menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-03-2013, 22:45
labella labella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Warszawa, woj. mazowieckie, Polska
Posty: 6
Domyślnie opieka nad starszą osobą - opcje


Stanęliśmy z mężem przed trudną decyzją oddania babci do domu opieki. Babcia wymaga całodobowej opieki ze względu na postępującą demencję i pogarszające się ogólne zdrowie (babcia ma 89 lat). Bardzo mnie boli konieczność oddania jej pod opiekę obcych ludzi, ale nie mamy wyjścia (praca, dwójka dzieci, niewielkie mieszkanie). Jakie są inne opcje? W tej chwili dwa razy dziennie do babci przychodzi opiekunka z opieki społecznej, ale tak jak pisałam, babcia potrzebuje opieki całodobowej. Babcia mieszka w mieszkaniu dwupokojowym (jeden stoi wolny, mieszkanie nie jest własnościowe). Czy znajdą się osoby chętne do opieki w zamian za lokum i dodatkowe wynagrodzenie? Lepszy będzie dom opieki? Państwowy? Prywatny? Proszę o pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 17:03
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest dobry prywatny dom seniora - jeśli kogoś na to stać, bo nawet pobyt w pokoju dwuosobowym to wydatek rzędu 3.000zł miesięcznie (często nawet więcej), a w jednoosobowym to zazwyczaj co najmniej 3.500 zł (spotyka się nawet 4.500). Państwowe DPS-sy są trochę tańsze, ale też na ogół są gorsze, no i długo trzeba czekać na miejsce. Bardzo dużo informacji o konkretnych domach w wybranym rejonie znajdziecie Państwo na portalu www.domyopieki.pl.

Powodzenia - M
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 17:44
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Moim zdaniem - lepszym rozwiązaniem jest znaleźć opiekunkę, która zamieszkałaby z Babcią. Na pewno nie będzie to kosztować 3000 zł, poza tym Babcia będzie jednak u siebie, w znanych sobie warunkach, opiekunka będzie tylko dla Niej. A w domu opieki - ilu podopiecznych ma jedna opiekunka ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 18:14
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał madera1938
opiekunka będzie tylko dla Niej. A w domu opieki - ilu podopiecznych ma jedna opiekunka ?

Zdania tu są podzielone. Każda z tych opcji ma pewne wady i pewne zalety. Wielu uważa, że największym nieszczęściem niesprawnego seniora jest brak towarzystwa. Ten problem akurat DS rozwiązuje. W DS-ie jest też stały nadzór lekarsko-pielęgniarski, podczas gdy pielęgniarka w miejscu zamieszkania może być tylko przez parę godzin na dobę. Nadzór 24-godzinny we własnym domu kosztowałby o wiele więcej niż 3.000 zł. Obliczmy to. Najtańsze dyżury opiekunki, o jakich słyszałem, to 10 zł za godzinę w dzień i 20 zł w nocy. To daje ok. 300 zł na dobę, i to tylko w zwykłe dni, bo w weekendy jest drożej. Oczywiście, jak tych godzin jest dużo, to można uzyskać różne zniżki, ale i tak trudno byłoby się zmieścić w 5.000 zł na miesiąc.

Można też zakwaterować jakąś osobę do opieki na stałe w swoim mieszkaniu. Jeśli nie jest to zawodowa opiekunka, to takie rozwiązanie jest rzeczywiście o wiele tańsze, ale jest też BARDZO niebezpieczne i może mieć nieobliczalne konsekwencje, z utratą mieszkania włącznie.

Ja więc raczej widzę przewagę jakiegoś profesjonalnie prowadzonego Pensjonatu, ale nie zamierzam się zbyt ostro w tej sprawie spierać. Jak powiedziałem takie rozwiązanie ma zarówno dobre, jak i złe strony.

Pozdrawiam - M
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 18:26
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok


Można też zakwaterować jakąś osobę do opieki na stałe w swoim mieszkaniu. Jeśli nie jest to zawodowa opiekunka, to takie rozwiązanie jest rzeczywiście o wiele tańsze, ale jest też BARDZO niebezpieczne i może mieć nieobliczalne konsekwencje, z utratą mieszkania włącznie.


*

W tym konkretnym przypadku podano, że mieszkanie nie jest własnościowe, więc po odejściu najemcy - kto i co straci ?
Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że taka prywatna opiekunka nie będzie płaciła za mieszkanie, więc nie może być mowy o tak wysokim jej wynagrodzeniu.
Moi znajomi zakwaterowali w swoim domu taką stałą opiekunkę - towarzyszkę do Matki. Płacą jej 700 zł miesięcznie i obie strony są bardzo zadowolone. Oczywiście przedtem przeprowadzili żmudny "casting" osób chętnych, a decydujące zdanie w wyborze osoby miała Matka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 14-03-2013, 22:05
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Madero - zrobiliśmy cośmy mogli, tzn. wypowiedzieliśmy się zgodnie ze swoją wiedzą i doświadczeniem. Zobaczmy teraz, czy autorka wątku naszymi "ekspertyzami" w ogóle się zainteresuje.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 15-03-2013, 00:15
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał madera1938
W tym konkretnym przypadku podano, że mieszkanie nie jest własnościowe, więc po odejściu najemcy - kto i co straci ?
Poza tym trzeba wziąć pod uwagę, że taka prywatna opiekunka nie będzie płaciła za mieszkanie, więc nie może być mowy o tak wysokim jej wynagrodzeniu.
Moi znajomi zakwaterowali w swoim domu taką stałą opiekunkę - towarzyszkę do Matki. Płacą jej 700 zł miesięcznie i obie strony są bardzo zadowolone. Oczywiście przedtem przeprowadzili żmudny "casting" osób chętnych, a decydujące zdanie w wyborze osoby miała Matka.

Jeśli chodzi o towarzyszkę lub drobną pomoc przy pełnosprawnej w pełni osobie starszej to ok 700 zł lecz jeśli jest schorzenie poważne to opieka 24 h jest dużo droższa i mam wątpliwości czy znajdzie się ktoś co zgodzi się na podjęcie takiej pracy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 15-03-2013, 09:08
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artfilka
Jeśli chodzi o towarzyszkę lub drobną pomoc przy pełnosprawnej w pełni osobie starszej to ok 700 zł lecz jeśli jest schorzenie poważne to opieka 24 h jest dużo droższa i mam wątpliwości czy znajdzie się ktoś co zgodzi się na podjęcie takiej pracy.

W poście # 1 napisano, że chodzi o osobe z demencją i ogólnie pogarszajacym sie zdrowiem, co jest normalne w wieku 89 lat, nie było mowy o poważnym schorzeniu. Piszący rozważają możliwość oddania babci do domu opieki, gdzie wysokośc opłat, jak wiadomo, ma sie nijak do 700 czy 800 zł. Znajomi moi, o których pisałam mieli kilkanaście zgłoszeń osób chętnych; wybrali panią, która ze względu na swoje warunki (małe mieszkanie wspólnie z córką, zięciem i wnukiem) potraktowała to jako niemal dar losu. Do zapłaty dochodzi przeciez bezpłatne mieszkanie i wyżywienie . Obie kobiety doskonale sie rozumieją i tak jest juz 3-ci rok.
Nie zawsze przeciez u osoby podejmującej taka pracę jedynym kryterium jest wysokość zapłaty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 15-03-2013, 09:23
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie opieka

Cytat:
Napisał labella
Stanęliśmy z mężem przed trudną decyzją oddania babci do domu opieki. Babcia wymaga całodobowej opieki ze względu na postępującą demencję i pogarszające się ogólne zdrowie (babcia ma 89 lat). Bardzo mnie boli konieczność oddania jej pod opiekę obcych ludzi, ale nie mamy wyjścia (praca, dwójka dzieci, niewielkie mieszkanie). Jakie są inne opcje? W tej chwili dwa razy dziennie do babci przychodzi opiekunka z opieki społecznej, ale tak jak pisałam, babcia potrzebuje opieki całodobowej. Babcia mieszka w mieszkaniu dwupokojowym (jeden stoi wolny, mieszkanie nie jest własnościowe). Czy znajdą się osoby chętne do opieki w zamian za lokum i dodatkowe wynagrodzenie? Lepszy będzie dom opieki? Państwowy? Prywatny? Proszę o pomoc.
Witam!Może dobrym rozwiązaniem byłaby opieka tydzień na tydzień!!Tak jak ja z koleżanką wymieniałyśmy się u babci.Rodzina płaciła za 2 tygodnie 700 zł plus wyżywienie.Niestety babcia zmarła wczoraj w wieku 84 lat.Mieszkałysmy u niej w jednym pokoju i było nawet niezle.Pomyśl nad tym a co się tyczy kontaktów lekarsko pielęgniarskich to nie ma problemu lekarz z POZ przychodzi na wizyty domowe.Pozdrawiam ciebie i babcię!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 15-03-2013, 15:55
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał labella
Stanęliśmy z mężem przed trudną decyzją oddania babci do domu opieki. Babcia wymaga całodobowej opieki ze względu na postępującą demencję i pogarszające się ogólne zdrowie (babcia ma 89 lat). Bardzo mnie boli konieczność oddania jej pod opiekę obcych ludzi, ale nie mamy wyjścia (praca, dwójka dzieci, niewielkie mieszkanie). Jakie są inne opcje? W tej chwili dwa razy dziennie do babci przychodzi opiekunka z opieki społecznej, ale tak jak pisałam, babcia potrzebuje opieki całodobowej. Babcia mieszka w mieszkaniu dwupokojowym (jeden stoi wolny, mieszkanie nie jest własnościowe). Czy znajdą się osoby chętne do opieki w zamian za lokum i dodatkowe wynagrodzenie? Lepszy będzie dom opieki? Państwowy? Prywatny? Proszę o pomoc.

Przepraszam Cię, spróbuj pomyśleć, jak Ty byś się czuła będąc na jej miejscu i podejmij decyzję. Dla mnie przodkowie, bez względu na wiek, płeć, stan zdrowia, stan posiadania zasługują na najwyższy szacunek i troskę. Dla babci zapewne bardziej liczy sie obecność bliskiej osoby niż standard, w którym będzie dopełniac swojego kresu. Trzymam kciuki za Twoją (Waszą) decyzję i za babcię. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 01-09-2013, 14:10
beata1967 beata1967 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: gora dolnoslaskie polska
Posty: 2
Domyślnie

Jezeli ogloszenie aktualne prosze o kontakt tel.609 150 617.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 19-09-2013, 10:16
labella labella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Warszawa, woj. mazowieckie, Polska
Posty: 6
Domyślnie

Witam serdecznie,

bardzo dziękuję za odpowiedzi. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na opiekunkę, która przychodzi do babci na 8h dziennie. Nie mieliśmy serca oddać babci do domu opieki, choć przyznam opiekunka w moim mniemaniu wcale nie równa się lepszej opiece. Wymienialiśmy opiekunkę już dwa razy, ale chyba w końcu trafiliśmy na odpowiednią osobę. Pani też jest starsza, ale sprawna, prosta w obyciu, ale nadrabia wielkim sercem a i babcia bardzo przychylnie się o niej wypowiada. Kosztuje nas to 2000 zł miesięcznie. Na dzień dzisiejszy to wystarcza, ale mi osobiście przeszkadza myśl, że jest czas kiedy jest sama. U mnie w rodzinie o seniorów dba się w inny sposób, są w domu, przy rodzinie. Ale to na wsi, a my mieszkamy w Warszawie. W mieszkaniu z dwójką dzieci i psem. I jak sobie w takiej sytuacji radzić? Poza tym dwóch synów babci nie bardzo sprawdzają się w swojej roli . . . Przykro mi jak na to patrzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 00:11
marek525 marek525 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 3
Domyślnie Domy opieki dla seniorów

Opiekunka przebywająca 24h wydaje się najrozsądniejszym rozwiązaniem, z tym, że z drugiej strony taka opiekunka kosztuje. Do otrzymywanego wynagrodzenia musimy doliczyć ZUS i nie wiem, czy to będzie najtańsze i najlepsze rozwiązanie. Można oczywiście skorzystać z agencji pracy, ale wówczas będzie jeszcze drożej, choć bez kłopotów związanych z papierkami. Podpisuje się umowę i płaci co miesiąc rachunki. Dom seniora też jest jakimś rozwiązaniem. Znam seniorów, co z tej opcji skorzystali i nie żałują, choć kogo u nas w Polsce stać na płacenie ok 3 tys miesięcznie? Z tego wynika, nie ma dobrych rozwiązań, najlepszym wydaje się pobyt u swojej rodziny, taka jest polska rzeczywistość, przeciętny Kowalski, emeryt nie ma pieniędzy.
http://mypolonia.pl/index.php/pl/domy-seniora
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-05-2014, 09:42
Anna55 Anna55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2014
Posty: 1
Domyślnie

można zabrać osobę starszą do siebie i zatrudnić dochodzącą panią do pomocy lub/i pielęgniarkę w zależności od potrzeb.


agencja opiekunek warszawa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 29-05-2014, 08:59
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie opieka

Cytat:
Napisał labella
Stanęliśmy z mężem przed trudną decyzją oddania babci do domu opieki. Babcia wymaga całodobowej opieki ze względu na postępującą demencję i pogarszające się ogólne zdrowie (babcia ma 89 lat). Bardzo mnie boli konieczność oddania jej pod opiekę obcych ludzi, ale nie mamy wyjścia (praca, dwójka dzieci, niewielkie mieszkanie). Jakie są inne opcje? W tej chwili dwa razy dziennie do babci przychodzi opiekunka z opieki społecznej, ale tak jak pisałam, babcia potrzebuje opieki całodobowej. Babcia mieszka w mieszkaniu dwupokojowym (jeden stoi wolny, mieszkanie nie jest własnościowe). Czy znajdą się osoby chętne do opieki w zamian za lokum i dodatkowe wynagrodzenie? Lepszy będzie dom opieki? Państwowy? Prywatny? Proszę o pomoc.
Witam!Chciałabym opowiedzieć o opiece w Polsce,a potem za granicą.Zajmowałam się całe życie opieką,więc informacje będą ze zródła!W kraju średnio pensja miesięczna wynosi 1500 zł +wyżywienie i mieszkanie.I w cięższkich stanach to praca zmianowa,tydzień na tydzień.Albo jeżeli opiekunka jest jedna to raz w m-cu ma 2,3 dni wolnego.W Grecji to praca za 600 euro+te same warunki.Ale bez wolnego.Tylko,Ze trwa ok.3 miesiące a potem zmiana opiekunki.Bo to obciążenie psychiczne przede wszystkim!A piszę to bo jestem zainteresowana tą pracą.Mogłabym zamieszkać z podopieczną przez 5,6 miesięcy.Pozdrawiam.Danuta.Mogę podać adres e-mailowy:danutapledziewicz@wp.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 30-05-2014, 15:38
bylamtu bylamtu jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Posty: 9
Domyślnie

Nam się udało znaleźć opiekuna dla naszej babci na stronie http://www.emcare.pl/. Bardzo profesjonalna agencja mieliśmy do wyboru kilkunastu kandydatów, z których wybraliśmy tego najlepszego.. wybór był trudny bo wszyscy spełniali nasze oczekiwania trzeba poświecić trochę czasu żeby wybrać tą odpowiednia osobę do opieki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 13-09-2014, 21:35
Basko Basko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 374
Domyślnie

Cytat:
Napisał bylamtu
Nam się udało znaleźć opiekuna dla naszej babci na stronie http://www.emcare.pl/. Bardzo profesjonalna agencja mieliśmy do wyboru kilkunastu kandydatów, z których wybraliśmy tego najlepszego.. wybór był trudny bo wszyscy spełniali nasze oczekiwania trzeba poświecić trochę czasu żeby wybrać tą odpowiednia osobę do opieki.

szkoda, ze to nie moje województwo....ja także potrzebuję opiekunki do osoby starszej, schorowanej....10,00 zł za godzinę to dużo, tym bardziej, ze Babcia nie potrzebuje opieki non stop....trzeba przyszykować jedzenie, nakarmić ją, oporzadzić(umyć, przebrać) i później zostać na noc...caly koszt , tylko przez miesiąc wyniosłby ponad 6 tyś. złotych, tym bardziej, że opiekunka mialaby 6 godz. wolnego i pełne wyżywienie...

Jeśli warto wspomnij. Jeśli nie – zapomnij
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 19-09-2014, 17:49
zygmunt55 zygmunt55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: lublin
Posty: 5
Domyślnie

Czy może chodzić do na półsprawnej r:cistli pielęgniarka środowiskowa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 21-02-2015, 13:11
kozlowsky kozlowsky jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Leszno
Posty: 2
Domyślnie

tutaj macie ciekawy artykuł na temat opieki nad osobą starszą - http://starsirodzice.pl/prywatna-opieka-dla-seniora, zachęcam do lektury. A poza tym to wiem niestety jak ciężko jest znaleźć DOBRĄ opiekunkę.. ja zatrudniłem dwie do opieki nad moją mamą i obie wydały mi się niestety bardzo niekompetentne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 29-06-2015, 10:50
michalek1950 michalek1950 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2015
Miasto: Koszalin
Posty: 1
Domyślnie teleopieka

Zagadnienie poruszone w temacie odzwierciedla problem z jakim boryka się pokolenie polskich seniorów, czyli brak możliwości pełnego zaopiekowania się grupą osób starszych / niedołężnych przez swoich bliskich. Żyjemy w czasach, gdy wiele osób pracuje kilkanaście godzin na dobę i nie ma fizycznej możliwości podjęcia opieki nad swoją bliską osobą, koszty domu opieki zaś niejednokrotnie przekraczają cały budżet jakim dysponuje gospodarstwo domowe. Rozsądną opcją wydaje się być teleopieka nad taką osobą, nieograniczająca się jednak jedynie do możliwości wciśnięcia guzika w przypadku pogarszającego się stanu zdrowia. Sam guzik, nie oszukujmy się - da niewiele, w sytuacji gdy osoba, nad która sprawujemy pieczę zemdleje, lub gdy wypadek wydarzy się gdy guzik jest odłożony i znajduje się on poza zasięgiem rąk pacjenta. Odpowiednim rozwiązaniem dla takiej grupy osób jest rozwiązanie, które oferuje m.in.firma Revoapp z Koszalina czyli kompleksowa, całodobowa teleopieka, sprawowana przez zespół specjalistów monitorujących pacjenta przez specjalnie dedykowane urządzenie (będące połączeniem telefonu, tableta wyposażone w specjalnie przygotowaną, niesamowicie łatwą w obsłudze aplikację, umożliwiającą seniorom także rozmowę z bliską osobą, połączenie wideo, kalendarz, czy przesłanie zdjęcia osobie bliskiej) odpowiadające za bezpośredni kontakt z teleopiekunami oraz połączone z siecią kamer oraz specjalnych czujników zainstalowanych w całym domu osoby niedołężnej. Sensory dopasowywane są specjalnie pod potrzeby monitorowanego, najpopularniejsze funkcje to pomiar ciśnienia, tętna, ruchu, stężenia dwutlenku węgla w domu, czy temperatury, istnieje jednak możliwość dopasowania sensoru pod indywidualne potrzeby pacjenta. Jako, że nie chcę uprawiać kryptoreklamy, proponuję odnaleźć firmę Revoapp w najpopularniejszej na świecie przeglądarce internetowej, oraz porównać jej ofertę z ofertą konkurencji. Dodam, iż nadzór nad osobą wymagającą opieki prowadzą zdalnie opiekunowie, sprawujący swoją rolę w sytuacji zagrożenia przez wezwanie odpowiednich służb, opiekunki "praktycznej" czy specjalisty np.od energii elektrycznej, dzięki kamerom rozmieszczonym w domu pacjenta, może to jednak robić także dzięki specjalnej aplikacji na system android każda osoba bliska nawet mając przysłowiowe pięć minut wolnego. Osoba ta będzie mieć dostęp nie tylko do kamer ale i sieci sensorów oraz powiadomień dedykowanych osobie niedołężnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opieka nad osobą starszą Józefa54 Różne 4 25-11-2011 11:08
Opieka nad starszą osobą mila_teresa Praca, wolontariat 1 25-11-2010 18:00
Opieka nad starszą osobą kamilaw-k Praca, wolontariat 2 02-10-2010 10:45
Opieka nad osobą starszą 71aska Praca, wolontariat 0 12-03-2009 18:01
opieka nad starszą osobą monik87 Praca, wolontariat 0 28-11-2008 12:53

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.