menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 03-02-2011, 02:29
Eliza2's Avatar
Eliza2 Eliza2 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Polska
Posty: 482
Domyślnie

Statystyki dotyczące picia kobiet przerażają. Nie widzą nawet problemu picia będąc w ciąży...lampka czerwonego wina nie zaszkodzi mawiają...
__________________
Rozwój człowieka to dorastanie do dobra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 12-07-2012, 12:35
E-zikoapteka_pl E-zikoapteka_pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 20
Domyślnie

Dla mnie najgorsze co może być to jak kobieta pije. jeszcze jak jest samotna, to jestem w stanie ją jakoś zrozumieć, ale jak ma rodzinę, dom i zaczyna pić to to jest dla mnie nie pojęte. Co to trzeba mieć w głowię!! Nie chce mówić to bym z taką babą zrobiła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 14-07-2012, 18:58
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Jeżeli pije kobieta,która nie jest samotna - ma rodzinę,dzieci,męża,to znaczy,że ta kobieta ma jakiś problem,z którym nie umie porozmawiać z tzw. "rodziną" - mężem,mamą,teściową,siostrą - i to jest wielkim nieszczęściem tej kobiety.
E-zikoapteko - piszesz,że nie wiesz,co byś z taką kobietą zrobiła.Ja też nie - to wielkie nieszczęście dla tej kobiety i dla jej rodziny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 04-08-2012, 14:12
Sykria's Avatar
Sykria Sykria jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: woj. śląskie
Posty: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rozia
Jeżeli pije kobieta,która nie jest samotna - ma rodzinę,dzieci,męża,to znaczy,że ta kobieta ma jakiś problem,z którym nie umie porozmawiać z tzw. "rodziną" - mężem,mamą,teściową,siostrą - i to jest wielkim nieszczęściem tej kobiety.
E-zikoapteko - piszesz,że nie wiesz,co byś z taką kobietą zrobiła.Ja też nie - to wielkie nieszczęście dla tej kobiety i dla jej rodziny.


Dziwi mnie trochę, że piszecie o tym problemie jakby to było coś nowego. Chyba tak nie jest.
Moja Mama paliła w ciąży ze mną, chyba tez popijała. Wyszłam z tego jako wcześniak. Taka sama sytuacja u jej siostry była, u drugiej - zatrucie ciążowe. Ale czy był związek alkoholu i papierosów - to nikt nie wie.
Ja paliłam w ciąży, alkoholu praktycznie 0 - córa wcześniak.
Nałóg Matki był zawsze ukrywany w domu, długo nie rozumiałam czemu się po podłodze tarza, gdy Ojciec jest w pracy. Aż zaczął 'niespodziane' kontrole, trochę uspokoiło to sytuacje.
Czemu piła? Powiedzmy miała co zechciała... lata 60/70 a ona wyjazdy zagraniczne z Orbisem, ciuchy z Pewexu, dobre żarcie... Ale chyba wiem co było powodem, czuła się jak w 'złotej klatce', Ojciec przedobrzył.. Sam stale w pracy, zawałami zapłacił.. Ona sama w mieszkaniu z niechcianym dzieckiem.
Po śmierci Ojca tylko widziałam jak w mieszkaniu 'znikają' rzeczy, było nie do opanowania... z piciem czekała do takiej godziny, gdy już wiadomo było, że nie przyjdę..
Była po zawale z blokiem... lekarze mi nie powiedzieli czy alkohol był w krwi jak przyszedł ostatni atak...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 05-08-2012, 12:15
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

To straszny nałóg, ciężko z nim walczyć. Aby to rzucić trzeba się rzucić na głęboką wodę i walczyć z pomocą innych.
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 06-10-2013, 15:35
jaras jaras jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Posty: 7
Domyślnie

Strona dla kobiet z problemem alkoholowym tainna.webpark.pl działa teraz pod domeną http://tainna.pl
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 27-11-2013, 15:28
horn horn jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 11
Domyślnie

W naszym społeczeństwie jest teraz spory problem z alkoholem wśród kobiet. Na ulicach jak widzi się taką kobietę w stanie nietrzeźwości to od razu odpycha.

_________________
Specjalista neurolog Warszawa- http://gabinetneurologiczny.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 03-01-2014, 19:55
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie

Cytat:
Napisał rossa
Tadziu, na zachodzie /w który z takim uwielbieniem się wpatrujemy/ osoby publiczne chętnie przyznają się do uzależnień i podejmowanych terapii odwykowych i to jest im poczytywane jako zaleta. My jako naród o tradycjach raczej pijackich, nadal potępiamy alkoholików, również tych trzeźwiejących (...)
Zauwazylem ze w USA, w prawie wszystkich Stanow, należnosc do takich podejmowanych terapie odwykowych jest uważano za pozytywny moralny czynnik ceniony przez pracodawców, az niekiedy, na tyl wizytówkow jest drukowane: "z AA od (i data)"


Just my few cents
__________________
Quot homines, tot sententiae
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 03-01-2014, 20:56
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rozia
Jeżeli pije kobieta,która nie jest samotna - ma rodzinę,dzieci,męża,to znaczy,że ta kobieta ma jakiś problem,z którym nie umie porozmawiać z tzw. "rodziną" - mężem,mamą,teściową,siostrą - i to jest wielkim nieszczęściem tej kobiety.
Samotnosc, nie samotnosc, do dzis dnia, ja nie wiem dokladnie jaki jest link

Ale chyba da sie uwierzyc < Tadeusz > kiedy pisze :

"Alkoholizm nie rozróżnia wykształcenia przekrój od analfabety do profesorów i z innymi tytułami,
nie rozróżnia wyznania, dotyka wszystkich"


... samotni i nie samotni.



just my few cents
__________________
Quot homines, tot sententiae
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 04-01-2014, 16:42
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Alkoholizm kobiet w Polsce jest tematem wstydliwym- nie zdradzę tajemnicy lekarskiej - jak napiszę, ze mam w Przychodni jedna niepijącą alc.Pozostałe mimo, ze wiem o ich nalogu i postawiłam dgn alc chronica- nie uwaza się za alc-i nie da się z nich nic wyciagnac- mimo wieloletniego doswiadczenia mojego w prowadzeniu rozmów z tego typu osobami.A kobiet uzaleznionych jest coraz wiecej-wynika to pewnie ze zmian - jakby to okreslic- roli kobiety w rodzinie( chyba tak). Coraz czesciej kobiety pełnią rolę "męską"- dominującą , zarzadzajacą- co jest - niestety - wbrew naturze...Wszystko sie - mówiac kolokwialnie- pokielbasiło- i paredziesiat lat uplynie, zanim kobiety dojda ( albo i nie - zostaną babochłopami)do innego statusu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 04-01-2014, 17:37
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
(...) i nie da się z nich nic wyciagnac- mimo wieloletniego doswiadczenia mojego w prowadzeniu rozmów z tego typu osobam
Z alkoholikami, byc moze ze doswiadczenie "zawodowe" jest swieca ktora swieci tylko wlasną ręke.

Aby komus "pomoc" wyjsc z Piekła, zdaje mi sie ze trzeba już wiedziec jak jest w Piekle.
Mozliwe ze to by sie lepiej udalo takiej osoby ktora juz tam przybywala przez jakis czas — i to nawet nie pewne...
__________________
Quot homines, tot sententiae
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 04-01-2014, 17:44
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nie, nie - męzczyzna bardzo szybko sie otwiera.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 04-01-2014, 17:47
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 310
Domyślnie Alkoholizm jest specyficzną chorobą...

Cytat:
Napisał tomeh
To straszny nałóg, ciężko z nim walczyć. Aby to rzucić trzeba się rzucić na głęboką wodę i walczyć z pomocą innych.
m.skromnym zdaniem jak każdy nałóg (uzależnienie)...nie da się leczyć na siłę....Najlepszym rozwiązaniem jest zostawienie takiej osoby sam na sam z problemem i wtedy jest szansa (mała co prawda),że pacjent zajmie się sobą. Niańczenie uzależnionego daje skutek odwroty...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 04-01-2014, 17:51
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 310
Domyślnie Otwiera , otwiera?!

Cytat:
Napisał babciela
Nie, nie - męzczyzna bardzo szybko sie otwiera.....
Wiadomo,że alkoholicy to manipulanci...Mają rozwinięty mechanizm iluzji i zaprzeczeń...Pracują na chorych emocjach ....
Wszyscy są winni tylko nie alkoholik ,biedna ofiara szukająca opiekunki , niańki itd.itp.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 04-01-2014, 19:12
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vendôme
Aby komus "pomoc" wyjsc z Piekła, zdaje mi sie ze trzeba już wiedziec jak jest w Piekle.
Mozliwe ze to by sie lepiej udalo takiej osoby ktora juz tam przybywala przez jakis czas — i to nawet nie pewne...
Tak jest dokładnie, sama przeszłam przez to piekło, dzisiaj się tego nie wstydzę - pomagam i sama wciąż tej pomocy potrzebuję, a trwa to już 16 lat. Uczepiłam się wspólnoty AA i trzymam się kurczowo i wiem, że nawet tzw. niereformowalne osoby - jeśli tylko zaakceptują, że alkoholizm jest chorobą duszy, ciała i umysłu - w tej wspólnocie znajdują siłę, oparcie i pogodę ducha. Oni sami i ich bliscy.
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 04-01-2014, 19:49
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Trzezwiejący alkoholik ma poczucie winy.Pijący alc.zwala wine na wszystkich wokoł
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 04-01-2014, 19:56
rossa's Avatar
rossa rossa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: miasto w wielkopolsce
Posty: 574
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Trzezwiejący alkoholik ma poczucie winy.Pijący alc.zwala wine na wszystkich wokoł
Jeśli przejdzie się kilkakrotnie drogą "12-tu kroków" to i z poczuciem winy można sobie poradzić.
__________________
Przyjmuj pogodnie to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 05-01-2014, 00:41
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie

Cytat:
Napisał rossa
sama przeszłam przez to piekło
Witaj w Klubie...
__________________
Quot homines, tot sententiae
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 06-01-2014, 23:28
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Trzezwiejący alkoholik ma poczucie winy.Pijący alc.zwala wine na wszystkich wokoł
Nie odważyłbym się byc twierdzący o tym, ale zawsze mozna spierać się o płci aniołów.

Ja, "kota" nazywam kota, a nie "maly czworonożny włochaty figlarz z wielkiem ogonem i dlugie wasy"...
Dodatkowo, o alkoholizm, wole skoniugowac opinie czasownikiem warunkowym.

Myszle ze jeśli byłaby udowodniona niekwestionowana wiedza o leczenie alkoholikow, byc moze ze problem
bylby od dawna wyeliminowany tak jak wyeliminowano dżuma dymienicza lub wścieklizna z naszych krajach.

Niestety tak nie jest i magicznej pigulki tez nie ma.
A temat raczej motywem do ostrożności niz do roznych oświadczeń, które niekiedy moglyby być interpretowane
przez alkoholikow jako słowa Ewangelii lub ukazy z Wydziale ; w kazdych przypadkach, bez nadzieji — zadnej.
__________________
Quot homines, tot sententiae
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 10-01-2014, 02:37
Vendôme's Avatar
Vendôme Vendôme jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Francja
Posty: 2 419
Domyślnie 10-01-2011

__________________
Quot homines, tot sententiae
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Alkoholizm - komentarze green Ogólny 514 29-10-2018 19:15
"Dzień Kobiet, Dzień Kobiet…" - komentarze Elżbieta V Ogólny 37 10-03-2012 09:10
alkoholizm, czy da się z tym żyć? jaras Uzależnienia 512 02-06-2009 08:09
W Dniu Kobiet o kobietach i mężczyznach cruella Społeczeństwo - wątki archiwalne 9 11-03-2008 14:01
Ekranowy wizerunek kobiet dojrzałych admin Ogólny 3 13-12-2007 22:14

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.