menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Finanse > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działów www.finanse.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 29-08-2017, 08:12
~gość: 89.231.204.xxx's Avatar
~gość: 89.231.204.xxx
 
Posty: n/a
Post Wybierz mądrze AGD, a oszczędzisz prąd oraz wodę. I pieniądze - komentarze


Komentarz do artykułu: Wybierz mądrze AGD, a oszczędzisz prąd oraz wodę. I pieniądze
--------------------
jednym z prostszych sposobow na oszczednosc na rachunkach za prad jest zmiana dostawcy energii elektrycznej. ja ostatnio dokonalem zmiany dystrybutora pradu i ciesze sie tanszym pradem bez wyrzeczen zacznijcie oszczednosc od tego, to sie oplaca!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 11-09-2017, 09:57
sinners sinners jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2017
Posty: 15
Domyślnie

Dostawca energii to jedno, ale same sprzęty zużywają bardzo dużo energii. Ja wymieniłem swoją starą zamrażarkę na nową, wziąłem zamrażarkę szufladową Liebherr, rachunki spadły o kilkanaście złotych regularnie. Następna będzie lodówka, też pewnie zaoszczędzę kilka zł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 21-09-2017, 15:40
~gość: 77.112.153.xxx's Avatar
~gość: 77.112.153.xxx
 
Posty: n/a
Post

Trzeba uważać z tymi funkcjami i technologiami, które mają powodować, że zaoszczędzimy wodę i prąd niektóre z nich pobierają jeszcze więcej prądu i wody niz tradycyjne Warto także uważać na przedłużone gwarancje, ja taką dokupiłem i tak się skończyło tak, że byłem zmuszony wzywać technikan i płacić za naprawę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 26-09-2017, 12:08
adik356 adik356 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Posty: 24
Domyślnie

Większy sprzęt agd powinien mieć klasę energetyczną co najmniej A+, natomiast w przypadku mniejszego sprzętu najrozsądniej wybrać taki znanych marek, jak Tefal, Samsung, czy Zelmer - dbają one one o to, aby sprzęt był w miarę energooszczędny. Z opiekaczy warto wybrać taki https://www.morele.net/opiekacz-tefal-sw-852d-761177/ marki Tefal - jest w miarę energooszczędny, ale jednocześnie wydajny i funkcjonalny, jak i inny sprzęt tej marki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 26-02-2018, 19:28
~gość: 94.254.158.xxx's Avatar
~gość: 94.254.158.xxx
 
Posty: n/a
Post

ja polecam sposob na oszczednosci bez wyrzeczeń - wystarczy zmienic dostawce pradu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.