menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 15:32
studentka dietetyki studentka dietetyki jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 2
Domyślnie żywienie w cukrzycy typu 2


Witam serdecznie!
Jestem studentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (dawniej Akademia Medyczna).
Jak wiadomo 'plaga' cukrzycy jest co raz większa, a dostęp do specjalistów nie zawsze łatwy. Obserwując nawet najbliższe otoczenie zauważyłam, że problem jest niestety duży dlatego postanowiłam zająć się tym tematem w swojej pracy magisterskiej.
Dlatego zwracam się z ogromną prośbą do osób z cukrzycą typu 2 o wypełnienie ankiety na temat wiedzy żywieniowej i dostępu do niej. Ankieta jest oczywiście anonimowa, wyniki są mi potrzebne do celów naukowych ale liczę na to, że choć troche przyczynią się do poprawy poziomu leczenia tej choroby w Polsce. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam, a to link do ankiety:
http://www.ankietka.pl/ankieta/33051...cy-typu-2.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 18:59
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie Witaj.

Jakos dziwne że przyszła Pani Magister-Doktor-Lekarz szuka osób chorych na Cukrzyce na Seniorku.Przecież dane o chorobie każdego Pacjenta sa ściśle rejestrowane w Kartotekach Lekarzy Diabetologów.
Laboratorium "Abbott Diabetes Care" doskonale informuje Pacjentów co maja jeśc i jak zyc z Cukrzycą.
Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 09-01-2010, 19:39
studentka dietetyki studentka dietetyki jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Jakos dziwne że przyszła Pani Magister-Doktor-Lekarz szuka osób chorych na Cukrzyce na Seniorku.Przecież dane o chorobie każdego Pacjenta sa ściśle rejestrowane w Kartotekach Lekarzy Diabetologów.
Laboratorium "Abbott Diabetes Care" doskonale informuje Pacjentów co maja jeśc i jak zyc z Cukrzycą.
Pozdrawiam.
Po pierwsze nie jestem lekarzem, wiec jako studentka oczywiscie nie mam dostępu do takich danych. Po drugie nie każdy chory na cukrzycę ma dostęp do specjalisty i właśnie do takich osób szczególnie chciałabym dotrzeć. Stąd ta ankieta na forum, część ankiet będzie też przeprowadzona w konkretnych poradniach cukrzycowych osobiście. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 29-02-2012, 22:38
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Znowu znalazł się Cukrzycowy w tabelach "FILOZOF"

Dopiszę jur=tro mój komentarz,słodka pani.
Co może pani zaproponować cukrzykowi,każdemu z osobna.
Jeden ma po śniadaniu 450 cukru,'
drugi po śniaganiu 35o.
a trzeci 168,
po takim samym braniu jednostek insulinu i takim samym ŻARCIUUUUU<>
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 01-03-2012, 00:06
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Eledand-po co te nerwy!Złośliwości.Jestem zdiagnozowana jako cukrzycówka nr 2.Po jedzeniu mam 130-140.Mój problem to poziom cukru na czczo.Dziewczyna prosiła o pomoc,dawno temu,czy warto 2 lata później wracać do tematu ankiety?Pewnie juz dziecko pracę obroniło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 01-03-2012, 07:59
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Uśmiech

Witaj Niko, ja tez jestem "2", czesto korzystam z porad innych doswiadczonych juz "slodkich kolezanek", niestety jak w kazdym, lub prawie kazdym watku zdarzaja sie niezadowolone, a niech im tam, byle my zyjemy!
__________________
Zycie bylo piekne..., ale do pewnego momentu.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Żywienie wpływa na zachowanie psów. kufa86 Wszystkie zwierzęta duże i małe 28 12-05-2021 11:22
WZW B - wirusowe zapalenie wątroby typu B - komentarze baksi Ogólny 26 11-10-2012 10:09
Coraz groźniejsze zapalenie wątroby typu C - komentarze bodzio9 Ogólny 2 31-10-2007 19:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.