menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Menopauza/Andropauza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Menopauza/Andropauza Blaski i cienie wieku dojrzałego.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 03-03-2012, 10:33
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 307
Domyślnie Dzieci są fajne....

Cytat:
Napisał Gabrielka
A ja w temacie dowcipu... Opowiem, co mi się nie tak dawno przydarzyło podczas mycia okien. Na dole bawiło się kilkoro dzieci w wieku 5-7 lat. Kilka dni wcześniej zmarła prababcia (a może prapra...) jednego z chłopców, miała ponad 90 lat. No i usłyszałam taka rozmowę:
-Wiem, anioły w niebie płakały, bo była dobrą kobietą...
A na to drugi chłopiec:
-No co ty, jaką kobietą, chyba BABCIĄ!
I tym sposobem dowiedziałam się, że babcia to nie kobieta...
A co Wy na to?


Szczere aż do bólu....kiedyś się zawsze obawiałam spotkania z dzieckiem ,,oko w oko" ,nawet jak byłam młoda....zawsze wiedziały co powiedzieć!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 05-03-2012, 10:53
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Rodzice o takich paniach mówią babcia, albo ma babcię w rodzinie ... więc dla dziecka taka osoba to babcia.. sposób w jaki ludzie używają języka polskiego jest bardzo interesujący.

Ja na to powiem, że sztuką jest żyć dla siebie a nie dla cudzych opinii i to by było na tyle w temacie drogie babcie

Gdybyście szerzej otworzyły uszy usłyszałybyście być może, że jesteście starymi pudłami, pudernicami, workami na kości, kaszalotami, pasztetami, i wiele wiele jeszcze innych rzeczy i co z tego? Zawsze się tym przejmujecie? Zwłaszcza kiedy produkują to istoty ludzkie o niedojrzałych umysłach?

Ja ostatni raz przejęłam sie bardzo poważnie kiedy miałam 20 lat i byłam na polu namiotowym we wschodniej części naszego kraju. Tam dosyć długo panował kult mocno kształtnych łydek (i nie tylko łydek). Byłam w autostopowej wędrówce z moim ówczesnym lubym; wyobraźcie sobie pole biwakowe, jezioro nieopodal, wszyscy na luzie i dwóch meneli idących za mną omawiających kształt moich smukłych wrzecionowatych nóżek w tenże oto sposób: te zobacz jakie badylachy łehehehehe - wszystko bardzo donośnie. To mną wstrząsnęło do tego stopnia, że już nic więcej nie zrobiło na mnie wrażenia. (Luby nawet nie zwrócił uwagi i strasznie się dziwił że się przejęłam)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 08-03-2012, 15:43
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Witam serdecznie! Wtrącę moje 3 grosze w temacie babcia-dzieci /mogą być wnuki/. Moja 6letnia Agatka mówi do mnie przed Bożym Narodzeniem - "babciu-tylko dożyj do świąt, bo chcę z tobą piec ciasteczka!" Pytam zdziwiona - a dlaczego myślisz że mogę nie dożyć? A ona z rozbrajającą szczerością: "no bo młoda już nie jesteś"!!! Samo życie!! Pozdrawiam!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 08-03-2012, 16:51
lalakosi lalakosi jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 26
Domyślnie

Młoda babcia wcale nie musza robic na drutach i siedziec w fotelu, a menopauza to nie koniec zycia. Nie bojcie sie bycia babciami!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 08-03-2012, 16:54
marion's Avatar
marion marion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 856
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
Witam serdecznie! Wtrącę moje 3 grosze w temacie babcia-dzieci /mogą być wnuki/. Moja 6letnia Agatka mówi do mnie przed Bożym Narodzeniem - "babciu-tylko dożyj do świąt, bo chcę z tobą piec ciasteczka!" Pytam zdziwiona - a dlaczego myślisz że mogę nie dożyć? A ona z rozbrajającą szczerością: "no bo młoda już nie jesteś"!!! Samo życie!! Pozdrawiam!


Uwielbiam rozbrajającą szczerość dzieciaków.
Agatka rozbawiła mnie do łez.
Fajna jest
Moja 3letnia prawie Hanka ,gdy zagadane z córką zwróciłyśmy wreszcie na nia uwagę , powiedziała :NIEWAŻNE....

Chcąc utrzymać się w temacie wątku wtrącę ,że na szczęście bezboleśnie weszłam w ten zakręt życiowy i pomimo problemów osobistych czuję się super.


Bardzo lubię ten wątek i pozdrawiam zaglądających tu
__________________

"Myślałem, że uczę się, jak żyć, a uczyłem się, jak umierać."

- Leonardo da Vinci"




[/color][/b]http://urszulagretkowskapapisz.pamietajmy.com.pl/

http://nataliagrazynamarkowska.pamietajmy.com.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 18-03-2012, 14:04
Woj@ Woj@ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: katowice
Posty: 31
Domyślnie

bycie babcią to frajda! Szczerze, to nie znamchyba żadnych, które siedzą pokornie w kąciku i robią na drutach, raczej dzielą się na kategorie "czadowe" babcie, co to na spacer i na kijki chodzą i niestety na kościelne... ja tam wolę iść z wnukami do kina, pośmieję się z bajek, uderzenia gorąca mi niestraszne, bo mam zawsze wachlarzyk i te wilgotne chusteczki dla niemowlaków, które mi tu zostały polecone!

Pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 18-03-2012, 17:42
Ninka50's Avatar
Ninka50 Ninka50 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Pszczyna
Posty: 280
Domyślnie

Woj@ a nie mówiłam że chusteczki nawilżane fajna rzecz
Słoneczko świeci więc chusteczki w dłoń i tak mam całe lato
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 22-03-2012, 09:32
Woj@ Woj@ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: katowice
Posty: 31
Domyślnie

no dokładnie, Ninko, uratowałaś mi życie

a słyszeliście coś o jodze hormonalnej?
http://www.menopauza.pl/wellness/jog...organizmu.html

http://www.jogahormonalna.pl/

Podobno jest to jakiś zestaw oddechów i figur gimnastycznych, ale trudno znaleźć coś więcej na ten temat, a na ich stronie tylko reklamują kursy... Ktoś może stosował? Bo mnie ogólnie joga interesuje, ale wolałabym wiedzieć, czy to działa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 23-03-2012, 09:18
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Moje kochane , ja z moimi wnuczkami jezdze na nartach, smiejemy sie do rozpuku z ich smiesznych powiedzonek lub przebieranek(szczególnie mlodsza uwielbia to).
Teraz trochę "skapcanialam' przez chorobę najmlodszej wnuczki- ale w czasach , ze tak powiem "mojego prosperity", biegalysmy po górkach.
Teraz omawiam z najstarszą wnuczka jej kłopoty szkolne(jest bardzo energiczną kreatywną dziewczynka- w związku z tym mnóstwo klopotów z innymi mniej zdolnymi zazdrosnymi kolezankami).
Uwielbiam , jak przychodzą na babcine obiadki i spanko w babcinym lózku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 25-03-2012, 11:37
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał Woj@
no dokładnie, Ninko, uratowałaś mi życie

a słyszeliście coś o jodze hormonalnej?
http://www.menopauza.pl/wellness/jog...organizmu.html

http://www.jogahormonalna.pl/

Podobno jest to jakiś zestaw oddechów i figur gimnastycznych, ale trudno znaleźć coś więcej na ten temat, a na ich stronie tylko reklamują kursy... Ktoś może stosował? Bo mnie ogólnie joga interesuje, ale wolałabym wiedzieć, czy to działa
joga to joga, ludzie to ponazywają cudacznie, żeby się lepiej sprzedawało, a to joga kundalini, a to 'srini'... śmiech mnie bierze... wymądrzam się, przepraszam, ale wiele lat ćwiczyłam... dawno temu to było, za skwierczącej komuny, ale naprawdę dużo ćwiczyłam... na podstawie swojego doświadczenia proponuję znaleźć grupę składającą się z osób starszych albo nakierowaną na starszych, żeby nie dociskali na wyniki, niektórzy (większość) instruktorów ma obsesję na punkcie wyciskania z ćwiczących lepszych efektów, mój kręgosłup zdecydowanie powiedział NIE po czymś takim i teraz ćwiczę własne terapeutycznie Butoh ze znacznie lepszymi efektami zdrowotnymi (mam poczucie że to rodzaj medytacji w ruchu).

Przy skokach hormonalnych bardzo ważne jest nauczyć się spokoju, relaksu. Wszystkie objawy szaleją bardziej przy stresujących sytuacjach z którymi sobie nie radzimy. Joga - jeśli stosowana z umiarem i z długim dobrym relaksem po - bardzo uspokaja.

Myślę, że każdy musi sobie wybrać dla siebie najlepszą drogę. szukać i znaleźć, aby o ciało zadbać. Joga tez może być. Jakakolwiek byle delikatnie stosowana.

Ostatnio edytowane przez rebelio : 25-03-2012 o 11:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 25-03-2012, 11:50
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Są dosc dobrze prowadzone cwiczenia przy UTW(joga).bardzo pomogła mi wyciszyć się w wiadomym czasie- niestety kiedyś zbyt mocno. że tak powiem- rozszerzylam się w klatce piersiowej i zalalam sie krwią z dosc dawno zeszytej( dobre szycie!!!) rany pooperacyjnej- wiec bez nadmiernego rozciagania sie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 27-03-2012, 08:43
Woj@ Woj@ jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2011
Miasto: katowice
Posty: 31
Domyślnie

dziękuję taka joga brzmi ciekawie, ale też mi się nie chce jakoś wierzyć, że rozciaganie za przeproszeniem tyłka cudownie wróci równowagę hormonalną... ale spróbować warto, bo ruszać sie i tak trzeba, a joga mnie zawsze kusiła
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 29-03-2012, 23:09
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Film o jodze, jaki sympatyczny!
Zwróćcie uwage na ten głęboki relaks na końcu. Jest modelowy.

http://www.youtube.com/watch?v=ALGfIWu69gg
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 19-09-2016, 12:55
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 880
Domyślnie

Mam pytanie co do życia intymnego.Jak sie czujecie w tym okresie? Czy nie widzicie u siebie zmniejszonej ochoty na seks? Bo sama wczesniej miałam dużą ochotę na seks z mężem, ale obecnie już mi się nie chce. Mógłby dla mnie nie istnieć. Uważam,że jest to ważna sfera małżeńska tak więc trochę mnie to martwi ;/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Nieprzeczytane 20-09-2016, 08:47
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie

Być moze problemem jest tutaj zaburzenie hormonalne.Czy badałaś sobie hormony?
Czy przyjmujesz jakieś tabletki wspomagające? Zastępczą terapię?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136  
Nieprzeczytane 22-09-2016, 10:07
Baisa's Avatar
Baisa Baisa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 880
Domyślnie

Oczywiście,ze badałam sobie hormony. Jestem pod kontrolą lekarza. Jak na razie nie przyjmuję terapii zastępczej, niemniej lekarz mówi,ze w najbliższych miesiącach być moze będzie to konieczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #137  
Nieprzeczytane 23-09-2016, 12:17
euraka's Avatar
euraka euraka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Posty: 329
Domyślnie

Cytat:
Napisał Baisa
Oczywiście,ze badałam sobie hormony. Jestem pod kontrolą lekarza. Jak na razie nie przyjmuję terapii zastępczej, niemniej lekarz mówi,ze w najbliższych miesiącach być moze będzie to konieczne.

W takim razie jedyne co mogę Ci doradzić to ziołowa suplementacja. Środków na libido jest sporo, ze swojej strony polecam libido therapy : http://intymnosc.pl/libido-therapy-libido-p-1648.html . W moim przypadku działa tak jak powinno. Mam większą ochotę na zbliżenia. Wszystko ponoć zależy również od ogranizmu. U jednego środek zaczyna działać szybciej, u drugiego wolniej.Ja czułam efekt po ok 2 tygodniach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #138  
Nieprzeczytane 22-08-2019, 09:11
Simma Simma jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2019
Miasto: Lublin
Posty: 485
Domyślnie

Wszystko tak naprawde zależy od osoby bo jedna przechodzi menopauzę gorzej, druga lepiej. Najpopularniejszą formą w leczeniu menopauzy jest hormonoterapia zastępcza, która powinna zostać zlecona przez lekarza ginekologa, jeśli ten uzna, ze będzie to dobre rozwiażanie. Jej celem jest uzupełnienie niedoborów hormonów wytwarzanych przez jajniki, a zatem estradiolu, estronu, estriolu, Akwiliny, ekwileniny bądź walerianian, propionian estradiolu i bursztynian. Poza tym zapobiega to zwiekszeniu ryzyka zachorowania na raka.

Menopauza jet dobrze opisana na tej stronie. Sa tutaj dobrze opisane wszystkie objawy oraz leczenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #139  
Nieprzeczytane 24-10-2019, 10:46
Kasia17_17 Kasia17_17 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Kraków
Posty: 3
Domyślnie

Ja miałam duży problem z zaakceptowaniem siebie po menopauzie. Czułam się mało kobieca, stara, niepotrzebna. Pomógł mi kurs mindfullnes u Oli Łomzik - nauczyłam się wdzięczności i doceniania tego, co mam. Teraz już dobrze czuję się w swoim ciele.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #140  
Nieprzeczytane 12-03-2021, 15:19
Meddeline Meddeline jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Katowice
Posty: 91
Domyślnie

Menopauza nie musi być aż tak "bolesna", jeśli się do niej odpowiednio przygotujemy. Jak to zrobić, podpowiada http://www.poradypanidomu.pl/eko-zdr...e-przygotowac/ Przede wszystkim zacznij wcześniej dbać o swoje zdrowie i aktywność.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
menopauza kristof 1970 Menopauza/Andropauza 242 09-02-2023 14:01
Menopauza admin Menopauza/Andropauza 5 13-03-2019 14:30
Atrakcyjny wygląd – to nie takie trudne - komentarze grazyna Ogólny 67 21-03-2012 06:55
Sposoby na młody wygląd - komentarze lecher Ogólny 45 14-12-2010 11:58
Wygląd tego, czego nie ma... Bajadera07 Humor, zabawa - wątki archiwalne 155 07-03-2009 04:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.