menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Aborcja za i przeciw
Wybór kobiety 26 70.27%
Przymus aborcji 0 0%
Zakaz aborcji 0 0%
Zależy od sytuacji... gwałt, uszkodzony płód, złe warunki socjalne 10 27.03%
Inne- napisz i uzasadnij 1 2.70%
Głosujących: 37. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 05-04-2016, 16:27
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie Abocja- za czy przeciw


Już w katolickim Salwadorze doprowadzono ustawę anty aborcyjną do granic absurdu... a właściwie przekroczono wszelkie granice sumienia, rozsądku i logiki... że o prawach człowieka już nie wspomnę.
http://m.krytykapolityczna.pl/artyku...-international
Czy aborcja jest wyłącznie złem czy jedynym dobrem... czy tylko koniecznością wyboru między urodzić a przeżyć... grzebania we własnym sumieniu, rozdrapywania ran...
Moja babcia urodziła 12 dzieci ale przeżyło tylko siedmioro. Kilkakrotnie o mało nie umarła, ale jak twierdziła moja mama: "Bóg nad nią czuwał"... Dlaczego przeżyło tylko 7 z nich..? Dlaczego pozostałe umarły..? Odp: Z głodu.. ! Przeżyły najsilniejsze... te które potrafiły bratu/ siostrze wyrwać ostatnią kromkę chleba, ukraść sąsiadowi marchewkę z pola czy jajka z kurnika.
Ale sorki za rodzinną z wzmiankę.
Dzisiaj dziewczyny są asertywne, pewne siebie i znające własną wartość. Dlatego zamiast trzymać gębę na kłódkę- krzyczą...
I małe pytanie... dlaczego faceci - sprawcy niechcianych ciąż- mają pozostawać bezkarni podczas gdy ofiary ich samczych chuci- mają być napiętnowane ..?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 05-04-2016, 17:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Zagłosowałem za decyzją podejmowaną przez kobietę bo to ona rodzi a potem w większości przez lata zajmuje się macierzyństwem . Decydując się na dziecko młodzi ludzie żyjący w związku formalnym czy nie formalnym powinni zdawać sobie sprawę z obowiązków wychowawczych spoczywających na nich , jako rodziców .Kiedy jedna ze stron nie gwarantuje że podoła , rozwiązaniem optymalnym jest pozbycie się tego problemu drogą aborcji.Decyzje podejmuje kobieta , dlatego już szkoła podstawowa powinna zająć się sprawami świadomego macierzyństwa i nauczyć zastosowania środków antykoncepcyjnych uniemożliwiającym zajście w niechcianą ciążę.

Uważam że decyzja należy do kobiety a czas w jakim można dokonywać zabiegu powinien być określony przez biologów i lekarzy. Obowiązkowe powinny być badania prenatalne by wyeliminować niepotrzebne porody bo takim dzieckiem nikt się nie chce zająć i związek małżeński takich kobiet kończy się rozwodem.Badania socjologiczne są potwierdzeniem tej tezy.

Jesteśmy społeczeństwem które jest praktycznie wyedukowane może nie najlepiej ale taska jest rzeczywistość , studiujących jest około 1,5 miliona młodych ludzi.Z badań które zostały przeprowadzone dzietność kobiet maleje wraz z wzrostem zarobków ,taka prawidłowość utrzymuje się w wielu krajach o rozwiniętym kapitalizmie wielkość PKB na jednego mieszkańca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 05-04-2016, 19:25
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Mlodzi w ogóle nie sa wyedukowani. Zauważ, ze aborcja stała się sposobem zapobiegania ciązy. Nie jestem za taką restrykcyjna ustawą, ale jekieś ograniczenia muszą byc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 05-04-2016, 20:26
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Mlodzi w ogóle nie sa wyedukowani. Zauważ, ze aborcja stała się sposobem zapobiegania ciązy.
Są jakieś konkretne przypadki..?
Czyli młoda dama zachodzi sobie w ciążę bo nie stać jej na prezerwatywę a potem daną ciążę usuwa pomimo że w Polsce znalezienie chętnego lekarza skrobacza graniczy z cudem..? I skąd bierze na to pieniądze..? Weźmie kredyt..?
Jaki idiota w to uwierzy..?

Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 05-04-2016 o 20:39.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 05-04-2016, 21:23
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
Zauważ, ze aborcja stała się sposobem zapobiegania ciązy
Widać że nie wiesz ile ten zabieg aborcyjny kosztuje i myślę że nie wynikają te wnioski z autopsji. Uchwalanie prawa powinno z czegoś wynikać a nie jest to sztuka dla sztuki. dwa opakowania po 20 tabletek. Cena to 70zł za opakowanie. (50mg + 0,2mg)... Witam, mam do sprzedania pozostale po kuracji tabletki wczesnoporonne. Mam dwa opakowania 20 tabletek. Sprzedam je za 250 zl.... To tabletki wczesno- poronne od których się zaczął szum w kościele rzymskokatolickim .Jak przeprowadzić kurację już nie piszę po seniorki to już nie interesuje.

Podajemy adresy klinik w Niemczech, Czechach oraz w Holandii. Wykonywane przez nich usługi są bezpieczniejsze i tańsze niż w Polsce.
Możesz również skorzystać z pomocy Women on Web www.womenonweb.org
Cena 250 -300 Euro w klinice o standarcie nie takim jak w ciemnogrodzie Polska.W zależności od kursu waluty przeliczyć można a na to ma wpływ ma Rząd który znalazł się u władzy przez pomyłkę ludzi młodych.

Obecna młodzież jest obyta z internetem i wie jak sformułować pytanie by uzyskać potrzebne dane. Każdy senior gdy wnuczka będzie w potrzebie jej pomoże bo 1500 zł za aborcję + koszty dojazdu jako prezent komunijny jest w stanie sfinansować. Też stwierdzenia że młodego człowieka nie stać na prezerwatywę jest to mit. https://www.youtube.com/watch?v=RGVMzbJBTbY Jak założyć prezerwatywe? wszystko w internecie znajdziecie .Nawet są informacje na temat zakupów większej partii ale zwracajcie uwagę na termin ważności może być to interesujący prezent dla wnuczka czy wnuczki dodając kulki gejszy. Sex to przyjemność by ewoluować natura o tym pomyślała .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 05-04-2016 o 21:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 05-04-2016, 21:58
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Zaraz, zaraz, to skad biorasię te niechciane ciaze, dzieci podrzucane na smietnikach- czy tylko z niedojrzałosci emocjonalnej i ew. (co jest dość rzadkie- bo to instynkt ktory dala nam matka natura) braku tegoż instynktu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 06-04-2016, 10:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Koniec świata. Za dyskurs w temacie biorą się ci, co z prokreacją mają tyle wspólnego,
co słoń z prosięciem.

Spokojnie, możecie się seksić do upojenia moi Kochani ( tu ukłon w stronę Wacława),
a problem i tak nie dotknie.
Natomiast muszę pogratulować tej lewaczce z sercem namalowanym na łbie; ledwo poszła do kościoła a już stał się cud. Ksiądz Sowa przypomniał sobie, że jest księdzem,
a Mordka tak się wściekł na babę, że zakończył program przed czasem. Biedulka; w parę minut pogrzebała Sprawę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 06-04-2016, 14:57
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
Babciela napisała-Zaraz, zaraz, to skad biorasię te niechciane ciaze, dzieci podrzucane na smietnikach- czy tylko z niedojrzałosci emocjonalnej i ew. (co jest dość rzadkie- bo to instynkt ktory dala nam matka natura) braku tegoż instynktu
Nie wiem jak z instynktem macierzyńskim 14 letniej matki ale są w momenty w naszym życiu gdzie emocje wzieły górę nad rozumem i przestaliśmy być ostrożni .Alkohol powoduje ze nasze decyzje są mało przemyślane i wpadamy w kłopoty niechcianej ciąży. W naszym wypadku kiedy nie było środków wczesnoporonnych kończyło się to zabiegiem ,który był dostępny.

Jest internet ale do niego nie mają wszyscy dostępu w Polsce to mogą się zdarzać sytuacje gdzie brak szerszej informacji .Do tego bliscy o poglądach z początku XX wieku dominacja wiary i niedojrzałość emocjonalna młody człowiek nie ma możliwości wsparcia pozostawiony sam sobie w trudnej sytuacji życiowej. Są też przypadki że kobieta czy mężczyzna by było gender mają mentalność dziecka nie przystosowani do życia a rodzenie traktują jako czynność fizjologiczną jak oddychanie. Mieliśmy taki przykład z niemowlakami w beczce z kapustą.
Uwaga ogólna-Internet jest ściekiem informacyjnym i trzeba umieć z tego umiejętnie korzystać a to zadanie edukacji.

Inną sytuacją są rodzone dzieci bo młoda donna wymyśliła że jest to sposób na małżeństwo ,kiedy brak wsparcia z drugiej strony i marna sytuacja materialna najprostszym sposobem jest pozbyć się dziecka. Decyzje mogą być różne w zależności od poziomu intelektualnego rodzącej i jej emocji.Przecież spotykamy się z szokiem poporodowym.

Natomiast nasze poglądy kształtują media żerujące na sensacjach bo to wpływa poczytność .Jesteśmy tymi wiadomościami zbulwersowani i reakcje ludzi w zależności od ich poziomu wiedzy biologicznej różne. Plemnik /gameta/ ma wielkość 60 mikrometra /mikrometr milionowa część metra/ i porusza się z szybkością o,1 mm na sekundę.Według niektórych to też życie. A wiedza o zygocie i do tego samodzielne myślenie to niektórych przerasta i powtarzają dyrdymały które plecie klecha.

A tak na marginesie za okresu PRL dzietność była większa niż obecni dlatego argument że zakaz aborcji zwiększa ilość urodzeń jest wyssany z palca .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 06-04-2016 o 16:11.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 06-04-2016, 22:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Święte słowa Drogi Kolego, tylko powiedz mi jak ta wariatka z czerwonym sercem na czerepie,
się abortowała w Trzech Króli, skoro deklaruje iż żyje w związku lesbijskim od 20 lat?

To mnie przerasta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 06-04-2016, 23:21
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Lilu nie wiedziałem że nie wiesz ale ci wyjaśnię ogólnie bo w szczegółach znajdziesz w sieci.Proces zapłodnienia polega na połączeniu gamet męskiej plemnik z gametą żeńska jajeczkiem. Jądra mężczyzn produkują plemniki a jajniki kobiety komórki jajowe .W procesie zapłodnienia łączą się plemnik z z komórką jajową powstaje zygota która podlega dalszym podziałom .Wystarczy urodzić się kobietą mieć jajniki sprawny jajowód i macicę i nie ma wpływu na to że posiada się te organy : rasa , pochodzenie społeczne czy majątek wszystko jest tak samo u każdej kobiety i procesy zapłodnienia są takie same .
Różne są komórki a komórki skórne cały czas wymieniamy i nie robimy z tego wielkie halo ! przecież skład kurzxu w naszym domu to większości komórki skórne nimi się żywi rostocze , nie powietrzem..

Seksualność , preferencje seksualne to sfera psychologiczna i nie mieszaj tego z biologią .Homoseksualista ma prącie tak samo lesbijka ma waginę. Nie wiem dla czego używasz określeń czerep o kobiecie którą oglądałaś w TV a jak Petru o Pawłowicz powiedział by się walnęła w łeb to byłaś zgorszona.Tobie nie podoba się serce innym może broszka z Jablonexu , więcej tolerancji w naszym kaczolandzie .

Lilu trzech króli czy inny wniebowstąpienie wigilia miesięcznica 10 Tutka czy 4 Opony , są dla ludzi normalnym dniem ,to tylko ty przywiązujesz do tych dat jakieś znaczenie nie wszyscy muszą jak ty do tego podchodzić emocjonalnie.
Zabronienie lesbijce posiadania dzieci to temat zastępczy dla tych co sobie chcą pogadać przy okazji obrazić kogoś bo to jest dennie głupie a przepis prawa martwy. To podniecają się ci co nie znają biologi. Można uchwalić zakaż używania słowa ku... ale słyszymy to słowo na każdym rogu ulicy i obecnie słowo to pełni rolę przerywnika.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 06-04-2016 o 23:28.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 06-04-2016, 23:25
Miran Miran jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 327
Domyślnie

Za aborcja sa ci ktorych matki nie wyskrobaly.
__________________
GDY WIEJE WIATR HISTORII,

LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM

ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST

TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 06-04-2016, 23:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
Miran napisała-Za aborcja sa ci ktorych matki nie wyskrobaly
Przybliż sobie temat zapłodnienia jak to wygląda od strony biologicznej i medycznej a potem zabieraj głos i pisz na temat.A jak ci się nie podoba aborcja to bądź odważna i protestuj pod Białym Domem ,napisz sobie zwolenniczka PiS Polska- Polonia .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 06-04-2016, 23:50
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Lilu nie wiedziałem że nie wiesz ale ci wyjaśnię ogólnie bo w szczegółach znajdziesz w sieci.Proces zapłodnienia polega na połączeniu gamet męskiej plemnik z gametą żeńska jajeczkiem. Jądra mężczyzn produkują plemniki a jajniki kobiety komórki jajowe .W procesie zapłodnienia łączą się plemnik z z komórką jajową powstaje zygota która podlega dalszym podziałom .Wystarczy urodzić się kobietą mieć jajniki sprawny jajowód i macicę i nie ma wpływu na to że posiada się te organy : rasa , pochodzenie społeczne czy majątek wszystko jest tak samo u każdej kobiety i procesy zapłodnienia są takie same .
Różne są komórki a komórki skórne cały czas wymieniamy i nie robimy z tego wielkie halo ! przecież skład kurzxu w naszym domu to większości komórki skórne nimi się żywi rostocze , nie powietrzem..

Seksualność , preferencje seksualne to sfera psychologiczna i nie mieszaj tego z biologią .Homoseksualista ma prącie tak samo lesbijka ma waginę. Nie wiem dla czego używasz określeń czerep o kobiecie którą oglądałaś w TV a jak Petru o Pawłowicz powiedział by się walnęła w łeb to byłaś zgorszona.Tobie nie podoba się serce innym może broszka z Jablonexu , więcej tolerancji w naszym kaczolandzie .

Lilu trzech króli czy inny wniebowstąpienie wigilia miesięcznica 10 Tutka czy 4 Opony , są dla ludzi normalnym dniem ,to tylko ty przywiązujesz do tych dat jakieś znaczenie nie wszyscy muszą jak ty do tego podchodzić emocjonalnie.
Zabronienie lesbijce posiadania dzieci to temat zastępczy dla tych co sobie chcą pogadać przy okazji obrazić kogoś bo to jest dennie głupie a przepis prawa martwy. To podniecają się ci co nie znają biologi. Można uchwalić zakaż używania słowa ku... ale słyszymy to słowo na każdym rogu ulicy i obecnie słowo to pełni rolę przerywnika.


Przepraszam, ale ja tylko udaję inteligentną, a naga prawda co i raz skrzeczy.
Nic nie rozumiem. Jak dwie lesbijki spłodziły sobie przedmiot aborcji? Rozumiem inseminację, ale w takim razie nie byłoby aborcji.

Może mi ktoś to krok po kroku wyjaśnić, bo Wacławowi pewne rzeczy z broszką się kojarzą,
i z k...ą niestety? A także z Tutką.
Ja nie przywiązuję do dat żadnego znaczenia, ale wzmiankowana bohaterka abordażu zaznaczyła datę,
czyli o coś jej chodziło.

No to jak w końcu zaszła skoro gamet nie było, tylko...broszka? I o jakim prąciu piszesz? Koleżanka miała to prącie, że wpadły?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 07-04-2016, 00:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Przepraszam, ale ja tylko udaję inteligentną, a naga prawda co i raz skrzeczy.
Nic nie rozumiem. Jak dwie lesbijki spłodziły sobie przedmiot aborcji? Rozumiem inseminację, ale w takim razie nie byłoby aborcji.
Lilu czy ty nigdy nie zaznałaś przyjemności z seksu i trudno ci zrozumieć spółkowanie.??? kobiety i mężczyzny .Lezbijka nie zaznaje takiego orgazmu z mężczyzną jak przy stosunku z kobietą Jak atrakcyjna kobieta to nie musi płacić ?? za zapłodnienie mężczyżnie.
Odbywa się to normalnie Lilu mówisz że że jesteś bezpłodna zezwalasz mężczyźnie na wytrysk w swojej pochwie .Możesz powtórzyć kilkakrotnie mężczyzna ma większą przyjemność.Zrywasz potem znajomość .
Rozmyśliła się z urodzenia dziecka dokonała aborcji.Proste.Może jej partnerka nie chciała "bachora".???
Aborcja co to jest przeczytaj w wikipedii .Napisałem ci że preferencje seksualne to sfera psychiczna a nie fizjologiczna.

Lilu nie wiem czego nie rozumiesz , napisałąś :ta wariatka z czerwonym sercem na czerepie, czy to uważasz że należy tak się wypowiadać o innych?? Gdy by ktoś napisał na forum o tobie i twoich bliskich ???. byłabyś zadowolona .???

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 07-04-2016 o 00:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 07-04-2016, 00:52
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Lilu czy ty nigdy nie zaznałaś przyjemności z seksu i trudno ci zrozumieć spółkowanie.??? kobiety i mężczyzny .Lezbijka nie zaznaje takiego orgazmu z mężczyzną jak przy stosunku z kobietą Jak atrakcyjna kobieta to nie musi płacić ?? za zapłodnienie mężczyżnie.
Odbywa się to normalnie Lilu mówisz że że jesteś bezpłodna zezwalasz mężczyźnie na wytrysk w swojej pochwie .Możesz powtórzyć kilkakrotnie mężczyzna ma większą przyjemność.Zrywasz potem znajomość .
Rozmyśliła się z urodzenia dziecka dokonała aborcji.Proste.Może jej partnerka nie chciała "bachora".???
Aborcja co to jest przeczytaj w wikipedii .Napisałem ci że preferencje seksualne to sfera psychiczna a nie fizjologiczna.


No już się prawie obraziłam, gdyby nie to, że bardzo, ale to bardzo potrzebuję dziś uśmiechu.
Dzięki ci Wacławie, zbaczamy w rejony lupanaru, co akurat mi pasi. Nadal nie rozumiem.
Lesbijka i to zadeklarowana, z mężczyzną? No szok. A to wstrętna zdrajczyni. To nasienie w pochwie przynosi do ukochanej kobiety?

Nie wierzę. Nie przekonałeś mnie Wacławie. Coś musiałeś pokręcić. 20 lat z kobietą i puszczała się z samcem?
Fuj!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 07-04-2016, 01:41
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Dziwi cię uczucie macierzyństwa i chęć posiadania dziecka przez swego męża ??? Przecież on nie rodzi tylko ty ? Chcieliście mieć dziecko. Gdyby on nie mógł z przyczyn medycznych ciebie zapłodnić to byś nie skorzystała z innego dawcy spermy.??? A pragniecie mieć dziecko a on nie chce adopcji to byś nie zdecydowała na urodzenie dziecka gdybyś go kochała.?? Gdybyś się nie zdecydowała to by wziął inną i by się romans skończył.

Dla ciebie lezbijstwo czy homoseksualizm to ludzie dziwolągi ???ale tak jest w naturze że tacy się rodzą .Aleksander Wielki stworzył imperium i miał inne preferencje seksualne , Maria Konopnicka można by wymieniać długo. Ty z tego robisz problem , taka jesteś ? dzieci twoje mogą do tego podchodzić inaczej, bardziej tolerancyjnie.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 07-04-2016 o 10:02.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 07-04-2016, 09:20
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miran
Za aborcja sa ci ktorych matki nie wyskrobaly.
Masz na myśli namacalne dowody z najbliższego otoczenia, powtarzasz to co powiedział ci ktoś inny (równie mądry) czy może są to dane naukowe z badań naukowych na całym świecie..?
Twój wywód jest takim samym dogmatem jak to, że zwierząt nie lubią ci co w dzieciństwie nosili zbyt ciasne buty.... Głupie- prawda..? Ale udowodnienie, że to nieprawda- niemożliwe.


Ostatnio edytowane przez Bogda501 : 07-04-2016 o 09:36.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 07-04-2016, 10:41
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
Miram napisała-A to watek o zaplodnienu?
A nie o skrobaniu?
Aby było co wyskrobać musi coś wcześniej zaistnieć by proces skrobania przeprowadzić ? Pisałem już tobie byś sobie ten proces przybliżyła i wiedziała o co chodzi. Nie interesują mnie ani twój życiorys ,skup się na problemie. A co do to matek to z nimi różnie bywa bo zdarzają się przypadki że sąsiedzi muszą interweniować.

Spór trwa z kreacjonistami w którym momencie podziału komórkowego może być interwencja ginekologa .Tak samo sporne jest przyjęcie w trakcie podziałów komórkowych liczenia czasu kiedy faktycznie powstaje życie.

... benedyktynką Teresą Forcades ....Na przykład?...
Weźmy medycynę - temat, na którym dobrze się znam. Jestem lekarką z wykształcenia i obroniłam doktorat ze zdrowia publicznego.......................
Wynosimy z dzieciństwa pewne schematy myślowe i emocjonalne związane z płcią. Sprowadzają się z grubsza do tego: kobieta jest tą, która opiekuje się innymi, mężczyzna jest tym, który opiekę przyjmuje....... aborcja
Mówiłam tylko, że widzę ją jako decyzję nierozłączną z wolnością osobistą matki. Dopóki płód nie może przeżyć poza jej ciałem, to do niej należy odpowiedzialność moralna i decyzja o jego przyszłości.

Ilustruję to przykładem ojca, którego syn potrzebuje przeszczepu nerki. Ojciec może być dawcą i to jest moralnie słuszne. A co, jeśli nie chce? Zmusimy go? Kościół mówi: nie. Moje pytanie brzmi: dlaczego w tym wypadku szanujemy jego wolę i decyzję dotyczącą własnego ciała, a w przypadku kobiety w ciąży - nie? Człowiek, osoba ludzka, nie może być nigdy środkiem, by uratować kogoś innego.....

A to, by umożliwiło jej przeprowadzenie zabiegu?

Tak, jeśli odbywa się to w pierwszych tygodniach ciąży. Żadne państwo nie może sobie przypisać prawa do zmuszenia kobiety, by została matką.


Miram pisze :Za aborcja sa ci ktorych matki nie wyskrobały. To nie ja tylko ty piszesz głupoty o swoich córkach .To że one są za aborcją to twój problem nie mój.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 07-04-2016 o 10:57.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 07-04-2016, 12:41
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Znowu watek jak bym to okresliła - potwornie simplex- ja zupalnie nie wiem o co Wam chodzi...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 07-04-2016, 14:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Znowu watek jak bym to okresliła - potwornie simplex- ja zupalnie nie wiem o co Wam chodzi...
Chodzi o aborcję przy okazji zdziwienie że Lesbijka może być matką dokonywać aborcji i nie pytając nikogo o zdanie. Panie pytają bo wyobrażają sobie że lesbijka nie ma waginy i jajników jak może zajść w ciążę ,mam znajome lesbijki które mają dzieci , ja osobiście się temu nie dziwię.

Temat aborcji myślę że jest tematem zastępczym by nie dyskutowano o trybunale czy o ziemi rolników. Była okazja opozycja sprawdziła poglądy Pani Agaty Konhauser-Duda na sprawę aborcji , przecież jest kobietą. Kościół przedobrzył i samodzielnie myślące kobiety , wkurzył. Prawda jest taka nie wszyscy księża te bzdury wysmażone przez episkopat w niedzielę czytali.

Babcieela przepisy o aborcji według mnie są za bardzo restrykcyjne ale jeszcze świadomość społeczeństwa w Polsce nie dorosła do zmiany a u władzy jest dużo ortodoksyjnych chrześcijan . Szkoda czasu na jałowe dyskusje
Wielu seniorom miesza się aborcja z antykoncepcją i traktują środki antykoncepcyjne na równi z aborcją. W temacie też mamy gejów i lesbijki i Grodzką .Polskie fobie wszech polaków. Poplątanie z pomieszaniem mamy w tej Kaczolandi. A do tego część społeczeństwa nie wie nic o komórkach zapłodnieniu podziale komórkowym.Nie długo wprowadzą zakaz usuwania raka bo przecież to jest nie kontrolowany podział komórkowy.

Bogda dobrze zrobiła ,bo wiemy jak seniorzy którzy nie boją się brania udziału w ankietach reagują na problem aborcji.Za cztery lata wyniki takiej ankiety mogą być już inne bo mimo wszystko postęp następuje a starsze pokolenie odchodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dieta przeciw starzeniu się skóry - komentarze Katarzyna63 Ogólny 0 19-03-2014 16:43
Przeciw starzeniu się (i nie tylko) - chałwa - komentarze destiny Ogólny 45 07-11-2013 09:23
Kofeina - za i przeciw - komentarze 83.8.206.xxx Ogólny 0 10-01-2012 09:43
ponowienie akcji przeciw folówkom ... z centrum Społeczeństwo - wątki archiwalne 0 24-01-2009 00:12
Herbata gunpowder przeciw rakowi - komentarze Basia. Ogólny 4 19-04-2007 01:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.