menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 22:08
alma54 alma54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Poznań, Wielkopolska, Polska
Posty: 2
Domyślnie

Uf! przeczytałam wszysto od dechy do dechy. Weszłam tu przypadkowo, bo coś słyszałam o odchudzaniu metodą grupy krwi i szukałam w necie informacji na ten temat. Ma AB rh+, po tej lekturze, to już sama nie wiem, czy się z tego cieszyć, czy nie. W sumie to jestem wszystkożerna, ale tradycjonalistka kuchni polskiej, a więc schabiki, zraziki, golonki,smażone mięsko wołowe, wieprzowe lub drób, oczywiście bigos, ale też ziemniaki z gzikiem, różne warzywa gotowane i surowe, dużo owoców, chleb, ryż, makaron. Za kaszą nie przepadam. Nie jadam natomiast żadnych nowości typu owoce morza (prócz ryb), baranina mi śmierdzi, królika jadłam w czasach wczesnej młodości, obecnie mam do królika uprzedzenia niczym konkretnym nieuzasadnine, ale nie jadam. Zdrowie mi dopisuje, więc chyba rzeczywiście jestem jakimś mieszańcem. Szkodzi mi tylko ewentualny nadmiar posiłku.
Pozdrawiam wszyskich, niezależnie od grupy krwi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #202  
Nieprzeczytane 23-11-2011, 22:34
Alina25 Alina25 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 46
Domyślnie

u mnie się to nie sprawdza, choć jadłam według wskazań z grupą krwi;
Odpowiedź z Cytowaniem
  #203  
Nieprzeczytane 30-10-2013, 07:25
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

Witam Wszystkich cieplutko w ten chłodny poranek.
Przypadkiem trafiłam na ten wątek, poczytałam i otworzyły mi się oczęta.
Jestem A1Rh + a moje chłopaki 0+ . Zawsze były między nami żywieniowe nieporozumienia. Usiłowałam ich przerobić na swoją modłę i zmusić do jedzenia warzywek, bezskutecznie zresztą. Byli i są mięsożerni - zdecydowanie- a ja zawsze preferowałam warzywka, zielonkę i kasze (nie pogardzę nabiałem i mlekiem pod różnymi postaciami ale mięsko - fe!).
Po przeczytaniu powyższych postów nareszcie rozumiem skąd brały się te preferencje żywieniowe.
Podświadomie gustowaliśmy w pokarmach właściwych dla naszych grup krwi!!!!!!
Takie pokarmy nam smakowały i służyły. Tzn. różne,co komplikowało gotowanie, stół i rodziło nieporozumienia.
Coś w tym jest. Wystarczy wsłuchać się w swój organizm.
Pozdrawiam Wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #204  
Nieprzeczytane 20-05-2014, 10:17
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Nie ma żadnych naukowych potwierdzeń tego zjawiska, niestety, Wydaje się, że to mity. Tym niemniej ludzie mają różne upodobania żywieniowe, co nie znaczy że musi to mieć związek z grupą krwi. Czekam na potwierdzenie w jakimś sensownym statystycznie miarodajnym badaniu. Bo fakt że ciocia i znajomi akurat sie wpasowali w jakąś teorie jest równie nieistotny jak wpływ astrologii chińskiej na nasze życie.
__________________

"Zaglądnik"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #205  
Nieprzeczytane 20-08-2014, 13:11
bozena.anna's Avatar
bozena.anna bozena.anna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2014
Posty: 14
Domyślnie

Również spotkałam się kiedyś z tą książką i nawet spróbowałam tej diety, ale jakoś nie pasowała mi. Jeśli dobrze pamiętam, to zgodnie z tym podejściem wychodziło, że powinnam jeść głównie mięso, i do tego czerwone, za którym nie przepadam... Za to bardzo lubię warzywa, które nie były wskazane, więc jak możecie się domyślać długo na takiej dietce nie wytrzymałam...
Czy to nie powinno być tak, że organizm powinien lubić to jedzenie, które mu sprzyja?! A w ogóle niby w jaki sposób dieta może być związana z grupą krwi? Nie mam wykształcenia medycznego, ale dla mnie to nielogiczne... Ale może się mylę.

Bożena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206  
Nieprzeczytane 18-09-2014, 17:25
Bogusz Bogusz jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Ubojniki
Posty: 9
Domyślnie

Ja się chyba do tego jednak nie przekonam. Uważam, że organizam człowieka sam najlepiej wie czego potrzebuje. Grunt żeby sie nie objadać. Cukier w normie, holesterol w normie, brak nadwagi... najwazniejszy jest umiar w tym co jemy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207  
Nieprzeczytane 20-09-2014, 18:33
Basko Basko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 374
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogusz
Ja się chyba do tego jednak nie przekonam. Uważam, że organizam człowieka sam najlepiej wie czego potrzebuje. Grunt żeby sie nie objadać. Cukier w normie, holesterol w normie, brak nadwagi... najwazniejszy jest umiar w tym co jemy!

I tak trzymać!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #208  
Nieprzeczytane 23-03-2016, 13:52
Iwona1957's Avatar
Iwona1957 Iwona1957 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2016
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 7
Domyślnie Jedzenie zgodne z grupą krwi

Też nie wierzę w tego typu diety. Według mnie każdy powinien jeść to co lubi, oczywiście uważając na ilość kalorii, składniki odżywcze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #209  
Nieprzeczytane 27-05-2016, 07:52
paruzel paruzel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 199
Domyślnie

Również nie bardzo wierzę w taką dietę. Jak dla mnie jest naciągana. Najważniejsze jest, żeby jeść w normie i to, co się lubi, ale bez przesady i z pewnością nie powinno być problemu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #210  
Nieprzeczytane 09-12-2016, 15:51
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Taka dieta to przesąd. Dieta powinna być zbilansowana i zawierać składniki, których organizm potrzebuje w ilościach dostosowanych do wieku, aktywności i masy ciała. Starszy organizm nie potrzebuje już tylu składników na budowę ciała i ma też niższe potrzeby energetyczne, więc należy to uwzględnić w diecie.
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #211  
Nieprzeczytane 13-02-2017, 15:05
zuzkar zuzkar jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2017
Posty: 1
Domyślnie

Jako specjalista żywności i żywienie nie rekomenduję stosowania diet tego typu. W przypadku osób zdrowych, najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie diety zgodnej z zasadami zbilansowanego odżywiania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #212  
Nieprzeczytane 16-02-2017, 19:35
elak elak jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2017
Posty: 1
Domyślnie

Niestety tego typu diety mogą być niedoborowe. Mam grupę A i po wykluczeniu jedzenia któro było "zabronione" przez okres 5 miesięcy mój stan zamiast się polepszyć ciągle się pogarszał. Miałam coraz mniej chęci i siły do życia. Dopiero gdy poszłam do dietetyka i zafundował mi kompleksowe zalecenia a nie wybiórcze zakazy jest zdecydowanie lepiej. Bóle brzucha, pieczenia i zgagi ustały Nie dość, że jadłam więcej to schudłam 5 kg teraz ważę 65kg przy wzroście 172cm. Pani jest miła, kompetentna i też mówiła, że diety zgodne z grupą krwi nie mają naukowych podstaw. Cieszę się, że tak trafiłam Polecam po dietę udać się do specjalisty bo efekty są tego warte
Odpowiedź z Cytowaniem
  #213  
Nieprzeczytane 26-07-2017, 11:28
euzebia euzebia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 257
Domyślnie

Kiedyś nabrałam się na taką dietę, ale na szczęście szybko ja porzuciłam, efektów nie było.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #214  
Nieprzeczytane 26-07-2017, 16:39
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie To chyba moda

Jeśli coś nie jest udowodnione długoletnimi badaniami to chyba lepiej nie wierzyć w skuteczność. Ja czytałam książkę o tej diecie i miałam wątpliwości bo skąd autor wie, że np. soja jest odpowiednia a ciecierzyca nie ?. Dużo tam takich sprzeczności. Moim skromnym zdaniem szkoda czasu na diety. Wszystko się zmienia. Wcale nie tak dawno masło było beeee a margaryna cacy. Obecnie wszyscy wiemy, że margaryna to właściwie trucizna tylko działająca z opóźnieniem. Ostatnie badania wykazały, że tłuszcz zwierzęcy nie jest podstawowym powodem miażdżycy tylko nadmiar homeocysteiny, którą obecnie obniża się podając witaminy B 12, B 6 i kwas foliowy. Pantha rhei ! Jeszcze niedawno winny był tłuszcz zwierzęcy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #215  
Nieprzeczytane 19-09-2017, 13:37
maksimi maksimi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 4
Domyślnie

Jest dużo firm zajmujących się takimi rzeczami. Można to połączyć z testem na nietolerancję i w efekcie otrzymać porady dietetyczne dopasowane do grupy krwi. Ponoć pomaga to w odchudzaniu. Myślę że warto zrobić sobie taki test. Przeczytałam o tym w tym artykule:

https://zdrowegeny.pl/poradnik/testy...mowe-czy-warto
Odpowiedź z Cytowaniem
  #216  
Nieprzeczytane 20-09-2017, 01:42
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie .....

U mnie jedzenie zgodne z grupą krwi nie sprawdziło się. Myślę, że wymyślili to cwaniacy aby zarobić, tak jak wszyscy zarabiający na ludzkiej potrzebie zdrowego żywienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zdrowe jedzenie? Niekoniecznie - komentarze Basia. Ogólny 18 25-11-2009 10:06
Czas na jedzenie- Twój organizm lubi regularność - komentarze Jadwiga60 Ogólny 5 15-05-2008 22:43
Jedzenie nie rozwiąże Twoich problemów - komentarze Basia. Ogólny 2 28-03-2007 17:34

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.