menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 30-07-2017, 04:54
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Jak rozumiemy słowo przyjaźń w starszym wieku?


W młodości mieliśmy wielu przyjaciół. Czy tak jest nadal? Moim zdaniem nie wystarczą zapewnienia że całujemy, wysyłamy buziaczki i pamiętamy.

Edytuję, W tym portalu chyba już niewiele można dodać bo prawie wszystko już było.

Ostatnio edytowane przez Barbara1956 : 30-07-2017 o 05:19.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 03-08-2017, 15:33
Staszek5858 Staszek5858 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Polska
Posty: 8
Domyślnie

Barbaro, myślę, że to kwestia wolnego czasu. W młodości nie było tyle obowiązków i wystarczyło się umówić dzień przed lub tego samego dnia, wszyscy chętnie się spotykali. Później, nawet jak się obowiązki pojawiały, to i tak nie było dla nas dużym problemem zarwać noce. Teraz jak chcę spotkać kolegów, to nieraz anonsuję im to tydzień wcześniej a i tak nie zawsze spotkanie dochodzi do skutku. Mimo wszystko myślę, że przyjaźń jest wtedy, kiedy możemy komuś opowiedzieć o naszych problemach, zależy od tego jak się z tą osobą czujemy, a nie jak często się z nią spotykamy. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 04-08-2017, 02:13
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie Witaj Stasiu,

Chyba z 10 razy do Ciebie napisałam list ale stale coś nie wychodziło. Spoko nic ważnego. Jeśli chcesz się pośmiać to obejrzyj sobie filmik z tego linku.


https://www.google.pl/url?
sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact= 8&ved=0ahUKEwisyq_8krzVAhULVRQKHXC7AVMQyCkIKDAA&ur l=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DaZBh yPiyeOs&usg=AFQjCNHqh818Yzlm8uiK04qzVlwL0P2B5A
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 04-08-2017, 07:04
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Tak mi się kiedyś "rymło"

PRZYJACIELE

Dobrze jest mieć przyjaciół
Którym można zaufać
Którzy doradzą jak bracia
Którzy mnie zechcą wysłuchać

Którzy poproszą o pomoc
Którym potrzebna jest rada
Którzy mnie także pomogą
Którzy się pragną wygadać

Którym można powierzyć
Najskrytsze nawet słowa
Którzy pomogą uwierzyć
Że warto ich szanować.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 04-08-2017, 08:21
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 586
Domyślnie

Przyjaźń - piękna rzecz. Myślę, że każdy jej doświadczył i każdy rozumie ją podobnie - jak we wierszu Frania. Zastanawiałam się, dlaczego najczęściej zawiązują się przyjaźni w młodości i trwają długo, zawsze, a w starszym wieku to już tylko znajomości? Czy dlatego, że przyjaźń nie wybucha w okamgnieniu jak miłość, że aby wykiełkować i rozwinąć się potrzebuje czasu i odpowiedniego klimatu? Że w miłości często świadomie przymykamy oczy i staramy się widzieć tylko to, co dobre, a w przyjaźniąc się widzimy wszystko?
Basiu, ten temat to studnia bez dna, nie może być wyczerpany.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 04-08-2017, 23:10
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Wiersz Frania jest taki prawdziwy . W młodości i owszem , przyjaźnie mogliśmy dłużej utrzymać bo mniej obowiązków , zobowiązań itp..... Niestety , później nasze drogi rozeszły się bo to rodzina , w tamtych czasach nie było internetu , komórki też weszły w obieg później , poza tym wszyscy mieli swoje ważne sprawy i tak poszło.... Nawet odnowiony kontakt nie zdawał egzaminu bo każdy miał już swoje życie . Zdawkowe ,,odezwę się '' albo szybkie spotkanie w kawiarni i słowa ,, muszę lecieć bo mąż zaraz wróci a nie ma obiadu '' .
To tylko przykłady z życia , niestety.....
Może właśnie teraz gdy mamy mniej obowiązków - udałoby się nawiązać przyjaźnie ?
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 04-08-2017, 23:35
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie hmmm

Dancia, Kaima, Frasag - życiowa mądrość to jedna sprawa a ludzkie podejście do drugiego człowieka to dodatkowa wartość, którą nie sposób w pełni docenić. Już Was polubiłam i mam nadzieję, że nie raz sobie poklikamy. Wcale nie musimy mieć identyczne poglądy na to co się wokół dzieje. Wchodząc do tego portalu liczyłam na spotkanie mądrych i ciepłych ludzi. To mi się udało
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 04-08-2017, 23:53
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Basiu cieszę się z tego , że masz o nas pozytywne zdanie ale pamiętaj o tym , że możesz trafić na różne osoby . A właściwie - po co Ci to tłumaczę ? Jesteś osobą dorosłą i na pewno masz jakieś doświadczenia związane z tym tematem . Poklikamy ale fakt , zdania możemy mieć różne tyle , że musimy wzajemnie szanować się . A jacy będziemy , ocenisz sama . Pozdrowionka ....
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 05-08-2017, 00:31
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie ......

Cytat:
Napisał Dancia54
Basiu cieszę się z tego , że masz o nas pozytywne zdanie ale pamiętaj o tym , że możesz trafić na różne osoby . A właściwie - po co Ci to tłumaczę ? Jesteś osobą dorosłą i na pewno masz jakieś doświadczenia związane z tym tematem . Poklikamy ale fakt , zdania możemy mieć różne tyle , że musimy wzajemnie szanować się . A jacy będziemy , ocenisz sama . Pozdrowionka ....


I o to chodzi Dancia. Dzięki za odpowiedź. Widzę, że Ty też niewiele musisz spać Kurczę na starość tak mi się zrobiło. Wcześniej musiałam spać przez dziesięć godzin na dobę. Teraz mam dużo czasu a mniej śpię, pewnie muszę pomyśleć nad tym jak wykorzystać dodatkowy czas jako dar losu a nie jako upierdliwość

Trochę mnie zaniepokoiłaś Danusiu pisząc, że "mogę trafić na różne osoby" To brzmi jak zła wróżba - ostrzeżenie.

Jednak moim zdaniem nie ma o co się martwić bo tu nikt nie jest skazany na wieczny kontakt, zawsze można go zerwać.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 05-08-2017, 08:50
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 586
Domyślnie

Cytat:
Napisał Barbara1956
Widzę, że Ty też niewiele musisz spać
Oj, a ja sypiam dobrze, zwłaszcza wieczorem, już między 22. a 23.00 muszę pod kołdrę.
Dzień dobry - Basiu, Danciu, Franiu, Staszku!
Przyjaciele w realu wykruszają się, niestety... Odchodzą na zawsze. Trudno zastąpić ich nowymi, bo aby nas poznali i zrozumieli, trzeba czasu. Poza tym wszyscy mają swoje grono przyjaciół i nowa osoba będzie przez dłuższy czas czuć się obco. A na "Seniorku" można pogadać na różne tematy, czy nawet choćby o pogodzie. Mam zwyczaj rano poczytać, co nowego u wirtualnych przyjaciół.
Dobrego dnia wszystkim!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 05-08-2017, 10:28
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał frasag
PRZYJACIELE

Dobrze jest mieć przyjaciół
Którym można zaufać
Którzy doradzą jak bracia
Którzy mnie zechcą wysłuchać

Którzy poproszą o pomoc
Którym potrzebna jest rada
Którzy mnie także pomogą
Którzy się pragną wygadać

Którym można powierzyć
Najskrytsze nawet słowa
Którzy pomogą uwierzyć
Że warto ich szanować.

Franiu, wlasnie to!

Przeczytajcie ciekawy wywiad...o przyjazni:
http://www.polskieradio.pl/7/3068/Ar...Jak-go-znalezc

__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 07-08-2017, 22:16
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Basiu , przeczytałam ale nic nowego do życia mi nie wniósł . Przyjaźń to PRZYJAŹŃ , pomoc w kryzysowych sytuacjach , często radykalna lecz pomocna , pełne zaufanie a i kompromis . W przyjaźni bywa , że czasem trzeba dać tzw. kopa aby komuś pomóc a przy tym trzeba wiedzieć kiedy można wkroczyć z bardziej delikatnym podejściem . Moim zdaniem to jest też pewnego rodzaju sztuką bo ludzie różnie na to reagują , zależy od osobowości . Może ktoś jeszcze mądrego powie coś ? Mile widziane są przykłady z życia , pozdrawiam .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 17-08-2017, 19:05
Staszek5858 Staszek5858 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Polska
Posty: 8
Domyślnie nie działa

Cytat:
Napisał Barbara1956
Chyba z 10 razy do Ciebie napisałam list ale stale coś nie wychodziło. Spoko nic ważnego. Jeśli chcesz się pośmiać to obejrzyj sobie filmik z tego linku.


https://www.google.pl/url?
sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact= 8&ved=0ahUKEwisyq_8krzVAhULVRQKHXC7AVMQyCkIKDAA&ur l=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DaZBh yPiyeOs&usg=AFQjCNHqh818Yzlm8uiK04qzVlwL0P2B5A

Basiu, nie chce mi się załączyć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 17-08-2017, 19:22
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Hej ! Chciałam włączyć tę stronkę Basi ale niestety , u mnie
też nie działa Staszku . Pozdrawiam wszystkich cieplutko .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 21-08-2017, 11:00
brotet brotet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Łódź
Posty: 148
Domyślnie

Zdarzają się przyjaźnie, ale są one nie tak częste i zażyłe jak wtedy gdy miało się 20 czy 30 lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 30-08-2017, 10:37
Barbara1956's Avatar
Barbara1956 Barbara1956 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 253
Domyślnie ....

Cytat:
Napisał brotet
Zdarzają się przyjaźnie, ale są one nie tak częste i zażyłe jak wtedy gdy miało się 20 czy 30 lat.


Ciekawe dlaczego tak się dzieje. Młodzi są mądrzejsi czy głupsi? Czy na starość pozostaje tylko uśmiechanie się i przytakiwanie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 31-08-2017, 20:12
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 118
Domyślnie

Hej ! Tu raczej poprę zdanie brotet/a .
W młodości było inaczej , działało się bardziej spontanicznie , nie było np. tzw. pigułek gwałtu (tak częstych dzisiaj) , po prostu moim zdaniem człowiek czuł się bezpieczniej .
Poza tym mamy tyle lat ile mamy , doświadczenia różne również i stajemy się z wiekiem bardziej ostrożni choć mówię o tym ogólnie bo zdarzają się też wyjątki . Sama czasem lubię poczuć dreszczyk emocji ale staram się być bardziej ostrożna . Pozdrawiam ........
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 02-03-2020, 15:07
kiehn.anabel's Avatar
kiehn.anabel kiehn.anabel jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: Wilamowice
Posty: 10
Domyślnie

ja rozumiem jako zrozumienie i wzajemne wsparcie. na rych walorach powinna opierać się każda znajomość niezależnie od wieku
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Seks w starszym wieku - dobry dla zdrowia kobiet, ale nie dla mężczyzn? - komentarze 81.219.112.xxx Ogólny 0 09-09-2016 14:18
Zaburzenia erekcji u mężczyzn w starszym wieku - komentarze Psychomedic Ogólny 2 04-11-2015 19:53
W starszym wieku podwaja się zapotrzebowanie na białko - komentarze 80.238.72.xxx Ogólny 2 09-02-2015 19:25
Wyzwania intelektualne w starszym wieku chronią przed demencją - komentarze rebelio Ogólny 6 15-08-2014 14:25
Jak się pozbyć samotności w starszym wieku? Kazik_emeryt Miłość, przyjaźń, związki, samotność 90 22-10-2013 17:49

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.