menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Dom, wnętrza, ogród
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 15-03-2009, 23:16
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15 817
Domyślnie Moi niechciani "goście" na działce...

to nornice. Chyba już wszystkiego próbowałam, były świece dymne, karbid,czosnek,nafta i nic nie pomaga. Ktoś mi poradził żeby polubić, bardzo chętnie, ale jak je polubić kiedy chodzenie po działce "grozi śmiercią lub kalectwem": Nogi zapadają się w korytarze, rośliny podkopane wiszą prawie w powietrzu. Może ktoś podpowie mi w jaki sposób wyprosić moich "gości", będę wdzięczna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 08:00
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Stosowałam szmatki nasączone lizolem,wyniosły się ale co jakiś czas próbują wrócić.W sklepie ogrodniczym mówili o kulkach naftaliny,podobno ten zapach też odstrasza.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 16:31
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

U nas na kilku działkach byly nornice, kiedy przywieziono świeży obornik, plagę nornic mieliśmy wszyscy po sąsiedzku, póżniej doradzono nam żeby posadzić cesarską koronę, więc wszyscy posadzilśmy / nieladnie pachnie/ sąsiadka wprowadziła na stałe koty i skończyły się nornice, z tym ,że koty były bardzo mało karmione, więc polowały na nornice, które często wyciągały z ziemi. Nie wiem czy to jest sposób, ale teraz od 2 lat nie ma wogóle nornic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 20:12
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Kocham ogrody , dzialki sady i wszystko co pachnie zielenią .
Uwielbiam tam leniuchować a nie pracować .
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 21:27
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

lubię swoją działkę ,u nas jeszcze nie widać oznak wiosny a tu znów przepowiadają zimę,a tak liczyłam na powiew dobrej aury nie udało się,trudno czekam na lepsze ,tylko dlaczego coraz częściej mi się to zdarza??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 21:51
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie Pierwszy dzień wiosny już w sobotę!

A mój ogród już żyje,wyszły z ziemi tulipany,żonkile,narcyze,fiołki/te nawet kwitną/,bratki i orliki,floksy i inne.Wszystkie iglaki i zimozielone nabierają świeżej zieleni i codziennie pracuję /gdy nie pada/w ogrodzie.
Zapach ziemi jest równie upajający jak zapach kwiatów!
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 22:09
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

Agnieszko pięknie to opisałaś,zapach ziemi też uwielbiam zwłaszcza na wiosnę,ziemia pachnie różnie w zależności od pory dnia,roku nawet w zależności od naszego nastroju
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 16-03-2009, 23:18
nektarynka's Avatar
nektarynka nektarynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: woj.kujawsko-pomorskie
Posty: 5 192
Domyślnie Witam, Do Elik 13

Piszesz o nornicach,że nie Możesz sobie poradzić ja to znam
walczyłam cały czas z tym ,nie wiem wszystkich metod próbowałam ,w sklepie ogrodniczym kupowałam taki płyn kret bardzo śmier,przechodzi zapach tylko w rękawiczkach i nalać w otwór i zasypać ziemią ,drugie to w otwór nakładłam sierści jak czesałam psy i to samo zakryłam ziemią ,a nocy mój kot wychodził na łowy ale cwany nie zjadał tylko zostawiał coś pomogło to Próbuj życzę powodzenia ale ta sierść dobra ale czy Masz psa? aż do skutku ,to samo na krety robiłam wyniosły się sporadyczne przypadki są
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 22:25
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie Potwierdzam !

Sierść z psa jest skuteczna,a teraz na wiosnę będzie jej pod dostatkiem.Powodzenia w walce z "kopaczami".
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 17-03-2009, 22:38
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15 817
Domyślnie emko46 jakempo i nektarynko

Witam i bardzo dziękuję za rady. Z tego co widzę to jeszcze nie "walczyłam" lizolem i kulkami naftaliny, no i korona cesarska mi pozostała o której też już gdzieś czytałam. Czekam aż się zrobi bardziej wiosennie. Psa niestety nie mam, a moje miejscowe koty jakieś leniwe. Metody które do tej pory stosowałam pomagały na krótki czas, a potem nornice wracały ze zdwojoną siłą. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 13:37
Gocha60 Gocha60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 23
Domyślnie

Dla mnie działka to odskocznia od rzeczywistości… Koi myśli i praca taka sprawia samą przyjemność… Już nie mogę się doczekać wiosny, kiedy mogłabym się zająć ogrodem i moimi sadzonkami….
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 15:12
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 851
Domyślnie

Uważm, ze na krety i nornice najlepszy jest hałas. Wtykam w ziemię metalowe pręty na które można zakładać puste plastikowe butelki, puszki po piwie lub blaszki na sznurku. Wszystko to pod wpływem wiatru uderza o pręt i drgania przenoszą się do ziemi i skutecznie odstraszają gryzonie.
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 15:21
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał maluna21
Uważm, ze na krety i nornice najlepszy jest hałas. Wtykam w ziemię metalowe pręty na które można zakładać puste plastikowe butelki, puszki po piwie lub blaszki na sznurku. Wszystko to pod wpływem wiatru uderza o pręt i drgania przenoszą się do ziemi i skutecznie odstraszają gryzonie.


Nie rozumiem co wam przeszkadzaja krety? One nie zywia sie korzeniami a dzzownicami i innymi pedrakami .. Ryja to fakt ale w ten sposob spulchniaja glebe

Ja lubie krety , sa sliczne i maja mieciutka sierc
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 20-03-2009, 15:33
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 448
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Nie rozumiem co wam przeszkadzaja krety? One nie zywia sie korzeniami a dzzownicami i innymi pedrakami .. Ryja to fakt ale w ten sposob spulchniaja glebe

Ja lubie krety , sa sliczne i maja mieciutka sierc
też mi nie przeszkadzają ,niekiedy w czasie swoich wędrówek potrafią wykopać młode sadzonki ale co tam,lubię ich kopczyki i ich podziemny świat
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 22-03-2009, 12:13
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Czasem jeden kret moze zrobic spustoszenie w ogrodzie, co pare metrów kopiec, co rozsypię i wyrównam ziemię powstaje nastepny, mój trawnik wygląda przez to nieciekawie.Wolałabym pozbyc sie intruza, spróbuje z ta sirscią psa, moze pójdzie do sasiada?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 22-03-2009, 12:28
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 851
Domyślnie wiosna

A na działkach widać nadchodząca wiosnę i czuć jej zapach, chociaż jeszcze zimno
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 22-03-2009, 12:34
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Na mojej działce coraz ładniej, zakwitły żółte pierwisnki na 2 krzaczkach, ale roboty też co niemiara, czególnie,że wczoraj byli nieproszeni goście, urwali klódkę, narobili bałaganu w altance, chyba nic nie wzięli, ale roboty będę miała na tydzień. Czy u Was też złodziejaszki grasują?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 22-03-2009, 13:42
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Ale zaraz ..co z tą sierścią? mam ci ja jej dostatek z dwóch psów....jak to trzeba na te krety?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 22-03-2009, 14:14
nektarynka's Avatar
nektarynka nektarynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: woj.kujawsko-pomorskie
Posty: 5 192
Domyślnie @* *@* @ *@

Cytat:
Napisał Malwina
Ale zaraz ..co z tą sierścią? mam ci ja jej dostatek z dwóch psów....jak to trzeba na te krety?
Malwinko ,,,wiadomo że jest kopiec Zbierzesz ziemię czy Rozgarniesz i patykiem Natrafisz na ten otwór korytarz i tam Włóż sierści z piesków w miarę możliwości głęboko i Przysyp ziemią ,wtedy pójdzie krecik dalej i krzywdy mu nie robimy bo przecież są pod ochroną a najgorzej to na trawnikach wygląda ja mam spokój 3 lata teraz był jeden kopiec tylko, a miałam zawsze z 10 trzeba wszystkie zwierzaki pokochać nawet i te ,hi,hi,, pozdrawiam i życzę powodzenia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 22-03-2009, 14:53
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15 817
Domyślnie Witam

Nektarynko bardzo niewinnie wygląda ten Twój krecik mimo, że rozrabiają to lubię je bardzo w odróżnieniu do nornic. Idę do sąsiada po sierść... Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy lubicie zmiany w mieszkaniach? Ewunia Dom, wnętrza, ogród 124 22-06-2020 10:10
Czy lubicie Harrego Pottera? Bianka Książka, literatura, poezja 52 26-02-2020 14:28
Lubicie swoje synowe, swoich zięciów? Basia. Rodzina bliższa i dalsza 140 31-05-2010 08:17
Wiosna na działce. Jak przygotować podłoże - komentarze Grzechu Ogólny 4 20-05-2008 16:35
Czy ludzie będą na tyle zdrowi by pracować dłużej? - komentarze czort Ogólny 10 24-04-2007 22:01

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.