menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Dieta
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Dieta Doświadczenia (dobre i złe) na temat diet odchudzających i zdrowotnych, ale bez ogłoszeń dystrybutorów i awizytorów.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 29-06-2007, 16:05
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Babcielu,tego nam trzeba było na tym forum.
Mnie lekarz kazał brać stale Zocor 20,choć mam cholesterol w normie.Po dłuższym zażywaniu odstawiłam na własną odpowiedzialność, bo gdzieś się doczytałam,że te wszystkie środki p/cholesterolowe są w dużej mierze szkodliwe.Co do masła to owszem pieczywo smaruję,ale bez przesady i w ogóle jem wszystko nie objadając się.5 posiłków minimalnych dziennie,dużo warzyw i owoców.Czuję się świetnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 29-06-2007, 18:32
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie wysoki cholesterol

Ja jestem prawie okazem zdrowia. Jednak moj malzonek ma wysoki poziom cholesterolu.Bierze APO-LOVA 20 , zamiast masla -margaryne Rame a cholesterol byl zawsze podwyzszony. Teraz od 4 miesiecy dodatkowo kupuje mu Omega 3 forte / zawiera olej rybi/ i o dziwo cholesterol ma w normie a ponadto bardzo obnizylo mu sie nadcisnienie tetnicze.Ktos mi polecil . poskutkowalo wpiec ja rowniez polecam.Zycze zdrowka.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 29-06-2007, 18:53
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Też mam cholesterol w normie. Byłam 6 lat na diecie Kwaśniewskiego (nie z powodu cholesterolu), tam się je dużo tłuszczu i też mi się nie podniósł. Nie używam margaryny (nie lubię), ale z masłem i innymi nie przesadzam. A mojemu znajomemu na diecie Atkinsa cholesterol znacznie się obniżył i jest O.K. To wszystko dziwne jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 29-06-2007, 19:52
Honorka1949's Avatar
Honorka1949 Honorka1949 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 10 371
Domyślnie

To prawda , bo kazdy z nas jest inny i ma inny organizm, i nawet gdyby stanal na glowie to nic nie jest w stanie zmienic.
__________________

*** Wklejone obrazki pochodzą ze stron ogólnodostępnych w "necie" ***
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 30-06-2007, 08:48
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Babciela! Proszę, "powymądrzaj się" jeszcze,co? Bo to jest tak: nigdy nie miałam problemów z cholesterolem (nawet 4 lata diety optymalnej, tzw "tłustej" tego nie zmieniły). W styczniu miałam operację serca (wszczepienie zastawki) i... no właśnie! Wczoraj odebrałam badania. Cholesterol całkowity 233, LDL 153... Trochę się przeraziłam. A jestem na diecie niskotłuszczowej, niskowęglowodanowej, nie łączę białek z węglowodanami - no, nie ma powodów do takiego wyniku! A! Miałam nadczynność tarczycy, miesiąc temu przestałam brać leki. Ale w niedoczynność nie wpadłam przecież! Moja neurolog mówi, żebym się nie przejmowała, bo to może być wynik stresu, ale bo ja wiem, czy rzeczywiście? Stresów ci u mnie ostatnio pod dostatkiem co prawda...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 30-06-2007, 10:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 003
Domyślnie

Wydaje mi się moje miłe,że Ela ,choć babcia,zastrajkuje na forumie.
Jak pewien ginekolog,który wsiadając do autobusu / bo i tacy się zdarzają / westchnął z rozmarzeniem...''nareszcie twarze ''...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 30-06-2007, 12:43
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie

Tyz prowda! Co prowda, to prowda...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 30-06-2007, 14:37
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

nie nie zastrajkowalam.Ja po prostu nie moge zyc bez zajecia.Dzisiaj walczylam z 77 babcia ktora boi sie syna alkoholika.Wezwalam policje ale babcia wycofala sie rakiem A do domu opieki nie chce isc czemu sie nie dziwie.Nie mama pojecia co robic,bo jest po zawale mozgu i potrzebnu jej\spokoj .Odnosnie cholesterolu w Twoim przypadku wydaje mi sie ze to nie jest czynnosciowe tylko niestety tak Ci sie podwyzszylo.Wg mnie powinnas wziac lek obnizajacy LDL np Tulip.Nie wiem czy jakiejs wiadomosci nie wyslalam bo mam 100 telefonow naraz i nie radze sobie juz szybkosciowo-nie te lata>pozdrawia.Babciela
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 30-06-2007, 16:45
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Hahahaha Lilka udało Ci sie słonko poprawiłaś mi samopoczucie moje - strasznie dzis marniutkie hihihi nareszcie twarze Pozdrawiam Grazyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 02-07-2007, 10:00
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Post

Gdy mąż miał prawie 400 cholesterolu,zmieniłam sposób odżywianiaMargaryna,oliwa,gotowane chude mięso,chude wędliny/.U męża po pół roku brania lekarstwa poziom obniżył sie do 210,a u mnie wzróśł ze 180 do 230.Wróciłam do masła i smalcu/dla mnie/ i do normalnego jedzenia.Mąż ma cały czas 200 - 220,bierze simvasterol, a ja 170.Dziwne to ale widocznie tak musi być.Surowych warzyw też specjalnie nie lubię,owoców dużo nie jadam.Co pół roku kontroluję poziom cholesterolu,ponieważ moja Mama zmarła na miażdżycę.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 02-07-2007, 10:54
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Stres bardzo podwyższa cholesterol,ale najważniejsze sa uwarunkowania genetyczne.No i wiek ma znaczenie,z upływem lat rosnie sklonność do podniesionego poziomu.U mnie zmniejasza sie poziom ,jesli spada waga!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 27-11-2007, 14:59
fionna fionna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 26
Domyślnie

Geny, wiek, waga, ale tez wlasciwa dieta i aktywnosc fizyczna. Mi poziom "skacze", raz jest lepiej, raz gorzej. Staram sie zdrowo odzywiac, jem malo tluszczow zwierzecych, wmuszam w siebie rybe, ktorej nie znosze Kiedys smarowalam chleb Flora obnizajaca poziom cholesterolu. Zastanawiam sie czy do niej nie wrocic. Ktos z Was ja poleca, stosuje??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 21-02-2008, 15:03
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

12 SPOSOBÓW NA WYŚMIENITĄ FORMĘ UMYSŁU


Po pierwsze, każdego dnia jedz kilka kostek gorzkiej, ciemnej czekolady. Kiedy delektujesz się smakołykiem, w Twoim mózgu uaktywniają się systemy „pompujące” dopaminę, czyli hormon szczęścia (rezultat jego pojawienia się w przestrzeniach między neuronami często objawia się euforią). Owe systemy umożliwiają uczenie się i zapamiętywanie, pomagając tym samym zachować umysł w doskonałej kondycji.

Po drugie, wybierz się na wycieczkę do muzeum, bacznie przyglądając się zgromadzonym tam eksponatom. Później odtwórz tę wizytę, robiąc zarys muzealnej eskapady. Wszelkie pamięciowe czynności, które angażują wszystkie poziomy działania mózgu – recepcję, zapamiętywanie, myślenie – korzystnie wpływają na jego funkcje oraz opóźniają spadek intelektualnej formy.

Po trzecie, wybierz piosenkę, którą lubisz, lecz której słów nie pamiętasz. Napisz tekst, a potem naucz się śpiewać utwór sam. Opanowawszy jedną, czym prędzej sięgnij po kolejną; badania wykazują, że rozwijając umiejętność dokładnego słuchania, doskonalisz rozumienie, myślenie oraz zapamiętywanie.

Po czwarte, siedząc na ławce w parku lub w kafejce patrz prosto przed siebie i nie ruszaj oczami. Skup się na wszystkim, co widzisz, łącznie z tym, co znajduje się w polu widzenia obwodowego, a następnie zrób listę dostrzeżonych przedmiotów, osób. W ten sposób przyspieszysz przepływ neuroprzekaźników, cząsteczek chemicznych przenoszących sygnały pomiędzy neuronami (komórkami nerwowymi); neuroprzekaźniki pełnią kluczową rolę w procesie zapamiętywania i skupiania się.

Po piąte, naucz się grać na nowym instrumencie muzycznym lub powróć do gry na starym. To pomaga nie tylko łagodzić obyczaje, lecz przed wszystkim koordynować i zespolić współzależne funkcje mózgu takie jak: słuchanie czy przełożenie nutowego zapisu na muzykę.

Po szóste, układaj puzzle; wybierz jednak takie, które składają się z co najmniej 500 części. Wieloelementowe układanki rozwijają wyobraźnię, ponieważ wymagają umiejscowienia brakujących fragmentów właśnie w sferze wyobraźni oraz nieustannego przerzucania uwagi z pojedynczego elementu skomplikowanej i fragmentarycznej układanki na całość.

Po siódme, ścisz telewizor. Sprawdź, czy po skoncentrowaniu się nadal słyszysz tak dobrze, jak wcześniej. Dzięki temu ćwiczeniu znakomicie poprawisz słuch, co pozwoli uchwycić każde słowo podczas rozmów z innymi.

Po ósme, trenuj rzuty piłką lub, jeśli czujesz się na siłach, żonglerkę. Według badań, trening na tylu poziomach doskonali koordynację obszarów mózgu odpowiedzialnych za sprawność wzrokową i motoryczną.

Po dziewiąte, spróbuj od czasu do czasu w samotności zająć się rozwiązywaniem krzyżówek czy robótkami ręcznymi. Zobacz, czy dzięki koncentracji będziesz w stanie wykonać te czynności szybciej i sprawniej. Zwiększając stopień trudności zadań, ponownie angażujesz uśpione rutyną obszary mózgu.

Po dziesiąte, jeśli jest praworęczny, używaj również lewej ręki do wykonywania zrutynizowanych czynności, np. mycia zębów. Kiedy nabierzesz wprawy, przejdź do bardziej skomplikowanych, jak jedzenie. To ćwiczenie pobudzi do działania miliony neuronów w Twoim mózgu.

Po jedenaste, dodaj do codziennej diety jagody. Badania dowodzą, że te drobne owoce zawierają pewien typ fitoestrogenów, których składniki (lignany) poprawiają krążenie krwi w mózgu, sprawiając, że rośnie ilość połączeń międzykomórkowych. Dieta bogata w lignany korzystnie wpływa na stan pamięci krótkotrwałej oraz równowagę.


Po dwunastce wreszcie, nie zapomnij o porcji wysiłku fizycznego. Wybierz dyscyplinę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i temperamentowi: spacery, jazdę na rowerze, pływanie. Każda forma gimnastyki ma pozytywny wpływ na tzw. zakręt hipokampa, części układu limbicznego, która odpowiada za uczenie się, zapamiętywanie oraz produkcję nowych szarych komórek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 21-02-2008, 15:13
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 444
Domyślnie

Fionna nie stosuję Flory -jestem zdecydowaną przeciwniczką żywności przetwarzanej natomiast do pieczywa staram się codziennie zamiast masła lub margaryny używać awokado w początkach doprawiałam sokiem z cytryny,ziołami,dzisiaj nie stosuję już dodatków ,jest pyszne i doskonale obniża poziom cholesterolu,podobnie jak 3-4 szt.orzechów włoskich na podwieczorek, oraz olej lniany do surówek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 21-02-2008, 15:18
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 444
Domyślnie

Donka dziękuję za 12 sposobów na dobrą formę umysłu ,wiele z nich znałam,ale kilkoma mnie zaskoczyłaś chętnie skorzystam z porad,zawsze fascynowały mnie metody zdrowego stylu życia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 21-02-2008, 15:57
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Ja uwielbiam avocado z białym kremowym serkiem i plsaterkiem wędzonego łososia....aż mi slinka poleciała na samą myśl...przekąska smaczna i bardzo zdrowa, ale niestety nietania..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 21-02-2008, 16:10
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 444
Domyślnie

łosoś i w ogóle ryby są rzeczywiście bardzo drogie,ale pyszne od czasu do czasu warto zaszaleć,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #38  
Nieprzeczytane 20-03-2008, 14:34
ania44 ania44 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 5
Domyślnie Wielkanoc tuż tuż:)

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkie Nocy, chciałabym wszystkim forumowiczom życzyć wesołego ucztowanie w gronie najbliższych. Pamiętajmy jednak o naszej diecie i o tym, że aby było smacznie, nie znaczy koniecznie kalorycznie! W związku z tym zachęcam do odwiedzania strony odchudzanie.org.pl i zapoznania się z wieloma dietetycznymi przepisami, dzięki którym można uniknąć świątecznego przejedzenia i nadprogramowych kilogramów. Pozdrawiam świątecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #39  
Nieprzeczytane 20-03-2008, 16:31
en_vogue's Avatar
en_vogue en_vogue jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Gdynia
Posty: 5 670
Domyślnie

Aniu,nadmiar kalorii mam wliczony w święta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #40  
Nieprzeczytane 20-03-2008, 17:53
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Mruga oczkiem (żart) Dobre rady dla łakomczuchów :D

Może warto przeczytać... jak sobie radzić, aby Święta wspominać miło i z radością ?

http://www.poradnikzdrowie.pl/943_10150.htm
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Praca i zdrowie kamilak102 Praca, wolontariat 19 14-04-2023 15:47
Sport to zdrowie - rower nollewska Hobby, pasje 46 30-03-2013 00:37
sport to zdrowie ;) Mirosław Hobby, pasje 36 01-04-2012 13:33
Śmiech to zdrowie. Melissa Profilaktyka i zdrowy styl życia 28 07-10-2008 16:31
Zdrowie a pora roku admin Profilaktyka i zdrowy styl życia 6 20-05-2008 12:08

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:10.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.