menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Aborcja za i przeciw
Wybór kobiety 26 70.27%
Przymus aborcji 0 0%
Zakaz aborcji 0 0%
Zależy od sytuacji... gwałt, uszkodzony płód, złe warunki socjalne 10 27.03%
Inne- napisz i uzasadnij 1 2.70%
Głosujących: 37. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 02-06-2016, 21:08
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Spójrzmy na to z innej strony... (włącz polskie napisy)
https://www.youtube.com/watch?v=nfJnvfVh2Xs
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 19-07-2016, 14:30
Agmos.pl Agmos.pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2016
Miasto: Kędzierzyn-Koźle
Posty: 6
Domyślnie

No jestem zdziwiony opiniami seniorów ?Jaki wybór kobiety ? Jakim prawem ta kobieta ma decydować o czyims życiu ?
Chcielibyscie aby w szpitalu do was mówili wy jestescie za starzy najpierw młodych leczymy ?

Nie licząc gwałtu (choć tu dyskusyjna sprawa co winne te dziecko ze z gwałtu jest) czy cieżkiej choroby takiego płodu tu nie ma wątpliwosci. Za każdą inną powinno się albo zamykać w wiezieniu albo nałożyć na nich kare z 50 tys niech chociaż budżet państwa skorzysta. Może dajmy jeszcze prawo zabijania dzieci już narodzonych których rodzice nie mają jak utrzymać, no to zabić wybór kobiety

Na prawde jestem zdziwiony takim wynikiem ankiety
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 19-07-2016, 16:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Agmos napisał-Jaki wybór kobiety ? Jakim prawem ta kobieta ma decydować o czyims życiu ?
A zastanów się dla czego kobieta ma tylko ponosić koszty wychowania dzieci .Nie potrafi zarobić mężczyzna 1000 -2000 zł by sfinansować wychowanie dziecka .??? Trzy osobowa rodzina to najmniej 4000 netto . Dziecko to nie tylko przyjemność dla jednego rodzica i chwalenie się potomkiem.Przecież może się podjąć się pracy dodatkowej ,wyjechać za granicę by wysłać zonie 500 USD na wychowanie dziecka.A nie tylko myślenie o pomocy socjalnej państwa by się urządzić i narzekać i ględzić o zygotach prawie do życia .Gdy nie sprosta wymogom i nie łoży na wychowanie dziecka jest kastrowany.Wielu o spłodzeniu potomka by się zastanawiało czy sprostają wymogom.Domy dziecka przestały by pękać w szwach i stały by się popularniejsze badania genetyczne bo niepełnosprawne dziecko musieli by rodzice wychować lub na nie płacić pełne koszty w domach opieki.Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest aborcja w kraju lub za granicą http://aborcja.org/aborcja-w-wiedniu...o-ludzku-cz-1/

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 21-07-2016 o 10:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 19-07-2016, 18:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Tak, tak...racja, święta racja.

A co byście zrobili z takim alimenciarzem na przykład? Czy nie powinno się takiego zamknąć i niech tyra w więzieniu na dzieci?
Wacio pewnie mnie nie poprze...ach!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 21-07-2016, 10:53
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Cytat:
Lila napisała-Tak, tak...racja, święta racja.A co byście zrobili z takim alimenciarzem na przykład? Czy nie powinno się takiego zamknąć i niech tyra w więzieniu na dzieci?
Jak nie sfinansował partner aborcji w klinice za granicą gdzie aborcja legalna http://aborcja.org/aborcja-w-wiedniu...o-ludzku-cz-1/ Aborcja all inclusive za 1600 zł. Znalezienie zagranicznej kliniki z polską obsługą zajmuje kilka minut http://natemat.pl/111057,aborcja-all...ilka-minut.Nie chce wychowywać potomka z zespołem downa. Zdecydował się na 500 + a potem nie ma na alimenty jest to problem .

Więzienie w Polsce i tworzenie miejsc pracy utrzymanie kosztuje lepiej wynająć więzienie z miejscami pracy i obsługą w innym kraju a dewizy będą zasilać nasz Budżet.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 23-08-2017, 15:40
norika's Avatar
norika norika jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Gdynia, pomorskie
Posty: 33
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
Masz na myśli namacalne dowody z najbliższego otoczenia, powtarzasz to co powiedział ci ktoś inny (równie mądry) czy może są to dane naukowe z badań naukowych na całym świecie..?
Twój wywód jest takim samym dogmatem jak to, że zwierząt nie lubią ci co w dzieciństwie nosili zbyt ciasne buty.... Głupie- prawda..? Ale udowodnienie, że to nieprawda- niemożliwe.

Dokładnie! Tylko tragiczne, że w Polsce niedługo bedzie tak, jak za czasów, kiedy BOY to pisał!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 24-08-2017, 00:27
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Moim zdaniem

Ludzie mają skłonność do wypowiadania się o swoich prawach. Jeśli ktoś ma ukształtowany aparat głosowy to może zabierać głos.

Jak mogą walczyć o swoje życie istotki, które jeszcze nie mówią? Oczywiście nie wiadomo, czy im życie będzie się podobać ale może warto dać im szansę aby to same oceniły?

Ja wiem, że niechciana ciąża to tragedia ale tylko na początku. Najczęściej po urodzeniu dziecka, wnosi ono do rodziny dużą radość. Owszem są różne tragiczne sytuacje jak np. zapłodnienie przez gwałt ale to inne zagadnienie i chyba nie powinno być porównywane z oczekiwaniem aborcji z powodu głupoty. Kurczę, żyjemy w 21 wieku i obecnie kobiety mają większy wpływ na życie niż ich matki, babki i prababki.

Trzeba pomagać matkom "zaskoczonym" zajściem w ciążę. U młodych taka ciąża jest zrozumiała.

A tak na koniec .... Jak można zabić życie wychodzące z naszego łona?
Zabić swoje dziecko? Owszem, nie raz zastanawiałam się nad sensem istnienia i sensem zciągania na ziemę nowej istotki ale życie to dar i nie nam decydować czy warto.

Ostatnio edytowane przez Barbara1956 : 24-08-2017 o 04:32.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 24-08-2017, 13:17
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Piszesz : .... Jak można zabić życie wychodzące z naszego łona?Dla większości , życie to dar natury , my decydujemy o swoim życiu i wiemy też że każde się kończy zgonem .
Dzięki badaniom medycznym wiemy że organizm kobiety usuwa zarodek lub płód na różnym etapie ciąży.Ale organizm wszystkiego nie przewidzi i my wspomagamy go aborcją bo mamy XXI wiek.
Chirurgiczna metoda aborcji powinna być przeprowadzona pomiędzy 9. i 13. tygodniem ciąży. Po 12. tygodniu ciąży i w drugim trymestrze ciąży powinna być przeprowadzana w klinice albo szpitalu.

O aborcji powinna decydować kobieta i nie powinniśmy narzucać jej co ma robić. Nauki medyczne określiły kiedy możemy dokonać tego zabiegu i tego powinniśmy się trzymać.Temat bardzo emocjonalny szczególnie w naszym kraju gdzie świadomość seksualna , wiedza o zapłodnieniu jest na niskim poziomie.Ludzie wstydzą się sexu , nie potrafią mówić o antykoncepcji , co jest gorsze nie rozmawiają o tym ze swoimi dziećmi czekają że ich ulica wyedukuje.

Osesek nie potrafi mówić ani pisać my go uszczęśliwiamy na siłę swoim wyznaniem a potem go indoktrynujemy.Wykorzystujemy swój autorytet by uwierzyło w bajki .Martwisz się o życie istotki i piszesz Trzeba pomagać matkom "zaskoczonym" zajściem w ciążę. Jak to robiłaś dotychczas , jak pomagałaś , podziel się z nami swoim doświadczeniem .To co piszesz to tylko słowa ,nic więcej. Piszesz ...sensem zciągania na ziemę nowej istotki Jakie ściągnięcie ? skąd? Z Marsa ,Wenus .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 25-08-2017, 02:55
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie

Martwisz się o życie istotki i piszesz Trzeba pomagać matkom "zaskoczonym" zajściem w ciążę. Jak to robiłaś dotychczas , jak pomagałaś , podziel się z nami swoim doświadczeniem .To co piszesz to tylko słowa ,nic więcej. Piszesz ...sensem zciągania na ziemę nowej istotki Jakie ściągnięcie ? skąd? Z Marsa ,Wenus .[/quote]


Na temat pomagania młodym matkom to ja mogłabym napisać książkę bo od wielu lat udzielam się społecznie jako wolontariuszka. Jednak miałam na myśli pomocną rolę państwa aby ciężarne kobiety nie musiały liczyć na żądną łaskę ale żeby miały zapewnione wszystko co potrzeba do wychowania dziecka. Może nie 500 ale np. 1,500+? Jeszcze raz powtórzę to co wcześniej napisałam : dziecko to nie tragedia, mimo że na początku kobieta w ciąży jest przerażona jeśli nie ma męża i wsparcia ze strony rodziny. Z doświadczenia wiem, że po urodzeniu dziecka wszystko się zmienia. Owszem, bywają "chore" rodziny. Myślę, że w u Ciebie Wacławie też dziecko nie miałoby łatwego życia. Stary koń z umysłem dziecka to tragedia jeśli staje się ojcem.

Napisałeś dużo na temat teorii. Brawo !!! Sporo wiesz na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Jeśli Twoje dzieci pochodzą z Marsa albo z Wenus to pewnie będą początkiem nowej generacji ludzkości.

Wacławie, wygląda na to, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, że seks to nie tylko przyjemność ale też konieczność odpowiedzialnego podejścia do życia. Myślisz pewnie, że można pociupciać sobie bez zobowiązań. Otóż nie. Jeśli zapłodnisz to sciągniesz na ziemię nowe życie z brzucha a nie z Marsa ani z Wenus.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Barbara1956 : 25-08-2017 o 03:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 25-08-2017, 03:45
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie oczywiście

Wszystko najlepiej wyskrobać.

Bez zobowiązań i bez ludzkich uczuć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 25-08-2017, 16:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Obecna ustawa antyaborcyjna to kompletna fikcja nikogo nie chroni jest usłużna wobec kościoła i wyznawców Jehowa i jest dowodem hipokryzji władzy.W konkretnej sytuacji życiowej Polki podejmują decyzje o aborcji nie ma znaczenia światopogląd czy religijność .Pomiędzy deklaracją a rzeczywistością jest głęboka przepaść i nie ma czemu się dziwić.

By ograniczyć ilość aborcji należy wprowadzić edukację seksualną ,poszerzyć wiedzę z zakresu biologi i genetyki w szkole średniej , refundować częściowo antykoncepcję , Udostępnić wizyty nastolatek 15-18 lat bez zgody rodziców u ginekologa ,umożliwić nabycie bez recepty antykoncepcję awaryjną. Klauzula sumienia nie powinna być stosowana w publicznej służbie zdrowia ,państwo powinno z tym walczyć.
Poglądy nastolatka nie muszą być zgodne z modelem świata wyznawanego przez rodziców.Swat feudalny upadł w XVIII wieku i uległa zmianie nasze poglądy na zakres władzy rodzica nad dzieckiem .Bardziej dążymy do tworzenia relacji partnerskich w rodzinie niż relacji opartych na strachu.
Cytat:
Barbara1956 napisała -Na temat pomagania młodym matkom .... udzielam się społecznie jako wolontariuszka. Jednak miałam na myśli...... pomocną rolę państwa.....Może nie 500 ale np. 1,500+?
Twoje stwierdzenie to tylko słowa do tego mało wiarygodne.Piszesz na forum seniorów którzy mają doświadczenie życiowe i większość ma wnuki a niektóre panie prawnuki.
Jeżeli myślisz o pomocy to moja miła seniorko pomyśl o swoich zasobach a nie o sąsiadach i seniorach którzy według ciebie mają twoje pomysły realizować./ może 500 a może 1500 a może 6000 dodam ,dlaczego nie będę dobrym wujkiem / Bo ty liczysz na order by mieć dodatek do emerytury.Państwo nie tworzy dochodu tylko to co zbierze w podatku od nas , ono dystrybuuje czyli rozdziela .
https://for.org.pl/pl/projekty/rachu...stwa-za-2016-r ten link dla ciebie byś przeczytała i zaproponowała gdzie widzisz zmiany w nakładach i proponuję działalność polityczną by zrealizować swoje pomysły.Partii jest do wyboru do koloru albo stworzysz własną.Liczenie na cud że same pieniądze będą lecieć z nieba to iluzja i mało kto się na to da nabrać.

Ja osobiście jestem przeciwny dawaniu pieniędzy /to myśmy przerobili już w PRL / popatrz na działalność żebraka nie weżnie się do pracy , bardziej na stwarzaniu warunków do wychowania dziecka i dalszej aktywności zawodowej kobiet. Działam w .Nowoczesna i taki forsuję pogląd.

Piszesz „ dziecko w podeszłym wieku” wiem jakie zagrożenia genetyczne i społeczne niesie dla kobiet i mężczyzn taka fanaberia.Mnie pobierającego emeryturę ,stać nas na sfinansowane zabiegu w klinice słowackiej itd... a o zgodę nie muszę pytać rodziców. .Piszesz : seks to nie tylko przyjemność ale też konieczność tak przedłużenia gatunku ale to jest w ramach populacji -przypominam seniorce. Polecam ci Basiu1946 wystukanie w goglach ”sex bez zobowiązań” znajdziesz chętnych i chętne w sieci .Jest jak piszesz korzystaj z życia puki możesz ,jest XXI wiek , żyje się raz.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 25-08-2017 o 18:59.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 26-08-2017, 22:12
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Dziękuję za odpowiedź

Nadajemy i odbieramy na innych falach więc nie możemy się zrozumieć.

Mnie wcale nie interesuje bycie wiarygodną. Robię to co robię i poklasku nie oczekuję. Oczywiście, za darmochę trudno pracować w opiece społecznej. Ja kiedyś byłam zdeterminowana i podjęłam tę pracę za parę złotych na godzinę. Na szczęście wiele się u mnie zmieniło, obecnie mam za co żyć. Nie zmieniło się tylko to, że nadal czuję związek z ludźmi, pamiętam o ich problemach i nadal chcę im pomagać. Pewnie w główce Ci się przewróciło i nie wierzysz w to, że nie zawsze można mieć wpływ na swoje życie. Jesteś po prostu szczęściarzem ale może jeszcze spróbujesz nie być ignorantem? Każdego może dopaść zły los. Ja Ci tego nie życzę.

Bardzo mnie irytuje fakt, że porównujesz ciężarne kobiety z żebrakami.

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 26-08-2017, 23:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Barbaro przestań się użalać nad sobą mogłaś wyjechać i nie pracować za kilka złotych . Cieszę się ze ci się dobrze powodzi i nie potrzebujesz wsparcia.Jesteś szczęściarzem tak jak ja.Zostawmy życiorysy i łzawe historie , poruszyłaś problem aborcji a ja o tym pisałem . By być skutecznym nie zajmujemy się skutkami tylko staramy się wyeliminować przyczyny by pomóc ludziom , bo prawdopodobnie ci o to chodziło.Napisałem co można zrobić by młodzi ludzie nie wpadali w spiralę odsetek by pożyczyć głupie 2500 zł na zabieg. Ciążą zawsze jest to problem dla kobiety , emocjonalnym i zdrowotnym.

Napisałem na temat zabiegu ,przeciwwskazań medycznych nie ma ,etyczne są wysuwane przez ortodoksyjnych wyznawców. Nie trafiają argumenty związane z rozwojem gamety w pierwszy trymestrze ciąży.Trudno o tym spokojnie rozmawiać kiedy emocje przeważają nad logicznym rozumowaniem .
Jak sama widzisz z tej prowizorycznej ankiety na naszym forum 72,22 % uważa że kobieta powinna decydować o tym czy zabieg przeprowadzić czy nie. Na natomiast zdanie kobiet które nie mają owulacji czy mężczyzn ogranicza się do tego co można zrobić kiedy jest trudność z erekcją .Zawsze w tej sprawie poradzi seksuolog.

Nie raz pisałem że 500 + jest dla głupich ludzi którzy nie potrafią samodzielnie myśleć .Nie zastanawiają się jaką będą mieć emeryturę po 20 latach bezczynności ? Czy 5 lat przed emeryturą prywatny pracodawca zatrudni kobietę ? Niech otworzy sobie prywatną działalność . Nie można żyć w mrzonkach , trzeba do życia podchodzić jakie jest i starać się samodzielnie myśleć lub spytać mądrzejszych od siebie.

Napisałaś : Wszystko najlepiej wyskrobać.Bez zobowiązań i bez ludzkich uczuć. Ty zajmujesz się skutkami jak wielu nawiedzonych http://www.pro-life.pl/ do których logiczne argumenty nie trafiają .Modlitewnik obrońcy życia ,Każde ludzkie zadanie, aby osiągnęło swój cel, musi znaleźć oparcie w modlitwie.Tego typu działania to pozoranctwo i liczenie na poklask otumanionych ludzi. Nie bierz tego do siebie podałem tylko przykład fundacji katolickiej która ponoć robi dobrą robotę.
Pozdrawiam Barbaro1956 i jest to ostatni mój post w tej sprawie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 26-08-2017, 23:51
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Trochę męczy mnie już ta korespondencja

Cytat:
Napisał waclaw46
Barbaro przestań się użalać nad sobą mogłaś wyjechać i nie pracować za kilka złotych . Cieszę się ze ci się dobrze powodzi i nie potrzebujesz wsparcia.Jesteś szczęściarzem tak jak ja.Zostawmy życiorysy i łzawe historie , poruszyłaś problem aborcji a ja o tym pisałem . By być skutecznym nie zajmujemy się skutkami tylko staramy się wyeliminować przyczyny by pomóc ludziom , bo prawdopodobnie ci o to chodziło.Napisałem co można zrobić by młodzi ludzie nie wpadali w spiralę odsetek by pożyczyć głupie 2500 zł na zabieg. Ciążą zawsze jest to problem dla kobiety , emocjonalnym i zdrowotnym.

Napisałem na temat zabiegu ,przeciwwskazań medycznych nie ma ,etyczne są wysuwane przez ortodoksyjnych wyznawców. Nie trafiają argumenty związane z rozwojem gamety w pierwszy trymestrze ciąży.Trudno o tym spokojnie rozmawiać kiedy emocje przeważają nad logicznym rozumowaniem .
Jak sama widzisz z tej prowizorycznej ankiety na naszym forum 72,22 % uważa że kobieta powinna decydować o tym czy zabieg przeprowadzić czy nie. Na natomiast zdanie kobiet które nie mają owulacji czy mężczyzn ogranicza się do tego co można zrobić kiedy jest trudność z erekcją .Zawsze w tej sprawie poradzi seksuolog.

Nie raz pisałem że 500 + jest dla głupich ludzi którzy nie potrafią samodzielnie myśleć .Nie zastanawiają się jaką będą mieć emeryturę po 20 latach bezczynności ? Czy 5 lat przed emeryturą prywatny pracodawca zatrudni kobietę ? Niech otworzy sobie prywatną działalność . Nie można żyć w mrzonkach , trzeba do życia podchodzić jakie jest i starać się samodzielnie myśleć lub spytać mądrzejszych od siebie.

Napisałaś : Wszystko najlepiej wyskrobać.Bez zobowiązań i bez ludzkich uczuć. Ty zajmujesz się skutkami jak wielu nawiedzonych http://www.pro-life.pl/ do których logiczne argumenty nie trafiają .Modlitewnik obrońcy życia ,Każde ludzkie zadanie, aby osiągnęło swój cel, musi znaleźć oparcie w modlitwie.Tego typu działania to pozoranctwo i liczenie na poklask otumanionych ludzi. Nie bierz tego do siebie podałem tylko przykład fundacji katolickiej która ponoć robi dobrą robotę.
Pozdrawiam Barbaro1956 i jest to ostatni mój post w tej sprawie .




No i dobrze, że to ostatni Twój post w tej sprawie. Absolutnie nie masz żadnego wpływu na moje działanie. Trochę mi Ciebie szkoda bo stale jesteś wściekły. Jeśli trochę się opanujesz to może łatwiej będzie Ci żyć? Coś ludzkiego w Tobie drzemie ale mnie nie chce się nad tym zastanawiać bo mam ciekawsze zagadnienia.

No to pa

pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 27-08-2017, 05:00
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Jednak nie mogę zakończyć dyskusji, przepraszam

Wacław napisał:" może 500 a może 1500 a może 6000 dodam ,dlaczego nie będę dobrym wujkiem / Bo ty liczysz na order by mieć dodatek do emerytury.Państwo nie tworzy dochodu tylko to co zbierze w podatku od nas , ono dystrybuuje czyli rozdziela .
https://for.org.pl/pl/projekty/rachu...stwa-za-2016-r ten link dla ciebie byś przeczytała i zaproponowała gdzie widzisz zmiany w nakładach i proponuję działalność polityczną by zrealizować swoje pomysły.Partii jest do wyboru do koloru albo stworzysz własną.Liczenie na cud że same pieniądze będą lecieć z nieba to iluzja i mało kto się na to da nabrać."



Przypomniał mi się pewien wykład, na którym byłam u Balcerowicza na początku naszego "kapitalizmu". Do pana profesora nigdy nie miałam szacunku za to co zrobił z Polską ale ten wykład jeszcze pogłębił moją niechęć do niego.

On powiedział (bardzo dobrze to pamiętam), że w Polsce byłoby dobrze gdyby nie było emerytów, którzy "pracowali" w czasach PRL. Wprawdzie od wszystkich odprowadzane były składki ZUS ale globalnie i wydawane były na "różne cele".

Według p. Balcerowicza to seniorzy są wrzodem na polskim tyłku. Przynajmniej tak dawniej uważał, nie sądzę aby zmienił swoje zdanie. Obecnie tak odważnie nie wypowiada się. Chyba -- nie lubię czytać jego wypowiedzi.

Po co to piszę? Abyś zdał sobie Wacławie sprawę z tego, że łatwo dyskwalifikować ludzi jako nieprzydatnych w społeczeństwie. Ty tak robisz z dziećmi. Oby ktoś Cię kiedyś nie zapytał po co żyjesz bo lepiej inwestować w przyszłość niż w przeszłość.



Pewnie nic z tego nie zrozumiałeś. Trudno.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Barbara1956 : 27-08-2017 o 05:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 29-08-2017, 13:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

http://ratujmykobiety.org.pl/koordynacja/ To strona na Facebuku
Od tego momentu rozpoczyna się zbiórka podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie https://www.dropbox.com/s/y3m0j7fc9e...nal-2.pdf?dl=0, który przywraca pełnię praw reprodukcyjnych, daje kobietom prawo do legalnego przerwania ciąży do dwunastego tygodnia, jak też zapewnia rzetelną edukację seksualną w ramach programu szkolnego, umożliwia łatwy i darmowy dostęp do antykoncepcji, przywraca antykoncepcję awaryjną bez recepty oraz reguluje również stosowanie klauzuli sumienia przez lekarzy-ginekologów.

http://ratujmykobiety.org.pl/wp-cont...pis%C3%B3w.pdf Wzór karty podpisów

Koordynatorki i koordynatorzy/stałe miejsca zbiórki na stronie http://ratujmykobiety.org.pl/koordynacja/

Komitet „Ratujmy Kobiety" szacuje, że do połowy października uda mu się zebrać nawet 400 tys. podpisów. Zgodnie z projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie kobieta do 12. tygodnia ciąży może podjąć decyzję o jej przerwaniu. W takim przypadku placówka, do której się zgłosi, ma 72 godziny na przeprowadzenie aborcji.

Możesz czynnie wziąć udział w akcji i zaprotestować przeciw narzucaniu ideologi mężczyzn w czarnych sukienkach i środowisk Radiomaryjnych z Torunia.
Kobiety same decydują o sobie .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 30-08-2017 o 14:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 29-08-2017, 22:42
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Witaj robocie

Cytat:
Napisał waclaw46
http://ratujmykobiety.org.pl/koordynacja/ To strona na Facebuku
Od tego momentu rozpoczyna się zbiórka podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie LINK→, który przywraca pełnię praw reprodukcyjnych, daje kobietom prawo do legalnego przerwania ciąży do dwunastego tygodnia, jak też zapewnia rzetelną edukację seksualną w ramach programu szkolnego, umożliwia łatwy i darmowy dostęp do antykoncepcji, przywraca antykoncepcję awaryjną bez recepty oraz reguluje również stosowanie klauzuli sumienia przez lekarzy-ginekologów.
https://www.dropbox.com/s/y3m0j7fc9e...nal-2.pdf?dl=0 Projekt ustawy
http://ratujmykobiety.org.pl/wp-cont...pis%C3%B3w.pdf Wzór karty podpisów
Koordynatorki i koordynatorzy/stałe miejsca zbiórki na stronie http://ratujmykobiety.org.pl/koordynacja/
Komitet „Ratujmy Kobiety" szacuje, że do połowy października uda mu się zebrać nawet 400 tys. podpisów. Zgodnie z projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie kobieta do 12. tygodnia ciąży może podjąć decyzję o jej przerwaniu. W takim przypadku placówka, do której się zgłosi, ma 72 godziny na przeprowadzenie aborcji.

Możesz czynnie wziąć udział w akcji i zaprotestować przeciw narzucaniu ideologi mężczyzn w czarnych sukienkach i środowisk Radiomaryjnych z Torunia.
Kobiety same decydują o sobie .



No może zacznę od tego, że facebook to dla mnie miejsce odpowiednie dla poważnego opowiadania o bardzo niepoważnych sprawach.

Ja z robotami nie rozmawiam. Jestem człowiekiem i z ludźmi chcę rozmawiać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 30-08-2017, 15:19
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 609
Domyślnie

Barbaro1956 dziękuję za umieszczenie mojego apelu i wzięcia udziału w akcji informacyjnej .Poprawiłem tekst możesz wydrukować i umieścić na tablicy informacyjnej w swojej parafii .Wszystkie ręce na pokład ,temat kobiet ich wolność w państwie demokratycznym jest tematem numer1 !! warte jest społecznego poparcia.

Era komputerów kwantowych dopiero nadejdzie ,tekst na ten temat robotów znajdziesz : Ateista ....na forum SC Społeczeństwo .
Chcesz mnie zobaczyć /używam kamery/ w czasie rozmów na Skype , zapraszam mój login waclaw461 .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dieta przeciw starzeniu się skóry - komentarze Katarzyna63 Ogólny 0 19-03-2014 15:43
Przeciw starzeniu się (i nie tylko) - chałwa - komentarze destiny Ogólny 45 07-11-2013 08:23
Kofeina - za i przeciw - komentarze 83.8.206.xxx Ogólny 0 10-01-2012 08:43
ponowienie akcji przeciw folówkom ... z centrum Społeczeństwo - wątki archiwalne 0 23-01-2009 23:12
Herbata gunpowder przeciw rakowi - komentarze Basia. Ogólny 4 19-04-2007 00:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.