menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Jestem babcią, jestem dziadkiem
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 00:49
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie

Jestem"nowa",wkrótce zostanę babcią po raz pierwszy.Pozdrawiam wszystkie babcie i dziadków)))
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 09:54
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Danro - babciostwo to piekne uczucie .Ja jestem juz stara babcia - mam 16 letnia wnusie gimnazjalistke ktora jest w trakcie egzaminow do liceum . brrrr

Pozdrawiam i napiusz jak bedzie po ..
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 10:30
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Do Jaśki i Małgorzty50. Wnuki mają rodziców, prawda albo półprawda, istnieją też samotni rodzice. Powody bywają różne, wdowieństwo, porzucenie, ale dziecko zostaje. Pisałem o tym wyżej. Moja córka została wdową gdy 1-sza wnuczka miała 9 miesięcy. Gdy urodziła się druga partner ją porzucił i tu nie ma zmiłuj się. Chcę i muszę pomagać jej. Bardzo kocham swoje wnuczki obecnie 16 lat i 3,5 roku. Praktycznie jestem jedynym zdolnym do pomocy w jej sytuacji. Czasami też bym sobie poleżał. Córka nie nadużywa mojej pomocy kożysta z niej tyle ile jest konieczne ze względu na jej pracę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 11:18
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie Kocham dzieci

Witam serdecznie porannych "klikaczy" Seniora !A ja kocham wszystkie dzieci ! Szczególnie moje wnuki.Nie przeszkadza mi ich obecność ani płacz.Jeśli chodzi o płacz dziecka to wywołuje u mnie tylko współczucie gdy nie jestem w stanie go ukoić.Mimo,że pracowałam zawsze z dziećmi/no może bardziej z młodzieżą/to bardzo lubię z nimi przebywać właściwie bez ograniczeń.Oczywiście ,że się szybciej męczę niż kiedyś,ale wtedy nie organizuję zabaw, nie bawię się z dzieckiem aktywnie,a tylko siedzę i obserwuję ! Ileż cudownych przeżyć potrafi dostarczyć choćby takie przyglądanie się dzieciom !!!!!!Ja to b. lubię,ale rozumiem,że ktoś inny zachwyca się zupełnie czym innym......
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 11:21
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
No to przecie tak mówimy cały czas
Demontujemy kulturowy, uwewnętrzniony model babciowania/dziadkowania, toteż szarpiemy się nie byle jak. Spotkałam się nawet ze stwierdzeniem, że to wstyd, aby niepracująca babcia nie niańczyła wnuka. Cudzym opiniom stop! Wspomniane dzieło wymaga kilku zamchnięć, zanim spokojnie będzie można pozwolić sobie na legnięcie na gruzach stereotypu.
Jest nas armia! Starcy atakują skostniałe obyczaje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 11:24
baburka's Avatar
baburka baburka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Wielkopolska
Posty: 1 416
Domyślnie

TadeuszuStanąłeś na wysokości zadania.))
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 11:32
janinaa janinaa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 483
Domyślnie

Tadeusz życie splata nam różne kłopoty,zmartwienia,udręki,musimy z tym życ.Jak piszesz pomagasz córce tak ma być i wnuczki zawsze będą Cię szanować i kochać.Ja też opiekuję się wnukiem młodzi pracują.Mnie chodzi o oto,że babcie i dziadkowie zapominają osobie a zdrowie nie to, brak sił jak dawniej.Pomagajmy w miarę swych możliwosci,my też musimy o sobie pamiętać.Pewno ze są różne sytuacje rodzinne nawet bolesne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 24-04-2008, 12:04
janinaa janinaa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 483
Domyślnie

Wnuki są kochane,Babcie są starsze i młodsze.Widzę babcie staruszki ,ledwo same się ruszają ale wnukami się zajmują,albo wszędzie mają racje zastępując rodziców,róznie to bywa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 25-04-2008, 05:58
basia51-51 basia51-51 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 265
Domyślnie

A ja jestem babcią 3 wnuczek i naprawdę czuję się szczęśliwa.Koczam je nad życie i stwierdzam .ze chyba bardzie kocham te maleństwa niż soje własne. Może jak miałam swoje dzieci to to ,żę byłam dużo młodsza, pracowałam i wogóle byłambardzo zabiegana.Ateraz to mam czas i ochotę pobyć z wnuczkami, opiekować się nimi no i czas lepiej płynie bo czuję się komuś potrzebna. Pozdrawiam babcie i dziadków
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 25-04-2008, 15:19
~gość: Małpa's Avatar
~gość: Małpa
 
Posty: n/a
Domyślnie

Gratukuję Buniu wnuczki 16-latki.Ja na razie mam tremę,ale podobno to sie zamieni na nadopiekuńczośc,a tego bym nie chciała
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 25-04-2008, 16:25
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Do Jaśki i Małgorzty50. Wnuki mają rodziców, prawda albo półprawda, istnieją też samotni rodzice. Powody bywają różne, wdowieństwo, porzucenie, ale dziecko zostaje. Pisałem o tym wyżej. Moja córka została wdową gdy 1-sza wnuczka miała 9 miesięcy. Gdy urodziła się druga partner ją porzucił i tu nie ma zmiłuj się. Chcę i muszę pomagać jej. Bardzo kocham swoje wnuczki obecnie 16 lat i 3,5 roku. Praktycznie jestem jedynym zdolnym do pomocy w jej sytuacji. Czasami też bym sobie poleżał. Córka nie nadużywa mojej pomocy kożysta z niej tyle ile jest konieczne ze względu na jej pracę.
Tadeusz ,ale z kim ty polemizujesz ,przecież zgodziłam się z Tobą ,że są rozne sytuacje -samam bylam samotną mamusią ...nic nie rozumiem juz z tego wszystkiego
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 26-04-2008, 17:50
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Małgosiu widocznie żle odczytałem twój post. Przepraszam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 26-04-2008, 17:55
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ależ bardzo proszę........
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 27-05-2008, 20:32
Terenia's Avatar
Terenia Terenia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 60
Domyślnie Przedstawiam się

Kochani. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swego szacownego grona. Jestem babcią 7-ki wnucząt, ale tak naprawdę mam tylko jedną, 4-letnią. Spieszę wyjaśnić: wnuczka naturalna, wnuk adoptowany a pozostała piątka w rodzinie zastępczej. Założył ją starszy syn z żoną, ponieważ mimo długoletnich starań nie mogą mieć własnych dzieci. W związku z tym jest czasem sporo problemów. Mam nadzieję, że w razie potrzeby będę mogła prosić Was o pomoc w ich rozwiązaniu. Pozdrawiam Wszystkich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 27-05-2008, 20:40
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie

Witaj Tereniu....fajnie mieć tyle wnuków, tylko problemów pewnie bez liku. Pewnie że Ci pomożemy o ile damy radę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 27-05-2008, 22:13
Terenia's Avatar
Terenia Terenia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 60
OK

Bardzo dziękuję za powitanie. Na dzisiaj już się nie będę rozpisywać. A problemów jest rzeczywiście sporo. No to na razie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 27-05-2008, 22:26
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61 930
Domyślnie

To na razie, jak znajdziesz czas to zajrzyj i nie tylko tutaj, wejdż też na inne wątki...Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 27-05-2008, 22:54
janinaa janinaa jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 483
Domyślnie

Tereniu,jako babcia też Cię witam.Pozdrawiam wszystkie babcie i dziadków.Tadeusz 50 jesteś super dziadkiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 28-05-2008, 17:29
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Dzięki Jasiu za uznanie, witam Terenię i o ile to będzie możliwe pomożemy Ci. Wczoraj miałem małą awarię i dopiero teraz zajrzałem do tego wątka do tego przypadkiem. Pozdrawiam babcie i dziadków.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 28-05-2008, 22:26
ignesja's Avatar
ignesja ignesja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 4 379
Domyślnie

Cytat:
Napisał Terenia
Kochani. Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie do swego szacownego grona. Jestem babcią 7-ki wnucząt, ale tak naprawdę mam tylko jedną, 4-letnią. Spieszę wyjaśnić: wnuczka naturalna, wnuk adoptowany a pozostała piątka w rodzinie zastępczej. Założył ją starszy syn z żoną, ponieważ mimo długoletnich starań nie mogą mieć własnych dzieci.
Tereniu,gratuluję Ci syna i synowej !
Życzę Ci dużo zdrowia i cierpliwosci byś mogła ich wspierać w tej trudnej roli,której się podjęli.
__________________
Agnieszka
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze babcie i dziadkowie Nika Rodzina bliższa i dalsza 79 02-10-2018 16:20
odpoczynek babcie i wnuki ligia63 Jestem babcią, jestem dziadkiem 10 20-04-2013 15:32
Niezastapione,ukochane BABCIE. senior A.P. Społeczeństwo - wątki archiwalne 0 17-03-2008 14:21
Spotkanie dziadków z wnuczkami u biskupa łomżyńskiego - komentarze czort Ogólny 2 05-04-2007 11:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.