18:33
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 180
Domyślnie

Danusiu moim zdaniem masz niespełnione marzenia i jeśli masz okazję i sama tego chcesz ..... zrealizuj to .... Ryzyko na pewno ale czas ucieka , pomyśl o tym . Zastrzegam tylko jedno - to są moje myśli i nie przewidzę tego co może się zdarzyć . Mogę tylko życzyć Ci szczęścia a wybór jest Twój....... .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #394  
Nieprzeczytane 11-10-2017, 20:19
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Jak to dobrze, ze nie jestem samotny i jest to forum i mogę się dowiedzieć co sądzą kobiety.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #395  
Nieprzeczytane 12-10-2017, 06:28
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Hej Jarku! A co sądzisz Ty?? Chociaż nie jesteś ani sam ani biedny? Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #396  
Nieprzeczytane 12-10-2017, 10:35
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Hej Jarku! A co sądzisz Ty?? Chociaż nie jesteś ani sam ani biedny? Pozdrawiam!
Co sadzę? Jestem w związku 50 lat, jestem przeszczęśliwy a to za sprawą kompromisów, bez których nie ma życia we dwoje. Jasne, ze co innego być w takim związku od najmłodszych lat a co innego zamieszkać z kimś w okresie późnej dorosłości. Wiadomo ze to nie to samo a już na pewno niemożliwe po długiej przerwie w samotności kiedy nabieramy nawyków, upodobań, anachronizmów czy najnormalniejszej zgrzybiałości, której sami nie zauważamy. Na pewno można napisać na ten temat doktorat szczególnie po kilku kuracjach "nieszczęśliwych ludzi". Pa dziewczęta.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #397  
Nieprzeczytane 12-10-2017, 21:33
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Dziękuję za odpowiedź! U mnie bez zmian- jak na razie nie chcę zrezygnować z wyjazdów do Niemiec!! Może na "stare lata" zamieszkam z kimś ale będzie to raczej kobieta bo z facetem to bez podtekstów seksualnych to chyba niemożliwe?? Prędzej czy później oni chcą a czasem już nie mogą.... Pozdrawiam!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #398  
Nieprzeczytane 12-10-2017, 22:04
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Cytat:
Napisał Jarosław II
Jak to dobrze, ze nie jestem samotny i jest to forum i mogę się dowiedzieć co sądzą kobiety.

Jarosławie II-gi wielki.Witam.


Może z 10 dni o Tobie myślałam,jak Twoje życie toczy się dalej.Może telepatycznie,odezwałeś się.Jest okey.
Pozdrawiam jak zwylke Efka..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #399  
Nieprzeczytane 13-10-2017, 11:26
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Jarosławie II-gi wielki.Witam.
Może z 10 dni o Tobie myślałam,jak Twoje życie toczy się dalej.Może telepatycznie,odezwałeś się.Jest okey.
Pozdrawiam jak zwylke Efka..

No, jakoś się jeszcze życie we mnie telepie, ale jak zwykle po gwarancji nie zna człowiek dnia ani godziny. Mam to na co zasłużyłem i nie wymagam więcej i z tego się cieszę. Nie lubię zbliżającej się pory roku bo działa na mnie depresyjnie. Tylko 6 miesięcy letnie dobrze się czuję, bo mam nowe zainteresowana, to piękny letniskowy domek nad Odrą, który spełnia moje marzenia i oczekiwania.
Pozdrawiam. Zaglądam tu co kwartał ale o powrocie nie ma mowy, bo zbyt dużo przykrości niezasłużonych mnie tu spotkało. Hej!
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #400  
Nieprzeczytane 13-10-2017, 11:28
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Dziękuję za odpowiedź! U mnie bez zmian- jak na razie nie chcę zrezygnować z wyjazdów do Niemiec!! Może na "stare lata" zamieszkam z kimś ale będzie to raczej kobieta bo z facetem to bez podtekstów seksualnych to chyba niemożliwe?? Prędzej czy później oni chcą a czasem już nie mogą.... Pozdrawiam!!
No, to fakt, ale ja też bym nie zamienił kobiety na faceta.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Samotny jak bezdomny? - komentarze Basia. Ogólny 15 03-02-2018 20:57
Rozstania i powroty, czyli znowu razem! Style Miłość, przyjaźń, związki, samotność 0 28-07-2008 13:42
Rozstania i powroty, czyli znowu razem! Style Różności - wątki archiwalne 0 28-07-2008 13:39
Damą być Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 83 12-04-2008 15:49
60 w Skali Beauforta - młodzież i seniorzy razem - komentarze Dzidka Ogólny 48 10-08-2007 17:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.