menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #381  
Nieprzeczytane 27-03-2017, 20:57
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Wygląda na to, że jest wymagane szyfrowanie portali?
Nie, Weroniko.
Tu Mozilla wyjaśnia, że chodzi o to, by na takich stronach nie podawać numerów kart kredytowych, danych osobowych, haseł itp., czyli tego, co podajesz w banku, sklepie i na podobnych im stronach.
https://support.mozilla.org/t5/Ochro...ach/ta-p/28199
A że podają to przy portalach dyskusyjnych... Podejrzewam, że dla ułatwienia sobie życia. Nie ma kłódki, adres nie zaczyna się od https - po co się wczytywać, łatwiej łupnąć ostrzeżenie.



Naprawdę nie ma czym się zamartwiać i wszędzie widzieć diabła
Co Ci skradną na KSC? Treść postów jest widoczna dla wszystkich, i tych niezalogowanych też.
A hasło do logowania dobry haker może zdobyć i wtedy, kiedy jest kłódka. Ale znowu zapytam: po co?

Powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #382  
Nieprzeczytane 27-03-2017, 21:15
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Do Dancia

Sprawa wyjaśniła się:

"Jest to poprawne działanie programu, ponieważ strona nie posiada usługi połączeń szyfrowanych, która służy do szyfrowania danych podczas logowania".
- Taką odpowiedź otrzymałam od antywirusa "Kaspersky". Wygląda na to, że jest wymagane szyfrowanie portali?
Pozdrawiam.

Weroniko dzięki piękne za info , troszkę uspokoiłam się .
Wczoraj chyba odkryłam , że ktoś mi wyłączył Adblocka
i że to przez to jest takie info , włączyłam ale nadal mam
to samo ..... Chyba nie będę zwracać uwagi na takie
komunikaty . W końcu to portal nasz a nie bankowość bo
tam zareagowałabym natychmiastowo . Pozdrawiam .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #383  
Nieprzeczytane 28-03-2017, 11:50
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 760
Domyślnie

Weroniczko. Spróbuję coś wyprostować w Twoim problemie.
Może się uda .

Na początku napisałaś:
"Ja też tak myślałam.
Za wcześnie cieszyłam się. Niestety, wszystko wróciło do początku. Znów mam informacje podczas logowania: "Połączenie nie jest zabezpieczone,dane logowania mogą zostać przychwycone". Tylko, że już wiem czyja to sprawka.
Po odinstalowaniu starej wersji FF i zalogowaniu nowej wersji 51,0(tak mi doradził serwisant) miałam zaznaczone w Opcje "wymagaj potwierdzenia". Wczoraj FF zgłaszała nowe aktualizacje ale ja nie wyraziłam zgody. Mimo wszystko FF zaktualizowała do 52.01. Okazało się, że nie miałam odznaczonych "aktualizacje w tle", w Opcje. I dowiedziałam się jeszcze czegoś nowego: Mozilla Maintenance Service działa tylko wówczas, gdy..."
itd, itd, itd. Zabrnęłaś w szczegóły...

A Tobie chodzi o to, że przy logowaniu pojawia się w tabelce ?:
"
Połączenie nie jest zabezpieczone,
Wprowadzone dane logowania mogą..
".

Nic nie trzeba kombinować, tylko kliknąć na dole na swój nick, (czyli stefan u mnie).
O, tutaj:



Pojawia się natychmiast wykropkowane hasło:


Kliknij "Zaloguj się", i masz z głowy.
Tylko warunek:
- w Opcjach FF trzeba mieć zaznaczone "Zachowanie danych logowania.."
Dobrze by też było mieć Dodatek "Saved Password Editor".

Kochani, a po co tak komplikować z aktualizacjami FF ?
Przecież wystarczy zaznaczyć w Opcjach "Instaluj optymalizacje automatycznie..."
I wersja 52-ga sama wchodzi.

To co tu napisałem może być nieaktualne o ile nie pokapowałem o co Wam chodziło.
Wtedy przepraszam.

Pozdrawiam serdecznie.
Danciu, czekałem. Masz kłopoty. To już nie pisz.
Ja mam inne, swoje...

Ostatnio edytowane przez Stefan : 29-03-2017 o 11:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #384  
Nieprzeczytane 29-03-2017, 16:20
Joanna49W.'s Avatar
Joanna49W. Joanna49W. jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: xxxxxxxxx
Posty: 324
Domyślnie Przeglądarka

W moim laptopie, na jednym z portali społecznościowym ukazuje się coś takiego:Strona spowalnia działanie przeglądarki. ------------- zatrzymaj ją --- zaczekaj. Nie mogę wtedy nawet przeciągnąć strony. Czy jest możliwe że to wirus zaatakował? Dlaczego tylko na jednym z portali tak się dzieje?
Może ktoś mi pomoże rozwikłać ten problem!
Z pozdrowieniami.J.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #385  
Nieprzeczytane 04-04-2017, 00:09
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

[IMG]Danciu, czekałem. Masz kłopoty. To już nie pisz. Ja mam inne, swoje...[/IMG]

Janku , próbowałam Ci odpisać na GG ale nie wpuszcza mnie
tam , nie wiem dlaczego .
Odpiszę Ci na PW , pozdrawiam..
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #386  
Nieprzeczytane 04-04-2017, 06:08
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Dancia

Danusiu: często zawieszał mi się najnowszy GG na Windows 7- ale może tylko u mnie? Ostatnia wersja jaka poprawnie działała to GG 7.7. Teraz na W10 odinstalowałem GG całkiem i mam tylko rozszerzenie jak na zrzucie. W prawym górnym rogu Firefoxa jest widoczne słoneczko i po kliknięciu i zalogowaniu mogę normalnie pisać. A gdy jest wiadomość to przy słoneczku jest cyferka i na dole ekranu skrócona treść. Jeśli często masz takie problemy z GG to wypróbuj to rozszerzenie- zawsze możesz usunąć. Pozdrawiam.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #387  
Nieprzeczytane 07-04-2017, 00:13
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 171
Domyślnie

Franiu jesteś kochany jak zawsze , dziękuję Ci za dobrą radę i serducho ale nocka święta i już nie myślę..
W weekend prześledzę wszystko a na tę chwilę dziekuję
i ślę przyjacielskie buziaki .......
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #388  
Nieprzeczytane 14-11-2017, 17:11
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Najnowszy Firefox

Przyszedł dzisiaj- wersja 57 Quantum. Ale duuużo rzeczy pozmieniali w wyglądzie i zabrali kilka ważnych rozszerzeń- u mnie 4 zabrali. Szkoda mi ich- może jakieś zamienniki znajdę, albo tamte naprawią i przywrócą. Menu całkiem pozmieniane- trzeba się przyzwyczajać do nowego Ale podobno ma być szybsza- czas pokaże.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #389  
Nieprzeczytane 14-11-2017, 23:59
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Mnie też zmienili Firefoxa w W7, ale najgorsze jest to, że zlikwidowali mi FastDial z programami? Teraz szukaj wiatru w polu? Jestem wkurzona.
Zupełnie nowy program, trzeba się od nowa uczyć. Nie podoba mi się. Czy można to cofnąć w jakiś możliwy prosty sposób, bez zakłóceń?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #390  
Nieprzeczytane 15-11-2017, 09:24
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do:Weronika

Pewnie by się dało cofnąć, np. pobierając od nowa wersję 56.02- ale czy to ma sens? Do tamtej wersji już łatek nie będzie i z czasem pojawią się problemy np. w banku- każą przejść na nowszy Firefox. U mnie głównym problemem jest to że mam baaardzo dużo plików typu .maff zapisanych w nie działającym rozszerzeniu Archive i teraz nie mam ich czym otworzyć Napisałem o tym na polskim Forum Mozilla ale na razie nikt się nie odezwał- nie wiem nawet czy ktoś z twórców przeglądarki to czyta. Może 2 tygodnie temu miałem komunikat żeby pliki typu .mht przekonwertować na .maff bo nie będą działać. Było takie narzędzie i tak zrobiłem- więc byłem pewny że .maff zostanie a oni zrobili ze mnie idiotę i zabrali. Te strony co przeglądałem na Chrome to zapisywałem jako .pdf z opcji DRUKUJ, z tymi problemu nie mam, ale to na ogół więcej miejsca zajmują na dysku.
Liczę na to że ktoś coś poprawi albo zrobią jakieś rozszerzenie i że będzie dobrze.
Jeśli chodzi o Fast Dial to w ZAKŁADKACH adresy zostały, ale to nie to samo co było.
Na razie zająłem się wyglądem- starałem się upodobnić przeglądarkę do poprzedniej wersji i częściowo mi się to udało- mam tak jak na zrzucie.
A i GUUUZIK!!!! wcale nie wydaje mi się że jest szybsza, na temat bezpieczeństwa się nie wypowiadam bo nic nie wiem.
Pozdrawiam serdecznie.

__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #391  
Nieprzeczytane 15-11-2017, 14:03
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Do Frasag

Masz rację, za chwilę będzie dostosowanie do banku...itd.
Pozdrawiam i pomimo przeszkód życzę nam pogody ducha.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #392  
Nieprzeczytane 15-11-2017, 14:05
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Wprawdzie mnie ten problem nie dotknął, bo nie używałem nigdy plików maff, ale jak piszą mądrzy ludzie – można je konwertować do PDF.
Być może to w czymś pomoże:

https://pl.pdf24.org/maff-2-pdf.html

A ten nowy FF sprawia na mnie korzystne wrażenie jeśli chodzi o funkcjonalność. Moich dodatków mi nie skasował. Niektóre już wcześniej zdążyły się przystosować, a inne jakoś ocalały.

__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #393  
Nieprzeczytane 15-11-2017, 14:30
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do:Frat

Dziękuję Ci za poradę Ale niestety- nie przyda mi się, bo trzeba plik .maff najpierw otworzyć przed zapisaniem, a na razie nie ma czym. Samo otwarcie by mi wystarczyło bo wtedy zawsze u góry pojawiał się link do strony źródłowej i można by się przerzucić na Chrome z tym linkiem i zapisać PDF z opcji DRUKUJ- tak robiłem, bez żadnych dodatkowych programików. Albo można sobie same linki zapisać w osobnym folderze. Ale się nie otwiera, no i na razie kaputt. Ale liczę że ktoś naprawi to rozszerzenie Archive albo zrobią jakieś nowe- dlatego na razie nic nie kasuję. Ale jeszcze wypróbuję ten drugi programik CONVERTER- może coś z tego będzie- oby... Jeszcze raz dziękuję za odzew i pozdrawiam.

UZUPEŁNIAM:
Niestety, i Converter nie daje rady- mam komunikat błędu. Na razie zostawiam to z nadzieją że mądrzejsze głowy coś wymyślą.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)

Ostatnio edytowane przez frasag : 15-11-2017 o 14:42.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #394  
Nieprzeczytane 15-11-2017, 20:01
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Do Frasag
Nie znam się na plikach maff
i nie wiem czy dobrze rozumiem ale znalazłam takie strony:
http://www.file-extension.info/pl/format/maff
http://www.file-extension.info/pl/downloads/firefox
Czy o to chodzi?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #395  
Nieprzeczytane 15-11-2017, 22:38
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do:Weronika

Dziękuję Ci za te linki. Próbowałem wejść tylnymi drzwiami- tzn. pobierając pokrewną Firefoxowi przeglądarkę SeaMonke w wersji portable- (to te linki od Ciebie zalecają) i to rozszerzenie do niej- ale rozszerzenie nie chce się zainstalować. No trudno- będę czekał z nadzieją że może sama Mozilla coś z tym zrobi. A jeśli nic nie zrobią to zawsze pozostaje Google- dam radę, głowa do góry!.
Pozdrawiam Cię.

Uzupełniam:
Ale jeszcze spróbuję w wolnej chwili pobrać portable FF 56 i to rozszerzenie Archive- tylko po to żeby tamte linki odczytać, a później zapiszę sobie jako PDF.

Uzupełniam:
Chyba dam radę- pobrałem portable Firefox ESR v.52 i rozszerzenie Archive do niego. Wszystko po angielsku ale metodą prób i błędów doszedłem co robić. Już otworzyłem ok. 10 plików .maff i zapisałem linki. Pozostało ok. 100- robota głupiego ale dla mnie to ważne pliki i powolutku do przodu.
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)

Ostatnio edytowane przez frasag : 16-11-2017 o 11:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #396  
Nieprzeczytane 16-11-2017, 13:04
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 760
Domyślnie

Jednak dużo namieszali w tej ostatniej wersji Firefox 57.
Pracują nad poprawą, w tym kompatybilności.
Najwięcej w dodatkach. Wielu ludzi mówi, że właśnie dodatki trzymają ich głównie w Firefoksie.
Z sześciu zostały mi cztery dodatki.
W menu Dodatki dodali wykaz usuniętych dwóch jako "Przestarzałe rozszerzenia".
Te moje dwa to Saved Password Editor i Tab Mix Plus:



To bardzo przydatne dodatki. Jak widać proponują możliwość wyszukania zamienników. Ale to bardzo dużo czytania. Wybrania i dopasowania do swoich potrzeb. A ja nie mam czasu, (i zdrowia) żeby dużo czytać i kombinować.
Pewnie się bez nich na razie obejdę. Poczekam.
Oprócz dodatków są i inne "niespodzianki". Na przykład:
- menu główne FF (File, Edit ..... Tools, Help) jest w j. angielskim. Tylko ono.
- nowe karty wskakują na pasek na aktywną, zamiast obok, (to pewnie Tab Mix Plus załatwi). Muszę używać ppm.
- skrót klawiszy F11+Fn (do trybu pełnego ekranu) nie działa.

Jest porada/instrukcja jak wrócić do wersji starszej, np. do 56.0.2.
Może spróbuję. A może nie warto. Więc poczekam.

Do Franka-frasaga.
Widzę, że jesteś na forum mozillapl.org.
Jest tam bardzo dużo nt. zmian w wersji Firefox 57.
Np. wątek "Duże zmiany w Firefoksie 57 - dodatki, wygląd" - https://mozillapl.org/forum/viewtopic.php?f=15&t=49254
Odpowiedź z Cytowaniem
  #397  
Nieprzeczytane 16-11-2017, 13:22
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie Dzień dobry!

A może popróbować starego znajomego Unzip. Bo piszą, że pliki .maff to po prostu pliki .zip...
http://maf.mozdev.org/

Udanego działania,
jesion
Odpowiedź z Cytowaniem
  #398  
Nieprzeczytane 16-11-2017, 13:42
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Jesion

Dziękuję Ci za wskazówkę. Większość moich plików już odszyfrowałem tak jak wcześniej opisałem- pobierając starszą wersję FF portable i "stare" rozszerzenie. Chodziło mi tylko o adresy źródłowe. Kilka plików wypadło- nie aktualny adres- trudno. Pozostało mi jeszcze może 25 do otwarcia. A potem mając adresy zmienię domyślną z FF na Chrome- następnie otworzę tam te adresy i z opcji DRUKUJ w Chrome zapiszę je jako PDF. NIGDY WIĘCEJ nie typowych plików typu .mht, .maff itp.!!! .Pozdrawiam wszystkich odwiedzających wątek i udzielających wskazówek.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #399  
Nieprzeczytane 17-11-2017, 10:39
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Wchodzę z postem nie na temat wątku,
bo chyba nie warto na kilka postów zakładać nowego wątku.

Trzymam się FF głównie dlatego, że tylko on powiększa mi tekst
nie powiększając całej strony.
Nie wiem, dlaczego ani Chrome, ani Opera nie dają takich możliwości, jak Firefox, ale ja nie o tym.

Moje pytanie dotyczy przeglądarki Edge tkwiącej w systemie W10.
Czasami z niej korzystam, bo ma wbudowany słownik i nie muszę kłopotać się o dodatki i inne wodotryski.
Poza tym nie szaleje z aktualizacjami co chwila, jak FF.
Googlałam recenzje i wygooglałam stosunek 'może być' : 'nigdy w życiu' mniej więcej 55 : 45.
Nie mogę jednak polegać na mojej umiejętności czytania, bo nie wszystko rozumiem, kiedy gadają na forach znawcy tematu.
Stąd moje pytanie: czy ktoś ją zna, a jeśli tak, co o niej sądzi?

A pytam, bo pamiętam zastrzeżenia do Internet Explorer, dotyczące niebezpiecznych dziur i niedoróbek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #400  
Nieprzeczytane 17-11-2017, 11:10
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Alsko

Witaj Alu
Czasem jej używam, ale niezbyt często. Wydaje mi się że jednak jest ślamazara jak żółw, choć nie zawsze. Są strony, które na innych przeglądarkach gorzej lub źle wyglądają- np. Rzeczpospolita- i wtedy korzystam z Edge. Tylko dodałem tam blokera Ublock origin ze Sklepu zamiast adblocka- jest bardziej skuteczny. Ale widzę też minusy- powiększanie tekstu- jakoś małe te literki na wielu stronach, np. na Onet- jest jako- tako przy +140 ale jak dam więcej to strona się deformuje. Mało ją znam i mało używam dlatego na razie tyle uwag mam.
Pozdrawiam Cię.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przeglądarka internetowa Firefox3. Działanie. Jakie Dodatki. Sanna eSenior 84 21-06-2010 12:37
Przeglądarka internetowa Firefox3. Działanie. Jakie Dodatki. Stefan eSenior 0 28-11-2008 18:22
Mam problem z przeglądarką Firefox 3.0.1. Stefan eSenior 2 27-08-2008 21:01
Telewizja internetowa krise1 Różności - wątki archiwalne 1 21-01-2007 16:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.