menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 15-08-2017, 08:52
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Trudno powiedzieć, że chodzi o seks


50, 60, 70 lat życia i człowiek zaczyna się wstydzić, że potrzebuje seksu. No ,może nie tak jak w młodości ale chociaż troszeczkę Może nawet więcej niż troszeczkę bo wreszcie nie trzeba się obawiać np. niechcianej ciąży. Najlepiej wtedy mówić o przyjaźni bo to jest "godne" dla dojrzałego wieku. Przyjaźń + seks to dobre skojarzenie, w każdym wieku ale seniorów nie kojarzy się ze zmysłowymi przeżyciami. Mnie to się nie podoba bo mimo, że ciało zaczyna trochę zawodzić to nadal jesteśmy normalni. Naukowo udowodniono, że nawet po wygaśnięciu hormonów pamięć o przyjemności pozostaje dlatego wiemy jak ją przeżywać. Przepraszam jeśli napisałam zbyt odważnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 19-08-2017, 00:19
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Jednak jestem dziwolągiem

No to wyszło szydło z worka Myślałam, że to problem większości seniorów a okazało się, że tylko mój
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-08-2017, 08:49
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

nigdy nie cierpiałam tej sfery zycia, wiec mam ulge ze wreszcie mnie to nie dotyczy
pozdrawiam
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 19-08-2017, 09:06
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie seks i przyjemność

Witam! Basia- nie jesteś dziwolągiem! Ja też,pomimo swojego wieku odczuwam różne pragnienia z tym związane! A że nie mam tego w realu to marzę, marzę aż....Każdemu człowiekowi potrzeba bliskości drugiego człowieka,nawet tej intymnej!A może teraz przede wszystkim tej.Tak jak pisałaś nie obawiamy się ciąży,możemy radośnie oddawać się rozkoszy i nie patrzeć na zwiędłe wdzięki!! Temat wątku fajny,szczery,ale każdy ma inne zdanie na ten temat.Piszcie więc bo ciekawa jestem co czujecie,co myślicie? Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 23-08-2017, 00:13
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Jesteś odważna a ja lubię takie osoby

Cytat:
Napisał danusiia
Witam! Basia- nie jesteś dziwolągiem! Ja też,pomimo swojego wieku odczuwam różne pragnienia z tym związane! A że nie mam tego w realu to marzę, marzę aż....Każdemu człowiekowi potrzeba bliskości drugiego człowieka,nawet tej intymnej!A może teraz przede wszystkim tej.Tak jak pisałaś nie obawiamy się ciąży,możemy radośnie oddawać się rozkoszy i nie patrzeć na zwiędłe wdzięki!! Temat wątku fajny,szczery,ale każdy ma inne zdanie na ten temat.Piszcie więc bo ciekawa jestem co czujecie,co myślicie? Pozdrawiam.


Gdy przeczytałam to co napisałaś to oczywiście zobaczyłam jaki masz profil dostępny dla innych forumowiczów. Jesteś bardzo odważną kobietą bo pokazałaś swoje prawdziwe zdjęcie. Ja taka odważna nie byłam i w awatarze pokazałam ślicznego kotka, chociaż nie mam się czego wstydzić - tak jak Ty.

W necie poszukałam też czy mieszkamy daleko od siebie i niestety okazało się, że bardzo daleko. Ja bardzo potrzebowałabym takiej silnej przyjaciółki, która wie czego chce i nie wstydzi się mówić szczerze. Właściwie to trzymanie się tzw. "konwenansów" ogłupia i zuboża życie.

Może jednak kiedyś się spotkamy a przynajmniej poklikamy sobie w tym portalu?

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 23-08-2017, 08:05
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Mądrze piszecie, dziewczyny! I odważnie też. Ale z czasem ciało staje się leniwe i nie domaga się przyjemności tego typu. Nawet wspomnienia nie przyśpieszają bicia serca. Bliskość ma wtedy inny charakter. Ale też piękny... I nie nazwałabym tego przyjaźnią, lecz nadal miłością - spokojną, dojrzałą miłością.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 23-08-2017, 08:54
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

ja TEŻ pokazałam swoje prawdziwe zdjecie
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 23-08-2017, 09:45
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Cieszę się Basiu, że zainteresowałam cię. Zgadzam się nadal w zupełności z tym, że mamy swoje potrzeby,może niewielkie w tym wieku ale za to marzenia ogromne!! Ja to w zasadzie mogę napisać że spełniło się choć jedno bo jestem już w związku z panem X.Widujemy się 2-3 razy w roku ale jest wspaniale!! Może nie jest to seks na 100% ale ważna jest bliskość i rozmowa i pieszczoty!! Warszawa od Kościerzyny jest daleko ale cóż tam odległość w dobie internetu Jest Skype!! Podam ci namiary na priv.A forum senior.cafe jest po to by poruszać różne tematy a nie tylko życzyć sobie miłego dnia,weekendu i dobrej nocy!! Zresztą ja nie krytykuję,niech każdy piszę w miarę potrzeb! Spotkałam tu dużo znajomych postaci i pozdrawiam innych czytaczy!Pa!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 23-08-2017, 13:40
Eve 2's Avatar
Eve 2 Eve 2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Mazowsze
Posty: 195
Domyślnie

Podzielę się z Wami tym co teraz przeżywam .....
Po wielu latach odezwał się do mnie pan, który swego czasu był moją zakazaną miłością,wiedziałam też, że nie jestem mu obojętna. Wiedzieliśmy, że nie wolno nam przekroczyć linii, która nas dzieli. Otrzeźwienie musiało przyjść (na szczęście człowiek ma rozum) i nie przyczyniłam się do zrujnowania małżeństw.
Minęły lata, kontakt się urwał, miłość wygasła, zapomniałam, tyle się potem w życiu działo....... wreszcie we mnie wszystko zgasło, niczego nie potrzebowałam, ani miłości, ani seksu, czułam tylko ból i pretensje do całego świata.
Pewnego dnia dostałam wiadomość, pan nie zapomniał. Ponieważ się kilka razy przeprowadzałam, zmieniałam numery telefonów, nie miał możliwości skontaktować się ze mną. Wreszcie udało mu się przypadkiem spotkał osobę, która dała do mnie kontakt......
Teraz oboje jesteśmy wolni, właściwie nic nie stoi nam na drodze, ale czy miłość wróci, czy to będzie tylko fascynacja drugą osobą i seks. Czy odżyje we mnie potrzeba takiej bliskości, na razie potrzebuję, by mnie przytulił, rozmawiamy godzinami przez telefon, na razie żyjemy wspomnieniami. Dzielą nas kilometry, nasze spotkania nie są częste, co z tego wyniknie jeszcze nie wiem. Myślę, ze w tym wszystkim nie chodzi o seks.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 31-08-2017, 20:30
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Dziewczyny fajnie piszecie ale moim zdaniem to wszystko zależy od temperamentu a ten niestety z wiekiem słabnie albo zawodzi . Być może to zależy od nas samych ale w dużej mierze od partnera . Skacapniały facet i leniwy w dodatku jest do niczego ........ Panowie czytający , przepraszam i proszę o nie chowanie urazy bo piszę o tym na konkretnym przykładzie .
Ewciu , zobacz co będzie dalej . Nie chcę niczego Ci doradzać ale może przekonaj się i bądź czujna a czas pokaże swoje . Zresztą , masz swój rozum , nie będę Cię uczyć bo sama popełniam błędy ....... Powodzenia ....... Nr mój znasz..... buziole .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 01-09-2017, 12:27
lenasto2's Avatar
lenasto2 lenasto2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: wrocław dolnośląskie Polska
Posty: 1 068
Domyślnie

Ma być szczere. ....
oboje jesteśmy wolni ,seks był. ....wspaniały , w tańcu rozumielismy się bez słów, zabrakło z jego strony szczerości? wygladało tak jakby nie miał przeszłości. Ja wyciągnęłam wnioski z obserwacji ,zadalam kilka pytań, i okazało się że nie powinnam czuć się oszukana tylko niedoinformowana . i to jest koniec naszej znajomości.
A przecież mogło być miło gdyby zdobył się na szczerość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 03-09-2017, 21:08
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Mogłoby...... Lenuś a nie wzięłaś pod uwagę tego , że ktoś obawia się tej szczerości zwłaszcza wtedy gdy obawia się odrzucenia ? Może ten Ktoś potrzebował jednak troszkę więcej czasu na odwagę i danie mu jakiejś szansy ?
Nie znam szczegółów ale przekonałam się na własnej skórze jak inni mogą skreślić kogoś pochopnie na podstawie intryg 1-ej czy 2-óch osób . A tego niestety .. nie zapomina się .
Pozdrawiam .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 03-09-2017, 23:52
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Miałam już nie odzywać się ale ....

[i]
Cytat:
Napisał Dancia54
Mogłoby...... Lenuś a nie wzięłaś pod uwagę tego , że ktoś obawia się tej szczerości zwłaszcza wtedy gdy obawia się odrzucenia ? Może ten Ktoś potrzebował jednak troszkę więcej czasu na odwagę i danie mu jakiejś szansy ?
Nie znam szczegółów ale przekonałam się na własnej skórze jak inni mogą skreślić kogoś pochopnie na podstawie intryg 1-ej czy 2-óch osób . A tego niestety .. nie zapomina się .
Pozdrawiam .
[/I

Bardzo mądrze napisałaś. Niezależnie od tematu moim (skromnym zdaniem) największym problemem wrażliwych ludzi jest obawa odrzucenia dlatego trudno pozwolić sobie na szczerość. No cóż, ludziom najlepiej udają się intrygi.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 04-09-2017, 22:09
lenasto2's Avatar
lenasto2 lenasto2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: wrocław dolnośląskie Polska
Posty: 1 068
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dancia54
Mogłoby...... Lenuś a nie wzięłaś pod uwagę tego , że ktoś obawia się tej szczerości zwłaszcza wtedy gdy obawia się odrzucenia ? Może ten Ktoś potrzebował jednak troszkę więcej czasu na odwagę i danie mu jakiejś szansy ?
Nie znam szczegółów ale przekonałam się na własnej skórze jak inni mogą skreślić kogoś pochopnie na podstawie intryg 1-ej czy 2-óch osób . A tego niestety .. nie zapomina się .
Pozdrawiam .
Dani to nie tak że nie próbowałam , .....próbowałam, ale jak usłyszałam
że "moje problemy są moimi problemami " a " twoje problemy są twoimi problemami " .......tak nie zaczyna się bycia razem .
Parkiet i łóżko ( tylko moje)....to nie wwystarcz
Po prostu liczył na to że "u wdowy chleb gotowy" , ja szybko zorientowalam się i sprawę postawiłam jasno .
Czy byłam naiwna?
Czy byłam niesprawiedliwa?
Żadnej znajomości nie zaczyna się od nieszczerości .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 11-09-2017, 04:12
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Eve 2

Cytat:
Napisał Eve 2
Podzielę się z Wami tym co teraz przeżywam .....
Po wielu latach odezwał się do mnie pan, który swego czasu był moją zakazaną miłością,wiedziałam też, że nie jestem mu obojętna. Wiedzieliśmy, że nie wolno nam przekroczyć linii, która nas dzieli. Otrzeźwienie musiało przyjść (na szczęście człowiek ma rozum) i nie przyczyniłam się do zrujnowania małżeństw.
Minęły lata, kontakt się urwał, miłość wygasła, zapomniałam, tyle się potem w życiu działo....... wreszcie we mnie wszystko zgasło, niczego nie potrzebowałam, ani miłości, ani seksu, czułam tylko ból i pretensje do całego świata.
Pewnego dnia dostałam wiadomość, pan nie zapomniał. Ponieważ się kilka razy przeprowadzałam, zmieniałam numery telefonów, nie miał możliwości skontaktować się ze mną. Wreszcie udało mu się przypadkiem spotkał osobę, która dała do mnie kontakt......
Teraz oboje jesteśmy wolni, właściwie nic nie stoi nam na drodze, ale czy miłość wróci, czy to będzie tylko fascynacja drugą osobą i seks. Czy odżyje we mnie potrzeba takiej bliskości, na razie potrzebuję, by mnie przytulił, rozmawiamy godzinami przez telefon, na razie żyjemy wspomnieniami. Dzielą nas kilometry, nasze spotkania nie są częste, co z tego wyniknie jeszcze nie wiem. Myślę, ze w tym wszystkim nie chodzi o seks.


Myślę, że jesteś bardzo mądrą kobietą. Fajnie, że tak szczerze napisałaś. Moim bardzo, bardzo skromniutkim zdaniem bliskość, miłość i seks to dość skomplikowane zjawiska. Nie zawsze chodzi o prymitywne doznania typu:
"członek wszedł do waginy i nieźle narąbał". Przepraszam Cię Eve 2 za takie pisanie. Moim zdaniem seks to również podniecenie spowodowane przytulaniem się i słuchaniem głosu kochanego mężczyzny.

Może zechcesz jeszcze kiedyś napisać jak Ci się ułożyło?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 12-09-2017, 18:48
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Cytat:
Napisał lenasto2
Dani to nie tak że nie próbowałam , .....próbowałam, ale jak usłyszałam
że "moje problemy są moimi problemami " a " twoje problemy są twoimi problemami " .......tak nie zaczyna się bycia razem .
Parkiet i łóżko ( tylko moje)....to nie wwystarcz
Po prostu liczył na to że "u wdowy chleb gotowy" , ja szybko zorientowalam się i sprawę postawiłam jasno .
Czy byłam naiwna?
Czy byłam niesprawiedliwa?
Żadnej znajomości nie zaczyna się od nieszczerości .
Lenko uważam , że ten człowiek był (jest) po prostu egoistą i tyle , o ile dobrze zrozumiałam . Hm..... jeżeli już na początku facet mówi ,,to je moje a to Twoje '' to jak dla mnie - brzmi to bardzo dziwnie , wręcz oryginalnie a z drugiej strony od razu ,,oznacza jak piesek swoje terytorium '' i wydziela granicę . Tyle w tym dobrego , że nie kamufluje się i można zorientować się o co mu chodzi . Daj na luz dziewczę drogie i odpuść sobie choć zrobisz jak zechcesz . A wiem , że jesteś mądrą kobietą .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 12-09-2017, 18:52
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Cytat:
Napisał Barbara1956
[i]
[/I

Bardzo mądrze napisałaś. Niezależnie od tematu moim (skromnym zdaniem) największym problemem wrażliwych ludzi jest obawa odrzucenia dlatego trudno pozwolić sobie na szczerość. No cóż, ludziom najlepiej udają się intrygi.

Basiu wiele przeżyłam i nadal przeżywam więc uczę się na błędach co nie znaczy , że już ich nie popełniam . No , może mniej ale kto wie co może się zdarzyć ? Pozdrówka .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 12-09-2017, 19:45
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Hej dziewczyny podoba mi się co piszecie,
mam bardzo podobne zdanie jak Wy.
Wiek nie stanowi przeszkody w udanej miłości i przyjaźni,
jednak nie łatwo jest znaleźć taką osobę by zaiskrzyło.
Kiedyś na tym forum napisała jedna pani,że nie trzeba szukać daleko udanej przyjaźni,bo jest ona często na wyciągnięcie ręki.
Jest to szczera prawda bo mnie to spotkało pół roku temu,
na wieczorku tanecznym w Klubie Seniora.
To powiedzenie ,,u wdowy chleb gotowy" działa w obie strony,właśnie w Klubie Seniora obserwowałem takie
ciągoty u jednej z pań.
Życzę Paniom miłego wieczoru!!
__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 12-09-2017, 20:46
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 121
Domyślnie

Witaj Edziu , cieszę się , że się odezwałeś My tu tylko wyrażamy swoje uczucia i odczucia .
Zdradzisz nam co wyszło z Tą Panią poznaną w Klubie Seniora ? Mam nadzieję , że znajomość trwa....... Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kazdy z nas chodzi na targ.... Mar-Basia Fotografia 504 12-01-2023 18:31
Buty - łatwo powiedzieć.... Samsara Moda i styl 94 27-06-2019 13:04
O co chodzi w Halloween? - komentarze 99.85.36.xxx Ogólny 41 06-12-2016 13:06
O co chodzi Rosji? miloszczek Polityka 100 22-05-2014 22:03
Co chce ci powiedzieć twoje ciało - oznaki niedoborów witamin i pierwiastków - komentarze 85.89.189.xxx Ogólny 6 01-03-2012 23:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.