menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Rodzina bliższa i dalsza
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #441  
Nieprzeczytane 05-12-2013, 09:28
Lothario's Avatar
Lothario Lothario jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Stefanowo
Posty: 63
Domyślnie

Ja również chciałam podziękować, za możliwość obejrzenia zdjęć. Fantastyczne.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #442  
Nieprzeczytane 14-12-2013, 17:26
Hela1056's Avatar
Hela1056 Hela1056 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: dolnośląskie
Posty: 11 561
Domyślnie

Jak trafiłam na ten watek...nie wiem.........ale nie żałuję.
Cudowne stare fotografie......spedziłam z wami ponad godzinę....dziękuję.
Ładna lekcja historii.
Nie wiem czy mam dużo starych fotografii........przeprowadzałam się 3 razy.......porozmawiam z moją mamą podczas świąt..........jak coś znajdziemy to sie odezwę.
Pozdrawiam.
__________________
H e l e n k a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #443  
Nieprzeczytane 17-01-2015, 10:12
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Piękne stare fotografie! Właśnie, fotografie bo zdjęcia to jakby ciut mniej. Trzeba je chronić jak źrenicę oka, bo są jedynym widocznym świadectwem dawnych czasów.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #444  
Nieprzeczytane 17-01-2015, 17:22
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Pokażę przedwojenne fotografie - ocalałe resztki z albumu mojego Ojca - rocznik 1910.





Jeden z 3 pierwszych z prawej strony to mój Ojciec, nie wiem jednak, który.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #445  
Nieprzeczytane 17-01-2015, 17:38
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Szkołę Policyjną w Mostach (obecnie Ukraina) Ojciec ukończył w 1934. roku i otrzymał przydział do Gdyni, gdzie służył do wybuchu wojny. Potem po wielu trudnościach wrócił do rodzinnej miejscowości i ukrywając się dotrwał do końca działań wojennych. Do policji/milicji nie wrócił. Zmarł w 1962. roku.



__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #446  
Nieprzeczytane 23-01-2015, 23:02
milac's Avatar
milac milac jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: świętokrzyskie
Posty: 5 702
Domyślnie

z przyjemnością oglądałam Wasze zdjęcia,też mam dużo zdjęć rodzinnych z okolic Drochobycza,Sambora ,Lwowa.proszę napiszcie komu te wasze zdjęcia przekażecie rodzinie,obcym instytutowi pamięci narodowej.Zdjęć w albumach i luzem mam dużo i co z nimi zrobić - co zrobić z historią którą zawierają ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #447  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 17:52
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Danusiu, wspomniałaś o Samborze. Mój Ojciec miał zegarek kieszonkowy z wygrawerowaną na odwrocie koperty inskrypcją "--- za strzelanie z broni małokalibrowej... Sambor - daty nie pamiętam, a zegarek przepadł.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #448  
Nieprzeczytane 06-03-2015, 16:41
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie Dzień dobry!

Szkoda, że ten wątek tak zwolnił... Kilka lat temu, kiedy szukając pewnego utworu muzycznego wyszukiwarka wrzuciła mnie na to forum, zajrzałem także do tego wątku. Bardzo lubię stare zdjęcia, więc była to prawdziwa uczta. Zajrzałem teraz i niewiele z tych zdjęć zostało. Niestety to wina hostingów. Jeszcze raz odwiedziłem te 23 strony i zobaczyłem, że nie ma zdjęć wstawianych na Imageshack i na iv.pl. Zachowało się sporo na TinyPick, ale też nie wszystkie. Tak to jest, że niektóre hostingi, tak jak wszystkoto w życiu, kończą swój żywot. Tak na przykład było z Imagebanana. Ale bardzo dziwię się rodzimej, wciąż aktywnej stronie www.iv.pl, że z jednej strony zachęca do wrzucania zdjęć, a potem tak szybko usuwa je z galerii. Myślę, że najrozsądniejszym sposobem zamieszczania takich zdjęć jest galeria zdjęć na tym forum.

Przy okazji podam namiar na stronę, na którą przedwczoraj trafiłem:
http://blabler.pl/u/Wariag.html
Zdjęcia co prawda nie naszych i nie krewnych, ale miejsca jakby znajome. Szczególnie spodobały mi się: 4 zdjęcie od dołu na stronie 5 i 7 zdjęcie od dołu na stronie 8. Można je powiększyć klikając na nich. Czy mimo to udałoby się identyfikować na nich osoby?

Udanego dnia,
jesion
Odpowiedź z Cytowaniem
  #449  
Nieprzeczytane 10-03-2015, 13:39
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 142
Domyślnie

To moja babcia.

__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #450  
Nieprzeczytane 10-03-2015, 13:42
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 142
Domyślnie

Moja babcia, mama i dziadek

__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #451  
Nieprzeczytane 10-03-2015, 13:45
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 142
Domyślnie

Ja, siostra, mam i tata.

__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #452  
Nieprzeczytane 10-03-2015, 17:10
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Grażynko - jesteś bardzo podobna do mamy.
Fajne pamiątki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #453  
Nieprzeczytane 12-03-2015, 14:12
Basko Basko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 374
Domyślnie

Stare albumy, czarno białe zdjęcia z lat wojennych i powojennych, zdjęcia naszych bliskich i nas samych to przepiękna pamiątka dla każdego...Przeglądając albumy ze zdjęciami naszych dziadków i pradziadków, sięgamy pamięcią w dawne czasy i choć na moment jesteśmy z tymi, ktorych nie dane nam było poznać lub ktorych nie ma już wśrod nas...
Ja też mam takie albumy z Babcią, która wywieziona była na Sybir w czasie wojny i tam zmarła i z Dziadkiem , który razem z wojskiem Andersa przeszedl front...Są też zdjęcia moich Rodzicow i tak czasami "śmiesznie" wyglądają na tych zdjęciach zrobionych niewprawna ręką fotografa...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #454  
Nieprzeczytane 26-03-2015, 20:22
wrzoska wrzoska jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Zwierzyniec
Posty: 4
Domyślnie

Ładne zdjęcia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #455  
Nieprzeczytane 16-07-2015, 23:08
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie Dobry wieczór!

Nie rodzina, ale miasto.
http://www.klub.senior.pl/showpost.php?timehash=1437077140&p=1329006692&post count=1399
Proponuję oglądać od końca, a więc od części 14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #456  
Nieprzeczytane 20-07-2015, 12:07
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 590
Domyślnie

Jesionie, dziękuję za link. Obejrzałam ostatnią część, więcej zostawiam na potem. Bardzo lubię oglądać stare zdjęcia, a Warszawy szczególnie, chociaż nie jestem warszawianką i nie mieszkam tam. Wiele miejsc widocznych na fotografiach znam z teraźniejszości, i myślę, ile trudu kosztowało odbudowanie ich z gruzów po wojnie i utrzymanie w dobrym stanie. Grozą przejmują mnie zakusy deweloperów na coraz to nowe przestrzenie na nowe budownictwo. Czy za 50 lat będą jeszcze listy zabytków chroniące skarby naszej historii?
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #457  
Nieprzeczytane 22-07-2015, 17:53
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie Dzień dobry!

Mamy kapitalizm. Deweloperzy chcą z każdego metra kwadratowego wycisnąć jak najwięcej pieniędzy. Niektórzy z moich znajomych skarżą się, że domy stoją tuż obok siebie i ludzie zaglądają sobie w okna. Że brakuje miejsca na zieleń, place zabaw i na parkowanie samochodów. W większości przypadków dotyczy to nowych miejsc budowlanych – Warszawa rozrasta się wszerz. Jeśli idzie o stare, zabytkowe budynki, na ogół nie są naruszane. (Piszę to jako obserwator, ale na codzień widzę tylko część miasta.) Zburzono co prawda wnętrze zabytkowego domu przy pl. Zbawiciela, ale pozostawiono ściany szczytowe. Mnie i moim znajomym nie podoba się gmaszysko Metropolitan postawione przy pl. Zwycięstwa, zasłaniające Teatr Wielki i swym wyglądem i kolorem nie pasujące do otoczenia. Ostatnio dużo protestów wywołała budowa nowego budynku przy skrzyżowaniu ul. Miodowej z lokalną uliczką z prawej strony po skręcie z Krakowskiego Przedmieścia. Mimo protestów warszawiaków i Konserwatora Zabytków (!) szybko wzniesiono dom, rażąco odstający od otoczenia (sklana bryła, a w tle Stare Miasto). Na razie nic nie zapowiada zmiany tej polityki...

Pozdrawiam,
jesion
Odpowiedź z Cytowaniem
  #458  
Nieprzeczytane 31-03-2016, 20:06
wesolysenior wesolysenior jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 274
Domyślnie

ja do takich pamiątek mam ogromny sentyment. Uwielbiam oglądać stare zdjęcia
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Stare fotografie, albumy, pamiątki rodzinne - podwątekciekawe losy naszych przodków. donka Rodzina bliższa i dalsza 16 05-09-2012 19:49
Stare fotografie, albumy, pamiątki rodzinne hannabarbara Rodzina bliższa i dalsza 502 16-02-2010 12:44
Co nam w duszy gra - piosenki stare jak świat część VI Tesa Muzyka - wątki archiwalne 515 30-08-2009 08:21
Co nam w duszy gra - piosenki stare jak świat część IV Tesa Muzyka - wątki archiwalne 502 15-07-2009 09:14
Co nam w duszy gra - piosenki stare jak świat Część II Tesa Muzyka - wątki archiwalne 504 26-05-2009 19:44

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:30.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.