menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Jestem babcią, jestem dziadkiem
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 18:35
munia70 munia70 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 34
Domyślnie Ubranka dla wnuczków


Witam serdecznie wszystkie babcie i dziadków! Chciałam się was poradzić w jednej sprawie. Coraz większą trudność sprawia mi ostatnio szycie. Nie wiem, czy wy też miewacie ten kłopot, ale coraz częściej kiedy zabieram się za uszycie czegoś zaczynają mi się trząść ręce i trudno mi trzymać igłę, nie mówiąc już o nawleczeniu nitki. A tutaj siedmioro wnucząt, których mamusie niestety nie mają najlepszego gustu jeśli chodzi o ich ubranka. Zawsze starałam się dawać im takie ubrania, żeby porządnie wyglądały, bo to takie ładne dzieci (starsze co prawda już same sobie wybierają stroje), a tutaj taki feler. Nie wiecie może, gdzie można kupić ładne ubranka dla dzieci? Nie chciałabym zostawiać ich wyglądu matce, no bo tak jak mówię, nie jest to najlepsze dla dzieciaków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 18:45
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Zadam pytanie odwrotne skąd pewność, że Twój gust jest właściwy, może masz przed oczami modę sprzed wielu lat, świat idzie naprzód. Zostaw ubrania dzieci w spokoju. Starsze same wybierają to i młodsze do tego dorosną. Wydaje mi się, że szukasz konfliktu. To jest oczywiście moje zdanie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 18:56
AnnaM. AnnaM. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 22
Domyślnie

Ja swojemu Krzysiowi kupuje zwykle w sklepie pod domem, bo mam taka zaprzyjazniona pania, która często zostawia mi jakies fajne bluzy czy spodenki i sprzedaje taniej, ale akurat jest u mnie corka i kazala mi wkleic to:
http://smyk.com/index.php?option=com...906&I temid=0
Corka mowi, ze pod tym adresem jest dyskusja o sklepach, gdzie najlepiej kupowac dzieciece ubranka, i zeby Pani sobie cos z tad wybrala.
Pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 19:47
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Jak czytałam Twój post MUNIU 70 to od razu przed oczyma mam moją wnuczkę Jej Wysokość Księżniczkę WIKTORIĘ która jeżeli chodzi o modę to ani rodzice ani dwie babcie nie mówiąc o dziadkach nie mają nic do gadania a gdybyś spróbowała jej coś narzucić to pewnie szanse byś miała niewielkie.
Ona wybiera sobie sama w co chce być ubrana do przedszkola i w domu i na spacer i do sklepu. Akceptuje ciuszki modne a niezaowolenie wyraża bardzo sugestywnie. MA SKOŃCZONE 4 sierpnia 5 LAT
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 19:52
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał lawenda
Jak czytałam Twój post MUNIU 70 to od razu przed oczyma mam moją wnuczkę Jej Wysokość Księżniczkę WIKTORIĘ która jeżeli chodzi o modę to ani rodzice ani dwie babcie nie mówiąc o dziadkach nie mają nic do gadania a gdybyś spróbowała jej coś narzucić to pewnie szanse byś miała niewielkie.
Ona wybiera sobie sama w co chce być ubrana do przedszkola i w domu i na spacer i do sklepu. Akceptuje ciuszki modne a niezaowolenie wyraża bardzo sugestywnie. MA SKOŃCZONE 4 sierpnia 5 LAT
Lawendo bez urazy ale szykuje się mały tyran z Wiktorii, moja wnuczka jest jej równolatką, ma prawo wyboru ale bez przesady.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 20:28
lawenda's Avatar
lawenda lawenda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 6 536
Domyślnie

Tadeuszu i tu się z Toba zgadzam, ale w pewnym momencie wykorzystała swoją pozycję i babcia Basia już nie miała wyboru. teraz powoli sytuacja się zmienia bo pojawiła się jej Maleńkość PAULINA I i status jedynaczki znikł bezpowrotnie. Mam nadzieję że charakterek starszej tak bardzo się nie zmieni bo przy tej samodzielności jest kochana bardzo i taka słodka. Moje wysiłki jednak często są akceptowane.
__________________
NAJPIĘKNIEJSZE CHWILE ZWYKLE KRÓTKO TRWAJĄ. NAJDŁUŻEJ TRWA CIERPIENIE.
http://lawenda7.bloog.pl/
kliknij mnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 20:47
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Słuchajcie w tzw. lumpeksach można wybrać bardzo dobre ubranka dla naszych pociech. Trzeba tylko wiedzieć kiedy tam zajść. Oczy czasami wychodzą z zachwytu i na dodatek jest to coś niepowtarzalnego. Ja nie wstydzę się o tym napisać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 20:52
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Elu, masz zupełną rację. Dzieci te małe tak szybko rosną, że nie zdążą zniszczyć. Czasem raz czy dwa dana rzecz jest założona. Córka dość często tam kupuje, czemu też nie ma się co dziwić.
Cóż bywają hipokryci co gardzą tymi rzeczami.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 20:58
zosinek's Avatar
zosinek zosinek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: powiśle
Posty: 1 188
Domyślnie

Uwazam że ubranka dla małych dzieci powinny wybiera rodzice dla starszych dzieci z rodzicami. Babcia na pewno im nie dogodzi.Jeśli chcę coś kupić wnuczce (a ma dopiero 8 lat) to idę razem z nią na zakupy.Jeśli kupie coś co jej sie nie podoba to na pewno nie będzie nosić.Ona wybiera fason japatrzę na gatunek i przydatność.Małemu wnuczkowi kupuje tylko zabawki bo tu z kolei nie dogodzę jego matce. Uważam że w lumpeksach też bywają dobre rzeczy.
__________________
"Innego życia nie będzie".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 21:07
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Ludzie przestańcie wydziwiać. Ja mam wnuczkę dopieto siedmio miesięczną i w takim miejscu kupiłam jej body, koszuleczki firmowe, sukienusie piękne. Ileż razy dzieciątko to na sobie będzie miało? Tylko wyprać i gotowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 21:20
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Elu przecież tym napisałem w #8. Dodam czasem rzecz jest całkiem nowa dziecko nie zdążyło być ubrane w daną rzecz.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 13-08-2009, 21:20
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Tadziu oczywiście masz rację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 14-08-2009, 04:09
munia70 munia70 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 34
Domyślnie

Tadeuszu, zosinku, oczywiście, gusta są różne, jednak gdybyście zobaczyli to, jak synowa ubiera swoje dzieci, to byście się ze mną zgodzili. Ubranka nie są ani ładne, ani wygodne, dzieci ich nie lubią a wygląda to - co tu dużo mówić - tandetnie. Do tej pory było tak, że te ubranka od babci były ulubione, dzieci się cieszyły i wyglądały dużo lepiej. Oczywiście, ostateczna decyzja należy do rodziców, ale jednak myślę, że warto im czasem coś podsunąć.

Ostatnio edytowane przez munia70 : 14-08-2009 o 11:54.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 25-06-2013, 15:01
Kalka45 Kalka45 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Częstochowa
Posty: 1
Domyślnie

My dostajemy zawsze ubranka z sklepiku http://www.kolorowemarzenia.pl/ Ubranka są bardzo ładne, zarówno ja jak i dziecko jesteśmy z nich bardzo zadowoleni
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 08-10-2014, 16:27
maryla68 maryla68 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Zielonka
Posty: 97
Domyślnie

Ja właśnie kupuję ubranko do chrztu dla wnusi i nie mogę się zdecydować, które wybrać, tyle jest tych pięknych strojów teraz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 13-08-2015, 08:19
Izabela54 Izabela54 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Oct 2014
Posty: 111
Domyślnie

Tutaj jest fajny sklep dla dzieci: http://tik-tak.com.pl/ - wiele razy robilam tam zakupy . Kupowałam tam w ostatnim czasie sporo prezentów dla swoich wnuków.Jest to mniejszy sklep internetowy. Może wybór w nim nie jest jakiś oszłamiający ale mają tam o wiele lepsze ceny niż w większości sklepów stacjonarnych oraz w internetowych ( w tym na allegro).

Polecam szczególnie zajrzeć sobie do działu z zabawkami edukacyjnymi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 13-01-2016, 14:18
kalina3 kalina3 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Posty: 638
Domyślnie

Cytat:
Napisał maryla68
Ja właśnie kupuję ubranko do chrztu dla wnusi i nie mogę się zdecydować, które wybrać, tyle jest tych pięknych strojów teraz

Zajrzyj może w takim razie do sklepu z ubrankami do chrztu dla chłopca Balumi.pl. Znajdziesz tam również prześliczne sukienki dla dziewczynek. Ja od nich wzroku nie potrafię oderwać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 15-01-2016, 04:04
cwieta's Avatar
cwieta cwieta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: poznań
Posty: 205
Domyślnie

Ja Mam Trzy Perełki
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 04-07-2016, 09:57
paruzel paruzel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Wrocław
Posty: 199
Domyślnie

Z ubrankami dla dzieci zawsze jest problem, ale mimo wszystko to rodzice mają decydujący głos, a dziadkowie mogą najczęściej coś jedynie zaproponować. Trzeba też patrzeć na to, że zarówno czasy, jak i gusta i moda się zmieniają.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.